Archiwum z czerwiec, 2019

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

„Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek….  Do widzenia Przyjaciele”

 

Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów. 19 czerwca 2019 roku po raz ostatni zadźwięczał dzwonek dla uczniów  klasy trzeciej  NSP w Jagodniku. W uroczystym apelu absolwenci przedstawili wzruszający montaż słowno – muzyczny.  Nie zabrakło podziękowań i okolicznościowych przemówień.  Były kwiaty, wspomnienia i łzy wzruszenia. Na zakończenie  uroczystości  uczniowie  otrzymali  nagrody i wyróżnienia. Wszyscy poczuli się ważni oraz docenieni.

Uczniom  życzymy słonecznych, bezpiecznych wakacji, pełnych niezapomnianych wrażeń, mnóstwa przygód i dobrego humoru.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Zarząd Stowarzyszenia.

DSC_3417.jpg

 

 

 

 

 

 

Wielopokoleniowe Targi z Kulturą i Tradycją w Jagodniku.

9 czerwca 2019r  przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku  odbyły się ogólnodostępne ,,Wielopokoleniowe targi z tradycją i kulturą w Jagodniku” w ramach realizowanego  przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” zadania  którego celem jest  Promowanie obszaru LGD LASOVIA, rozpowszechnianie  i promocja lokalnych tradycji, kultury oraz produktów lokalnych pochodzących z regionu zgodnie z celem ogólnym Zachowanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz rozwój turystyczny obszaru, finansowane w ramach działania ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność’ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Na wstępnie Pani Dyrektor szkoły i Pani Prezes stowarzyszenia powitały zaproszonych gości, którzy uświetnili swoją obecnością targi w Jagodniku, a przybyli między innymi:

Ewa Draus-Wicemarszałek Sejmiku Województwa Podkarpackiego,

Eugeniusz Galek -Wójt Gminy Cmolas

Marian  Posłuszny-Sekretarz Gminy Cmolas,

Jerzy Magda- Radny Powiatu Kolbuszowskiego,

Ryszard Warzocha- Przewodniczący Rady Gminy Cmolas,

Andrzej Gul- Sołtys Wsi Jagodnik

Eugeniusza Bańka-Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Jagodniku oraz

Jakub Guźda- Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Jagodniku wraz z zastępem,                              Po powitaniach gościnnie wystąpiły dzieci z  Niepublicznego Przedszkola ,,Jagódka”i uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku. Część artystyczną  rozpoczęto tańcem poloneza w wykonaniu klas I- III, dzieci z przedszkola i zerówki wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenki, klasy starsze odegrały scenkę pt,, Rodzinka na zakupach”.Po części artystycznej na uczestników targów czekało wiele atrakcji, specjały lokalne i pyszności z grilla.Uczestniczki warsztatów kulinarnych zorganizowanych  w ramach w/w projektu przygotowały stoisko z potrawami lokalnymi między innymi pierogami różnego rodzaju. Zaproszenia na targi nie odmówiły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Kosów, przygotowując wiele lokalnych potraw, które można było degustować. Oprócz tradycyjnych potraw goście częstowali się smakołykami z grilla oraz dostępnymi napojami , kawą, herbatą itp.

Dzieci miały do dyspozycji urządzenia rekreacyjne tj.: eurobungee, zjeżdżalnie, łódki na wodzie i dmuchany plac zabaw do skakania.  Można było skorzystać z przejażdżki wozem strażackim i z pomocą strażaków polać wodą, a także zapoznać się ze sprzętem strażackim. Podczas całej imprezy dzieci zabawiała animatorka zabaw.

Dużym zainteresowaniem cieszył się koncert kapeli  ludowej ,,Raniżowianie”. Podczas

swojego występu kapela zaprezentowała szerokiemu gronu swój dorobek muzyczny

i  przedstawiła muzykę ludową, tradycyjną, charakteryzującą nasz region. Zgromadzeni

mogli posłuchać utworów, pośpiewać i potańczyć.

Targi zorganizowane przez stowarzyszenie przyciągnęły całe rodziny od młodego do starszego pokolenia, gdzie zarówno rodzice jak i dzieci świetnie się bawili. Tego typu imprezy z pewnością pozytywnie wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych, integrując całe rodziny.  Spotkania te są doskonałą okazją do aktywnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu.

Wielopokoleniowe targi z tradycją i kulturą w Jagodniku” były dostępne dla wszystkich mieszkańców obszaru działania grupy LGD i zostały sfinansowane ze środków Lokalnej Grupy Działania Lasovia w ramach działania ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność’ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Organizatorzy dziękują wszystkim za liczne przybycie i wspólną dobrą zabawę.

Ewa Guźda

DSC_2781.jpg

 

 

 

 

WYCIECZKA SZKOLNA

W dniu 18 czerwca 2019r. dzieci z NP „Jagódka” oraz NSP w Jagodniku wraz z rodzicami wzięli udział w corocznie organizowanej wycieczce szkolnej. Tym razem wybraliśmy się do „Magicznych Ogrodów”. „Magiczne Ogrody” to park tematyczny urozmaiconymi miejscami do zabawy i doświadczania natury. Była to wspaniała okazja do integracji, wzajemnych rozmów, wspomnień z mijającego roku szkolnego. Wszyscy wrócili zmęczenia ale uśmiechnięci i bardzo zadowoleni.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację wyjazdu:)

DSC_3262.jpg

 

 

 

 

SZKOLNE ZAWODY PŁYWACKIE

13 czerwca  2019r. na pływalni  OWiR w Cmolasie  odbyły się  Szkolne Zawody  Pływackie Dzieci z NSP w Jagodniku. Celem  konkursu była popularyzacja pływania i  wyłonienie  mistrza w pływaniu z każdej  klasy. Po rozgrzewce uczestnicy rozpoczęli rywalizację  na dystansie 25 m stylem dowolnym. Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasa I

I miejsce – Ewelina Pachucka

II miejsce – Maja Rzeszutek

III miejsce – Kamil Szczur

Klasa II

I miejsce – Gerard Guźda

II miejsce – Anna Guźda

III miejsce – Natalia Sobolewska

Klasa III

I miejsce – Karol Lewandowski

II miejsce – Adrian Gola

III miejsce – Julia Pakłos

Zwycięzcy zostali obdarowani  medalami i  nagrodami rzeczowymi. Wszyscy otrzymali  pamiątkowe dyplomy i opaski odblaskowe.  Gratulujemy  zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

DSC_3195.jpg

 

 

 

V POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 31.05.2019r. w Szkole Podstawowej w Przedborzu odbyła się V edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego z Języka Angielskiego ,,Młody Recytator – Artysta”.  Naszą szkołę w kategorii klas II- III reprezentował  Karol Lewandowski z klasy III, który zajął II miejsce.

Karolowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DZIEŃ DZIECKA

Moc atrakcji dla małych i większych, znakomita atmosfera, uśmiechnięte dziecięce twarze, wiosenna pogoda. Organizatorzy Dnia Dziecka, który odbył się 29 maja zadbali, żeby był to niezapomniany dzień. Dzieci z NP „Jagódka” i NSP w Jagodniku świętowały w Kompleksie Turystycznym „Brzezóvka” w Domatkowie.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, a przede wszystkim dziękujemy SRWJ „Nasza Wieś” za sponsorowanie wyjazdu.

DSC_2442.jpg