Archiwum dla kategorii ‘stowarzyszenie’

Wielopokoleniowe Targi z Kulturą i Tradycją w Jagodniku.

9 czerwca 2019r  przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku  odbyły się ogólnodostępne ,,Wielopokoleniowe targi z tradycją i kulturą w Jagodniku” w ramach realizowanego  przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” zadania  którego celem jest  Promowanie obszaru LGD LASOVIA, rozpowszechnianie  i promocja lokalnych tradycji, kultury oraz produktów lokalnych pochodzących z regionu zgodnie z celem ogólnym Zachowanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz rozwój turystyczny obszaru, finansowane w ramach działania ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność’ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Na wstępnie Pani Dyrektor szkoły i Pani Prezes stowarzyszenia powitały zaproszonych gości, którzy uświetnili swoją obecnością targi w Jagodniku, a przybyli między innymi:

Ewa Draus-Wicemarszałek Sejmiku Województwa Podkarpackiego,

Eugeniusz Galek -Wójt Gminy Cmolas

Marian  Posłuszny-Sekretarz Gminy Cmolas,

Jerzy Magda- Radny Powiatu Kolbuszowskiego,

Ryszard Warzocha- Przewodniczący Rady Gminy Cmolas,

Andrzej Gul- Sołtys Wsi Jagodnik

Eugeniusza Bańka-Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Jagodniku oraz

Jakub Guźda- Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Jagodniku wraz z zastępem,                              Po powitaniach gościnnie wystąpiły dzieci z  Niepublicznego Przedszkola ,,Jagódka”i uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku. Część artystyczną  rozpoczęto tańcem poloneza w wykonaniu klas I- III, dzieci z przedszkola i zerówki wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenki, klasy starsze odegrały scenkę pt,, Rodzinka na zakupach”.Po części artystycznej na uczestników targów czekało wiele atrakcji, specjały lokalne i pyszności z grilla.Uczestniczki warsztatów kulinarnych zorganizowanych  w ramach w/w projektu przygotowały stoisko z potrawami lokalnymi między innymi pierogami różnego rodzaju. Zaproszenia na targi nie odmówiły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Kosów, przygotowując wiele lokalnych potraw, które można było degustować. Oprócz tradycyjnych potraw goście częstowali się smakołykami z grilla oraz dostępnymi napojami , kawą, herbatą itp.

Dzieci miały do dyspozycji urządzenia rekreacyjne tj.: eurobungee, zjeżdżalnie, łódki na wodzie i dmuchany plac zabaw do skakania.  Można było skorzystać z przejażdżki wozem strażackim i z pomocą strażaków polać wodą, a także zapoznać się ze sprzętem strażackim. Podczas całej imprezy dzieci zabawiała animatorka zabaw.

Dużym zainteresowaniem cieszył się koncert kapeli  ludowej ,,Raniżowianie”. Podczas

swojego występu kapela zaprezentowała szerokiemu gronu swój dorobek muzyczny

i  przedstawiła muzykę ludową, tradycyjną, charakteryzującą nasz region. Zgromadzeni

mogli posłuchać utworów, pośpiewać i potańczyć.

Targi zorganizowane przez stowarzyszenie przyciągnęły całe rodziny od młodego do starszego pokolenia, gdzie zarówno rodzice jak i dzieci świetnie się bawili. Tego typu imprezy z pewnością pozytywnie wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych, integrując całe rodziny.  Spotkania te są doskonałą okazją do aktywnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu.

Wielopokoleniowe targi z tradycją i kulturą w Jagodniku” były dostępne dla wszystkich mieszkańców obszaru działania grupy LGD i zostały sfinansowane ze środków Lokalnej Grupy Działania Lasovia w ramach działania ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność’ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Organizatorzy dziękują wszystkim za liczne przybycie i wspólną dobrą zabawę.

Ewa Guźda

DSC_2781.jpg

 

 

 

 

,,Wielopokoleniowe targi z kulturą i tradycją w Jagodniku”

 

 

 

                        

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty Gminny Wielkanocny Konkurs pt. „Stroik Wielkanocny”, którego  organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” Konkurs odbył  się w ramach realizacji zadania pt. ,,Wielopokoleniowe targi z tradycją i kulturą w Jagodniku” realizowanego  przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś”,  którego celem jest  Promowanie obszaru LGD LASOVIA, rozpowszechnianie  i promocja lokalnych tradycji, kultury oraz produktów lokalnych pochodzących z regionu zgodnie z celem ogólnym Zachowanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz rozwój turystyczny obszaru, finansowane w ramach działania ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność’ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Ocenie jury podlegało 42 prace z Gminy Cmolas w dwóch kategoriach wiekowych,

Kategoria I: dzieci w wieku przedszkolnym od 4 do 6 lat wraz z rodzicem oraz

Kategoria II: dzieci (kl. I do III) w wieku od 7 do 10 lat.

 Na podstawie kryterium oceny prac:

nawiązanie do tradycji wielkanocnych, wierzeń religijnych i ludowych,

 staranność wykonania,

 wrażenie artystyczne,

własnoręczne wykonanie.

26. 04. 2019 r. Jury konkursu w składzie:

Renata Krakowska – nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych
Anastazja Gancarz – nauczyciel,  instruktor zajęć artystycznych
Edyta Kus-Mokrzycka – dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie
zgodnie z regulaminem postanowiło nagrodzić i wyróżnić:

Kategoria I:

I miejsce: Hubert Mokrzycki z mamą  Justyną –  Ostrowy Baranowskie

II miejsce: Wiktoria Guźda z mamą  Beatą- Jagodnik

III miejsce: Weronika Zięba z mamą  Anną – Trzęsówka

Wyróżnienia:

Amelia Bańka z mamą  Patrycją – Ostrowy Baranowskie

Adam Pakłos z mamą  Justyną – Cmolas

Julia Piekarska  z mamą  Małgorzatą – Ostrowy Tuszowskie

Kategoria II:

I miejsce: Filip Noga – Jagodnik

II miejsce: Ewelina Pachucka – Ostrowy Baranowskie

III miejsce: Karolina Panuś – Cmolas

 Wyróżnienia:

Paweł Grodecki – Ostrowy Baranowskie

Maja Rzeszutek – Ostrowy Baranowskie

 Julia Trojnacka  – Ostrowy Tuszowskie

Autorzy zwycięskich prac otrzymali gratulacje oraz nagrody z rąk Wójta Gminy Cmolas Eugeniusza Galka oraz sołtysa wsi Jagodnik Andrzeja Gul. W ramach  konkursu  uczestnicy otrzymali  dyplom i nagrody rzeczowe za I, II, III miejsce,  wyróżnienie oraz dyplom i nagrody dla każdego dziecka i rodzica (w młodszej grupie wiekowej).

Po rozdaniu nagród wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.                                                        Organizatorzy konkursu przygotowali wystawę stroików wielkanocnych, którą można było oglądać w siedzibie stowarzyszenia i podziwiać niezwykłą pomysłowość oraz kreatywność osób biorących udział w konkursie.Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy przygotowali wyjątkowo piękne prace. Dziękujemy również rodzicom, którzy wsparli dzieci w ich działaniach konkursowych, a także nie szczędzili czasu i energii, aby stworzyć prawdziwe arcydzieła – przepiękne stroiki wielkanocne. Dziękując za udział w konkursie, gratulujemy pomysłowości, innowacyjnego podejścia do tematyki konkursu oraz aktywnej postawy wobec tradycji ludowej i chrześcijańskiej Świąt Wielkiej Nocy.

Życzymy dalszych sukcesów w konkursach.

                                                                                                    Ewa Guźda

DSC_1795.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs ,,Stroik Wielkanocny”

Regulamin-konkursu-pt,,Stroik_Wielkanocny”- Pobierz
Karta zgłoszenia do konkursu – Pobierz

 

WIELOPOKOLENIOWE SPOTKANIE RODZINNE W JAGODNIKU.

 

1 września 2018 r. zrealizowana została się we wsi Jagodnik pierwsza część projektu WIELOPOKOLENIOWE SPOTKANIA RODZINNE zrealizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świerczów z dofinansowania z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie dla dwóch powiatów kolbuszowskiego i tarnobrzeskiego.

WIELOPOKOLENIOWE SPOTKANIE RODZINNEna placu Domu Strażaka żegnające wakacje zostało zorganizowane dla rodzinzJagodniku i gminy Cmolas we współpracy partnerskiej ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jagodnik „Nasza Wieś”i Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Świerczów dla mieszkańców z powiatu kolbuszowskiego, jak również mieszkańców Durdy, powiatu tarnobrzeskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem „Tor Rozwoju”. Ci ostatni wzięli udział w spotkaniu na terenie wsi Jagodnik z pokazem swoich zdrowych efektów kulinarnych jako wymiana doświadczeń. Do organizacji zaangażowało się wiele osób ze współpracujących stowarzyszeń oraz sołtys wsi Jagodnik z rodziną. Co doprowadziło do wspaniałego wspólnego integrowania się w celu promocji rodziny wielopokoleniowej(dziecko, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, pradziadkowie),którzy wspólnie spędzali miło i radośnie czas na występach dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku i innych młodych talentów np. zespołu STAYS z Kolbuszowej czy recitalu akordeonisty Michała Stochela z Zarębek. Całość poprowadziła Dorota Terlaga –Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku. Rodziny mogły bawić się z w kreatywne zabawy z wodzirejem i DJ z Fabryki zabawy z Weryni. Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie, a na głodnych kąciki kulinarne ( grill, napoje, wyroby kulinarneczłonków stowarzyszeń). Wieczorem do tańca zaprosił zespól PROGRES. Wszyscy bawili się widać doskonale bo do Jagodnika przybyły niespotykane tłumy.

Spotkanie uświetnili również zaproszeni gości, którym za przybycie dziękujemy, m.in. Zbigniew Chmielowiec-poseł na sejm RP z ziemi kolbuszowskiej, Ewa Draus-radna sejmiku województwa podkarpackiego, Eugeniusz Galek-wójt gminy Cmolas, Marian Posłuszny – sekretarz gminy Cmolas oraz Ryszard Warzocha – radny wsi Jagodnik czy Stanisław Sukiennik i Ryszard Sukiennik-radni wsi Trzęsówka. Wspierali nas prezes OSP oraz komendant OSP w Jagodniku.

IMG_20180901_142136.jpg

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenie.

 

 

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek ,

Już są wakacje lekcje skończone.

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017 wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Przedszkola ,,Jagódka” w Jagodniku oraz rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną pracę i współpracę oraz  życzymy wakacyjnego odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji,interesujących podróży , niezapomnianych wrażeń  oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Do zobaczenia po wakacjach. Zarząd stowarzyszenia.

 

 

 

 

 

 

 

Informacja.

 

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego

Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Informacja:

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” informuje,że dnia 12 grudnia 2016r w godz. od 17.00 do 19.00 w siedzibie SRWJ ,,Nasza Wieś” Jagodnik 93, wydawane będą artykuły spożywcze dla osób, które dostarczyły skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej w Cmolasie i zostały zakwalifikowane  w ramach Podprogramu 2016.

Serdecznie zapraszamy

INFORMACJA.

 

 

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik „ Nasza Wieś” informuje, że w dniu  16 grudnia 2016 r. w godz.  16:00 – 18:00 Jagodnik 93 odbędą się warsztaty  kulinarno – dietetyczne jako działanie towarzyszące w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2016.
Oferta kierowana jest do uczestników ww. programu. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z zasadami prawidłowego żywienia. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapraszamy.

Ogłoszenie.

18 listopada 2016 r. w godz.  16:00 – 18:00     w Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Jagodnik  „ Nasza Wieś”, odbyły się   warsztaty  kulinarno – dietetyczne jako działanie towarzyszące w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2016.
Oferta skierowana była do uczestników ww. programu. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznali się z zasadami prawidłowego żywienia. Brali udział w przygotowaniu  ciekawych potraw np. sałatki  z kaszy, koktajlu, kokosowych kulek ze śliwką itp. Udział w warsztatach był bezpłatny.Zarząd Stowarzyszenia serdecznie dziękuje Podkarpackiemu Bankowi Żywności  za zorganizowanie warsztatów ,Pani prowadzącej Justynie Kłeczek oraz wszystkim uczestnikom za liczny udział.

getattach,mid,5497,mpid,6,min,1,uid,a532c2ffaa18b31e[1].jpg

 

Ogłoszenie.

 

Znalezione obrazy dla zapytania logo programu operacyjnego pomoc zywnościowa

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Informacja:

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” informuje,  że 28 listopada 2016 r w godz. od 16.00 do 17.30 w siedzibie S.R.W.J ,,Nasza Wieś” Jagodnik 93,wydawane będą jabłka dla podopiecznych naszej organizacji w ramach Podprogramu 2016.

Serdecznie zapraszamy

Warsztaty kulinarno-dietetyczne.

Obraz znaleziony dla: program operacyjny pomoc żywnościowa logo

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik,,Nasza Wieś”informuje,że w dniu 18 listopada 2016 r.w godz 16;00-18;00 Jagodnik 93 odbędą się warsztaty kulinarno-dietetyczne jako działanie towarzyszące w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2016 .
Oferta kierowana jest do uczestników ww. programu. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z zasadami prawidłowego żywienia. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapraszamy!

getattach,mid,5497,mpid,8,min,1,uid,fb76f37d2b161f17.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenie

 

 

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania pomoc żywnościowa z unii europejskiej

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego

Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Informacja:

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” informuje, że 8 listopada 2016r  w godz. od 16.00 do 17.00 w siedzibie SRWJ  ,,Nasza Wieś” Jagodnik 93,wydawane będą warzywa (marchew i papryka) dla podopiecznych naszej organizacji w ramach Podprogramu 2016.

Serdecznie zapraszamy

 

 

Ogłoszenie

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego

Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Informacja:

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” informuje, że dnia 25 października 2016r (wtorek) w godz. od 17.00 do 19.00 w siedzibie SRWJ ,,Nasza Wieś” Jagodnik 93, wydawane będą artykuły spożywcze dla osób, które dostarczyły skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej w Cmolasie i zostały zakwalifikowane ramach Podprogramu 2016.

Serdecznie zapraszamy

 

 

Jnformacja.

 

 

 

 

 

 

 

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej

Potrzebującym

 

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy sierpnia 2016 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2016, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące
w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Do końca maja 2017 roku w Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi ,,Nasza Wieś” osoby, które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych. Do końca maja 2017 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, mleko UHT, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, cukier biały, olej rzepakowy.

Oprócz wsparcia żywnościowego, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi ,,Nasza Wieś” realizować będzie cykliczne działania na rzecz włączenia społecznego, tj.: Organizacja  różnych imprez i spotkań integracyjnych np. Dzień Seniora, Dzień Kobiet z degustacją potraw, piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Matki oraz pogadanki na temat  zasad racjonalnego żywienia.

O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej
i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania
z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

Organizacja może przyjąć oświadczenia od osób kwalifikujących się do pomocy żywnościowej, każdorazowo jednak kwalifikowalność osób weryfikowana będzie przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

Podprogram 2016 jest kontynuacją Podprogramu 2015, w ramach którego Stowarzyszenie Rozwoju Wsi ,,Nasza Wieś” objęła wsparciem żywnościowym 103 osoby. Obok dystrybucji paczek, prowadzone były również działania aktywizacyjne i na rzecz włączenia społecznego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka .

Dnia 16-07-2016r.zarząd Stowarzyszenia zorganizował wyjazd integracyjny dla członków Stowarzyszenia. Celem wycieczki było zwiedzanie Klasztoru Franciszkanów w Kalwarii  Pacławskiej , miasta Przemyśla i Ogrodu Botanicznego w Bolestraszycach  zakończone ogniskiem z pieczoną kiełbaską.  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za wspólnie spędzony dzień na poznawaniu ciekawych miejsc województwa podkarpackiego.

Z poważaniem Prezes  Stowarzyszenia -Małgorzata Szostak.

20160716_134902.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2016

 

 

Obraz znaleziony dla: logo pomocy banku żywnościowego

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA  2014-2020

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej
Potrzebującym

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od września 2016 roku rozpocznie się realizacja Podprogramu 2016, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące
w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
W Podprogramie 2016 w Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” mogą korzystać osoby, które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej w Cmolasie. Będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych.  Do czerwca 2017 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma    w nich produkty następującego typu: makaron, ryż biały, herbatniki, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, cukier biały i olej rzepakowy.
Prócz wsparcia żywnościowego, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” realizować będzie cykliczne działania na rzecz włączenia społecznego, tj.: Imprezy i spotkania integracyjne połączone z degustacją potraw dla podopiecznych organizacji.
O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.
Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej
i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania
z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie),         na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.
Podprogram 2016 jest kontynuacją Podprogramu 2015, w ramach którego Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” objęła wsparciem żywnościowym 103 osoby. Obok dystrybucji paczek, prowadzone były również działania aktywizacyjne i na rzecz włączenia społecznego .                                                                                                                             Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do GOPSu w Cmolasie z oświadczeniem – załącznik nr 5(do pobrania lub dostępny w siedzibie stowarzyszenia) w celu uzyskania skierowania.
Więcej informacji o Podprogramie2016 można uzyskać w stowarzyszeniu u Ewy Guźda.

Załącznik nr 5 do Wytycznych 2016 skier-OPS– DO POBRANIA

 

1

informacja

http://jagodnik.cmolas.org/wp-content/uploads/2015/07/POPZ-logotypy_mini.jpg

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego

Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Informacja:

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” informuje, że dnia 25.02.2016r w godz. od 17.00 do 19.00 w siedzibie SRWJ ,,Nasza Wieś” -Jagodnik 93, wydawane będą artykuły spożywcze dla osób, które dostarczyły skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej w Cmolasie – zostały zakwalifikowane ramach Podprogramu 2015.

Serdecznie zapraszamy

http://jagodnik.cmolas.org/wp-content/uploads/2015/07/POPZ-logotypy_mini.jpg

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego

Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Informacja:

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” informuje, że dnia 19.01.2016r w godz. od 17.00 do 19.00 w siedzibie SRWJ ,,Nasza Wieś” -Jagodnik 93, wydawane będą artykuły spożywcze na miesiąc styczeń dla osób, które dostarczyły skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej w Cmolasie – zostały zakwalifikowane ramach Podprogramu 2015.

Serdecznie zapraszamy

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego

Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Informacja

http://jagodnik.cmolas.org/wp-content/uploads/2015/07/POPZ-logotypy_mini.jpg

Informacja:

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” informuje, że dnia 15.12.2015r w godz. od 17.00 do 19.00 w siedzibie SRWJ ,,Nasza Wieś” Jagodnik 93 wydawane będą artykuły spożywcze dla osób, które dostarczyły skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej w Cmolasie – zostały zakwalifikowane ramach Podprogramu 2015.

Serdecznie zapraszamy

http://jagodnik.cmolas.org/wp-content/uploads/2015/07/POPZ-logotypy_mini.jpg

Informacja:

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” informuje, że dnia 06.10.2015r w godz. od 17.00 do 19.00 w siedzibie SRWJ ,,Nasza Wieś” Jagodnik 93 wydawane będą artykuły spożywcze dla osób, które dostarczyły skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej w Cmolasie – zostały zakwalifikowane ramach Podprogramu 2015

W ramach realizacji wsparcia towarzyszącego dla osób korzystających z pomocy żywnościowej w ramach Podprogramu 2015 – 06.10.2015r o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z zakresu Zasad Prawidłowego żywienia i przygotowywania wartościowych posiłków z wykorzystaniem owoców i warzyw, które odbędzie się w siedzibie stowarzyszenia – Jagodnik 93

Serdecznie zapraszamy!

 

http://jagodnik.cmolas.org/wp-content/uploads/2015/07/POPZ-logotypy_mini.jpg

Informacja:

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” informuje, że dnia 04.08.2015r. w godz. od 17.00 do 20.00 w siedzibie SRWJ ,,Nasza Wieś” Jagodnik 93wydawane będą artykuły spożywcze dla osób, które dostarczyły skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej w Cmolasie – zostały zakwalifikowane w ramach Podprogramu 2015r.

 

WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ: Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020,podprogram 2015-1 – POBIERZ ZAŁĄCZNIK

 

POPZ-logotypy_mini