Archiwum z grudzień, 2022

POPŻ PODPROGRAM 2021 – efekty 

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” z terenu województwa podkarpackiego przy współpracy z Podkarpackim Bankiem Żywności realizowała/ło Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2021 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie styczeń 2022 – październik 2022.

Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:

 • warzywne i owocowe (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe);
 • skrobiowe (makaron jajeczny),
 • mleczne (mleko UHT),
 • mięsne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, filet z makreli w oleju),
 • cukier (cukier biały),
 • tłuszcze (olej rzepakowy).

Pomoc żywnościowa trafiła do 111 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu województwa podkarpackiego

Wydaliśmy osobom potrzebującym:

o 2 753,91  ton żywności;

o 222  paczek żywnościowych;

o 0   posiłków;

W ramach POPŻ Podprogram 2021 dla 111 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono  1 warsztaty edukacyjne w ramach działań towarzyszących:

 • edukacji finansowej – 0  spotkań dla  0 uczestników
 • żywieniowo dietetycznych – 1 spotkanie  dla 8 uczestników
 • kulinarnych – 0 spotkań dla 0 uczestników
 • niemarnowania żywności -0 spotkań dla 0 uczestników
 • innych działań aktywizujących – 0 spotkań dla 0 uczestników

Witaj Mikołaju!

29 listopada w naszej szkole gościliśmy Świętego Mikołaja. Przywitaliśmy go wesołymi wierszykami oraz pięknymi piosenkami. Mikołaj w swoim ogromnym i czerwonym worku miał dla nas wszystkich ciekawe prezenty pełne gier i zabawek. Wszystkie dzieci obiecały, że przez cały następny rok będą starać się być jeszcze grzeczniejsze i z niecierpliwością będą oczekiwać Świętego.  Dzięki tej uroczej wizycie Święty  Mikołaj wprowadził nas w magiczny czas świąt oraz sprawił, że uśmiech nie schodził nam z twarzy przez cały dzień.

VIII Wojewódzki Konkurs „ ABC Ekologii”

8 grudnia 2022r. odbyła się VIII edycja wojewódzkiego konkursu „ABC Ekologii” klas III, organizowana i prowadzona przez Szkołę Podstawową im. Janka Zawiszy w Przedborzu. Konkurs sprawdzał w formie testu znajomość wiedzy przyrodniczo-ekologicznej wśród najstarszych uczniów edukacji wczesnoszkolnej w naszym województwie. Naszą szkołę reprezentował Filip Rachwał, który zdobył I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Wycieczka do biblioteki

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.” Dnia 30 listopada dzieci z Przedszkola „Jagódka” wybrały się do gminnej Biblioteki Publicznej w Cmolasie, dla wielu z nich była to pierwsza wizyta. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, jak należy się    w niej zachowywać i jak chronić książki przed zniszczeniem. Pani Ewa również przeczytała nam jedna z książeczek oraz pokazała jak wiele jest gatunków książek dla dzieci. Następnie  pokazała nam jeszcze jeden pokój w bibliotece, gdzie znajduje się kącik zabaw dla dzieci. Tam przedszkolaki mogły się chwilę pobawić, pokolorować kolorowani, poukładać puzzle, pograć w planszówki a nawet w koło fortuny.                W podziękowaniu za gościnne przyjęcie przedszkolaki podarowały Pani Ewie Dyplom ze słowami wdzięczności a pani bibliotekarka obdarowała nas zakładkami do książek, naklejkami i słodkościami. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.

Odwiedziny Mikołaja

Niepubliczne Przedszkole „Jagódka” odwiedził długo wyczekiwany gość.
Od samego rana, odświętnie ubrane przedszkolaki z niecierpliwością wyglądały kiedy pojawi się ON – Święty Mikołaj. W końcu nadszedł ten moment kiedy przez okno zobaczyły renifery ciągnące sanie a w nich Mikołaja. Zapanowała radosna atmosfera. Dzieci przywitały naszego gościa pięknie odśpiewaną piosenką, następnie Mikołaj zachęcił przedszkolaczki do swobodnej rozmowy z nim i zadawania mu pytań. Na koniec obdarował dzieci prezentami, za które podziękowały mu pięknie wyrecytowanym wierszem. Tradycyjnie każdy obdarowany mógł sobie zrobić zdjęcie ze Mikołajem.          Na twarzach dzieciaczków malowała się radość i jednocześnie ciekawość co też znajduje się w zapakowanym prezencie. Dziękujemy Mikołajowi za przybycie do naszego przedszkola i z niecierpliwością będziemy oczekiwać go za rok.

Dzień Pluszowego Misia

Zabawa Andrzejkowa u „Jagódek”

„Święty Andrzeju daj mi znać, co się będzie ze mną dziać”.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. Wróżby pobudzają
wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się
od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. I tak właśnie
było też w naszym przedszkolu. 23 listopada sala Jagódek zamieniła
się w niezwykłe, magiczne miejsce, a nasze przedszkolaki zamieniły
się w piękne księżniczki, elfy, wróżki. Pojawili się również policjanci,
strażacy, super bohaterowie i postacie z bajek. Nie zabrakło
oczywiście najważniejszego, czyli wróżb. Tak więc każdy uczestnik
andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe
serce z imionami przyszłych sympatii, mógł się dowiedzieć kim
zostanie w przyszłości. Nie zapomnieliśmy również o laniu wosku                                   i odczytywaniu wróżby z cienia jaki się pojawił – wyobraźnia dzieci nie
zna granic. Wszystko to uświetniła dobra zabawa i tańce przy
ulubionej muzyce dzieci.
Zabawa była przednia.