Archiwum z maj, 2022

Cyrk u „Jagódek”

Dnia 25 maja gościliśmy w naszym przedszkolu Cyrk. Wszystkie dzieci – począwszy          od maluchów aż do starszaków – z zapartym tchem śledziły występy pary cyrkowców. Program artystyczny zawierał m. in. pokaz umiejętności słonia, taniec z gołębiami, akrobacje z kundelkami i wiele innych. Artyści zaprosili także nasze przedszkolaki        do wspólnych występów. Za swój występ artyści zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. Tego dnia w przedszkolu było mnóstwo śmiechu i zabawy.

Dzień głośnego czytania

W ramach programu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury ”  27 maja                       w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka ” odbyło się głośne czytanie bajek. Tym razem Naszym gościem była Pani Jadwiga Trojnacka – mama jednego z przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wprowadzenie dzieci w świat bajek.

Dzień dziecka

Z okazji Dnia Dziecka nasze  przedszkolaki  i uczniowie szkoły pojechały  na wycieczkę do Kompleksu Turystycznego „Brzezóvka” w Domatkowie. Na dzieci czekało tam wiele atrakcji m.in. dmuchane zjeżdżanie, karuzela, basen z kulami wodnymi oraz łódeczkami, wiele gokartów oraz rowerków, a także duża piaskownica w której mogły poszukiwać szczątki dinozaurów. Dla dzieci przygotowany był słodki poczęstunek, grill    i napoje. W przygotowanie kiełbasek z grilla zaangażowały się panie przewodniczące Rady Rodziców z przedszkola i szkoły, zaś pobyt na placu zabaw w Brzezówce                i poczęstunek zasponsorowało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś”,        a autobus udostępnił Urząd Gminy w Cmolasie za co serdecznie dziękujemy.

Alpaki u „Jagódek”

Dnia 18 maja nasze Przedszkole odwiedziły alpaki. Ich opiekunki przedstawiły piękne zwierzątka z imienia i scharakteryzowały ich budowę ciała. Każde dziecko miało okazję pogłaskać zwierzątko i poczęstować je marchewką. Alpaki, zarówno Heniu jak i Miki chętnie uczestniczyły w spotkaniu z przedszkolakami, dawały się pogłaskać i przytulić

Dzień głośnego czytania

W ramach programu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury ” 17 maja w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka ” odbyło się głośne czytanie bajek. Tym razem naszym gościem była mama Jakuba – Pani Małgorzata Rachwał. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wprowadzenie dzieci w świat bajek.

Dzień głośnego czytania

W ramach programu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury ”  13 maja w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka ” odbyło się głośne czytanie bajek. Tym razem Naszym gościem była Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Gabriela Bieleń. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wprowadzenie dzieci w świat bajek.

Wycieczka do ” Krainy Uśmiechu”

W środę, 11.05.2022 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw „Kraina Uśmiechu” w Kolbuszowej. Na samym początku dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Największą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu, zjeżdżalni, ściany wspinaczkowej, basenu z piłeczkami
a także ogromnej karuzeli przypominającej palmę z kokosami.  Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z kącika, w którym można było odpocząć i nabrać sił przy wspólnym stole ze smakołykami i soczkami. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do przedszkola.