Archiwum z listopad, 2019

Andrzejki w przedszkolu.

Andrzeju, Andrzeju

Prosimy dziś Ciebie,

Pozwól nam zobaczyć

Co pisane nam w niebie.

28 (czwartek) listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Cała sala zapełniła się księżniczkami , wróżkami , strażakami ,królami i innymi postaciami z bajek.  Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy wesołej muzyce.

DSC_6845.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Andrzejki w szkole

W tę noc andrzejkową magiczną, bajkową.

Czy stary, czy młody leje wosk do wody.

Życzę Ci by z jego cienia spłynęły

do Twego serca gorące marzenia.

Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są z przymrużeniem oka. Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszej szkole co roku odbywa się zabawa andrzejkowa.

27 listopada spotkanie rozpoczęło się wróżbami przygotowanymi przez organizatorów. Było pięć rodzajów wróżb, a każda z nich miała inne znaczenie. Następnie rozpoczęła się zabawa taneczna. Wszyscy uczniowie kl. 0-III bawili się świetnie przy dźwiękach muzyki znanych przebojów. Jak zawsze nie zabrakło pięknych bajkowych postaci, za które przebrały się dzieci.

DSC_6530.jpg

 

 

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach akcji ,,Poczytaj mi proszę” 27  listopada 2019 r. czytał tatuś Kubusia – Pan Damian Rachwał.

DSC_6347.jpg

 

 

 

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia u ,,Jagódek ”

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

Miś jest mały i puchaty

Miś jest fajny i kudłaty

Miś jest gruby jak ta kula

Misia zawsze się przytula.

DSC_6235.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia w klasie ,,0”

Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy.

25.11.2019r. kasa „0” uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy przy misiowych przebojach, pląsy, poznały historię święta oraz znane i lubiane pluszaki z dziecięcych bajek. Na zakończenie wszystkie dzieci wykonały misia z gąbki.

DSC_6308.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poczytaj mi proszę .

W ramach akcji ,,Poczytaj mi proszę” 25  listopada 2019 r. czytał tatuś Ani – Pan Piotr Borowiec.

DSC_6213.jpg

 

 

 

 

 

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

„Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia”. Pod takim hasłem 21 listopada w NSP w Jagodniku odbył się Dzień Zdrowego Śniadania.  Najpierw  uczniowie klasy III przedstawili młodszym kolegom zasady prawidłowego odżywiania. Podkreślili ogromną rolę śniadania, które dostarcza energii na cały dzień. Zwrócili uwagę na to, czego należy unikać, aby zdrowo się odżywiać oraz jak ważny jest sport dla rozwoju organizmu. Pamiętając o tym, że śniadanie musi być pożywne, ale powinno być również przyjemnością, dzieci z ogromnym zapałem przygotowały bogatew  witaminy  kanapki. Znalazły się na nich ogórki, pomidory, sałata, szczypiorek oraz nabiał. Kanapki wyglądały smakowicie, wszyscy zjedli je z wielkim apetytem. Były to wspaniałe zajęcia  uczące dzieci samodzielności i zdrowego stylu życia.

DSC_6035.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach akcji ,,Poczytaj mi proszę” 21 listopada 2019 r. czytała mamusia Basi – Pani Ania Ruman.

DSC_6048.jpg

 

 

 

Wycieczka do Parku Rozrywki FLYO w Mielcu

20 listopada 2019r. przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” w Jagodniku wraz z oddziałem „0” wybrały się na wspólną, integracyjną zabawę do Parku Rozrywki FLYO w Mielcu. Dwugodzinne szaleństwo wśród wielu dmuchańców, kolorowych piłeczek i koleżeńskich zabaw sprawiło dzieciom wiele radości i dostarczyło niezapomnianych emocji. Dzieci zmęczone ale szczęśliwe i pełne wrażeń powróciły do przedszkola. Jesteśmy pewni, że jeszcze przyjedziemy do tego miejsca na wspólną zabawę.

DSC_6028.jpg

 

Wycieczka do FLYO w Mielcu

20 listopada 2019r. Klasa ,,0” wraz z przedszkolakami wybrała się na wspólną, integracyjną zabawę do Parku Rozrywki FLYO w Mielcu. Dwugodzinne szaleństwo wśród wielu dmuchańców, kolorowych piłeczek i koleżeńskich zabaw sprawiło dzieciom wiele radości i dostarczyło niezapomnianych emocji. Dzieci zmęczone ale szczęśliwe i pełne wrażeń powróciły do przedszkola. Jesteśmy pewni, że jeszcze przyjedziemy do tego miejsca na wspólną zabawę.

DSC_6025.jpg

 

 

 

 

 

,,Z sąsiadem za pan brat”

W czwartek 15 listopada  2019 roku przedszkolaki odwiedziły kolejnych sąsiadów   przedszkola – państwa Ewelinęi Dariusza Luberów rodziców Kacperka , którzy z życzliwością naszą liczną gromadkę oprowadzili po swoim gospodarstwie.Pani Danusia , babcia Kacperka  wraz z Panią Eweliną stworzyły bardzo miłą atmosferę . Przedszkolaki  zostały ugoszczone różnymi smakołykami w pięknej altance oraz miały okazję zobaczyć duże stado owiec ,gąski , kaczuszki , indyki oraz różne rasy kurek .  Wszyscy uczestnicy spotkania byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi z sąsiedzkich odwiedzin. 

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Państwu Luberom za zaproszenie i miłe przyjęcie.

DSC_5656.jpg

 

 

 

 

„11 LISTOPADA 1918 R. – ZAPAMIĘTAMY JUŻ NA ZAWSZE”

 

Uroczyste obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się 8 listopada w NSP w Jagodniku. Dzień ten rozpoczęliśmy od szkolnego konkursu „Pieśni i Poezji Patriotycznej”. Młodzi strzelcy i legioniści, kiedy szli na bój, towarzyszyły im wiersze, pieśni, piosenki,  powstające w okopach, na froncie, w marszu. Pozwalały przetrwać trudy walki, dodawały otuchy, rozweselały. Chcemy, żeby te pieśni ciągle żyły, żeby młode pokolenie o nich nie zapomniało. Dlatego nasi uczniowie poprzez udział w konkursie złożyli hołd tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: klasa „0” oraz klasy 1-3. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

KLASA „0”

Kategoria I – pieśń patriotyczna

1 miejsce – WIKTOR SOBOLEWSKI

2 miejsce – JULIA PIEKARSKA

3 miejsce –WIKTORIA GUŹDA

Kategoria II – wiersz patriotyczny

1 miejsce – FILIP RZESZUTEK

2 miejsce – KAROLINA JĘDRZEJOWSKA

3 miejsce –MATEUSZ STARZEC

KLASY 1-3

Kategoria I – pieśń patriotyczna

1 miejsce  – NATALIA SOBOLEWSKA

2 miejsce – KAROLINA MACIĄG

3 miejsce –ALEKSANDRA PSZENICZNY

Kategoria II – wiersz patriotyczny

1 miejsce  – MAJA RZESZUTEK

2 miejsce – HUBERT MOKRZYCKI

3 miejsce –KACPER SKIBA

Wszyscy zostali nagrodzeni upominkami sponsorowanymi przez SRWJ „Nasza Wieś” oraz pamiątkowymi dyplomami.

Kiedy emocje związane z konkursem już opadły, zebraliśmy się wraz z przedszkolakami z NP „Jagódka” na placu szkolnym, by wspólnie odśpiewać hymn. Gdy wybiła godzina 11:11 wszyscy razem, z sercem pełnym radości zaśpiewaliśmy dla Niepodległej 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. „Marsz, marsz Dąbrowski…” niosło się echem po całej naszej pięknej wiosce. Tym sposobem włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”.

Kolejnym punktem dnia była uroczysta akademia, na którą przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Cmolas – Pan Eugeniusz Galek, Sołtys wsi Jagodnik – Pan Andrzej Gul, Przewodniczący Rady Gminy Cmolas – Radny wsi Jagodnik  – Pan Ryszard Warzocha ,Emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej w Jagodniku Pani Krystyna Warzocha oraz Rada Rodziców NP „Jagódka” oraz NSP w Jagodniku. Uczniowie z klas 1-3 zaprezentowali program artystyczny pt.”A było to tak…”, związany z czasami walki o wolną Polskę. Następnie Pani Dyrektor odczytała list, który nasza placówka dostała od Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy, jako podziękowanie za udział w projekcie edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Na zakończenie wysłuchaliśmy koncertu Mobilnej Filharmonii, która zaprezentowała nam utwory muzyczne z różnych regionów naszego kraju. Muzycy dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń i przypomnieli dawne, zapomniane już melodie przy których dorosłym mocniej zabiło serce, a dzieci porwały do tańca.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania obchodów Święta Niepodległości w NSP w Jagodniku.

DSC_5468.jpg

 

 

 

WYCIECZKA DO MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ

Do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze kilka tygodni, ale my już powoli zaczynamy przygotowywać się do tego wspaniałego czasu. Z tej okazji 6 listopada dzieci z klas 0-III wybrały się do magicznego miejsca – Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Mieliśmy okazję zobaczyć jedyne, niepowtarzalne i unikatowe ozdoby choinkowe. Poznaliśmy proces ich powstawania i ozdabiania. Mogliśmy również podziwiać bombki charakterystyczne dla różnych krajów świata. Po zwiedzaniu przyszła kolej na samodzielną twórczość. Każdy uczeń ozdobił swoją bombkę, która zapewne zawiśnie na jego świątecznym drzewku. Teraz już pozostaje nam tylko czekać na najpiękniejsze święta w roku…

DSC_5302.jpg

 

Teatrzyk ,,Blaszany Bębenek””

Dnia 31 października odwiedził nas teatrzyk ,,Blaszany Bębenek” z przedstawieniem ,,Przygody Mieszka I – powstanie państwa polskiego.

DSC_5197.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach akcji ,,Poczytaj mi proszę” 6 listopada 2019 r. czytała mamusia Oliwki – Pani Aldona Guźda.

DSC_5253.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach akcji ,,Poczytaj mi proszę” 30 października 2019 r. czytał tatuś Alicji – Pan Grzegorz Łuszcz.

DSC_5168.jpg