Archiwum z grudzień, 2018

WYCIECZKA DO FILHARMONII

7 grudnia uczniowie z NSP pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę do Filharmonii, aby  obejrzeć   spektakl  pt. „Dziadek do orzechów”. Profesjonalni  aktorzy i  tancerze w piękny sposób opowiedzieli historię małej dziewczynki, która w wigilijną noc dostała niezwykły prezent. Natomiast Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej  przeniosła dzieci w świat muzyki wypełnionej różnorodnymi dźwiękami.  Uczniowie byli zachwyceni, ponieważ mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu prawdziwych artystów z wielkim talentem. Było to ciekawe i dla niektórych uczestników zupełnie nowe przeżycie.

DSC_0526.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

GMINNE ZAWODY W PŁYWANIU

 

7 grudnia 2018r. odbyły się  XX Mistrzostwa Gminy Cmolas w Pływaniu.  Celem zawodów  była popularyzacja pływania, krzewienie kultury fizycznej  wśród dzieci i młodzieży oraz poznanie zasad organizacji zmagań sportowych.  Po uroczystym otwarciu zawodnicy  rozpoczęli rywalizację w poszczególnych kategoriach wiekowych  z podziałem na dziewczęta i chłopców.  Reprezentacja  uczniów z NSP w Jagodniku wywalczyła  6 medali startując  na dystansie 25 m stylem dowolnym.

Klasa I

Maja Rz. – I miejsce

Kamil Sz.- II miejsce

Jakub S.  – III miejsce

Klasa II

Gerard G.- II miejsce

Anna G.   – III miejsce

Klasa III

Karol L.    – I miejsce

Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

zawody1a.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święty Mikołaj w Przedszkolu

 

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

 

30 listopada nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Uczniowie klasy „0” przywitały go piosenkami oraz krótką inscenizacją. Mikołaj obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie oraz usiąść mu na kolanach. Na twarzach przedszkolaków malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

DSC_0656.jpg