Archiwum z styczeń, 2020

Bal u ,,Jagódek”


Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W środę
29 stycznia 2020 r.  w NSP w Jagodniku odbyła się zabawa choinkowa, w której uczestniczyli przedszkolaki, uczniowie
klas 0-III, nauczyciele, pracownicy szkoły i przedszkola oraz rodzice. Dzieci przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkie. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw. Wszyscy bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, zabawy z chustą animacyjną, kółeczka, tańce ze wstążeczkami i wiele innych ciekawych zabaw. Atrakcją okazały się efekty specjalne: zamykanie w wielkiej bańce mydlanej i brokatowe tatuaże. Humor dopisywał zarówno dzieciom, nauczycielom jak
i rodzicom. Punktem kulminacyjnym był wybór króla i królowej balu, którymi zostali Filip Noga i Ewelina Pachucka – uczniowie kl. III. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Serdeczne podziękowania dla SRWJ, Rady Rodziców NSP i NP
za przygotowanie tak wspaniałej imprezy oraz dla wszystkich czuwających nad dobrą zabawą dzieci.

DSC_8934.jpg

 

 

 

 

 

 

Informacja.

Uprzejmie informujemy ,że od dnia 1.02.2020 – 29.02.2020 trwają zapisy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej  w Jagodniku do klasy ,,0” i klasy I.Karty zapisu do pobrania na stronie lub w placówce .    Serdecznie zapraszamy.

Karta zapisu do kl,,0”- POBIERZ

kata zapisu do klasy I- POBIERZ

Informacja

Uprzejmie informujemy ,że od dnia 1.02.2020 – 29.02.2020 trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola ,,Jagódka” w Jagodniku .Karty zapisu do pobrania na stronie lub w placówce .    Serdecznie zapraszamy.

karta zapisu do przedszkola – POBIERZ

GALA XVIII FESTIWALU TEATRÓW

12 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej w Trzęsówce  odbyła się długo oczekiwana Gala XVIII Festiwalu Teatrów, podczas której zostały ogłoszone wyniki konkursu.

W kategorii Przedstawienia, jury przyznało dwie nagrody dla młodych aktorów z NSP w Jagodniku.  II miejsce  zdobyli uczniowie z kl. I-III  za humorystyczny występ pt. „Wesołe życie babci Gieni i dziadka Mariana”, oraz wyróżnienie dla najmłodszych z oddziału zerowego za pouczającą inscenizację o ochronie środowiska pt. „Bajka o Kapturku, wilku i ekologii”.

W kategorii Aktor, przyznane zostały trzy nagrody. Filip Noga – uczeń kl. III otrzymał Grand Prix za wcielenie się w rolę dziadka Mariana, Natalia Sobolewska – uczennica kl. III została wyróżniona za odegranie roli babci Gieni, a Wiktor Sobolewski – z oddziału zerowego odebrał nagrodę jako najmłodszy  aktor.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

IFORMACJA

      Zabawa choinkowa w szkole odbędzie się  29 stycznia 2020 roku (środa)w godzinach 10:00 – 13:00. Mile widziane stroje karnawałowe.

 

INFORMACJA

Zabawa choinkowa w przedszkolu odbędzie się  29 stycznia 2020 roku (środa)  w godzinach 10:00 – 13:00. Mile widziane stroje karnawałowe.

 

 

 

 

 

Dzień Babci i Dzień Dziadka

21 stycznia 2020 roku – Dzień Babci i Dziadka w Niepublicznym Przedszkolu „Jagódka” w Jagodniku

21 i 22 stycznia to jedne z najpiękniejszych dni w roku, które na stałe zapisały się w naszym przedszkolnym kalendarzu jako wyjątkowo uroczyście obchodzone święto – Dzień Babci i Dziadka. W tych pięknych dniach każde dziecko chce obdarować swoich dziadków szczególnymi dowodami miłości, dlatego 21 stycznia 2020 roku nasi najmłodsi zaprezentowali wiersze, piosenki i tańce aby umilić swoim kochanym Babciom i Dziadkom czas oraz podziękować w ten sposób za mnóstwo szczęśliwych, beztroskich i pełnych miłości chwil.  Program artystyczny w wykonaniu naszych przedszkolaków rozpoczął się od tańca dedykowanego wszystkim babciom – chłopcy zaprezentowali układ taneczny do piosenki „Wymarzona”. Następnie w specjalnym występie dla dziadków dziewczynki pokazały się w pięknych sukniach i szalach boa do piosenki „Gdzie Ci mężczyźni”. Kolejnym punktem spotkania było recytowanie wierszy i życzeń oraz śpiewanie piosenek. Po występach dzieci, wręczeniu upominków, złożeniu życzeń przez przybyłych gości m.in. Pana Wójta Eugeniusza Galka, Sołtysa Wsi Jagodnik Pana Andrzeja Gula, Przewodniczącego Rady Gminy Cmolas Pana Ryszarda Warzochę, Panią Prezes Małgorzatę Szostak oraz Panią Dyrektor Dorotę Terlagę sceną zawładnął zespół „Ego” w składzie: Julian Wilk, Wiesław Starzec, Henryk Jadach, Marek Widuchowski i Eugeniusz Nowak. Panowie z zespołu tak zagrzali atmosferę, że spotkanie zamieniło się w zabawę taneczną. I o to chodziło żeby wspólnie spędzić czas przy dobrej zabawie w miłym towarzystwie. Rodzinna atmosfera udzieliła się wszystkim zebranym i gdyby nie zmęczenie wnuków posiedzielibyśmy do wieczora. Z uśmiechem, wyrazami radości i uznania dziadkowie i babcie wraz z wnukami opuścili progi naszego przedszkola i zapowiedzieli, że już nie mogą doczekać się  kolejnego spotkania – my również!!! Pamiętajcie, jak śpiewały przedszkolaki –   „Kochamy Was, kochamy całym sercem i radości chcemy dać Wam jak najwięcej…”

Do zobaczenia za rok.

DSC_8517.jpg

 

 

WIGILIA

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy  NSP  i NP „Jagódka”
w Jagodniku,  to też jedna wielka rodzina. Dlatego, co roku spotykamy się przy wigilijnym stole.

19 grudnia 2019 r. w NSP w Jagodniku odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczniowie klasy I-III wystąpili w przedstawieniu jasełkowym  pt. „Anielska awantura”. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które  sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Po części artystycznej   głos  zabrały: Pani Dyrektor
i Pani Prezes SRWJ „NASZA WIEŚ”, które złożyły wszystkim świąteczne życzenia. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem  i zasiedli do wigilijnego stołu. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się  w przygotowania tegorocznego spotkania opłatkowego.

DSC_7995.jpg