Archiwum z maj, 2018

Wycieczka na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Cmolasie

W dniu 28.05.2018r. klasa „0” wraz z wychowawcą miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach poświęconych tworzeniu ekologicznych mydełek  i podpałek z drewna. Każdy uczestnik mógł samodzielnie wykonać mydełko, wybrać zapach i kolor. Podczas wykonywanych czynności mogliśmy liczyć na fachową pomoc podopiecznych uczęszczających na warsztaty. Po wykonaniu mydełek wszyscy zebraliśmy się w sali gdzie odpowiednio poinstruowani zaczęliśmy wykonywać podpałki – oczywiście pod czujnym okiem pani kierownik i wszystkich pracowników. Na koniec warsztatów nie mogło obyć się bez słodkiego poczęstunku:)

Serdecznie dziękujemy:)

mgr Katarzyna Lewandowska

DSC_0843.JPG

 

Wycieczka do Jednostki Gaśniczo – Pożarniczej w Nowej Dębie

W dniu 24.05.2018r. klasa „0” wraz z wychowawcą odwiedziła Jednostkę Gaśniczo – Pożarniczą w Nowej Dębie. Wszyscy uczniowie mieli możliwość poznania  zawodu strażak. Panowie strażacy oprowadzili wycieczkowiczów po całej jednostce. Pokazali jak wygląda odpowiednie umundurowanie każdego strażaka, jak powinien być oznakowany każdy pojazd uprzywilejowany. Dzieci miały możliwość dotknięcia prawdziwych urządzeń potrzebnych do gaszenia pożaru lub ratowania życia. Na koniec każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił przy wykonanym specjalnie domku do „gaszenia pożarów”.  Dziękujemy za ważne doświadczenie:)

mgr Katarzyna Lewandowska

DSC_0725.JPG

Wycieczka do Straży Pożarnej

Wycieczka do Jednostki Gaśniczo-Pożarniczej w Nowej Dębie stała się już u nas w przedszkolu tradycją. 24 maja  nasze przedszkolaki uczestniczyły  w spotkaniu ze strażakami. W siedzibie straży uczestnicy wycieczki zostali przywitani przez wszystkich pełniących dyżur strażaków, którzy czekali już na nasze przyjście. Podczas spotkania zwiedzaliśmy pomieszczenia remizy: stołówkę, salę gimnastyczną, siłownię, miejsce odpoczynku strażaków oraz garaże, w których można było obejrzeć z bliska strój strażacki, ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego. Kiedy samochód wyjechał z garażu na plac dzieci mogły również obserwować pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru, usuwania skutków wypadków drogowych lub innych katastrof. Przedszkolaki także miały możliwość pod okiem czujnych strażaków przećwiczyć umiejętność lania wody ze strażackiego hydrantu. Dzieci wróciły do przedszkola z mnóstwem niezapomnianych wrażeń.

DSC_0660.jpg

 

 

 

GMINNY KONKURS PRZYRODNICZO – EKOLOGICZNY W OSTROWACH TUSZOWSKICH

22 maja 2018 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich odbył się VI Gminny Konkurs Przyrodniczo- Ekologiczny „Ja i środowisko”. Do rywalizacji o miano najlepszych znawców przyrody przystąpiło 16 uczniów. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Mieli oni do rozwiązania test składający się z pytań dotyczących ekologii, ochrony środowiska
i otaczającej przyrody. Niepubliczną Szkołę Podstawową
w Jagodniku reprezentował Aleksander Sudoł – uczeń klasy II, który został laureatem tegorocznego konkursu oraz Dawid Guźda – uczeń klasy III, który został wyróżniony.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 mgr Anna Kuźma

Poczytaj mi proszę.

     W ramach  cyklu spotkań 21 maja 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytała mama Wiktorki – Pani  Elżbieta Magda.

DSC_0785.jpg

 

 

IV Powiatowy Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego

W dniu 16.05.2018 w Przedborzu odbyła się czwarta edycja powiatowego konkursu recytatorskiego pt. „Młody Recytator – Artysta”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III – Klaudia Maciąg, która zaprezentowała wiersz pt. „I tried to take a selfie” autorstwa angielskiego poety Kenn Nesbitt. Wystąpienie naszej uczennicy okazało się najlepszym w kategorii klas II-III, co tym samym pozwoliło na zdobycie pierwszego miejsca. Gratulujemy wysokiej wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Joanna Dul – Adranowicz

IMG_4914.JPG

WYCIECZKA DO FABRYKI CZEKOLADY

11 maja 2018r. uczniowie kl. I-III uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Czekolady „Coco De Mer” w Rzeszowie. Dzieci poznały niezwykłe miejsce wytwarzania ulubionego na całym świecie słodkiego przysmaku. Z zainteresowaniem oglądały fabrykę od środka. Największą atrakcją okazały się warsztaty, podczas których dzieci samodzielnie malowały rysunki czekoladą z rękawa cukierniczego. Prace zadziwiały pomysłowością. Kiedy czekoladowe obrazki chłodziły się w lodówkach można było do woli bawić się
z kolegami w centrum zabaw. Na zakończenie uczestnicy wycieczki mieli możliwość obserwowania jak powstaje wata cukrowa i jej skosztowania. Dzieci do szkoły wróciły zmęczone, ale szczęśliwe
z mnóstwem wrażeń.

 mgr Anna Kuźma

DSC_0833.JPG

Wycieczka do fabryki czekolady,, Coco de mer”

11 maja 2018r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Fabryki Czekolady „Coco de mer” w Rzeszowie. Wycieczkę rozpoczęli od przejścia przez fabrykę. Przy wejściu wszystkich powitał ich unoszący się wszędzie zapach czekolady. Dzieci miały możliwość podziwiania czekoladowej wystawy malutkich rzeźb i obrazków. Po zwiedzaniu nadszedł czas na tworzenie własnych dzieł. Dzieci samodzielnie malowały rysunki czekoladą z rękawa cukierniczego. Gdy obrazki były gotowe zostały umieszczone w lodówkach, aby pod koniec wycieczki każdy mógł zabrać swój własny ze sobą. Po warsztatach wszyscy wspólnie bawili się na sali zabaw w „Małpim gaju” i w „Strefie malucha”. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki mógł obserwować jak powstaje wata cukrowa oraz jej skosztować. Do przedszkola wszyscy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi.