Archiwum z marzec, 2023

Czekoladowa przygoda!

W dniu 15.03.2023r. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Jagodniku wybrała się wycieczkę do Pijalni Czekolady M.Pelczar w Korczynie. Zwiedzanie rozpoczęło się od słodkiego poczęstunku, bardzo ciekawej historii czekolady oraz od tego skąd pochodzi słynne na całym świecie kakao. Następnie nasi uczniowie na seansie filmowym dowiedzieli się jak z maleńkiego ziarna kakaowca  powstaje smakowita tabliczka czekolady. Po dużej dawce wiedzy wszyscy ochoczo zabrali się do robienia i dekorowania  własnoręcznych przysmaków z czekolady takich jak mini tabliczki czy lizaki. Była to nie tylko pracochłonna ale i bardzo smaczna przygoda. „Na deser” zwiedzania pijalni była również przewidziana degustacja wszelakich rodzajów czekolad, począwszy od tradycyjnej mlecznej do niespotykanej i bardzo interesującej w smaku różowej. Ta słodka wycieczka na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów!

                                                                  Anna Blat

Dzień Kobiet u „Jagódek”

8 marca nasze przedszkolaki „Jagódki” uczestniczyły w akademii z okazji Dnia Kobiet w Niepublicznej Szkole Podstawowej. Po zaśpiewaniu piosenek i złożeniu życzeń, chłopcy tradycyjnie wręczyli wszystkim dziewczynkom i paniom róże i upominki ufundowane na tą okazję przez stowarzyszenie. Po powrocie do sali przedszkolnej dziewczynki dalej świętowały swój dzień, a na koniec otrzymały dyplomy dla Super Dziewczynek.

Jagódki w Krainie Uśmiechu

Dnia 1.03.2023, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” wybrały się na wycieczkę do sali zabaw Kraina Uśmiechu w Kolbuszowej. Celem naszej wycieczki było  przede wszystkim doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, orientacji przestrzennej dzieci oraz umożliwienie radosnego spędzania czasu. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji m.in.: wielopoziomowe tory przeszkód, zjeżdżalnie, trampoliny, kącik dla najmłodszych. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy w basenie z piłeczkami oraz jazda na mini pojazdach. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola z nadzieją, że będą jeszcze miały okazję odwiedzić Krainę Uśmiechu. Koszt przejazdu jak i pobyt  przedszkolaków w Sali zabaw pokryło Stowarzyszenie Wsi Jagodnik.

Dzień Dinozaura

Pod koniec lutego Jagódki obchodziły Dzień Dinozaura. Z tej okazji przedszkolaki miały zorganizowany cykl zajęć o tych prehistorycznych stworzeniach. Celem zajęć było poszerzenie wiadomości na temat dinozaurów. Dzieci dowiedziały się między innymi kiedy żyły te stworzenia, jak wyglądały oraz czym się żywiły. Zapoznały się również        z pracą paleontologa. Wykonały kilka prac plastycznych wykorzystując przy tym różne materiały. Z masy solnej wykonały własne skamieliny, w których odcisnęły ślady swoich dinozaurów. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć. Dzień Dinozaura przeniósł nas          w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

Ilona Kurek

   

Dzień Kobiet

„Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki”.

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet, na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.
Jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet, zarówno dla tych starszych, jak i młodszych.
W tym roku podczas akademii klasa „0” zaśpiewała piosenkę z dedykacją dla wszystkich kobiet.
Z okazji tego święta w naszej szkole pojawiły się kwiaty, życzenia oraz drobne upominki dla małych i tych większych kobiet – wręczane przez naszych chłopców, ufundowane na tą okazję przez stowarzyszenie.