Szkoła

Wychowawcy klas starszych zachęcają do zakupu wyprawki szkolnej:)

WYPRAWKA KL. I-III


INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

                         INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019   Rok szkolny 2018/2019 uczniowie i nauczyciele NSP w Jagodniku rozpoczęli  od mszy świętej,  podczas której  zostały poświęcone tornistry uczniów klasy pierwszej. W trakcie uroczystego apelu pani dyrektor  Dorota Terlaga  bardzo serdecznie przywiała wszystkich zebranych. Następnie dzieci przygotowane pod kierunkiem wychowawców  w krótkim programie artystycznym  pożegnały wakacje i przypomniały  o najważniejszych  zasadach panujących w szkole. Na zakończenie pani prezes Małgorzata Szostak życzyła  wszystkim  uczniom  wielu sukcesów, nauczycielom wytrwałości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci.

no comments


Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, które odbędzie się  o godzinie 10.15 w budynku szkoły.

Dyrektor i grono pedagogiczne

no comments


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

W dniu 22 czerwca ostatnim dzwonkiem zakończyliśmy pracowity rok szkolny 2017/2018. Z tej okazji klasa III i jeden uczeń z klasy II przygotowani przez wychowawców  wykonali bogaty program artystyczny. Po występie uczniów dyrektor naszej placówki wygłosiła przemówienie oraz życzyła udanego wypoczynku na nadchodzące wakacje. Do życzeń dołączyła się pani prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik "Nasza Wieś", która podziękowała gronu pedagogicznemu i  personelowi niepedagogicznemu za cały rok pracy. Po przemówieniach pani dyrektor w obecności rodziców i  nauczycieli wręczyła najlepszym uczniom nagrody w postaci ciekawych książek, nagrody za wzorową frekwencję w postaci plecaków oraz nagrodę specjalną dla jednego ucznia, który miał najwyższą frekwencje od klasy 0- III, zaś wszyscy  trzecioklasiści otrzymali jak co roku dodatkowe prezenty - misie i piłki.

mgr Katarzyna Lewandowska

DSC_0557.JPG

no comments


Wycieczka na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Cmolasie

W dniu 28.05.2018r. klasa "0" wraz z wychowawcą miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach poświęconych tworzeniu ekologicznych mydełek  i podpałek z drewna. Każdy uczestnik mógł samodzielnie wykonać mydełko, wybrać zapach i kolor. Podczas wykonywanych czynności mogliśmy liczyć na fachową pomoc podopiecznych uczęszczających na warsztaty. Po wykonaniu mydełek wszyscy zebraliśmy się w sali gdzie odpowiednio poinstruowani zaczęliśmy wykonywać podpałki - oczywiście pod czujnym okiem pani kierownik i wszystkich pracowników. Na koniec warsztatów nie mogło obyć się bez słodkiego poczęstunku:)

Serdecznie dziękujemy:)

mgr Katarzyna Lewandowska

DSC_0843.JPG
 

no comments


Wycieczka do Jednostki Gaśniczo - Pożarniczej w Nowej Dębie

W dniu 24.05.2018r. klasa "0" wraz z wychowawcą odwiedziła Jednostkę Gaśniczo - Pożarniczą w Nowej Dębie. Wszyscy uczniowie mieli możliwość poznania  zawodu strażak. Panowie strażacy oprowadzili wycieczkowiczów po całej jednostce. Pokazali jak wygląda odpowiednie umundurowanie każdego strażaka, jak powinien być oznakowany każdy pojazd uprzywilejowany. Dzieci miały możliwość dotknięcia prawdziwych urządzeń potrzebnych do gaszenia pożaru lub ratowania życia. Na koniec każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił przy wykonanym specjalnie domku do "gaszenia pożarów".  Dziękujemy za ważne doświadczenie:)

mgr Katarzyna Lewandowska

DSC_0725.JPG

no comments


GMINNY KONKURS PRZYRODNICZO – EKOLOGICZNY W OSTROWACH TUSZOWSKICH

22 maja 2018 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich odbył się VI Gminny Konkurs Przyrodniczo- Ekologiczny „Ja i środowisko”. Do rywalizacji o miano najlepszych znawców przyrody przystąpiło 16 uczniów. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Mieli oni do rozwiązania test składający się z pytań dotyczących ekologii, ochrony środowiska i otaczającej przyrody. Niepubliczną Szkołę Podstawową w Jagodniku reprezentował Aleksander Sudoł - uczeń klasy II, który został laureatem tegorocznego konkursu oraz Dawid Guźda - uczeń klasy III, który został wyróżniony.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 mgr Anna Kuźma

no comments


IV Powiatowy Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego

W dniu 16.05.2018 w Przedborzu odbyła się czwarta edycja powiatowego konkursu recytatorskiego pt. „Młody Recytator - Artysta”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III – Klaudia Maciąg, która zaprezentowała wiersz pt. „I tried to take a selfie” autorstwa angielskiego poety Kenn Nesbitt. Wystąpienie naszej uczennicy okazało się najlepszym w kategorii klas II-III, co tym samym pozwoliło na zdobycie pierwszego miejsca. Gratulujemy wysokiej wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Joanna Dul - Adranowicz

IMG_4914.JPG

no comments


WYCIECZKA DO FABRYKI CZEKOLADY

11 maja 2018r. uczniowie kl. I-III uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Czekolady „Coco De Mer” w Rzeszowie. Dzieci poznały niezwykłe miejsce wytwarzania ulubionego na całym świecie słodkiego przysmaku. Z zainteresowaniem oglądały fabrykę od środka. Największą atrakcją okazały się warsztaty, podczas których dzieci samodzielnie malowały rysunki czekoladą z rękawa cukierniczego. Prace zadziwiały pomysłowością. Kiedy czekoladowe obrazki chłodziły się w lodówkach można było do woli bawić się z kolegami w centrum zabaw. Na zakończenie uczestnicy wycieczki mieli możliwość obserwowania jak powstaje wata cukrowa i jej skosztowania. Dzieci do szkoły wróciły zmęczone, ale szczęśliwe z mnóstwem wrażeń.

 mgr Anna Kuźma

DSC_0833.JPG

no comments


Apel majowy

W dniu 30 kwietnia klasa "0" wraz z wychowawcą przygotowała, krótki apel z okazji zbliżającego się święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie klasy "0" i klas starszych przybliżyli losy Polski oraz moment uchwalenia najważniejszego dokumentu w kraju. Po apelu uczniowie szkoły oraz przedszkolaki wyruszyli w uroczystym pochodzie z flagami.

no comments


Wycieczka w ramach nagrody Sołtysa Wsi Trzęsówka

W dniu 26 kwietnia klasa "0" wraz z wychowawcą oraz Radnym Kolbuszowskim i jednocześnie sołtysem wsi Trzęsowka panem Ryszardem Sukiennikiem miała możliwość zwiedzania urzędu gm. w Cmolasie, gdzie dzieci mogły usiąść w fotelu wójta oraz z nim  porozmawiać, po czym pan wójt poczęstował wszystkie dzieci słodkościami. Po odwiedzinach w gminie pan sołtys poprowadził wycieczkę do Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej, w którym to gmachu   powitali nas: wicestarosta pan Wojciech Cebula oraz pan  Józef Kardyś. Wszyscy zebraliśmy się w sali konferencyjnej, gdzie został dla nas wyświetlony specjalnie przygotowany film edukacyjny. Każdy wycieczkowicz otrzymał z rąk pana wicestarosty upominki oraz słodycze. Po zwiedzaniu Starostwa nadszedł czas na spotkanie z posłem na sejm RP - panem Zbigniewem Chmielowcem, gdzie też zostaliśmy obdarowani prezentami. Kolejnym punktem naszej wycieczki był tygodnik regionalny "Korso".  Panie udzieliły nam kilku cennych uwag dotyczących pracy dziennikarza i tu też otrzymaliśmy upominki i słodkości. Kulminacyjnym miejscem  kończącym naszą wycieczkę był Macdonald. Dziękujemy jeszcze raz panu Ryszardowi Sukiennik za mile spędzony czas.

                                                                                                 DSC_0879.JPG

no comments


Międzynarodowy Dzień Ziemi

Klasa "0" wraz z wychowawcą w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi wybrała się na wielkie sprzątanie najbliższej okolicy naszej szkoły. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zbierały różne odpady z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Było to ważne doświadczenie.

                                                                                                        dom 261.jpg

no comments


„Taniec to nie tylko układ figur, żeby się go nauczyć, trzeba go pokochać.”

22 kwietnia 2018 r. w SP w Ostrowach Tuszowskich odbył się XVI Gminny Festiwal Tańca. Jego uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych, prezentując różne style taneczne. Wielkim sukcesem zakończyły się występy naszych reprezentantów. Zespół „Świetliki” w składzie: Wojciech Augustyn, Anna Guźda, Dawid Guźda,Klaudia Maciąg, Julia Pakłos, Paulina Posłuszny, Paulina Sudoł zajął w kategorii klas 0-III pierwsze miejsce tańcząc taniec nowoczesny. Opiekę nad tancerzami sprawowały: p. Anna Kuźma i p. Paulina Rzeszutek. Dziękujemy naszym uczniom za wielki trud, zaangażowanie i wspaniałą współpracę podczas zajęć tanecznych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                 DSC_0539.JPG

no comments


GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY W OSTROWACH BARANOWSKICH

13 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Ostrowach Baranowskich odbył się IX Gminny Konkurs Matematyczny „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA” dla klas I-III. Zadaniem uczestników było pisemne rozwiązanie zestawu różnorodnych zadań, w których wykorzystać mieli tabliczkę mnożenia. Niepubliczną szkołę Podstawową w Jagodniku reprezentowało dwóch uczniów z klasy III. Spośród 14  najlepszych matematyków  Klaudia Maciąg  zajęła II miejsce, a Dawid Guźda III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                         DSC_0781.JPG

no comments


Wycieczka w ramach projektu "Poznajemy zawody..."

W dniu 10.04.2018r. Klasa "0" wraz z wychowawcą miała możliwość skorzystania z warsztatów kulinarnych w Zespole Szkół Agrotechniczno - Ekonomicznych w  Weryni. Całe warsztaty prowadziła pani Agnieszka Biestek - ekspert w dziedzinie kuchni.  Pani prowadząca zapoznała dzieci z wszystkimi zasadami obowiązującymi w trakcie pracy, podała dokładną instrukcję wykonywanych czynności. Wszystkim uczestnikom pomagały przemiłe uczennice. Nasi uczestniczy po skończoenej pracy mieli przyjemność konsumować wszystkie swoje wyroby:) Serdecznie dziękujemy

                                                                                              DSC_0680.JPG

no comments


Spotkanie z teatrem, piosenką i Sandomierzem

W dniu 15 marca 2018 uczniowie naszej szkoły oraz chętne dzieci z przedszkola „Jagódka” wraz z rodzicami wyruszyli na spotkanie z pięknym miastem jakim jest Sandomierz. Wycieczka została zorganizowana na zaproszenie Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia, który wystawiał w tym mieście piękny profilaktyczny musical profilaktyczny pt. NOWE SZATY KRÓLA. Dowiedzieliśmy się z niego, że w życiu nie są najważniejsze modne drogie ubrania, zabawy i wystawne przyjęcia. Najważniejsi są mądrzy przyjaciele. Jednak często przez próżność się ich nie słucha. Po spektaklu obejrzeliśmy spacerkiem słynne zabytki rynku Sandomierza i przywitaliśmy się na przedwiośniu z Wisłą , największą rzeką w Polsce. Do przeciwległego brzegu naprawdę było daleko, a nurt rzeki był o tej porze szybki, bardzo szybki. Kto nie potrafi pływać niech się nie zbliża. Powrotną drogę umilaliśmy sobie śpiewając znane piosenki. Czas minął szybko i sympatycznie. Organizator Dorota Terlaga

                                                                                                    sandomierz 2018 nsp jagodnik 152.jpg

no comments


Kalendarz roku szkolnego 2017/18

no comments


Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

W dniu 28 marca klasa "0" wraz z wychowawcą przygotowali uroczysty apel z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć baranków w różnorakim wydaniu od czekoladowych po wykonanych z ciasta, królował mazurek oraz baba wielkanocna i oczywiście koszyczek ze święconką. Dzieci pojedynczo wkładały odpowiednio chleb, wędlinę, jajko, chrzan, sól oraz babę wielkanocną po wcześniejszym wyjaśnieniu symboliki pokarmu. Na zakończenie popłynęła słynna piosenka "Alleluja" w wykonaniu naszego starszego kolegi Karolka Lewandowskiego, po czym złożono wszystkim przybyłym gościom, gronu pedagogicznemu i pracownikom niepedagogicznym życzenia świąteczne. Następnie jak co roku wszyscy mieli okazje spróbować baby wielkanocnej i czekoladowych jajeczek.

                                                                                                DSC_0578.JPG

no comments


Przerwa Świąteczna Wielkanocna dla uczniów w szkole.

Informacja

Wiosenna przerwa świąteczna

Od 29 marca  – 3 kwietnia 2018 r. podstawa prawna: § 3 ust. 1 pkt. 3rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2002 r. Nr 46 poz. 432 z późn. zm.)

no comments


Wycieczka w ramach projektu "Poznajemy zawody..."

W dniu 19.03.2018r. klasa "0" miała przyjemność zgłębiać tajniki pracy cukierników pracujących w cukierni "Wróbel" w Kolbuszowej. Pani Agnieszka zaangażowała wszystkie dzieci do samodzielnej pracy przy przepysznych jak się później okazało ciasteczkach. Wszystkie dzieci pracowały chętnie po czym wszyscy dowiedzieliśmy się czy posługują się cukiernicy jak wyglądają ogromne miksery, piec a nawet lodówka, która okazała się baaardzo pojemna:) Po upieczeniu ciasteczek wszyscy uczestnicy wycieczki konsumowali swoje wyroby:) Dziękujemy za mile doświadczenie:)

no comments


VII Turniej Warcabowy

27 lutego 2018r.  w NSP w Jagodniku odbył się VII Gminny Turniej Warcabowy dla klas I-III.  Celem  konkursu była popularyzacja  zabawowej  formy   spędzania czasu wolnego, kształtowanie  postawy  sportowej rywalizacji oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień  wśród dzieci. W turnieju  wzięło udział  21 uczniów z terenu Gminy Cmolas (SP Cmolas, SP Hadykówka, SP Trzęsówka, SP Ostrowy Tuszowskie, SP Poręby Dymarskie, SP Ostrowy Baranowskie, NSP Jagodnik). Grze towarzyszyły miłe  i niezapomniane emocje. Zawodnicy bardzo odpowiedzialnie podeszli do każdej rozgrywki. Umieli przyjąć zwycięstwo jak i porażkę. Podczas rozgrywek wyłoniono  trzech najlepszych uczniów.  Pierwsze i drugie miejsce zdobyli  uczniowie ze SP w Cmolasie – Kacper Zagrobai Wojciech Pastuła. Trzecie miejsce wywalczył  uczeń  z NSP w Jagodniku – Karol Lewandowski. Nagrody wręczali: Sekretarz  Gminy Cmolas –  Pan Marian Posłuszny, Prezes SRWJ  „Nasza Wieś” – Pani  Małgorzata Szostak i Pani Dyrektor Dorota Terlaga.  Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone. Nagrody i puchary zostały sfinansowane ze   środków zebranych  w ramach  1% podatku przekazane  na „Nasze Jagódki” za 2017r. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w przyszłym roku.

                                                                                                        DSC_0647.JPG
   

no comments


Wycieczka na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Cmolasie

W dniu 16 lutego dzieci z naszej klasy "0" miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach poświęconych zdrowemu żywieniu. Na początek panie pracujące na warsztatach przygotowały dla dzieci pogadankę połączona z klasyfikowaniem warzyw zgodnie z kolorem. Następnie pani Karolina Wilk przybliżyła dzieciom w jakich kolorach warzyw lub owoców kryją się cenne witaminki. Po czym pani Klaudia sprawdziła wiedzę dzieci poprzez zadawanie licznych i podchwytliwych zagadek, po czym każde dziecko mogło uczestniczyć w tworzeniu sałatek owocowej bądź warzywnej. Dzieci kroiły, a później mieszały sałatki, po czym każde z nich mogło z przyjemnością spróbować swojego wyrobu:) Na zakończenie Każde dziecko dostało ekologiczne jabłko, a pani Kasia Lewandowska obdarowała każdego uczestnika warsztatów domowymi babeczkami. 🙂 Dziękujemy za miłe i ciepłe przyjęcie.      

DSC_0547.JPG

no comments


Zapisy do Przedszkola ,,Jagódka ''na rok 2018/2019

NOWA KARTA ZAPISU DO PRZEDSZKOLA  rok 2018/19 -POBIERZ   NOWA KARTA ZAPISU DO SZKOŁY ZERÓWKA -KLASA 1 rok 2018/19  - POBIERZ         

no comments


Dzień Babci i Dzień Dziadka

23 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci pokazały się z najlepszej strony. Klasa ,,0" zaprezentowała życzenia dla wszystkich obecnych , a na zakończenie najmłodsze dzieci z naszej szkoły zatańczyły taniec pt. ,,Poszło dziewcze, po ziele...". Dzieci starsze z klas I-III odtworzyły "Jasełka", "Familiadę" a uwieńczeniem występu był taniec o charakterze disco. Wszyscy występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.Kochane babcie i dziadkowie otrzymali od swoich wnuków upominki. Po występach zaproszeni goście wójt gm. Cmolas - Eugeniusz Galek, sołtys wsi Jagodnik- Andrzej Gul, radny wsi Jagodnik - Ryszard Warzocha, prezes SRWJ - Małgorzata Szostak oraz pni dyrektor Dorota Terlaga wygłosili kilka ciepłych słów w stronę licznie zebranych gości oraz z serca płynące życzenia. Po części artystycznej wszyscy obecni na uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców i stowarzyszenie . Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i zapraszamy za rok:)

                                                                                                DSC_0673.JPG

no comments


Zabawa choinkowa

W naszej szkole jak co roku mogliśmy uczestniczyć w zabawie choinkowej zorganizowanej przez SRWJ i Radę Rodziców. Całą zabawę prowadził wodzirej  pan Damian , który zabawiał starsze i młodsze dzieci. Nie można było się nudzić. W ramach przerwy dzieci korzystały z poczęstunku przygotowanego przez naszych kochanych rodziców: były słodkości, owoce oraz hod - dogi, które cieszyły się dużym powodzeniem:) Dziękujemy za mile spędzone chwile:)

                                                                                                   DSC_0877.JPG

no comments


"Zawodowy zawrót głowy..."

Klasa "0" w dniu 21 stycznia przywitała w murach naszej szkoły gościa, a mianowicie panią Marię Perlicką - higienistkę szkolną, która w sposób bardzo konstruktywny opowiedziała dzieciom o swojej pracy, o zagrożeniach wynikających z nieodpowiedniego żywienia oraz o prowadzeniu zdrowego stylu życia. Było to bardzo poruszające spotkanie:) Serdecznie dziękujemy:)

                                                                                                  DSC_0572.JPG

no comments


XVI Gala Festiwalu Teatrów w Trzęsówce

Dnia 14 stycznia w Szkole Podstawowej w Trzęsówce odbyło się rozdanie nagród w ramach XVI Edycji Festiwalu Teatrów. Nasi występujący otrzymali liczne nagrody. Klasa "0" zdobyła I miejsce w kategorii przedstawienie oraz nagrodę Specjalną  sołtysa wsi Trzęsówka Pana Ryszarda Sukiennika . Klasy I-III zdobyły II miejsce w kategorii przedstawienie. Oliwia Terlaga z kl,, 0 ''zdobyła nagrodę specjalną dla najmłodszego aktora .Gratulujemy  zwycięzcom .Dziękujemy  rodzicom za współprace i pomoc w przygotowaniu dzieci do występu.

                                                                                                DSC_0394.jpg

no comments


Teatrzyk "Opowieść wigilijna"

W dniu 11.01.2018r. dzieci z naszej szkoły miały przyjemność oglądać teatrzyk pt. "Opowieść wigilijna". Wszyscy mogliśmy się wrócić do czasu magicznych świąt Bożego Narodzenia i bezcenny czas spędzony z rodziną. Aktorzy włączali publiczność i wszystkich pracowników szkoły w czynny udział w przedstawieniu. Było to bardzo miłe doświadczenie. Serdecznie dziękujemy stowarzyszeniu za za sponsorowanie występu.

no comments


Wigilia.

Dnia 22 grudnia 2017 roku uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy NP „Jagódka” oraz NSP w Jagodniku spotkali się przy wspólnym wigilijnym stole.Z tej okazji uczniowie klas I-III wystawili jasełka pt.”Betlejem to my sami”. Mali aktorzy przywołali obrazy i sceny Betlejemskiej Nocy, które przeplatały się ze współczesnością.Po części artystycznej Pani Dyrektor Dorota Terlaga oraz Pani Prezes Małgorzata Szostak przekazały wszystkim świąteczne życzenia. Spotkanie wieńczyło tradycyjne dzielenie się opłatkiem i wieczerza wigilijna.                                                                                                                                                                                    Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowania tegorocznego spotkania opłatkowego,     a w szczególności Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole oraz NP „Jagódka”.

DSC_0852.jpg
                       

no comments


Wycieczka do Centrum Zabawa "Fantazja"

W dniu 14 grudnia klasa "0" uczestniczyła w wycieczce Centrum Zabaw "Fantazja" w Rzeszowie. Dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji, a mianowicie dmuchanych zjeżdżalni, trampoliny basenów z kulkami, domków dla wróżek i innych... W trakcie zabawy pojawiła się Pani Mikołajowa, która rozdała wszystkim dzieciom upominki , ale wszystko co dobre szybko się kończy i niestety trzeba było wracać...                                                                                                                                                                                                     Dziękujemy sponsorom za wspaniały wyjazd:)

                                                                           DSC_0635.JPG

no comments


Wycieczka do Muzeum Dobranocek i Parku Trampolin

Dnia 12 grudnia uczniowie z klas I –III uczesticzyli w wycieczce do Rzeszowa. Pobyt w parku trampolin Fly Park dostarczył dzieciom wielu radosnych przeżyć. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczesnicy wycieczki mogli korzystać z szeregu atrakcji: ścieżek akrobatycznych, trampolin, basenów wypełnionych gąbkami, ścianki wspinaczkowej. Następnym punktem wyprawy było Muzeum Dobranocek. Jest to jedyne w Polsce miejsce z wyjątkową kolekcją pamiątek z popularnych animacji dla dzieci (Dobranocek). W muzeum można było przenieść się w czasie do krainy wspomnień, wzruszeń i dobrych emocji. Uczniowie poznali bohaterów bajek, których dziś trudno znaleźć w programach telewizyjnych: Jacka i Agatkę, Rumcajsa, Koziołka Matołka, Misia Coralgola, Misia Uszatka, Pszczółkę Maję, Gąskę Balbinkę, Krecika, Reksia, Bolka i Lolka oraz wiele innych. Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci

                                                                            20171212_110336.jpg

no comments


"Zawodowy zawrót głowy..."

W ramach prowadzonego projektu "Zawodowy zawrót głowy...", klasa "0" miała przyjemność poznać zawód- ratownik. Gościem naszych starszaków był pan Jacek Szostak, który opowiedział o swojej ciekawej i odpowiedzialnej pracy oraz swoich doświadczeniach. Dzieci z zapartym tchem słuchały oraz zadawały ciekawe pytania. Dziękujemy za poświęcony nam czas:)

                                                                                    DSC_0594.JPG

no comments


Zawody w pływaniu

8 grudnia 2017 r. na Krytej Pływalni w Cmolasie odbyły się zawody pływackie pod nazwą „XIX Mistrzostwa Gminy Cmolas w Pływaniu”. W zawodach uczestniczyło ponad 100 uczniów , którzy startowali w 4 kategoriach wiekowych, przy czym oddzielnie rywalizowały dziewczęta i chłopcy. Niepubliczną Szkołę Podstawową w Jagodniku reprezentował m.in. Karol Lewandowski, który wywalczył I MIEJSCE  oraz Julia Pakłos  zajmując III MIEJSCE na dystansie 25 m stylem dowolnym. GRATULUJEMY  ZWYCIĘZCOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

                                                                                  DSC_0582.JPG

no comments


Święty Mikołaj odwiedził nas...

1 grudnia 2017r. uczniów z NSP w Jagodniku  odwiedził Św. Mikołaj. Dzieci przywitały gościa piosenką i krótką inscenizacją. Mikołaj  wszystkich obdarował  wspaniałymi prezentami. Radości nie było końca. Wielkie podziękowania  dla  SRWJ za niezwykłe paczki.

                                                                                   DSC_0525.JPG

no comments


Zabawa Andrzejkowa

29 listopada na szkolnym korytarzu dzieci ze szkoły i przedszkola miały przyjemność tańczyć i bawić się na zabawie andrzejkowej przygotowanej przez nauczycieli i organ prowadzący. Zabawę prowadził wodzirej w osobie pana Damiana Wdowiak. Dzieci mogły również skorzystać z wróżb andrzejkowych przygotowanych przez nauczycieli. Wiemy już na pewno, że wśród naszych dzieci mamy lekarzy, piosenkarki, dentystów... A nowy zbliżający się rok przyniesie wiele miłych i radosnych  chwil, choć nie zabraknie też solidnej i rzetelnej  pracy:)

                                                                           DSC_0627.JPG

no comments


Etap rejonowy konkursu "Literatura i Dzieci"

W dniu 22 listopada uczeń naszej szkoły Karol Lewandowski miał przyjemność reprezentować naszą szkołę w konkursie "Literatura i Dzieci" pod hasłem: "Dzień bez komputera". Kolejny raz wywalczył wyróżnienie w kategorii: piosenka - piosenką pt. "Jesienne popołudnie". Serdecznie gratulujemy:)          

no comments


Teatrzyk pt. "Pinokio"

20 listopada mieliśmy przyjemność oglądać teatrzyk p. "Pinokio". Dzieci z zapartym tchem oglądały spektakl, który poprzedzony był  pogadanką na temat "Jak należy zachowywać się w teatrze". Główny bohater "Pinokio" miał wiele przygód i spotkał wiele różnych postaci - dobrych i złych. Musiał wiele przejść, aby zrozumieć co jest najważniejsze dla niego i innych bliskich mu osób. Na szczęście jak to w bajkach bywa wszystko skończyło się szczęśliwie.:)

                                                                              DSC_0777.JPG

no comments


XVI Gminny Festiwal Widowisk i Teatrów

19 listopada nasza szkoła zaprezentowała się na Festiwalu Teatrów w Trzęsówce. W tym roku po raz pierwszy udział wzięła najmłodsza grupa,  a mianowicie klasa "0" w przedstawieniu pt. "Karnawał u Smerfów". Klasy starsze zaprezentowały przedstawienie o Jasiu i Małgosi, którzy uczą oszczędzania. Wszyscy uczestnicy tegorocznej imprezy chętnie przygotowywali się do występu, który został nagrodzony gromkimi brawami. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uczniów do przedstawień serdecznie dziękujemy.

                                                                                    DSC_0757.JPG

no comments


Wycieczka do Szkoły Muzycznej w Niwiskach

W dniu 15 listopada dzieci z klasy "0" oraz z przedszkolaki  z Niepublicznego Przedszkola "Jagódka" miały okazję zobaczyć jak wygląda praca muzyków w Szkole Muzycznej w Niwiskach. Pani dyrektor Dorota Wilk oprowadziła wszystkich obecnych po całym obiekcie. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć a nawet spróbować gry na instrumentach. Na koniec spotkania   poczęstowała wszystkich słodkościami i zaprosiła chętnych śmiałków na egzaminy wstępne do szkoły.

no comments


Konkurs Literatura i Dzieci

14 listopada 2017r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie odbył się etap gminny konkursu LITERATURA I DZIECI pod hasłem „Dzień bez komputera”. Niepubliczną Szkołę Podstawową w Jagodniku reprezentowało czterech uczniów. Komisja Jury doceniła talent muzyczny ucznia kl. II - Karola Lewandowskiego przyznając mu II miejsce za piosenkę pt. „Jesienne popołudnie”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

no comments


Szkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

Dnia 8 listopada 2017 roku w ramach obchodów 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, został zorganizowany Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Konkurs miał na celu : wspieranie integralnego rozwoju uczniów w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych; wspieranie wychowania patriotycznego dzieci poprzez formy aktywności artystycznej; popularyzacja pieśni patriotycznych, piosenek i wierszy o tematyce patriotycznej; pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego; umacnianie świadomości narodowej; kultywowanie pamięci o wydarzeniach , które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność. Do konkursu zgłosiło się 11 uczniów z klas I-III. Występy uczestników oceniała Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: mgr Joanna Dul-Adranowicz, mgr Ewa Maciąg, mgr Damian Wdowiak. Każdy wykonawca otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek, natomiast zwycięzcom trzech pierwszych miejsc dodatkowo przyznane zostały nagrody książkowe. W kategorii piosenka patriotyczna nagrodzeni zostali: I miejsce – Dawid Guźda II miejsce – Natalia Sobolewska III miejsce – Julia Pakłos Laureaci w kategorii wiersz patriotyczny: I miejsce – Klaudia Maciąg II miejsce – Karol Lewandowski III miejsce – Aleksander Sudoł DRODZY RODZICE – serdeczne podziękowania, za trud i wysiłek włożony w przygotowanie swoich pociech! SRWJ – dziękujemy za ufundowanie nagród!

                                                                                               DSC_0673.JPG
 

no comments


Śniadanie daje moc

Nasza szkoła corocznie bierze udział w akcji "Śniadanie daje moc". W tym roku do akcji włączyły się także "Jagódki". Każdy uczestnik miał za zadanie samodzielnie zrobić sobie zdrowe, urozmaicone śniadanie. Dzieci przygotowały różnorodne  kanapki ze zdrowej ekologicznej żywności. Na stołach pojawiły się świeże warzywa, chleb oraz nabiał. Wszystkie dzieci z pełnymi brzuszkami zakończyli akcję w pogodnych humorach. Do zobaczenia za rok 🙂 

                                                                                       DSC_0645.JPG

no comments


XIV Gminny Festiwal Muzyków

Dnia 3 listopada 2017 r. w Wiejskim Centrum Kultury w Ostrowach Baranowskich odbył się XIV Gminny Festiwal Muzyków. Wśród uzdolnionych muzyków znalazła się uczennica klasy 1 Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku – Natalia Sobolewska, która zaprezentowała dwa utwory na fortepianie : „W murowanej piwnicy” oraz „Dawny taniec” – Michaela Praetoriusa. Umiejętności muzyczne Natalii zostały ocenione wysoko przez komisję konkursową – zdobyła 1 miejsce w kategorii solistów klas 0 – 3.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                           IMG_5480.JPG

no comments


Spotkanie ze strażakami

W ramach projektu "Zawodowy zawrót głowy - poznajemy zawody" klasa "0" wraz z całą społecznością szkolną i "Jagódkami" mieli przyjemność poznać specyfikę zawodu - strażak. Nasi goście przyjechali do nas na sygnale i mogliśmy uczestniczyć w akcji przeciwpożarowej. Była to lekcja jak należy zachować się w sytuacjach zagrażających życiu. Strażacy pokazali dzieciom swój pojazd - wóz strażacki, opowiedzieli na czym polega ich praca oraz pokazali cały sprzęt, buty, kask, i pełny ubiór. Dzieci z klasy "0" i przedszkolaki dostały pamiątkowe dyplomy od naszych gości, a P. Kasia Lewandowska podziękowała za przybycie i zaprosiła na spotkanie za rok 🙂 Był to dzień pełen niezapomnianych emocji i i wrażeń.

                                                                             DSC_0057.JPG

no comments


Planowane dni wolne i kalendarz roku szkolnego 2017/2018

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 

Rozpoczęcie roku szkolnego 04.09.2017r. (poniedziałek)

Zakończenie roku szkolnego 22.06.2018r. (piątek)

Przerwa wakacyjna 25.06.2018r.-31.08.2018r.

DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ

Dyrektor szkoły ma obowiązek ogłoszenia dodatkowych 6 dni wolnych od zajęć dydaktycznych w danym roku szkolnym do 30 września.

Data Dni wolne od nauki

26.02.2017r. ( poniedziałek) 1 dzień wolny – konkurs warcabowy (DYŻUR)

2.05.2018r. (śoda) 2 dzień wolny – Święto Flagi

26-28.03.2018 – ( pon, wt, śr)  3,4,5 dzień wolny – rekolekcje (DYŻUR)

1.06.2018r. – ( piątek) 6 dzień wolny – po Bożym Ciele

no comments


Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na Ucznia

W dniu 13 października dzieci z naszej szkoły zaprezentowały szereg przedstawień w ramach obchodów Dnia Nauczyciela. Klasa I  zaśpiewała piosenki oraz wykazała się wiedzą z zakresu muzyki, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zachowania się w szkole. Pani dyrektor uroczyście pasowała kandydatów na uczniów z klasy I   po czym każdy pierwszak otrzymał prezent od organizatorów, rodziców i kolegów z klas starszych i młodszych. Rodzicie zadbali poczęstunek dla wszystkich dzieci oraz ich wychowawców. Serdecznie dziękujemy:)

                                                                        DSC_0357.JPG

no comments


Życzenia

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

składam wszystkim nauczycielom życzenia satysfakcji z pracy pedagoga, abyście nigdy w swej karierze nauczyciela nie zwątpili w swoje powołanie. Nauczyciel z powołania zaraża swoich uczniów pasjami. Jeżeli wy lubicie swoją pracę, dzieci lubią szkołę. Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha oraz twórcza pasja przekazywania wiedzy, kształtowania postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory. Rok 2017/18 to szkoły wiele zmian ale przyzwyczaimy się do nich jak zawsze. Pracownikom niepedagogicznym życzę zadowolenia ze swojego stanowiska pracy. Wszyscy swoim zaangażowaniem wyzwalacie Państwo wielki potencjał. Jestem przekonana, że wasze pomysły wzbogacają wasz warsztat pracy, a wasze wysiłki zostają zauważone i docenione przez całą społeczność szkolną. Odkrywajmy, zatem talenty i pasje, rozbudzajmy zainteresowania dzieci             i miejmy do tego jak najbardziej pozytywne, przyjazne nastawienie.

Życzę Wam wiary, nadziei i miłości w każdym waszym poczynaniu i dziękuję za dotychczasową współpracę!

dyrektor Dorota Terlaga

Ciekawostka

Dzień Nauczyciela - 14 października Właściwie i poprawnie - Dzień Edukacji Narodowej. Święto wszystkich pracowników oświaty. Dzień Nauczyciela na świecie. Dzień Nauczyciela obchodzony jest w większości krajów na świecie w różnych dniach (np. w Argentynie 11 września, w Brazylii 15 października, w Chinach 10 września) związanych, podobnie jak w Polsce, z lokalnymi wydarzeniami. World Teacher's Day (Światowy Dzień Nauczyciela) pod patronatem UNESCO obchodzony jest od 1994 roku w dniu 5 października.

no comments


Wycieczka do Muzeum i Kręgielni w Mielcu

6 października 2017 roku uczniowie kl. I-III wzięłi udział w zorganizowanej wycieczce do Muzeum Regionalnego w Mielcu i Kręgielni Legenda. Celem wyjazdu było przybliżenie pojęć związanych z muzeum: eksponat, zabytki, wystawa oraz poznanie alternatywnej formy spędzania czasu wolnego opartej na uczciwej rywalizacji. Dzieci aktywnie uczestniczyły w ciekawych warsztatach pt. „Złoto Bałtyku - Bursztynowe opowieści”. Podczas zajęć wychowankowie poznały historię powstania bursztynu, jego odmiany i różnorodne barwy. Na zakończenie samodzielnie wykonały drobne przedmioty inspirowane wystawą stałą, które zabrały do domu. Ten dzień pełen wrażeń na długo pozostanie w pamięci uczniów.

no comments


Wycieczka do Ogródków Działkowych "Prefabet"

W dniu 02.10.2017r.  dzieci z klasy "0" i "Jagódki" mogły świętować Dzień Pieczonego Ziemniaka oraz poznać prace działkowca w  Ogródkach Działkowych "Prefabet" w Kolbuszowej, której gospodarzem jest pan Andrzej Chmielowski. W ramach wycieczki dzieci mogły spróbować pieczonego ziemniaka oraz oglądnąć prace działkowców, które wykonuje się jesienią na działkach. Gospodarze przyjęli nas bardzo ciepło i życzliwie, nawiązały się nowe przyjaźnie. Serdecznie dziękujemy:)

                                                                                       IMG-eb4f4570127645025dbc011d4cbbca28-V.jpg

no comments


Spotkanie integracyjne

W dniu 27 września dzieci, rodzice i nauczyciele z Niepublicznego Przedszkola "Jagódka" i klasy "0" wybrali się do zajazdu "Bogaczówka" w Izdebniku. Na łonie natury wszyscy zebrani mogli poznać się nawzajem, oraz integrować w bardzo energiczny sposób, a mianowicie organizatorzy zadbali, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Całe spotkanie prowadził wodzirej w osobie p. Damiana Wdowiak, który zabawiał wszystkich uczestników spotkania, poprzez taniec i współzawodnictwo w zawodach. Organizatorzy nie zapomnieli o poczęstunku w postaci gorących kiełbasek i ciasta. Serdecznie dziękujemy:)

no comments


Dzień Przedszkolaka

Klasa "0" oraz "Jagódki"obchodziły swój dzień. Wychowawcy zadbali by nie brakowało atrakcji. Były  zawody, zabawa taneczna i duuuużo uśmiechu, który zagościł na twarzach wszystkich dzieci. Na koniec zabawy wychowawca "Jagódek" obdarował wszystkich uczestników zabawy słodkościami. Było wspaniale:)

                                                                                DSC_0008.JPG

no comments