Szkoła

 


Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne Szkoły serdecznie zapraszają na Rozpoczęcie Roku Szkolnego, które odbędzie się 4 września 2023r.

8.00 - msza w Kościele pw. Św. Anny w Trzęsówce

9.00 - spotkanie w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku

no comments


Wyprawka dla klasy I

 • wygodny plecak
 • obuwie na zmianę (biała podeszwa)
 • zeszyt w wąskie linie 32-kartkowy A4
 • zeszyt w kratkę 32-kartkowy A4
 • teczka A4 z gumką na prace plastyczne
 • piórnik:
 •  dwa ołówki
 • gumka do mazania
 • temperówka
 • nożyczki
 • klej w sztyfcie
 • kredki ołówkowe
 • flamastry
 • linijka
 • plastelina
 • farby + pędzle o rożnej grubości
 • kubek na wodę do malowania farbami
 • blok techniczny biały A4
 • blok techniczny kolorowy A4
 • blok rysunkowy biały A4
 • blok rysunkowy kolorowy A4
 • papier kolorowy
 • DOBRY HUMOR I USMIECH NA TWARZY J

WSZYSTKIE RZECZY PROSZĘ PODPISAC !

no comments


Wyprawka dla klasy "0"

- zeszyt w kratkę

- zeszyt w wąską linię

- piórnik z podstawowym wyposażeniem: 2 ołówki, gumka, temperówka, nożyczki

- 2 kleje w sztyfcie

- blok rysunkowy w formacie A4 – biały i kolorowy

- blok techniczny w formacie A4 – biały i kolorowy

- farby plakatowe

- pędzle

- kubek na wodę

- 2 plasteliny

- kredki

- mazaki

- kredki świecowe

- 2 teczki z gumką

- mały zestaw kolorowej bibuły

- obuwie zmienne

- obuwie na salę gimnastyczną z białą podeszwą

Bardzo proszę o podpisanie w miarę możliwości przyborów.

Dodatkowo dla dzieci 6 – letnich jeżdżących na basen:

- strój kąpielowy

- ręcznik

- czepek

- klapki

- gogle

no comments


“Tak trudno żegnać na zawsze Kogoś,
kto jeszcze mógł być z nami…”

Z ogromnym żalem i bólem zawiadamiamy, że po długiej walce z chorobą odszła nasza uczennica

Ania Róg

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzicom i Rodzinie składają:
Dyrekcja, Nauczyciele, Koledzy i Koleżanki wraz z wychowawczynią oraz cała społeczność szkolna.

no comments


Sprzątamy dla Polski

W piątek 21 kwietnia uczniowie klasy 0 oraz I-III Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku wzięli udział w akcji "Sprzątamy dla Polski". Wybraliśmy się wspólnie na spacer połączony ze zbieraniem śmieci, aby zrobić coś dobrego dla naszej planety. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani w sprzątanie. Dzięki tej akcji uczniowie zrozumieli jak ważne znaczenie w życiu ma segregacja śmieci oraz dbanie o porządek w okolicy. Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Zachęcamy wszystkich do angażowanie się w podobne akcje. Pamiętajmy o dbaniu o środowisko oraz szanujmy przyrodę codziennie! #SprzątamyDlaPolski

no comments


Rekrutacja

Drodzy Rodzice

Zakończyła się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024. Lista uczniów przyjętych do klasy 1 oraz do oddziału zerowego dostępna w sekretariacie lub pod nr. tel. 605 499 467. Dziękujemy rodzicom za zaufanie i zapisanie dzieci do naszej placówki .

no comments


Z Okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Wam dużo wytrwałości, cierpliwości, nadziei na lepsze jutro ale także czerpania wielu radości i miłości z przebywania w rodzinnym gronie!! Oby Zmartwychwstały Jezus obdarzył Was wszystkich spokojem, zdrowiem i potrzebnymi łaskami.

Zarząd Stowarzyszenia oraz Grono Pedagogiczne

no comments


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Uczniowie naszej szkoły w piątek 31.03.2023r. obchodzili Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na samym początku dowiedzieli się czym jest autyzm, jak się objawia oraz jak nawiązywać relację z osobą ze spektrum autyzmu.  Drugim celem tego dnia było budowanie wrażliwości społecznej dla osób dotkniętych tym zaburzeniem. Nasi uczniowie solidarnie byli ubrani w odcienie koloru niebieskiego oraz wykonali  kreatywne prace plastyczne z wykorzystaniem symbolu tego dnia, czyli niebieskiego motyla  💙💙💙

no comments


Zajęcia sensoryczne

W czwartek 30.03.2023r.  dzieci z ‘zerówki” uczestniczyły w zajęciach sensorycznych, angażując wszystkie swoje zmysły: dotyk, węch, smak, słuch oraz wzrok. Poprzez doskonałą zabawą intensywnie stymulowały swój rozwój oraz poszerzyły swoją wiedzę na temat właściwości mąki ziemniaczanej. Nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty! 🙂

Anna Blat

no comments


Wycieczka do Kina i Parku Trampolin "Jump Planet" w Mielcu

Dnia 29 marca uczniowie klasy „0” oraz I-III wybrały się na wycieczkę do kina oraz do parku trampolin "Jump Planet w Mielcu. Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę pt. „Wróżka Zębuszka”, która wszystkim przypadła do gustu. Kolejnym punktem wycieczki był park trampolin, gdzie po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktorów czekało na uczniów wiele atrakcji.
Zabawa była wspaniała, a podskokom, piruetom i przeróżnym akrobacjom nie było końca!

no comments


Pierwszy Dzień Wiosny

Przyszła do nas piękna wiosna

Wielką radość nam przyniosła!

Najpierw zawiał ciepły wietrzyk,

Potem z chmurki mokry deszczyk,

Zaświeciło jasne słonko,

Zatrzymało się nad łąką.

21 marca  to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie czekali na Pierwszy Dzień Wiosny z niecierpliwością, ponieważ w tradycji naszej szkoły obchodzi się ten dzień w niecodzienny sposób. Każda klasa przygotowała wiosenne stroje i dekoracje. Na korytarzu od rana było kolorowo i wesoło. Po dwóch lekcjach nauki rozpoczęły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Pierwszym punktem programu było przygotowanie Marzanny, które sprawiło dzieciom wiele radości. Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją był spacer po najbliższej okolicy. Dzieci wraz z Paniami wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach Marzannę. W ten sposób uczniowie pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Następnie wszystkie dzieci wesoło śpiewały wiosenne piosenki i zaprezentowały swoje barwne stroje na szkolnym pokazie mody.

Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe, wytworzyło poczucie wspólnoty grupowej płynącej z integracji szkolnej, ale przede wszystkim było świetną zabawą.

no comments


Czekoladowa przygoda!

W dniu 15.03.2023r. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Jagodniku wybrała się wycieczkę do Pijalni Czekolady M.Pelczar w Korczynie. Zwiedzanie rozpoczęło się od słodkiego poczęstunku, bardzo ciekawej historii czekolady oraz od tego skąd pochodzi słynne na całym świecie kakao. Następnie nasi uczniowie na seansie filmowym dowiedzieli się jak z maleńkiego ziarna kakaowca  powstaje smakowita tabliczka czekolady. Po dużej dawce wiedzy wszyscy ochoczo zabrali się do robienia i dekorowania  własnoręcznych przysmaków z czekolady takich jak mini tabliczki czy lizaki. Była to nie tylko pracochłonna ale i bardzo smaczna przygoda. "Na deser" zwiedzania pijalni była również przewidziana degustacja wszelakich rodzajów czekolad, począwszy od tradycyjnej mlecznej do niespotykanej i bardzo interesującej w smaku różowej. Ta słodka wycieczka na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów!

                                                                 

no comments


Dzień Kobiet

„Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki”.

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet, na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.
Jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet, zarówno dla tych starszych, jak i młodszych.
W tym roku podczas akademii klasa „0” zaśpiewała piosenkę z dedykacją dla wszystkich kobiet.
Z okazji tego święta w naszej szkole pojawiły się kwiaty, życzenia oraz drobne upominki dla małych i tych większych kobiet – wręczane przez naszych chłopców, ufundowane na tą okazję przez stowarzyszenie.

no comments


Zerówka zwiedza świat!

22 lutego 2023 roku klasa”0” wybrała się na wycieczkę do Kolbuszowej, gdzie odwiedzili Pocztę Polską, Szkołę Podstawową nr 2 oraz salę zabaw. Na początku wyjazdu nasza “zerówka” odbyła bardzo ciekawą lekcję edukacyjną na poczcie gdzie, dowiedzieli się jak wygląda praca listonosza,  jak poprawnie zaadresować listy i pocztówki oraz co ciekawego oprócz wysyłania listów można załatwić na poczcie.  Następnie spacerując udali się do pobliskiej szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, gdzie odwiedzili swoich rówieśników w oddziale “0”, zwiedzili sale lekcyjne, korytarze, boiska oraz poznali bibliotekę szkolną. Na koniec wycieczki czekała na nich pełna przygód i niespodzianek sala zabaw “Kraina uśmiechu”, gdzie mogli się świetnie bawić i miło spędzić wspólny czas.                                                                                                                                                                             

Anna Blat

no comments


Międzygminny Konkurs Piosenki Walentynkowej

14 lutego 2023 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie odbył się Międzygminny Konkurs Piosenki Walentynkowej „Miłość niejedno ma imię”. Uczeń naszej szkoły Filip Rzeszutek zajął 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej wykonując piosenkę "Zakochani są wśród nas". Gratulujemy Filipowi i życzymy dalszych sukcesów.

no comments


Konkurs Walentynkowy

W naszej szkole  z okazji Święta Zakochanych odbył się konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową! Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, otrzymaliśmy aż 26 wyjątkowych laurek. Z ogromnym wrażeniem i zaciekawieniem podziwialiśmy wszystkie prace naszych najmlodszych oraz nieco starszych uczniów, którzy swoja miłośc przelali na kartki papieru. Ciekawych, niepowtarzalnych i kreatywnych pomysłów możemy jedynie pozazdrościć naszym pociechom! Po długich i zaciętych obradach komisja wybrała zwycięzców z klasy 0 oraz z klas 1-3, natomiast  chcielibyśmy  wszystkim serdecznie podziękować za udział i zaangażowanie!

Klasa 0:

1 miejsce: Franciszek Kołodziej

2 miejsce: Antonina Fiederowicz i Tymoteusz Fiederowicz

3 miejsce: Inga Janoszek

Klasy 1-3:

1 miejsce: Kacper Ziętek i Mateusz Starzec

2 miejsce: Amelia Bańka

3 miejsce: Joanna Sudoł

no comments


Karty zapisu do klasy "0"

no comments


Dzień Babci i Dziadka

"Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są dziadkowie!”

Dzień Babci i Dziadka to niezwykle ważny dzień w roku, pełen uśmiechów, wzruszeń      i radości. Tego dnia wnuki szczególnie przypominają sobie o tym, by podziękować          i docenić swoich dziadków za ich troskę, poświęcony czas, opiekę, zabawę i życiową wiedzę. Z tej okazji 31 stycznia 2023r. uczniowie Naszej Szkoły zaprosili swoich Dziadków na uroczystą akademię oraz przygotowali dla nich program artystyczny.
Na początku uroczystości Pani Dyrektor Dorota Terlaga przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Następnie głos zabrali uczniowie, którzy recytowali wiersze, odgrywali zabawne scenki, śpiewali piosenki oraz zaprezentowali układ taneczny.        Na końcu uczniowie wręczyli swoim Babciom i Dziadkom przygotowane prezenty. Dziadkowie skorzystali również ze słodkich poczęstunków przygotowanych specjalnie dla nich. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia, pomyślności, radości i samych pogodnych dni oraz zadowolenia ze swoich wnuków.

Aleksandra Jezuwid

no comments


Mobilne Planetarium w naszej szkole

W dniu 03.02.2023 r. w naszej szkole odbył się pokaz astronomiczny w Mobilnym Planetarium. Pod ogromną kopułą namiotu w kształcie półkuli, przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych uczniowie klas 0-III podziwiali rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie. Dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki i Układ Słoneczny. Wszyscy uczestnicy dzisiejszego pokazu byli zachwyceni i na pewno z większym zainteresowaniem oraz świadomością będą obserwować wieczorami rozgwieżdżone niebo.

 

no comments


XX GALA FESTIWALU TEATRÓW

29 stycznia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Trzęsówce  odbyła się długo oczekiwana Gala XX Festiwalu Teatrów, podczas której zostały ogłoszone wyniki konkursu.

W kategorii „spektakl”, jury przyznało I miejsce dla młodych aktorów z NSP w Jagodniku za występ pt. „Nie ma tego złego” oraz nagrodę za najlepsza aktorską kreację zbiorową.

W kategorii „aktor”, przyznane zostały trzy nagrody. Wiktoria Guźda – uczennica kl. III otrzymała wyróżnienie za wcielenie się w rolę Baby Jagi, Filip Rzeszutek – uczeń kl. II został wyróżniony za odegranie roli Jasia, a Filip Piechota – z kl. I odebrał nagrodę jako najmłodszy  aktor.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

no comments


Wigilia w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku

no comments


Witaj Mikołaju!

29 listopada w naszej szkole gościliśmy Świętego Mikołaja. Przywitaliśmy go wesołymi wierszykami oraz pięknymi piosenkami. Mikołaj w swoim ogromnym i czerwonym worku miał dla nas wszystkich ciekawe prezenty pełne gier i zabawek. Wszystkie dzieci obiecały, że przez cały następny rok będą starać się być jeszcze grzeczniejsze i z niecierpliwością będą oczekiwać Świętego.  Dzięki tej uroczej wizycie Święty  Mikołaj wprowadził nas w magiczny czas świąt oraz sprawił, że uśmiech nie schodził nam z twarzy przez cały dzień.

no comments


VIII Wojewódzki Konkurs „ ABC Ekologii”

8 grudnia 2022r. odbyła się VIII edycja wojewódzkiego konkursu „ABC Ekologii” klas III, organizowana i prowadzona przez Szkołę Podstawową im. Janka Zawiszy w Przedborzu. Konkurs sprawdzał w formie testu znajomość wiedzy przyrodniczo-ekologicznej wśród najstarszych uczniów edukacji wczesnoszkolnej w naszym województwie. Naszą szkołę reprezentował Filip Rachwał, który zdobył I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

no comments


Szkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

Dnia 10 listopada 2022 roku w ramach obchodów 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, został zorganizowany Szkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej.

Konkurs miał na celu : wspieranie integralnego rozwoju uczniów w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych, wspieranie wychowania patriotycznego dzieci poprzez formy aktywności artystycznej, popularyzację pieśni patriotycznych, piosenek i wierszy o tematyce patriotycznej, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego, umacnianie świadomości narodowej, kultywowanie pamięci o wydarzeniach , które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność.

Do konkursu zgłosiło się 21 uczniów z klas 0-III. Uczniowie byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: klasa „0” oraz klasy 1-3.

Występy uczestników oceniała Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: mgr Małgorzata Wrońska, mgr Ewa Maciąg, mgr Ilona Kurek.

Każdy wykonawca otrzymał dyplom oraz nagrodę.

W kategorii piosenka patriotyczna nagrodzeni zostali:

Klasa „0”

I miejsce – Ilona Trojnacka

II miejsce – Kinga Szczur

III miejsce – Franciszek Kołodziej

Wyróżnienia: Antonina Fiodorowicz

Klasy 1-3

I miejsce – Filip Rzeszutek

II miejsce – Emilia Micek

III miejsce – Wiktor Sobolewski

Wyróżnienia: Albert Baran, Zuzanna Smykla, Karolina Jędrzejowska

Laureaci w kategorii wiersz patriotyczny:

Klasa „0”

I miejsce – Agnieszka Piotrowska

II miejsce – Natan Lubera

III miejsce – Jagoda Mokrzycka

Wyróżnienia: Marlena Magda, Aleksandra Magda

Klasy 1-3

I miejsce – Aleksandra Wiśniewska

II miejsce – Eliza Gąska

III miejsce – Maja Skiba

Wyróżnienia: Gracjan Grodecki, Emilia Słabicka, Wiktoria Guźda

DRODZY RODZICE – serdeczne podziękowania, za trud i wysiłek włożony
w przygotowanie swoich pociech!

SRWJ – dziękujemy za ufundowanie nagród!

no comments


PASOWANIE NA UCZNIA KLASY 1

Dnia 14 października 2022r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku odbyła się uroczystość pasowanie na ucznia klasy 1. Dwunastka pierw­szo­kla­si­stów w obec­no­ści swo­ich naj­bliż­szych oraz innych zaproszonych gości zaprezentowała swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne. W dalszej kolejności odbyło się uroczyste pasowanie, pierw­szo­kla­si­ści ślu­bo­wali być wzorowymi uczniami, sza­no­wać rodzi­ców i nauczy­cieli, uczyć się tego, co piękne i mądre oraz kochać i czcić swoją Ojczy­znę. Następ­nie pełniąca obowiązki dyrek­tora szkoły pani Paulina Zdeb doko­nała aktu paso­wa­nia każ­dego pierw­szaka na ucznia Niepublicznej Szkoły Pod­sta­wo­wej w Jagodniku. Dzieci otrzymały dyplomy, medale oraz prezenty. Po ofi­cjal­nej czę­ści ucznio­wie z rodzi­cami udali się do klasy na słodki poczę­stu­nek.  
Wszyst­kim pierw­szo­kla­si­stom życzymy, aby ten dzień pozo­stał w ich pamięci jako wiel­kie prze­ży­cie i nie­za­po­mniana, rado­sna chwila. 

no comments


Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa  ustanowione w  1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
W piątek 14 października  w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku
z tej okazji  odbyła się  uroczysta akademia, na którą przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej  Pani Dyrektor i Pani Prezes SRWJ złożyły serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły i przedszkola, wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Podziękowały za dotychczasowe zaangażowanie i trud włożony każdego dnia
w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. W części artystycznej klasa II i III piosenką i słowem uświetniła ten wyjątkowy dzień. W skeczu w żartobliwy sposób uczniowie wyliczyli kilka podstawowych cech nauczycieli, jednak ten żart przestał być śmieszny, gdy zrozumieli, że to prawda. „Nauczyciele to nie tylko osoby, które nas uczą. Oni kształtują nas, nasz charakter, sposób funkcjonowania w grupie i w społeczeństwie. Mają wpływ na nasze relacje z innymi, są świadkami pierwszych przyjaźni, kłótni, miłości” – podsumowały dzieci. Najmłodsi  docenili i podkreślili wdzięczność za codzienną troskę. 

Impreza zakończyła się  słodkim poczęstunkiem 🙂

no comments


Dzień Chłopaka 🚀🤖🦾

W piątek 30 września obchodziliśmy w  zerówce Dzień Chłopka. Nasze dziewczyny przygotowały mnóstwo niespodzianek z tej okazji. Rozpoczęliśmy od głośnego „Sto lat”, pięknych życzeń oraz super prezentów. Uczniowie ochoczo zabrali się do pracy plastycznej pt. „Wesołe krawaty „, chłopcy wykonali je dla siebie, natomiast dziewczynki zaprojektowały je dla swoich chłopców w domu. Po ciężkiej pracy zorganizowaliśmy „mini seans filmowy” w naszej klasie 🎬🍿

Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia dla  wszystkich chłopaków! 💋🚀🤖

no comments


Dzień integracji 🐱🐶🐻🐷🐰

W środę 28.09.2022r nasza zerówka wraz z przedszkolakami wybrały się na wyjazd integracyjny do Kompleksu Turystycznego „Brzezówka” w Domatkowie 🦖. Oczywiście nie mogło  z nami zabraknąć cudownych rodziców, którzy chętnie uczestniczyli w zabawie. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji takich jak: gokarty, dmuchane kule, trampoliny różnego rodzaju, zjeżdżalnie z pontonami oraz wiele innych znakomitych zabaw 🛴🎠⚽🎾

Po wyczerpującej aktywności  czekały na nas gorące napoje, kiełbaski oraz ziemniaczki z grilla i oczywiście coś na deser 🧁.

Wyjazd integracyjny pozwolił dzieciom poznać się lepiej, doświadczyć wielu ciekawych emocji związanych z zabawą na świeżym powietrzu oraz uświadomił ich, że rodzice też uwielbiają się bawić.

Oby tak częściej!  🤗😎😉

no comments


SZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW NAUCZANIA

ZESTAW PROGRAMÓW I PODRĘCZNIKÓW 202223 SZKOŁA W JAGODNIKU

no comments


Wyprawka ucznia klasy "0"

– zeszyt w kratkę 16 kartkowy

– zeszyt w linię 16 kartkowy

- obuwie zmienne

– piórnik- w piórniku: 2 ołówki, gumka, temperówka, 2 kleje w sztyfcie, nożyczki

– kredki

– mazaki

– kredki świecowe

– blok techniczny biały i kolorowy- A4

– blok rysunkowy

– plastelina – 3 opakowania

– papier kolorowy
– farby plakatowe
– gruby pędzel + 1 cienki
– teczki (na gumki) – 2 sztuki                                                                                         

Proszę, aby wszystkie przybory były podpisane

no comments


Wyprawka ucznia klasy I

* tonister lekki, pakowny z usztywnioną wkładką przylegającą do pleców dziecka.

* obuwie zmienne

* zeszyty 16 – kartkowe: w cienką linię, w kratkę ( po 4 szt.)

* zeszyt informacyjny (16 kartkowy – kratka).

* zeszyt do nut

* pórnik wyposażony w następujące przybory: dwa ołówki, gumka, temperówka, kredki ołówkowe, flamastry, linijka, nożyczki.

* pomoce spakowane w sztywną teczkę: blok rysunkowy: biały i kolorowy (A4), blok techniczny: z białymi kartkami i kolorowymi kartkami(A4) *pozostałe przybory: plastelina, farby plakatowe (małe), farby akwarelowe, pędzle różnej grubości (2 – 3 szt.), podkładka do prac plastycznych, pojemnik na wodę, bibuła (najlepiej mały zestaw kilku kolorów), pastele (małe opakowanie)

no comments


WYPRAWKA UCZNIA KLASY II i III

 • OBUWIE NA ZMIANĘ
  buty powinny być pełne, zakrywające palce i z usztywnioną piętą (nie sandały!), najlepiej na białej podeszwie
 • PIÓRNIK
  2 długopisy zwykłe, niebieskie
  2 ołówki
  temperówka
  gumka
  nożyczki
  klej w sztyfcie
  linijka z dobrze widoczną miarką
  kolorowe długopisy
  kredki
 • ZESZYTY
  KLASA II
  32 kartkowy w wąską linię do edukacji polonistycznej
  32 kartkowy w wąską linię do pisania dyktand
  32 kartkowy w kratkę do edukacji przyrodniczej
  32 kartkowy w kratkę do edukacji matematycznej
  32 kartkowy  w kratkę do muzyki
  32 kartkowy w kratkę do informacji
  KLASA III
  32 kartkowy w szeroką linię do edukacji polonistycznej
  32 kartkowy w szeroką linię do pisania dyktand
  32 kartkowy w kratkę do edukacji przyrodniczej
  32 kartkowy w kratkę do edukacji matematycznej
  32 kartkowy  w kratkę do muzyki
  32 kartkowy w kratkę do informacji
 • MATERIAŁY PLASTYCZNE
  blok techniczny biały mały i duży
  blok z kolorowymi kartkami
  farby plakatowe i akwarele
  pędzle różnej grubości
  plastelina
  kolorowa bibuła
  2 teczki z gumką
 • TORBA / PLECAK NA BASEN
  strój kąpielowy
  czepek
  ręcznik
  gogle
  klapki
 • STRÓJ SPORTOWY NA LEKCJE WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
  spodnie dresowe/spodenki/ leginsy
  wygodna koszulka
  sportowe buty

                              WSZYSTKIE RZECZY POWINNY BYĆ PODPISANE IMIENIEM I NAZWISKIEM

no comments


Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 29.04.2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademia rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu. Następnie uczniowie klasy I i II zaprezentowali program słowno – muzyczny przybliżający znajomość świąt majowych, symboli narodowych, znaczenie oraz historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dziękujemy wszystkim  za wspólnie przeżytą lekcję patriotyzmu.

no comments


Wycieczka na warsztaty do Zespołu Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni

W dniu 28.04.2022r. klasa „0” miała możliwość skorzystania z warsztatów z architektury w Zespole Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w  Weryni. Pani prowadząca zapoznała dzieci z wszystkimi zasadami obowiązującymi w trakcie pracy, podała dokładne instrukcje wykonywanych czynności. Wszystkim uczestnikom pomagali uczniowie szkoły, którzy kształcą się w tym kierunku. Dzieci wykonały przepiękne ozdoby z masy porcelanowej oraz dekoracje z darów natury. Nasi uczestniczy z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie polecenia. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi oraz Pani za zorganizowanie wspaniałych warsztatów.

no comments


Apel Wielkanocny

Z okazji Świąt Wielkanocnych w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Inscenizację pod hasłem "Wielkanocne jajko" przedstawili uczniowie klasy 1 wraz z przedszkolakami. Tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs na najładniejsze jajko wielkanocne. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy

no comments


Wycieczka do sali zabaw "Kraina Uśmiechu w Kolbuszowej

W dniu 31.03.2022r. klasa „0” wybrała się na wycieczkę do sali zabaw „Kraina Uśmiechu” w Kolbuszowej. Uczniowie miali możliwość skorzystania z ogromnej konstrukcji składającej się z labiryntu, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini pojazdów, skakały na trampolinie. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha, w którym można było odpocząć, pobawić się klockami i zabawkami edukacyjnymi. Radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełne niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci wróciły szkoły

no comments


Karty zapisu do klasy ,0''

KARTY ZAPISU DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ,,0,,- POBIERZ

no comments


Spotkanie wigiline.

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. 17 grudnia  w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy II i III, którzy pięknie przygotowali przedstawienie jasełkowe. Po występie głos zabrały Pani Dyrektor oraz Pani Prezes SRWJ „NASZA WIEŚ" które złożyły wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami zasiedli do wspólnej wigilii.

no comments


Aniołkowe granie.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i magii. To czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.

Dnia 17 grudnia 2021 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej  i Przedszkolu ,,Jagódka’’ w Jagodniku odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Aniołkowe Granie”. Projekt poprzez swoją formę realizacji rozwija wśród uczniów chęć pomagania innym oraz uwrażliwia na losy dzieci, które z różnych powodów znalazły się w placówkach o charakterze pieczy zastępczej. W ramach projektu przez miesiąc grudzień została zorganizowana zbiórka artykułów  spożywczych, środków chemicznych, zabawek oraz przyborów szkolnych dla wybranego Domu Dziecka.  Na zakończenie  tej akcji  przygotowane zostały „Jasełka” przez uczniów naszej szkoły.

Z uwagi na sytuację epidemiczną przedstawienie zostało nagrane oraz przekazane wraz z świątecznymi upominkami dla dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu na ręce wychowawcy tej placówki.

Koordynatorami projektu z ramienia placówki byli: P. Emilia Biela, P. Aneta Gąska, P. Anna Łakomy, P. Oliwia Radek.

         Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i dzieciom , którzy otworzyli swoje serduszka i aktywnie włączyli się w projekt  ,,Aniołkowe Granie’’.

no comments


Wycieczka do Parku Trampolin „Jump Planet” w Mielcu.

Dnia 8 grudnia 2021 r.  klasy 0-III uczestniczyły w wycieczce do Parku Trampolin – JUMP PLANET w Mielcu.  Po dotarciu na miejsce i profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora dzieci mogły korzystać z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, ściany wspinaczkowej, koszów do koszykówki, trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami, małpiego gaju oraz dmuchańców. Wszyscy z radością skakali na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami, a także zjazdy na zjeżdżalniach. Na trampolinach było zabawnie i wesoło. Dzieci nieco zmęczone, ale zadowolone wróciły do szkoły.

DSC_5307.jpg

no comments


Święty Mikołaj w szkole

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

1 grudnia naszą szkołę odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko Mikołaj. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Klasa „0” śpiewała Mikołajowi piosenki, recytowała wierszyki oraz wszystkie dzieci siadały Mu na kolanach. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach wszystkich malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok.

DSC_5270.jpg

no comments


Andrzejki w szkole

Święty Andrzej ci ukaże,

co ci los przyniesie w darze”…

23 listopada 2021r. w naszej szkole odbyły się Andrzejki.  Cała sala zapełniła się księżniczkami, wróżkami, strażakami, królami i innymi postaciami z bajek. 

Na początku dzieci poznały krótką historię obchodzenia Andrzejek. Później brały udział w magicznych wróżbach i przepowiedniach, dzięki którym mogły dowiedzieć się co je czeka w przyszłości i kim będą. Wróżby przeplatane były wesołymi pląsami i zabawami przy muzyce. Wszyscy się dobrze bawili.

received_427097125624263.jpeg

no comments


Dzień Pluszowego Misia w klasie „0”

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.

25 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w klasie „0” królował Pluszowy Miś. Dzieci, tradycyjnie już, przyszły ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Ten dzień rozpoczął się od przywitania wszystkich dzieci i ich misiów, następnie wszyscy bawili się przy misiowych przebojach.  Klasa „0” poznała historię misiowego święta, wspólnie odgadywa misiowe  zagadki. Były zabawy ruchowe i gimnastyka z misiami, quizy i zgadywanki. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie w misiowej fotobudce.  Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Mamy nadzieję, że wspomnienie tego wielkiego misiowego święta na długo pozostawi uśmiech na dziecięcych buziach.

received_437239157914463.jpeg

no comments


Wycieczka

W dniu 24.11.2021r. klasa „0” miała możliwość skorzystania z warsztatów kulinarnych w Zespole Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w  Weryni. Całe warsztaty prowadziła pani Anna Wróbel oraz Pani Anna Fitał. Panie prowadzące zapoznały dzieci z wszystkimi zasadami obowiązującymi w trakcie pracy, podały dokładne instrukcje wykonywanych czynności. Wszystkim uczestnikom pomagali uczniowie szkoły, którzy kształcą się w tym kierunku. Dzieci wykonały przepiękne ciasteczka w kształcie świnek, zdrowe przekąski oraz koktajle. Nasi uczestniczy po skończonej pracy mieli przyjemność konsumować wszystkie swoje wyroby. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie polecenia. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi oraz Paniom za zorganizowanie wspaniałych warsztatów.

received_1075102843244475.jpeg

no comments


Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

W ramach projektu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” 23 listopada w klasie „0” odbyło się głośne czytanie bajek. Do głośnego czytania bajek została zaproszona Pani Ewa Maciąg- bibliotekarz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Cmolasie.

received_673191656997937.jpeg

no comments


Dzień Zdrowego Śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.
Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy.
To najlepszy start w nowy dzień!

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Jagodniku włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.  We wtorek 9 listopada dzieci przyniosły do szkoły świeże warzywa, sery, pieczywo oraz wiele innych zdrowych produktów. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie  dzieci pod kontrolą opiekunów przygotowały wyśmienite śniadanie. Na stołach królowały zdrowe i kolorowe kanapki, które bardzo smakowały wszystkim. Wspólny posiłek dostarczył wiele radości, był również  podsumowaniem zdobytych wiadomości o zdrowym odżywianiu. 

DSC_4756.jpg

no comments


Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2021r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.  Uczniowie klasy II i III  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. O godzinnie 12.00 uczniowie wraz z przedszkolakami odśpiewali  hymn i wyruszyli na marsz z flagami , aby jeszcze bardziej podkreślić uroczystość tego  święta. Dzień ten dla wielu był lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

DSC_4817.jpg

no comments


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w klasie „0”

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą każdemu od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Ich celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia. Dzieci z klasy „0” w tym dniu przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje, wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle oraz przede wszystkim świetnie się bawiły i tańczyły. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Był to dzień pełen wrażeń.

received_449061406580230.jpeg

no comments


Teatr w Jagodniku.

4 listopada 2021 r w Niepublicznej Szkole Podstawowe odbył się spektakl teatralny. Teatr z Chrzanowa przedstawił sztukę pt.,,Ważniak w tarapatach''. Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko oglądanie spektakli teatralnych, ale przede wszystkim zabawa w teatr i taki cel został osiągnięty , ponieważ dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w tej sztuce.

DSC_4640.jpg

no comments


Pasowanie klasy I

W czwartek 14 października w Niepublicznej Szkole Podstawowej  w Jagodniku odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. W tym roku w poczet klasy I przyjęto dziesięcioro nowych uczniów.  Na ceremonię zaproszeni zostali rodzice, nauczyciele , Wójt Gminy Cmolas Pan Eugeniusz Galek oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Ryszard Warzocha. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Pani dyrektor, która powitała wszystkich zebranych i skierowała słowa otuchy do pierwszaków. Pasowanie to w końcu jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia bowiem każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Uczniowie klasy pierwszej ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami, a ceremonii pasowania dokonała dyrektor szkoły Pani Dorota Terlaga. Dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. To był egzamin, który zdały na szóstkę. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz prezenty.

DSC_4354.jpg

no comments