Szkoła

 


Bezpieczne wakacje

no comments


Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024

Dyrektor, Rada Pedagogiczna oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej            w Jagodniku serdecznie zapraszają rodziców na zakończenie roku szkolnego 2023/2024, w dniu 21.06.2024.  Uroczystość rozpocznie się mszą św. o godz. 8.00 w kościele parafialnym w Trzęsówce, a na godz. 9.00 zapraszamy do hali gimnastycznej przy szkole w Jagodniku.

no comments


Festiwal muzyków

21 kwietnia odbył się XIX Festiwal Muzyków w Ostrowach Baranowskich. Festiwal Muzyków to konfrontacja solistów i zespołów muzycznych, wymiana doświadczeń i rozwijania uzdolnień muzycznych dzieci i młodzieży. Wśród uczestników byli uczniowie szkół  podstawowych z terenu gminy Cmolas. Naszą szkołę reprezentował Filip Rzeszutek z klasy 3, który zdobył I miejsce w kategorii  soliści klas 0-3. Filip wykonał dwa utwory na saksofonie: „Variety” i „The  Flintstones”. Jest uczniem Szkoły Muzycznej w Niwiskach. Filipowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

no comments


Szkolny Konkurs Piosenki

17 kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki. Każdy uczestnik mógł zaprezentować swoje zdolności wokalne i talent muzyczny. Dzieci mogły wystąpić na żywo przed nieliczną publicznością, czyli swoimi kolegami, zmierzyć się z tremą i zaprezentować swoje talenty. Wokalne potyczki oceniało Jury w składzie: P. Ewa Maciąg, P. Urszula Dziuba oraz P. Magdalena Stolarz. Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: klasa "0" i klasy 1-3.Dzieci zaprezentowały się w szerokim wachlarzu utworów. Jury miało więc trudny orzech do zgryzienia. Po burzliwych obradach zwycięzcy zostali wyłonieni: w pierwszej kategorii I miejsce - Alicja Łuszcz II miejsce - Martyna Czachor III miejsce - Kacper Sukiennik, wyróżnienie otrzymała Lena Czachor. W drugiej kategorii: I miejsce - Filip Rzeszutek II miejsce - Emilia Micek i Aleksandra Wiśniewska III miejsce - Aleksandra Magda, wyróżnienia otrzymali: Tomasz Trojnacki, Albert Baran, Anna Borowiec, Marlena Magda, Kinga Szczur. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i muzyczne nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne upominki oraz oczywiście gromkie brawa. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!!

no comments


Wycieczka do teatru i parku trampolin w Rzeszowie

Dnia 8 marca uczniowie naszej szkoły wybrały się do teatru „Maska” na przedstawienie "Cień i jeż”. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami. Prawdziwa scena, oprawa muzyczna oraz ciekawe kostiumy przyciągnęły uwagę uczniów i wywołały na ich twarzach prawdziwy zachwyt. Dzieci oglądając spektakl doświadczyły wielu przeżyć i z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Kolejnym punktem wycieczki był park trampolin, gdzie po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora dzieci korzystały z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, parku linowego, koszów do koszykówki, boiska do siatkówki, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Wszyscy z radością skakali na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami oraz skoki na wielką poduchę z wysokości. Zadowolone dzieci po zabawie wróciły do szkoły.

no comments


Walentynki

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób - WALENTYNKI. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii, jak i przyjaźni. Stałym elementem tego święta jest wzajemne wręczanie sobie walentynek, czyli ozdobnych karteczek. Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o tym dniu. Z tej okazji ruszyła akcja „Poczta walentynkowa”. Już od pierwszych godzin cieszyła się ona sporą popularnością i dzieci z ogromną radością wrzucali do ozdobnego pudełka walentynki dla swoich sympatii, koleżanek i kolegów. Następnie kartki doręczono do adresatów, a funkcję listonoszy pełniły dziewczynki z klasy II – Ola i Amelia. Dodatkowym akcentem były czerwone i różowe stroje uczniów i nauczycieli. Ponadto w naszej szkole pojawiła się fotobudka z pięknymi sercami oraz walentynkowe fototapety, przy których dzieci z radością robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

no comments


Karta zapisu do klasy "0"

no comments


Informacja

Od 01.02.2024r. do 31.03.2024r. trwają zapisy do oddziału przedszkolnego oraz klasy I Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku na rok szkolny 2024/2025

no comments


Karta zapisu do klasy "0"

no comments


Bal karnawałowy

Dnia 24 stycznia 2024r. odbyła się w naszej szkole choinka szkolna połączona z bałem karnawałowym.
Dzieci przebrane były za ulubionych bohaterów z bajek i filmów, można było zobaczyć wróżki, królewny, piłkarzy i wiele innych postaci.
Naszą zabawę poprowadził animator - było wiele konkursów z nagrodami oraz różnego rodzaju tańców. 
Dodatkową niespodzianką dla dzieci była pyszna wata cukrowa w różnych kolorach.
Naszą hale przystroiły balony oraz piękna karnawałowa ścianka, na której uczniowie z chęcią robili sobie zdjęcia.
Było bardzo wesoło, uśmiech nie znikał uczniom z twarzy.

no comments


Dzień Babci i Dzień Dziadka

21 i 22 stycznia to niezwykle ważne daty- Dzień Babci i Dzień Dziadka. W naszej szkole świętowaliśmy je 23.01.2023r. zapraszając wszystkich dziadków i babcie na urocze wierszyki, zabawne scenki, wzruszające piosenki oraz szalone tance naszych uczniów. Na koniec uroczystości dzieci obdarowały zaproszonych gości własnoręcznymi prezentami i laurkami z najserdeczniejszymi życzeniami prosto z serca. Upominki sprawiły wielką radość oraz wzruszenie na twarzach dziadków. Po części oficjalnej na wszystkich czekało ciepłe danie oraz słodki poczęstunek. Jednak to nie był koniec atrakcji, gośćmi specjalnymi była Folk Kapela “ Góralska Hora”, panowie swoja muzyka pozwolili wszystkim zgromadzonym przenieś się do w góralskie klimaty, a na całej sali zapanował śpiew oraz tańce. Takie dni jak ten doskonale pokazują nam jak bardzo ważni i niezastąpieni są dla nas nasz Babcie i nasi Dziadkowie.

no comments


Wigilia szkolna

Wigilia szkolna to świetny moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd oraz wspólnym posiłku wprowadzić wszystkich w magiczny, świąteczny czas. Wspólne świętowanie rozpoczęły jasełka przedstawione przez uczniów naszej szkoły. Nasi wychowankowie zagrali jak prawdziwi artyści. Przebrania były pięknie dopasowane do granej postaci. W roli Maryi mogliśmy zobaczyć Emilkę Micek, a w roli Józefa występował Filip Piechota. Nie zabrakło również aniołów, królów, pastuszków, Heroda oraz ciekawej postaci hetmana. Teksty recytowane przeplatane były śpiewem pięknych kolęd i pastorałek, co jeszcze bardziej wprowadziło nas w świąteczny nastrój. Było świątecznie i magicznie. Po przedstawieniu jasełek Pani Dyrektor złożyła życzenia dla wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Ksiądz Krzysztof poprowadził modlitwę, wspólnie dzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do pięknie nakrytych stołów, na których przygotowane były potrawy wigilijne. Na wszystkich twarzach gościł uśmiech i zadowolenie. Wigilia szkolna wprowadziła nas w miły, rodzinny klimat Świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną.

no comments


no comments


Wizyta Świętego Mikołaja

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

30 listopada naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Uczniowie klasy „0” przywitały go piosenkami oraz krótką inscenizacją. Mikołaj obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie oraz usiąść mu na kolanach. Na twarzach wszystkich malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

no comments


Dzień Pluszowego Misia

 

Miś pluszowy – mój przyjaciel
Zawsze blisko przy mnie jest.
Czy się śmieję
Czy też płaczę
On przytulać lubi się!

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci  i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Spotkanie w klasie „0” rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Następnie każdy mógł opowiedzieć o swojej ulubionej maskotce oraz ją zaprezentować. Kolejnym punktem były już ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy przy misiowych przebojach, pląsy oraz tort. Na zakończenie zabawy wszystkie dzieci otrzymały dyplomy „Przyjaciół Pluszowego Misia” oraz mogły zrobić sobie zdjęcie w misiowej fotobudce.

no comments


Dzień kredki

Dzieci z klasy „0” 22 listopada obchodziły Dzień Kredki. Dowiedziały się jak powstają kredki oraz jakie są ich rodzaje. Rozpoznawały i nazywały barwy kredek. Określały i porównywały ich wielkości. Segregowały według określonej cechy. Układały kompozycje płaskie z kredek i przeliczały ich ilość. Poznały piosenkę pt. „Kolorowe kredki”. Na koniec wykonały również piękne prace plastyczne, które ozdobiły galerie prac.

no comments


20 listopada- Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

no comments


11 listopada-Święto Niepodległości

Powiewa flaga,

gdy wiatr się zerwie.

A na tej fladze

biel jest i czerwień.

Czerwień to miłość,

biel - serce czyste.

Piękne są nasze

barwy ojczyste.

10.11.2023r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami obchodzili Święto Niepodległości. Wyjątkowość tego dnia wszyscy uczcili eleganckim strojem oraz pięknymi, własnoręcznie robionymi kotylionami. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia, podczas której klasa 1 podczas występu wyjaśniłą co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ, dlaczego jest ona taka ważna oraz dlaczego jesteśmy dumnymi Polakami. Po krótkiej inscenizacji uczniowie przenieśli nas w piękny świat żołnierskiej piosenki. Po części artystycznej cała szkoła i przedszkole dumnie stanęła do odśpiewania hymnu Polskiego.

no comments


Wycieczka do Jednostki Wojskowej w Nowej Dębie

8 listopada uczniowie naszej szkoły wyruszyły na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Nowej Dębie. Dzieci  z zachwytem oglądały sprzęty, pojazdy wojskowe (czołg i armaty). Była to okazja, aby  zapoznać się z pracą Wojskowej Straży Pożarnej oraz Żandarmerii Wojskowej. Dziękujemy za miłe spotkanie i poświęcony czas naszym dzieciom.

no comments


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

 

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą każdemu od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Ich celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia.

Dzieci z klasy „0” w tym dniu przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje, wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle oraz przede wszystkim świetnie się bawiły i tańczyły. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Był to dzień pełen wrażeń.

no comments


Dzień Dyni

30 października klasa 0 obchodziła Dzień Dyni. W tym dni obowiązywał kolor pomarańczowy na ubraniach. Dzieci mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego ubarwienia dynie oraz zobaczyć jak wygląda ona w środku. Poznały także warunki w których dnia wyrasta. Ten dzień był przepełniony zajęciami plastycznymi, filmikami, wierszykami, zabawami i tańcami. Na koniec dnia dzieci robiły mini pizzę w kształcie dyni. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

no comments


Spotkanie z ratownikiem medycznym

W miesiącu październiku obchodzony jest Dzień Pracownika Służby Zdrowia , w związku z tym w dniu 25.10.2023r. odwiedził nas ratownik medyczny z kolbuszowskiego pogotowia ratunkowego p. Wojciech Machowski, doświadczony ratownik i koordynator ratownictwa medycznego. Opowiedział dzieciom z przedszkola    i szkoły o zawodzie ratownika i o potrzebie udzielania pierwszej pomocy. Przedstawił  po kolei zasady udzielania pierwszej pomocy. Pokazał w sposób praktyczny jak prawidłowo należy to robić na fantomie. Zachęcił dzieci do praktycznego poćwiczenia masażu serca, tzw. resuscytacji. Przypomniał o nr alarmowych pogotowia ratunkowego 999 oraz 112 i zachęcił do odwagi dzwonienia na nie w razie potrzeby. Pamiętajmy, że każdy z nas może stać się bohaterem i uratować komuś życie.                        Dziękujemy za wizytę pana ratownika!

no comments


Konkurs "Śmieciosztuka"

18 października w  Centrum Edukacji Ekologicznej  w Ostrowach Tuszowskich miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu rodzinnego „ Śmieciosztuka - Drugie życie odpadów”.  Uczniowie naszej szkoły Filip Piechota oraz Kinga Szczur zajęli II miejsca. Prace przedstawiały piękne ptaki. Gratulujemy Kindze i Filipowi oraz życzymy dalszych sukcesów.

no comments


Wycieczka do Kina i Parku Trampolin „Jump Planet” w Mielcu

18 października 2023 r.  klasy 0-III uczestniczyły w wycieczce do kina oraz Parku Trampolin – JUMP PLANET w Mielcu. Dzieci w kinie miały okazję obejrzeć film pt. „O psie, który jeździł koleją”, który bardzo wszystkich wzruszył. Kolejnym punktem był park trampolin, gdzie po dotarciu na miejsce i profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora dzieci mogły korzystać z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, ściany wspinaczkowej, koszów do koszykówki, trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami, małpiego gaju oraz dmuchańców. Wszyscy z radością skakali na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami, a także zjazdy na zjeżdżalniach. Na trampolinach było zabawnie i wesoło. Dzieci nieco zmęczone, ale zadowolone wróciły do szkoły.

no comments


Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października. Przez wiele lat to święto nazywane było Dniem Nauczyciela i to określenie jest pośród dzieci  popularniejsze. Jest to szczególny dzień - to święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. Eleganckie stroje uczniów i nauczycieli, kwiaty oraz życzenia powodują, że święto to upływa pod znakiem radości i w ciepłej atmosferze.

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej ma szczególny charakter, to jednocześnie 250 rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej. Klasa II i III   przygotowała uroczystość, która składała się z dwóch części: oficjalnej i artystycznej. Pani Dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych, wygłosiła słowo  wstępne i przekazała życzenia, jakie z  okazji tego święta nadeszły do szkoły. Życzenia przekazała również Pani Prezes Krystyna Kaczor. Serdeczności dla pedagogów popłynęły także ze strony Rady Rodziców.   Na część artystyczną uroczystości składały się humorystyczne scenki dotyczące zawodu nauczyciela oraz  wiersze i piosenki. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli oraz pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność, troskę o dobro wychowanków.

Następne święto …  za rok.

no comments


Ślubujemy...

- Być dobrymi Polakami: Ślubujemy!

- Pilnie uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę: Ślubujemy!

- Wiernie strzec honoru swej szkoły i klasy: Ślubujemy!

- Sumiennie wywiązywać się z obowiązku ucznia: Ślubujemy!

- Zachowaniem swym i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom: Ślubujemy!

 

W dniu 13 października 2023r. dzieci z klasy pierwszej podczas uroczystego pasowania oficjalnie wystąpiły do braci uczniowskiej naszej szkoły. Dzieci wraz z panią wychowawczynią przygotowały ciekawy, marynarski  występ składający się z krótkich wierszyków i wesołych piosenek dla zgromadzonych rodziców oraz pozostałych gości. Następnie Pani dyrektor pasowała pierwszoklasistów na uczniów .

Po oficjalnych uroczystościach na wszystkich czekał słodki poczęstunek .

no comments


no comments


Spotkanie z pszczołami

11.10.2023r naszą szkołę odwiedził Pan Aleksander Rębacz- Mistrz Pszczelarstwa. W ciekawy sposób opowiedział uczniom jakie zwyczaje mają pszczoły, jak powstaje miód i czym zajmuje się Królowa Ulu . Osobiście mogliśmy zobaczyć i poznać pszczoły Pana Aleksandra. Wyjaśnił nam kim jest pszczelarz oraz co należy do jego obowiązków. Mieliśmy również okazję skosztować zdrowego pyłku pszczelego oraz słodkiego miodu . Na koniec uczniowie wykonali samodzielnie naturalna świeczkę z wosku pszczelego , którą mogli zabrać do domu. To było bardzo miłe i fascynujące spotkanie, na którym mogliśmy przybliżyć sobie życie tych małych, ale jakże pożytecznych owadów .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

no comments


Dzień chłopaka

Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Z tej okazji dziewczynki z klas 0-III przygotowały dla naszych chłopców krótki apel, piękne życzenia oraz piosenkę.
Następnie wręczyły kolegom ze swoich klas upominki oraz pamiątkowe krawaty dla SUPER CHŁOPAKA! Na końcu odbyła się sesja zdjęciowa przy fotobudce.

no comments


Powitanie Jesieni w klasie "0"

Kończy się lato w przepych bogate
I zmienia, zmienia piękną swą szatę.
Drzewa po świeżej, bujnej zieleni
Wdziewają złote barwy jesieni...

23 września kończy się astronomiczne lato, a zaczyna kolejna pora roku – jesień. Wszystkie dzieci wiedzą, że to nie tylko piękna Pani w sukni z kolorowych liści oraz wianku z kasztanów i jarzębiny. Jesień to przede wszystkim jedna z pór roku, którą możemy zauważyć w przymrozkach, odlatujących ptakach i kolorowych liściach. W naszej klasie  ten dzień obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o tej porze roku. Punktem kulminacyjnym tego dnia było wyjście do lasu w celu poszukiwań jesiennych skarbów. Wszyscy świetnie się bawili z okazji nadejścia nowej pory roku.

no comments


Otwarcie Sali Gimnastycznej

21 września 2023r. odbyła się uroczysta inauguracja nowej sali gimnastycznej, w której wzięło udział wiele osób. Otwarcie miało miejsce punktualnie o godzinie 11. Oprócz rodziców, dzieci i kadry nauczycielskiej, w wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście, tacy jak: Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Marszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Dariusz Bździkot, Wójt Gminy Cmolas Eugeniusz Galek, Zastępca Wójta Gminy Cmolas Lesław Budzisz, Sekretarz Gminy Cmolas Marian Posłuszny, pracownicy Urzędu Gminy, ze Skarbnikiem Krystyną Róg na czele, Prezesi Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik „Nasza Wieś” Krystyna Kaczor i Ewa Guźda, Przewodniczący oraz Radni Gminy Cmolas. Poświęcenia hali sportowej dokonał ks. prał. Tadeusz Kulig i proboszcz parafi p.w. Św. Anny w Trzęsówce ks. Krzysztof Szczęch. Ceremonia rozpoczęła się przywitaniem gości, a następnie uroczystym przecięciem wstęgi. Po wystąpieniach zaproszonych gości odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci, które to wspaniałym występem uczciły otwarcie sali gimnastycznej. Bardzo ciekawym punktem w danej imprezie, był występ Krystiana Herby, sześciokrotnego rekordzisty Księgi Guinnessa oraz Szymona Skalskiego, dwukrotnego Mistrza świata freestylu z piłką. Na wszystkich zgromadzonych czekał przygotowany poczęstunek. Warto także zaznaczyć, iż dla dzieci zorganizowano szereg atrakcji, jak np. dmuchańce. Całemu wydarzeniu towarzyszył ciągły uśmiech na twarzach zebranych, a także nadzieja, że nowa hala sportowa całkowicie odmieni dotychczasowe zajęcia wychowania fizycznego.

no comments


Dzień Kropki w klasie "0"

Kropka duża, kropka mała,
kropka jest okrągła cała.
I niebieska i czerwona,
żółta, czarna i zielona.
Więc pokażmy ją paluszkiem,
może skryła się za uszkiem

Dnia 15 września 2023r. w naszej klasie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Inspiracją świętowania tego dnia była kropka z opowiadania o dziewczynce o imieniu Vashti. Dzięki kropce i nauczycielce dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości. Klasa „0” również wykorzystała kropkę do inspiracji kreatywności. W tym dniu ubrania dzieci wypełnione były kropkami. Tego dnia również uczniowie dostrzegli kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zawracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą w codziennym życiu: są w kropkach biedronki, koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Były zabawy tańce z kropką. Dzieci wykonały również ciekawe prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka. Na zakończenie zabawy wszyscy otrzymali dyplomy oraz mogli zrobić sobie zdjęcie w kropkowej fotobudce. Było kolorowo i radośnie.

no comments


Rozpoczęcie Roku Szkolnego

W poniedziałek 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Od godz. 9°° do sali gimnastycznej całą społeczność szkolną oraz rodziców zaprosił pierwszy dzwonek. Pani Prezes Stowarzyszenia oraz Pani Dyrektor w swoim przemówieniu serdecznie wszystkich powitały, ciepłe słowa skierowały w stronę uczniów życząc im jak najlepszych ocen, wielu sukcesów oraz owocnego odkrywania i pogłębiania swoich zainteresowań. Ponadto Pani Dyrektor przekazała informacje na temat organizacji pracy szkoły w nowym roku szkolnym oraz na zakończenie uroczystości przypomniała o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na terenie szkoły. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

no comments


no comments


Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne Szkoły serdecznie zapraszają na Rozpoczęcie Roku Szkolnego, które odbędzie się 4 września 2023r.

8.00 - msza w Kościele pw. Św. Anny w Trzęsówce

9.00 - spotkanie w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku

no comments


Wyprawka dla klasy I

 • wygodny plecak
 • obuwie na zmianę (biała podeszwa)
 • zeszyt w wąskie linie 32-kartkowy A4
 • zeszyt w kratkę 32-kartkowy A4
 • teczka A4 z gumką na prace plastyczne
 • piórnik:
 •  dwa ołówki
 • gumka do mazania
 • temperówka
 • nożyczki
 • klej w sztyfcie
 • kredki ołówkowe
 • flamastry
 • linijka
 • plastelina
 • farby + pędzle o rożnej grubości
 • kubek na wodę do malowania farbami
 • blok techniczny biały A4
 • blok techniczny kolorowy A4
 • blok rysunkowy biały A4
 • blok rysunkowy kolorowy A4
 • papier kolorowy
 • DOBRY HUMOR I USMIECH NA TWARZY J

WSZYSTKIE RZECZY PROSZĘ PODPISAC !

no comments


Wyprawka dla klasy "0"

- zeszyt w kratkę

- zeszyt w wąską linię

- piórnik z podstawowym wyposażeniem: 2 ołówki, gumka, temperówka, nożyczki

- 2 kleje w sztyfcie

- blok rysunkowy w formacie A4 – biały i kolorowy

- blok techniczny w formacie A4 – biały i kolorowy

- farby plakatowe

- pędzle

- kubek na wodę

- 2 plasteliny

- kredki

- mazaki

- kredki świecowe

- 2 teczki z gumką

- mały zestaw kolorowej bibuły

- obuwie zmienne

- obuwie na salę gimnastyczną z białą podeszwą

Bardzo proszę o podpisanie w miarę możliwości przyborów.

Dodatkowo dla dzieci 6 – letnich jeżdżących na basen:

- strój kąpielowy

- ręcznik

- czepek

- klapki

- gogle

no comments


“Tak trudno żegnać na zawsze Kogoś,
kto jeszcze mógł być z nami…”

Z ogromnym żalem i bólem zawiadamiamy, że po długiej walce z chorobą odszła nasza uczennica

Ania Róg

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzicom i Rodzinie składają:
Dyrekcja, Nauczyciele, Koledzy i Koleżanki wraz z wychowawczynią oraz cała społeczność szkolna.

no comments


Sprzątamy dla Polski

W piątek 21 kwietnia uczniowie klasy 0 oraz I-III Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku wzięli udział w akcji "Sprzątamy dla Polski". Wybraliśmy się wspólnie na spacer połączony ze zbieraniem śmieci, aby zrobić coś dobrego dla naszej planety. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani w sprzątanie. Dzięki tej akcji uczniowie zrozumieli jak ważne znaczenie w życiu ma segregacja śmieci oraz dbanie o porządek w okolicy. Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Zachęcamy wszystkich do angażowanie się w podobne akcje. Pamiętajmy o dbaniu o środowisko oraz szanujmy przyrodę codziennie! #SprzątamyDlaPolski

no comments


Rekrutacja

Drodzy Rodzice

Zakończyła się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024. Lista uczniów przyjętych do klasy 1 oraz do oddziału zerowego dostępna w sekretariacie lub pod nr. tel. 605 499 467. Dziękujemy rodzicom za zaufanie i zapisanie dzieci do naszej placówki .

no comments


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Uczniowie naszej szkoły w piątek 31.03.2023r. obchodzili Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na samym początku dowiedzieli się czym jest autyzm, jak się objawia oraz jak nawiązywać relację z osobą ze spektrum autyzmu.  Drugim celem tego dnia było budowanie wrażliwości społecznej dla osób dotkniętych tym zaburzeniem. Nasi uczniowie solidarnie byli ubrani w odcienie koloru niebieskiego oraz wykonali  kreatywne prace plastyczne z wykorzystaniem symbolu tego dnia, czyli niebieskiego motyla  💙💙💙

no comments


Zajęcia sensoryczne

W czwartek 30.03.2023r.  dzieci z ‘zerówki” uczestniczyły w zajęciach sensorycznych, angażując wszystkie swoje zmysły: dotyk, węch, smak, słuch oraz wzrok. Poprzez doskonałą zabawą intensywnie stymulowały swój rozwój oraz poszerzyły swoją wiedzę na temat właściwości mąki ziemniaczanej. Nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty! 🙂

Anna Blat

no comments


Wycieczka do Kina i Parku Trampolin "Jump Planet" w Mielcu

Dnia 29 marca uczniowie klasy „0” oraz I-III wybrały się na wycieczkę do kina oraz do parku trampolin "Jump Planet w Mielcu. Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę pt. „Wróżka Zębuszka”, która wszystkim przypadła do gustu. Kolejnym punktem wycieczki był park trampolin, gdzie po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktorów czekało na uczniów wiele atrakcji.
Zabawa była wspaniała, a podskokom, piruetom i przeróżnym akrobacjom nie było końca!

no comments


Pierwszy Dzień Wiosny

Przyszła do nas piękna wiosna

Wielką radość nam przyniosła!

Najpierw zawiał ciepły wietrzyk,

Potem z chmurki mokry deszczyk,

Zaświeciło jasne słonko,

Zatrzymało się nad łąką.

21 marca  to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie czekali na Pierwszy Dzień Wiosny z niecierpliwością, ponieważ w tradycji naszej szkoły obchodzi się ten dzień w niecodzienny sposób. Każda klasa przygotowała wiosenne stroje i dekoracje. Na korytarzu od rana było kolorowo i wesoło. Po dwóch lekcjach nauki rozpoczęły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Pierwszym punktem programu było przygotowanie Marzanny, które sprawiło dzieciom wiele radości. Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją był spacer po najbliższej okolicy. Dzieci wraz z Paniami wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach Marzannę. W ten sposób uczniowie pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Następnie wszystkie dzieci wesoło śpiewały wiosenne piosenki i zaprezentowały swoje barwne stroje na szkolnym pokazie mody.

Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe, wytworzyło poczucie wspólnoty grupowej płynącej z integracji szkolnej, ale przede wszystkim było świetną zabawą.

no comments


Czekoladowa przygoda!

W dniu 15.03.2023r. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Jagodniku wybrała się wycieczkę do Pijalni Czekolady M.Pelczar w Korczynie. Zwiedzanie rozpoczęło się od słodkiego poczęstunku, bardzo ciekawej historii czekolady oraz od tego skąd pochodzi słynne na całym świecie kakao. Następnie nasi uczniowie na seansie filmowym dowiedzieli się jak z maleńkiego ziarna kakaowca  powstaje smakowita tabliczka czekolady. Po dużej dawce wiedzy wszyscy ochoczo zabrali się do robienia i dekorowania  własnoręcznych przysmaków z czekolady takich jak mini tabliczki czy lizaki. Była to nie tylko pracochłonna ale i bardzo smaczna przygoda. "Na deser" zwiedzania pijalni była również przewidziana degustacja wszelakich rodzajów czekolad, począwszy od tradycyjnej mlecznej do niespotykanej i bardzo interesującej w smaku różowej. Ta słodka wycieczka na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów!

                                                                 

no comments


Dzień Kobiet

„Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki”.

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet, na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.
Jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet, zarówno dla tych starszych, jak i młodszych.
W tym roku podczas akademii klasa „0” zaśpiewała piosenkę z dedykacją dla wszystkich kobiet.
Z okazji tego święta w naszej szkole pojawiły się kwiaty, życzenia oraz drobne upominki dla małych i tych większych kobiet – wręczane przez naszych chłopców, ufundowane na tą okazję przez stowarzyszenie.

no comments


Zerówka zwiedza świat!

22 lutego 2023 roku klasa”0” wybrała się na wycieczkę do Kolbuszowej, gdzie odwiedzili Pocztę Polską, Szkołę Podstawową nr 2 oraz salę zabaw. Na początku wyjazdu nasza “zerówka” odbyła bardzo ciekawą lekcję edukacyjną na poczcie gdzie, dowiedzieli się jak wygląda praca listonosza,  jak poprawnie zaadresować listy i pocztówki oraz co ciekawego oprócz wysyłania listów można załatwić na poczcie.  Następnie spacerując udali się do pobliskiej szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, gdzie odwiedzili swoich rówieśników w oddziale “0”, zwiedzili sale lekcyjne, korytarze, boiska oraz poznali bibliotekę szkolną. Na koniec wycieczki czekała na nich pełna przygód i niespodzianek sala zabaw “Kraina uśmiechu”, gdzie mogli się świetnie bawić i miło spędzić wspólny czas.                                                                                                                                                                             

Anna Blat

no comments


Międzygminny Konkurs Piosenki Walentynkowej

14 lutego 2023 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie odbył się Międzygminny Konkurs Piosenki Walentynkowej „Miłość niejedno ma imię”. Uczeń naszej szkoły Filip Rzeszutek zajął 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej wykonując piosenkę "Zakochani są wśród nas". Gratulujemy Filipowi i życzymy dalszych sukcesów.

no comments


Konkurs Walentynkowy

W naszej szkole  z okazji Święta Zakochanych odbył się konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową! Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, otrzymaliśmy aż 26 wyjątkowych laurek. Z ogromnym wrażeniem i zaciekawieniem podziwialiśmy wszystkie prace naszych najmlodszych oraz nieco starszych uczniów, którzy swoja miłośc przelali na kartki papieru. Ciekawych, niepowtarzalnych i kreatywnych pomysłów możemy jedynie pozazdrościć naszym pociechom! Po długich i zaciętych obradach komisja wybrała zwycięzców z klasy 0 oraz z klas 1-3, natomiast  chcielibyśmy  wszystkim serdecznie podziękować za udział i zaangażowanie!

Klasa 0:

1 miejsce: Franciszek Kołodziej

2 miejsce: Antonina Fiederowicz i Tymoteusz Fiederowicz

3 miejsce: Inga Janoszek

Klasy 1-3:

1 miejsce: Kacper Ziętek i Mateusz Starzec

2 miejsce: Amelia Bańka

3 miejsce: Joanna Sudoł

no comments


Dzień Babci i Dziadka

"Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są dziadkowie!”

Dzień Babci i Dziadka to niezwykle ważny dzień w roku, pełen uśmiechów, wzruszeń      i radości. Tego dnia wnuki szczególnie przypominają sobie o tym, by podziękować          i docenić swoich dziadków za ich troskę, poświęcony czas, opiekę, zabawę i życiową wiedzę. Z tej okazji 31 stycznia 2023r. uczniowie Naszej Szkoły zaprosili swoich Dziadków na uroczystą akademię oraz przygotowali dla nich program artystyczny.
Na początku uroczystości Pani Dyrektor Dorota Terlaga przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Następnie głos zabrali uczniowie, którzy recytowali wiersze, odgrywali zabawne scenki, śpiewali piosenki oraz zaprezentowali układ taneczny.        Na końcu uczniowie wręczyli swoim Babciom i Dziadkom przygotowane prezenty. Dziadkowie skorzystali również ze słodkich poczęstunków przygotowanych specjalnie dla nich. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia, pomyślności, radości i samych pogodnych dni oraz zadowolenia ze swoich wnuków.

Aleksandra Jezuwid

no comments