Archiwum z marzec, 2018

Przedszkolaki na zakupach.

 

W dniu 13. 03. 2018 r. przedszkolaki wybrały się do pobliskiego sklepu. Wizyta związana była z tygodniowym tematem zajęć. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Ponadto przedszkolaki poznały kasę fiskalną i wagę elektroniczną oraz sposób ich obsługi. Dzieci miały okazję obserwować pracę ekspedientki oraz sposób zamawiania towaru. Z wielkim zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki i lodówki.

Na pamiątkę naszej wizyty w ramach podziękowania za tak ciepłe przyjęcie maluchy wręczyły pani ekspedientce drobny upominek, a same zostały obdarowane pysznymi lizakami i cukierkami.

Wizyta w sklepie była bardzo interesująca i pouczająca dla naszych przedszkolaków.

DSC_0539.jpg

Poczytaj mi proszę.

   W ramach  cyklu spotkań 27 marca 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytała mama Weroniki -Pani Anna Zięba.

DSC_0573.jpg

 

Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

W dniu 28 marca klasa „0” wraz z wychowawcą przygotowali uroczysty apel z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć baranków w różnorakim wydaniu od czekoladowych po wykonanych z ciasta, królował mazurek oraz baba wielkanocna i oczywiście koszyczek ze święconką. Dzieci pojedynczo wkładały odpowiednio chleb, wędlinę, jajko, chrzan, sól oraz babę wielkanocną po wcześniejszym wyjaśnieniu symboliki pokarmu. Na zakończenie popłynęła słynna piosenka „Alleluja” w wykonaniu naszego starszego kolegi Karolka Lewandowskiego, po czym złożono wszystkim przybyłym gościom, gronu pedagogicznemu i pracownikom niepedagogicznym życzenia świąteczne. Następnie jak co roku wszyscy mieli okazje spróbować baby wielkanocnej i czekoladowych jajeczek.

                                                                                                DSC_0578.JPG

Przerwa Świąteczna Wielkanocna dla uczniów w szkole.

Informacja

Wiosenna przerwa świąteczna

Od 29 marca  – 3 kwietnia 2018 r.
podstawa prawna:
§ 3 ust. 1 pkt. 3rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18
kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2002 r. Nr 46 poz.
432 z późn. zm.)

Wiosna w przedszkolu.

Dnia 21 marca o naszego przedszkola przyszła Pani Wiosna ubrana w zielona suknię, kapelusz i z koszem kwiatów. Przybyła ona, aby pożegnać mroźną zimę i przywitać ciepłą i słoneczną wionę. Rozmawiała z dziećmi o pierwszych oznakach wiosny. Przedszkolaki wymieniały nazwy wiosennych kwiatów oraz ptaków, które wracają do nas wiosną.

Wszyscy znakomicie bawili się z Panią Wiosną przy muzyce.

DSC_0718.jpg

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 19 marca 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytał tata Michałka – Pan Łukasz Wolak.

DSC_0555.jpg

Wycieczka w ramach projektu „Poznajemy zawody…”

W dniu 19.03.2018r. klasa „0” miała przyjemność zgłębiać tajniki pracy cukierników pracujących w cukierni „Wróbel” w Kolbuszowej. Pani Agnieszka zaangażowała wszystkie dzieci do samodzielnej pracy przy przepysznych jak się później okazało ciasteczkach. Wszystkie dzieci pracowały chętnie po czym wszyscy dowiedzieliśmy się czy posługują się cukiernicy jak wyglądają ogromne miksery, piec a nawet lodówka, która okazała się baaardzo pojemna:) Po upieczeniu ciasteczek wszyscy uczestnicy wycieczki konsumowali swoje wyroby:) Dziękujemy za mile doświadczenie:)

Poczytaj mi proszę

W ramach  cyklu spotkań 12 marca 2018 r.bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Julii – Pani Małgorzata Piekarska.

DSC_0533.jpg

 

 

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 1 marca 2018 r.  bajki dla chłopców i dziewczynek czytał Sekretarz Gminy Cmolas  -Pan Marian Posłuszny.

DSC_0665.jpg

VII Turniej Warcabowy

27 lutego 2018r.  w NSP w Jagodniku odbył się VII Gminny Turniej Warcabowy dla
klas I-III.  Celem  konkursu była popularyzacja  zabawowej  formy   spędzania czasu wolnego, kształtowanie  postawy  sportowej rywalizacji oraz rozwijanie zainteresowań
i uzdolnień  wśród dzieci. W turnieju  wzięło udział  21 uczniów z terenu Gminy Cmolas
(SP Cmolas, SP Hadykówka, SP Trzęsówka, SP Ostrowy Tuszowskie, SP Poręby Dymarskie, SP Ostrowy Baranowskie, NSP Jagodnik). Grze towarzyszyły miłe  i niezapomniane emocje. Zawodnicy bardzo odpowiedzialnie podeszli do każdej rozgrywki. Umieli przyjąć zwycięstwo jak i porażkę. Podczas rozgrywek wyłoniono  trzech najlepszych uczniów.  Pierwsze i drugie miejsce zdobyli  uczniowie ze SP w Cmolasie – Kacper Zagrobai Wojciech Pastuła. Trzecie miejsce wywalczył  uczeń  z NSP w Jagodniku – Karol Lewandowski. Nagrody wręczali: Sekretarz  Gminy Cmolas –  Pan Marian Posłuszny, Prezes SRWJ  „Nasza Wieś” – Pani  Małgorzata Szostak i Pani Dyrektor Dorota Terlaga.  Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone.

Nagrody i puchary zostały sfinansowane ze   środków zebranych  w ramach  1% podatku przekazane  na „Nasze Jagódki” za 2017r. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy
w przyszłym roku.

                                                                                                        DSC_0647.JPG