Archiwum z Październik, 2019

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2019 roku  w NSP w Jagodniku odbyła się akademia  z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Krótką inscenizację na temat życia szkolnego przygotowali uczniowie klasy II i III pod kierunkiem wychowawcy.  Dzieci piosenką, słowem  i tańcem „chocolate”  uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli
i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność oraz  troskę.

Na zakończenie głos zabrali:  Pani Dyrektor –  Dorota Terlaga, Sekretarz Gminy Cmolas – Marian Posłuszny i Pani Prezes SRWJ – Małgorzata Szostak. Wszyscy mówił o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowali za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyli wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

PASOWANIE NA UCZNIA

14 października 2019 roku, 7 dzieci klasy pierwszej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku zostało oficjalnie przyjętych do braci uczniowskiej. W uroczystości uczestniczyli: Sekretarz Gminy Cmolas – Marian Posłuszny, Pani Dyrektor – Dorota Terlaga, Pani Prezes SRWJ – Małgorzata Szostak, Pani Wiceprezes SRWJ – Ewa Guźda, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie starszych klas.

Dzieci zaprezentowały program artystyczny podczas którego, musiały wykazać się wiedzą o naszej ojczyźnie, dobrym zachowaniu, zasadach bezpieczeństwa
w ruchu drogowym. Recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki, zdając „egzamin na pierwszoklasistę” przygotowany przez starszych kolegów.

Uroczystego aktu pasowania symbolicznym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Dorota Terlaga. Na koniec wszyscy uczniowie klasy 1, otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz inne upominki ufundowane przez Radę Rodziców NSP oraz SRWJ. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Poczytaj mi proszę.

W ramach akcji ,,Poczytaj mi proszę” 16.października 2019 r. czytała mama Juli -Pani Edyta Karkut.

 

DSC_4386.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach akcji ,Poczytaj mi proszę ” 09. 10. 2019 r. czytała mama Madzi – Pani Agnieszka Czachor.

DSC_4094.jpg

 

 

 

 

„Z sąsiadem za pan brat”

7 października 2019 roku przedszkolaki z naszej placówki wraz z wychowawcami w ramach projektu „Z sąsiadem za pan brat” wybrały się w odwiedziny do jednej z najbliższych sąsiadek przedszkola – Pani Małgorzaty Szostak. Wszyscy zostali bardzo miło przywitani w progu domu i zaproszeni do środka. Pani Gosia przygotowała dla swoich gości słodki poczęstunek z domowymi ciasteczkami, cukierkami i ciepłą herbatką z sokiem malinowym, a panie zostały ugoszczone pyszną kawą latte. Z uwagi na to, że Pani Gosia na co dzień pracuje z przedszkolakami, te czuły się tam bardzo swobodnie i miło więc oddały się wesołym harcom. Gospodyni domu pozwoliła dzieciom pobawić się w swojej kuchni, salonie i przedpokoju, a nawet zwiedzić część sypialnianą. Dodatkowo na dywanie zorganizowany został kącik oglądania zdjęć, zabawy z pluszakami i układania puzzli. Przedszkolaki były zachwycone i nie miały ochoty wracać do przedszkola jednak zbliżała się pora na zajęcia z języka angielskiego więc musieliśmy się pożegnać. Jeszcze tylko wspólne zdjęcie, serdeczne podziękowania za gościnność i miłą atmosferę i czas wracać do przedszkola. Dało się zauważyć, że te odwiedziny zarówno Pani Gosi jak i dzieciom sprawiły wiele radości. I oto chodzi żeby być dla siebie życzliwym i żyć z sąsiadami „za pan brat” – bo dobry sąsiad to skarb!

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie i poczęstunek i z chęcią odwiedzimy Panią ponownie.

 Wychowawca Magdalena Wilk

 

 

DSC_3860.jpg

 

Wycieczka.

Wycieczka na lotnisko oraz do Centrum Rozrywki „Wrotkarnia” w Mielcu

2 października 2019r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili lotnisko w Mielcu, na którym obserwowali prace kontrolera lotu oraz startujące i lądujące samoloty. Dowiedzieli się  również jakie zasady obowiązują na lotnisku oraz jak zbudowany jest samolot. Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Rozrywki „Wrotkarnia”, w którym dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z „małpiego gaju”, ścianki wspinaczkowej, basenu z kulkami, piłkarzyków, multimedialnej ściany i podłogi, karaoke. Miały również możliwość budowania z klocków lego, bawienia się w kąciku kuchennym oraz skorzystania z playstation. Jednak najtrudniejszą i najciekawszą atrakcją okazała się jazda na wrotkach. Mimo wielu upadków uczniowie się nie poddawali.  Dzieci ciekawie spędziły czas ,a animatorzy,wymyślali wspaniałe zabawy oraz tańce. Po wyczerpującej zabawie uczniowie zjedli pyszne frytki oraz pizze. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do szkoły.

 

DSC_3720.jpg

 

 

 

 

Spotkanie integracyjne.

Spotkanie integracyjne

Tradycyjne Przedszkole ,,Jagódka ” i klasa ,,O” wraz z rodzicami  rozpoczęło nowy rok szkolny spotkaniem  integracyjnym, które odbyło się 25 września 2019r. w kompleksie turystycznym „Brzezóvka” w Domatkowie. Celem wyjazdu było bliższe poznanie się, nawiązanie pozytywnych relacji, budowanie miłego klimatu między wszystkimi uczestnikami. Najważniejszym punktem spotkania okazała się zabawa w ogromnym namiocie pełnym dmuchańców. Dodatkowo również dzieci miały do dyspozycji eurobungee, mini boisko do piłki nożnej i golfa, gokarty oraz ogromną piaskownice  w której znajdował się szkielet dinozaura. Po wyczerpującej zabawie wszyscy udali się na przygotowany poczęstunek, by uzupełnić stracone kalorie. A na każdego czekała m.in.: ciepła kiełbaska z grilla, herbata, kawa oraz słodkości przygotowane przez rodziców i organizatorów spotkania. Wszyscy uczestnicy spotkania wyjeżdżali zadowoleni  i  uśmiechnięci.

DSC_3636.JPG