Archiwum z luty, 2023

„Dzieci dzieciom solidarni z Ukrainą w pierwszą rocznicę agresji Rosji na Ukrainę”

Dorota Terlaga

Zerówka zwiedza świat!

22 lutego 2023 roku klasa”0” wybrała się na wycieczkę do Kolbuszowej, gdzie odwiedzili Pocztę Polską, Szkołę Podstawową nr 2 oraz salę zabaw. Na początku wyjazdu nasza “zerówka” odbyła bardzo ciekawą lekcję edukacyjną na poczcie gdzie, dowiedzieli się jak wygląda praca listonosza,  jak poprawnie zaadresować listy i pocztówki oraz co ciekawego oprócz wysyłania listów można załatwić na poczcie.  Następnie spacerując udali się do pobliskiej szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, gdzie odwiedzili swoich rówieśników w oddziale “0”, zwiedzili sale lekcyjne, korytarze, boiska oraz poznali bibliotekę szkolną. Na koniec wycieczki czekała na nich pełna przygód i niespodzianek sala zabaw “Kraina uśmiechu”, gdzie mogli się świetnie bawić i miło spędzić wspólny czas.                                                                                                                                                                             

Anna Blat

Międzygminny Konkurs Piosenki Walentynkowej

14 lutego 2023 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie odbył się Międzygminny Konkurs Piosenki Walentynkowej „Miłość niejedno ma imię”. Uczeń naszej szkoły Filip Rzeszutek zajął 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej wykonując piosenkę „Zakochani są wśród nas”. Gratulujemy Filipowi i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs Walentynkowy

W naszej szkole  z okazji Święta Zakochanych odbył się konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową! Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, otrzymaliśmy aż 26 wyjątkowych laurek. Z ogromnym wrażeniem i zaciekawieniem podziwialiśmy wszystkie prace naszych najmlodszych oraz nieco starszych uczniów, którzy swoja miłośc przelali na kartki papieru. Ciekawych, niepowtarzalnych i kreatywnych pomysłów możemy jedynie pozazdrościć naszym pociechom! Po długich i zaciętych obradach komisja wybrała zwycięzców z klasy 0 oraz z klas 1-3, natomiast  chcielibyśmy  wszystkim serdecznie podziękować za udział i zaangażowanie!

Klasa 0:

1 miejsce: Franciszek Kołodziej

2 miejsce: Antonina Fiederowicz i Tymoteusz Fiederowicz

3 miejsce: Inga Janoszek

Klasy 1-3:

1 miejsce: Kacper Ziętek i Mateusz Starzec

2 miejsce: Amelia Bańka

3 miejsce: Joanna Sudoł

Karty zapisu do klasy „0”

Karty zapisu do Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” w Jagodniku

Dzień Babci i Dziadka

Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są dziadkowie!”

Dzień Babci i Dziadka to niezwykle ważny dzień w roku, pełen uśmiechów, wzruszeń      i radości. Tego dnia wnuki szczególnie przypominają sobie o tym, by podziękować          i docenić swoich dziadków za ich troskę, poświęcony czas, opiekę, zabawę i życiową wiedzę. Z tej okazji 31 stycznia 2023r. uczniowie Naszej Szkoły zaprosili swoich Dziadków na uroczystą akademię oraz przygotowali dla nich program artystyczny.
Na początku uroczystości Pani Dyrektor Dorota Terlaga przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Następnie głos zabrali uczniowie, którzy recytowali wiersze, odgrywali zabawne scenki, śpiewali piosenki oraz zaprezentowali układ taneczny.        Na końcu uczniowie wręczyli swoim Babciom i Dziadkom przygotowane prezenty. Dziadkowie skorzystali również ze słodkich poczęstunków przygotowanych specjalnie dla nich. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia, pomyślności, radości i samych pogodnych dni oraz zadowolenia ze swoich wnuków.

Aleksandra Jezuwid

Dzień Babci i Dziadka u „Jagódek”

Dzień Babci i Dziadka

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

            Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola, 26 stycznia gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Przedszkolaki             od samego rana z niecierpliwością oczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać kiedy zapukają do drzwi przedszkola. Uroczystości rozpoczęła  Pani Dyrektor Dorota Terlaga, która powitała przybyłych gości, złożyła im życzenia i zaprosiła na scenę najmłodszych. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na koniec wnuczęta na cześć swoich bliskich odśpiewały głośne 100 lat. Za swój występ mali artyści  otrzymali gromkie brawa.        Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po występach dzieci, życzenia złożyli również, obecni na uroczystości Pan Wójt Eugeniusz Galek, Sołtys Wsi Jagodnik Pan Andrzej Gul, Przewodniczący Rady Gminy Cmolas Pan Ryszard Warzocha oraz Pani Prezes Krystyna Kaczor. Dzieci wręczyły również swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane upominki. Po występach najmłodszych sceną zawładnęli Pan Wiesław        i Pani Agnieszka, którzy uświetnili uroczystość swoim występem. Szczęśliwe                    i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

                                                                                                                 Ilona Kurek

 

Mobilne Planetarium w naszej szkole

W dniu 03.02.2023 r. w naszej szkole odbył się pokaz astronomiczny w Mobilnym Planetarium. Pod ogromną kopułą namiotu w kształcie półkuli, przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych uczniowie klas 0-III podziwiali rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie. Dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki i Układ Słoneczny. Wszyscy uczestnicy dzisiejszego pokazu byli zachwyceni i na pewno z większym zainteresowaniem oraz świadomością będą obserwować wieczorami rozgwieżdżone niebo.

 

XX GALA FESTIWALU TEATRÓW

29 stycznia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Trzęsówce  odbyła się długo oczekiwana Gala XX Festiwalu Teatrów, podczas której zostały ogłoszone wyniki konkursu.

W kategorii „spektakl”, jury przyznało I miejsce dla młodych aktorów z NSP w Jagodniku za występ pt. „Nie ma tego złego” oraz nagrodę za najlepsza aktorską kreację zbiorową.

W kategorii „aktor”, przyznane zostały trzy nagrody. Wiktoria Guźda – uczennica kl. III otrzymała wyróżnienie za wcielenie się w rolę Baby Jagi, Filip Rzeszutek – uczeń kl. II został wyróżniony za odegranie roli Jasia, a Filip Piechota – z kl. I odebrał nagrodę jako najmłodszy  aktor.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!