Wielopokoleniowe Targi z Kulturą i Tradycją w Jagodniku.

9 czerwca 2019r  przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku  odbyły się ogólnodostępne ,,Wielopokoleniowe targi z tradycją i kulturą w Jagodniku” w ramach realizowanego  przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” zadania  którego celem jest  Promowanie obszaru LGD LASOVIA, rozpowszechnianie  i promocja lokalnych tradycji, kultury oraz produktów lokalnych pochodzących z regionu zgodnie z celem ogólnym Zachowanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz rozwój turystyczny obszaru, finansowane w ramach działania ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność’ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Na wstępnie Pani Dyrektor szkoły i Pani Prezes stowarzyszenia powitały zaproszonych gości, którzy uświetnili swoją obecnością targi w Jagodniku, a przybyli między innymi:

Ewa Draus-Wicemarszałek Sejmiku Województwa Podkarpackiego,

Eugeniusz Galek -Wójt Gminy Cmolas

Marian  Posłuszny-Sekretarz Gminy Cmolas,

Jerzy Magda- Radny Powiatu Kolbuszowskiego,

Ryszard Warzocha- Przewodniczący Rady Gminy Cmolas,

Andrzej Gul- Sołtys Wsi Jagodnik

Eugeniusza Bańka-Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Jagodniku oraz

Jakub Guźda- Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Jagodniku wraz z zastępem,                              Po powitaniach gościnnie wystąpiły dzieci z  Niepublicznego Przedszkola ,,Jagódka”i uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku. Część artystyczną  rozpoczęto tańcem poloneza w wykonaniu klas I- III, dzieci z przedszkola i zerówki wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenki, klasy starsze odegrały scenkę pt,, Rodzinka na zakupach”.Po części artystycznej na uczestników targów czekało wiele atrakcji, specjały lokalne i pyszności z grilla.Uczestniczki warsztatów kulinarnych zorganizowanych  w ramach w/w projektu przygotowały stoisko z potrawami lokalnymi między innymi pierogami różnego rodzaju. Zaproszenia na targi nie odmówiły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Kosów, przygotowując wiele lokalnych potraw, które można było degustować. Oprócz tradycyjnych potraw goście częstowali się smakołykami z grilla oraz dostępnymi napojami , kawą, herbatą itp.

Dzieci miały do dyspozycji urządzenia rekreacyjne tj.: eurobungee, zjeżdżalnie, łódki na wodzie i dmuchany plac zabaw do skakania.  Można było skorzystać z przejażdżki wozem strażackim i z pomocą strażaków polać wodą, a także zapoznać się ze sprzętem strażackim. Podczas całej imprezy dzieci zabawiała animatorka zabaw.

Dużym zainteresowaniem cieszył się koncert kapeli  ludowej ,,Raniżowianie”. Podczas

swojego występu kapela zaprezentowała szerokiemu gronu swój dorobek muzyczny

i  przedstawiła muzykę ludową, tradycyjną, charakteryzującą nasz region. Zgromadzeni

mogli posłuchać utworów, pośpiewać i potańczyć.

Targi zorganizowane przez stowarzyszenie przyciągnęły całe rodziny od młodego do starszego pokolenia, gdzie zarówno rodzice jak i dzieci świetnie się bawili. Tego typu imprezy z pewnością pozytywnie wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych, integrując całe rodziny.  Spotkania te są doskonałą okazją do aktywnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu.

Wielopokoleniowe targi z tradycją i kulturą w Jagodniku” były dostępne dla wszystkich mieszkańców obszaru działania grupy LGD i zostały sfinansowane ze środków Lokalnej Grupy Działania Lasovia w ramach działania ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność’ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Organizatorzy dziękują wszystkim za liczne przybycie i wspólną dobrą zabawę.

Ewa Guźda

DSC_2781.jpg

 

 

 

 

Opublikowane w wtorek, Czerwiec 25th, 2019 o 07:21 jako stowarzyszenie. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.