Archiwum z luty, 2019

VIII GMINNY TURNIEJ WARCABOWY

Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą.

Im więcej zabawy, tym więcej nauki.”

Glenn Doman

 

 

26 lutego 2019 roku w NSP w Jagodniku  odbył się VIII Gminny Turniej Warcabowy pod hasłem „Nauka, relaks czy strata czasu?” dla uczniów kl. I- III. Celem konkursu była przede wszystkim popularyzacja zabawowej  formy   spędzania czasu wolnego wśród dzieci, jak również rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, kształtowanie pozytywnych cech charakteru   poprzez sportową rywalizację oraz promocja szkoły.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Odbył się w dwóch etapach.
Etap wstępny obejmował rozgrywki szkolne. Jego zadaniem było wyłonienie  trzech  reprezentantów danej szkoły, którzy awansowali do drugiego etapu-gminnego.
W VIII Gminnym Turnieju Warcabowym wzięło udział 21 uczestników z terenu Gminy Cmolas (SP w Hadykówce, SP  w Trzęsówce, SP w Ostrowach Tuszowskich, SP w Porębach Dymarskich, SP w Ostrowach Baranowskich, SP w  Cmolasie, NSP w  Jagodniku).

Przed rozpoczęciem  gry uczestnicy zostali zapoznani z zasadami konkursu oraz systemem rozgrywek. Zawodników w drodze losowania  przydzielono  do odpowiednich grup. Po sześciu meczach trzech uczniów z największą ilością punktów z każdej  grupy rywalizowało
o miejsca na podium. Wszystkie rozgrywane partie warcabowe przebiegały w miłej
i przyjaznej atmosferze. Reprezentanci szkół bardzo odpowiedzialnie podeszli do każdego współzawodnictwa.  Umieli przyjąć zwycięstwo jak i porażkę.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce   – Karol Lewandowski uczeń z NSP w Jagodniku,

II miejsce  – Dominik Witas uczeń ze SP w Ostrowach Baranowskich,

III miejsce – Szymon Misiak uczeń  ze SP w Ostrowach Baranowskich.

Nagrody wręczali: Sekretarz  Gminy Cmolas –  Pan Marian Posłuszny i Pani Dyrektor Dorota Terlaga. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone. Nagrody
i puchary zostały sfinansowane ze   środków zebranych  w ramach  1% podatku przekazane  na „Nasze Jagódki” za 2017r.

        Podsumowując  z całą pewnością można powiedzieć, że   turniej warcabowy to  nauka, relaks, ale nie strata czasu. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w przyszłym roku.

DSC_0067.jpg