Archiwum z styczeń, 2021

Dzień babci i Dziadka w klasie,,0”

„Babcia z dziadkiem dziś świętują,

wszystkie dzieci więc pracują.

Zetrą kurze w każdym kątku,

przypilnują dziś porządku.

W kuchni błyszczą już talerze,

wnusia babci bluzkę pierze.

Wnusio już podaje kapcie,

bardzo Kocha swoja babcię.

Dzisiaj wszystkie smutki precz!

Święto Dziadków ważna rzecz!”

Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. Są to święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnuczęta mogą okazać swój szacunek. Laurka, ręcznie zrobiony upominek, piosenka, wierszyk na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był to prezent od serca, bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie.

22 stycznia 2021r. uczniowie klasy „0” przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ze względu z zaistniałą sytuacją w naszym kraju w tym roku podczas występu nie mogli towarzyszyć dzieciom szczególni goście. Przedstawienie zostało nagrane, aby można było przekazać je Dziadkom. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień, który ukazał, jak ważni są dla dzieci Babcia i Dziadek. 

Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności i nieustającej radości oraz samych pogodnych dni.

DSC_2167.jpg

Święto Babci i Dziadka w przedszkolu.

Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…”

Babcia i Dziadek to słowa , które każdemu z nas, a zwłaszcza dzieciom kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. W naszym ,,Jagódkowym ” przedszkolu tradycją były uroczyste spotkania z naszymi dziadkami. Jednak ten rok jest specyficzny i nie mogliśmy wspólnie świętować. Mimo to wychowawczyni wraz z dziećmi przygotowała z tej okazji akademię w której dzieci zaprezentowały wierszyki i piosenki specjalnie dla swoich kochanych Babć i Dziadków. Wspólnie też dzieci przygotowały prezenty , aby osobiście wręczyć Babciom i Dziadkom.

Wszystkim Babciom życzymy zdrowia , szczęścia i zadowolenia ze swoich wnuków .

DSC_2153.jpg

Święto Babci i Dziadka w klasie I,II i III.

DSC_2207.jpg

Informacja .

 Opłatę za przedszkole prosimy dokonywać do15 każdego miesiąca w placówce gotówką lub przelewem na konto S.R.W.J. ,,Nasza Wieś” Jagodnik 93 na rachunek bankowy – 27 9180 1021 2002 1000 6676 0004 

Tytułem  – należy wpisać za jaki miesiąc.

Przedstawienie ,,Jasełka”

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas radości, przebaczenia, rodzinnych spotkań i refleksji nad Bożą miłością.

W tym roku dzieci z klasy „0” w dniu 22 grudnia zaprosiły dzieci z przedszkola na „Jasełka”.

Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci występowały w pięknych strojach aniołów, Józefa, Maryi, gwiazdek, króli i pasterzy. Cudownie opowiedziały o wydarzeniach z Betlejem sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Pięknie śpiewały kolędy i recytowały swoje role. Występy „zerówiaków” wprowadziły wszystkich w świąteczny, miły nastrój i uświadomiły dlaczego, co roku, z niecierpliwością czekamy na te święta.

Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Dorota Terlaga, który podziękowała dzieciom za piękne przedstawienie oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

DSC_2065.jpg