Archiwum z kwiecień, 2019

,,Wielopokoleniowe targi z kulturą i tradycją w Jagodniku”

 

 

 

                        

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty Gminny Wielkanocny Konkurs pt. „Stroik Wielkanocny”, którego  organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” Konkurs odbył  się w ramach realizacji zadania pt. ,,Wielopokoleniowe targi z tradycją i kulturą w Jagodniku” realizowanego  przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś”,  którego celem jest  Promowanie obszaru LGD LASOVIA, rozpowszechnianie  i promocja lokalnych tradycji, kultury oraz produktów lokalnych pochodzących z regionu zgodnie z celem ogólnym Zachowanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz rozwój turystyczny obszaru, finansowane w ramach działania ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność’ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Ocenie jury podlegało 42 prace z Gminy Cmolas w dwóch kategoriach wiekowych,

Kategoria I: dzieci w wieku przedszkolnym od 4 do 6 lat wraz z rodzicem oraz

Kategoria II: dzieci (kl. I do III) w wieku od 7 do 10 lat.

 Na podstawie kryterium oceny prac:

nawiązanie do tradycji wielkanocnych, wierzeń religijnych i ludowych,

 staranność wykonania,

 wrażenie artystyczne,

własnoręczne wykonanie.

26. 04. 2019 r. Jury konkursu w składzie:

Renata Krakowska – nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych
Anastazja Gancarz – nauczyciel,  instruktor zajęć artystycznych
Edyta Kus-Mokrzycka – dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie
zgodnie z regulaminem postanowiło nagrodzić i wyróżnić:

Kategoria I:

I miejsce: Hubert Mokrzycki z mamą  Justyną –  Ostrowy Baranowskie

II miejsce: Wiktoria Guźda z mamą  Beatą- Jagodnik

III miejsce: Weronika Zięba z mamą  Anną – Trzęsówka

Wyróżnienia:

Amelia Bańka z mamą  Patrycją – Ostrowy Baranowskie

Adam Pakłos z mamą  Justyną – Cmolas

Julia Piekarska  z mamą  Małgorzatą – Ostrowy Tuszowskie

Kategoria II:

I miejsce: Filip Noga – Jagodnik

II miejsce: Ewelina Pachucka – Ostrowy Baranowskie

III miejsce: Karolina Panuś – Cmolas

 Wyróżnienia:

Paweł Grodecki – Ostrowy Baranowskie

Maja Rzeszutek – Ostrowy Baranowskie

 Julia Trojnacka  – Ostrowy Tuszowskie

Autorzy zwycięskich prac otrzymali gratulacje oraz nagrody z rąk Wójta Gminy Cmolas Eugeniusza Galka oraz sołtysa wsi Jagodnik Andrzeja Gul. W ramach  konkursu  uczestnicy otrzymali  dyplom i nagrody rzeczowe za I, II, III miejsce,  wyróżnienie oraz dyplom i nagrody dla każdego dziecka i rodzica (w młodszej grupie wiekowej).

Po rozdaniu nagród wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.                                                        Organizatorzy konkursu przygotowali wystawę stroików wielkanocnych, którą można było oglądać w siedzibie stowarzyszenia i podziwiać niezwykłą pomysłowość oraz kreatywność osób biorących udział w konkursie.Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy przygotowali wyjątkowo piękne prace. Dziękujemy również rodzicom, którzy wsparli dzieci w ich działaniach konkursowych, a także nie szczędzili czasu i energii, aby stworzyć prawdziwe arcydzieła – przepiękne stroiki wielkanocne. Dziękując za udział w konkursie, gratulujemy pomysłowości, innowacyjnego podejścia do tematyki konkursu oraz aktywnej postawy wobec tradycji ludowej i chrześcijańskiej Świąt Wielkiej Nocy.

Życzymy dalszych sukcesów w konkursach.

                                                                                                    Ewa Guźda

DSC_1795.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

FESTIWAL NAUKI I TECHNIKI W KOLBUSZOWEJ

26 kwietnia uczniowie z NSP w Jagodniku byli uczestnikami  Fastiwalu  Nauki i Techniki  w ZST
w Kolbuszowej. Dzieci podziwiały prezentacje edukacyjne studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego
i Politechniki Rzeszowskiej m.in. pokazy z robotyki, mechatroniki, biotechnologii, pokazy druku 3D, stanowisko symulatoru lotu,  jak również ciekawe  doświadczenia przedstawiające  podstawowe prawa  z zakresu matematyki i fizyki. Duże zainteresowanie wzbudziło lustro Frankensteina.  Największą jednak atrakcją okazała się  kuchnia  molekularna oraz  prezentacja   sprzętu i sprawności  żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Chętni mogli wziąć  udział w matematycznych grach
i zabawach. Na zakończenie  udaliśmy się na pyszne lody do restauracji Mc Donald’s.  Pogoda i dobry humor dopisywał wszystkim. Ta wycieczka na długo pozostanie w pamięci uczestnikom.

APEL WIELKANOCNY

W dniu 17 kwietnia w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Inscenizację o Zmartwychwstaniu przedstawiły dzieci z klas I-III. Mali aktorzy przybliżyli nam wydarzenia jakie rozegrały się w poranek wielkanocny i przypomnieli wszystkim najważniejsze prawdy chrześcijańskie. Następnie mogliśmy wysłuchać pięknego koncertu muzyków, solistów – uczniów i absolwentów naszej szkoły oraz zaproszonych gości: Natalii Sobolewskiej (pianino), Dawida Guźdy (kontrabas), Wiktorii Terlagi (waltornia) oraz Sylwii Wit (gitara). Na koniec Pani Dyrektor Dorota Terlaga oraz wiceprezes SRWJ p. Ewa Guźda złożyły wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Zwieńczeniem całej uroczystości było pyszne śniadanie wielkanocne przygotowane przez Radę Rodziców NP „Jagódka” oraz NSP w Jagodniku.

DSC_1560.jpg

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Czekolady.

Międzynarodowy Dzień Czekolady

 

12 kwietnia nasze przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Czekolady.

Z okazji tego święta dzieci zapoznały się z historią czekolady, procesem produkcji oraz jej wartościami. Dowiedziały się również, iż spożywana w nadmiarze może zaszkodzić.

Rozpoznawały różne rodzaje czekolady. Maluchy mogły liczyć na mnóstwo słodkich atrakcji: słodkie konkursy, degustacje słodyczy, czekoladowe tańce. Na zakończenie każde dziecko otrzymało czystego wafla oraz zrobioną masę czekoladową. Zadaniem przedszkolaków było posmarowanie tą masą wafli i przyozdobienie cukierkami.

DSC_1173.jpg

 

 

Wycieczka.

Wycieczka do „Flyo” w Mielcu

10.04.2019r. nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Parku Zabaw „Flyo”  w Mielcu. Tam czekało na nich wiele atrakcji: ścianka wspinaczkowa, sala balowa, strefa rycerzy, tor przeszkód, wieża, mur obronny, gladiator, arena dla dzieci.

Dzieci spędziły wyjątkowe chwile, którym towarzyszyła wspaniała zabawa. Pełni wrażeń, zmęczone, ale uśmiechnięte i zadowolone wróciły do przedszkola.

Aneta Guźda

REKRUTACJA 2019/2020

 

 

 

Dyrekcja Niepublicznej Szkoły Podstawowej

informuje, że wszystkie dzieci zapisane do oddziału zerowego i klasy I na rok szkolny 2019/2020 zostały przyjęte.

Są jeszcze wolne miejsca.

Lista dostępna u dyrekcji.

Dziękujemy rodzicom za zapisanie dzieci do naszej szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKRUTACJA 2019/2020

Dyrekcja Niepublicznego Przedszkola „Jagódka”

informuje, że wszystkie dzieci zapisane na

rok przedszkolny 2019/2020 zostały przyjęte.

Lista dostępna u dyrekcji.

Dziękujemy rodzicom za zapisanie dzieci do naszego przedszkola.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs ,,Stroik Wielkanocny”

Regulamin-konkursu-pt,,Stroik_Wielkanocny”- Pobierz
Karta zgłoszenia do konkursu – Pobierz

 

Wycieczka .

Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej

3 kwietnia 2019r. nasze przedszkolaki odbyły bardzo interesującą wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Dzieci zwiedziły budynki, dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka i policjanta. Zobaczyły, którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie samochodów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia kasków, wejście do wozu strażackiego oraz zrobienie zdjęcia na quadzie. W policji przedszkolaki mogły zobaczyć sprzęt, który wykorzystują policjanci do swojej pracy: kamizelki kuloodporne, kaski, tarcze ochronne, latarkę, lizak „stop”, kajdanki i pałkę policyjną. Wszyscy zostali sfotografowani z jednym z wybranych sprzętów. Podczas wycieczki miały możliwość obserwowania funkcjonariuszy w trakcie pracy oraz zwiedzanie poszczególnych pomieszczeń komendy. Ostatnia atrakcją było zwiedzanie radiowozu policyjnego i zrobienie w nim zdjęć. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że te zawody bardzo im się podobają, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby pracować w Straży lub w Policji.

DSC_0759.jpg
DSC_0836.jpg