Archiwum z maj, 2020

Konkurs ,,Mistrz pięknego Czytania”

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
W. Szymborska

W dniach od 13 do 22 maja 2020r. w NSP w Jagodniku  został zorganizowany
w formie zdalnej Klasowy Konkurs Czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania”, którego celem było rozwijanie pasji czytelniczych wśród  uczniów klasy II oraz zamiłowania do literatury. Zadanie konkursowe polegało na pięknym
i z odpowiednią intonacją przeczytaniu wybranego przez uczestnika wiersza autorstwa Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy.

Nagrania czterech uczniów zasługują na uznanie. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Maja Rzeszutek
II miejsce – Dorian Bańka i Maciej Wilk
III miejsce – Ewelina Pachucka

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!

TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniach od 4.05.2020 r. do 8.05.2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu cennych informacji o Wielkiej Brytanii. Mogli m.in. wyruszyć w wirtualny spacer po Londynie, poznać zabytki, zwyczaje, informacje związane z geografią, historią  i kulturą tego kraju. Był to również czas doskonałej zabawy. Uczniowie mogli zagrać m.in. w My shopping List London, Londyńskie sudoku, gry w oparciu o karty wyrazowe i obrazkowe, Dobble, różnorodne gry online.  Poznali ciekawe sposoby nauki języka angielskiego i poszerzania swojej wiedzy. Mieli okazję m.in dowiedzieć się, czym jest lapbook i  jak go wykonać.

W tym czasie został również ogłoszony konkurs plastyczny ‘A trip to Great Britain’ dla oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas 1-3. Zadaniem uczestników było wykonać pracę plastyczną przedstawiająca dowolną atrakcję turystyczną, zabytek lub symbol Wielkiej Brytanii.

Oto wyniki:

Oddział przedszkolny

1 miejsce:  Wiktoria Guźda

2 miejsce:  Klaudia Flis

3 miejsce: Daria Wójcik

Klasy 1-3

1 miejsce: Anna Guźda

2 miejsce: Ewelina Pachucka oraz Hubert Mokrzycki

3 miejsce: Kacper Skiba

Gratulujemy! Nagrody oraz dyplomy zostaną wręczone w późniejszym czasie.

Ilona Sekman

MAJOWE ŚWIĘTA NARODOWE

W tym roku szkolnym, pomimo specyficznej sytuacji w całym kraju, uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Majowych Świat Narodowych (tym razem w swoich domach). W ramach zdalnej świetlicy,  mogli zapoznać się m.in. z materiałami edukacyjnymi, instrukcją wykonania kotylionu, materiałami do przygotowania wielu prac plastycznych, których efekty znajdują się w galerii zdjęć. Dziękujemy za piękne świadectwo i postawę patriotyczną.

GABRYSIA TROJNACKA
HUBERT MOKRZYCKI
GABRYSIA TROJNACKA (2)
OLIWIA TERLAGA
OLIWIA TERLAGA
EWELINA PACHUCKA

Ilona Sekman

LAURKA DLA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

„ Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo. Projektem, który nieustannie się urzeczywistnia. Przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia.”

Jan Paweł II

18 maja 2020r. przypada 100. rocznica urodzin Papieża Polaka – Świętego Jana Pawła II, największego z Polaków w dziejach naszej Ojczyzny.

Z tej okazji uczniowie klas 0-3 Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku podjęli piękną inicjatywę zaproponowaną przez wychowawców – wykonanie laurki z okazji urodzin Karola Wojtyły. Wyrazili  w ten sposób swoją wdzięczność, hołd i miłość do Wielkiego Polaka za Jego życie i pontyfikat.

MICHAŁ WIĄCEK
KLASA 0


DARIA WÓJCIK
KLASA 0


JULIA PIEKARSKA
KLASA 0WIKTORIA MAGDA
KLASA 0


WIKTORIA MAGDA
KLASA 0KLAUDIA FLIS
KLASA 0HUBERT MOKRZYCKI
KLASA 1ANNA WIŚNIEWSKA
KLASA 1ANNA WIŚNIEWSKA
KLASA 1EWELINA PACHUCKA
KLASA 2ANNA GUŹDA
KLASA 3FILIP NOGA
KLASA 3BARTŁOMIEJ ZIĘBA
KLASA 3GÓRA GROSZA

W tym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w XX edycji akcji „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”.  Celem zbiórki było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów pozwalających im spokojnie dorastać. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów i ich rodziców, którzy aktywnie włączyli się w zbieranie pieniędzy w szczytnym celu. Uczennice klasy 2 i 3 zorganizowały mini kiermasz, oddając swoje pamiątki i zabawki. Kto aktywnie włączył się w zbiórkę, mógł otrzymać upominek. Przedstawiciele klasy 2 i 3 wzięli również udział w liczeniu zebranej kwoty. Ogółem zebrano  273,55 zł.

Dziękujemy wszystkim uczniom, bo razem można wiele, a Góra Grosza  może pomóc najbardziej potrzebującym kolegom i koleżankom.

Ilona Sekman

Gora Grosz1.jpg

KARTKA DLA MEDYKA

W dniach 30.04. – 06.05.2020 r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pt.: „Kartka dla medyka”. Akcja polegała na narysowaniu, namalowaniu, lub stworzeniu kartki(rysunku) z życzeniami i podziękowaniami dla medyków.

Ta symboliczna forma miała na celu podziękowanie wszystkim pracownikom służby zdrowia za ich trudną pracę, odwagę i poświęcenie.  Pragnęliśmy za pomocą symbolicznych kartek zaznaczyć, że bardzo doceniamy ich pracę i jesteśmy im bardzo wdzięczni.  Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przystąpili do tej akcji. Mamy nadzieję, że wykonane prace przyniosą wiele radości wszystkim osobom dbającym o nasze zdrowie i życie.  Przed nami Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej obchodzony 12 maja. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia!

Ilona Sekman

Kacper Skiba.jpg