Przedszkole

 


Drodzy Rodzice

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne Szkoły serdecznie zapraszają do przedszkola 1 września 2023r. w godz. 6.30-16.30.

no comments


“Tak trudno żegnać na zawsze Kogoś,
kto jeszcze mógł być z nami…”

Z ogromnym żalem i bólem zawiadamiamy, że po długiej walce z chorobą odszła nasza uczennica

Ania Róg

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzicom i Rodzinie składają:
Dyrekcja, Nauczyciele, Koledzy i Koleżanki wraz z wychowawczynią oraz cała społeczność szkolna.

no comments


Wizyta Leśnika u "Jagódek"

W dniu 17 maja w przedszkolu „Jagódka” mieliśmy przyjemność gościć leśnika Nadleśnictwa Mielec pana Dariusza Sobota, tatę jednego z naszych przedszkolaków. Było to kolejne spotkanie edukacyjne z cyklu „Poznajemy zawody”.  Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, przybliżenie im środowiska przyrodniczego jakim jest las,  a także dostarczenie wiadomości na temat zwierząt i ptaków żyjących              w środowisku leśnym, oraz zasad zachowania się w lesie. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć i dotknąć prawdziwych poroży jelenia i sarny, odcisnąć tropy leśnych zwierząt, posłuchać śpiewu różnych gatunków ptaków. Pan Dariusz przygotował dla dzieci również ciekawe zadanie, jakim było dopasować do siebie rodziny zwierząt, z czym poradziły sobie doskonale. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci najmłodszych.  Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań  dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne. Na zakończenie  spotkania przedszkolaki wręczyły naszemu gościowi podziękowanie za ciekawe zajęcia oraz za poświęcony nam czas. Kilka dni później, dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Kolbuszowa w Świerczowie, Jagódki miały okazję odwiedzić miejsce pracy leśników, a konkretnie siedzibę, z której wyruszają w teren. Przywitał nas Pan Mateusz, który na początek przypomniał nam na czym polega praca leśnika.  Dzieci poznały najpopularniejsze gatunki drzew oraz miały okazję dotknąć wielkiego, ponad stuletniego dębu – pomnika przyrody – który rośnie na terenie Nadleśnictwa. Ciekawym, ale jak się okazało trudnym zadaniem, było pokonanie labiryntu, utworzonego z żywopłotu. Przedszkolaki miały też niecodzienną okazję podziwiać okazy wypchanych zwierząt – m. in. dzika, jelenia, sarny, borsuka, lisa, sowy, orła i innych. Leśnik opowiedział im o zwyczajach tych gatunków, a także dzieci miały możliwość posłuchać odgłosów tych zwierząt. Po obejrzeniu bajki przyrodniczej              i własnoręcznie zrobionym koronom pani wiosny, z dostępnej roślinności, którą można był do tego wykorzystać, przedszkolaki podziękowały za miłe przyjęcie. Wiedza, którą przedszkolaki zdobyły podczas tych spotkań z pracownikami Nadleśnictwa, z pewnością zaowocuje w dalszej edukacji dzieci.

no comments


Obchody Świąt Majowych

Maj to szczególny miesiąc w historii Polski. Zaczyna się od dni, w których obchodzimy ważne dla Polaków święta. 1 maja - Święto Pracy lub inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, to święto obchodzone corocznie dla upamiętnienia i uznania osiągnięć ludzi pracujących. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest       w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych oraz 3 maja Rocznica Uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Tuż przed długim weekendem majowym, w przedszkolu Jagódka, dużo rozmawialiśmy o symbolach narodowych, przypomnieliśmy sobie Hymn Polski                  i uczyliśmy się nowej pieśni patriotycznej. Dzieci wzięły udział w obchodach świąt majowych. Na początku z całą społecznością szkoły w Jagodniku wysłuchały akademii, którą specjalnie na tę okazję przygotowali uczniowie klasy I. Następnie wszyscy razem wyruszyli w pochodzie majowym po najbliższej okolicy, ubrane w stroje galowe oraz    w barwach narodowych, dumnie machając własnoręcznie wykonanymi flagami. Uroczystość ta na długo pozostanie w sercach naszych dzieci, które słowem i piosenką oddały szacunek swojemu krajowi. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy  i uczucia patriotyczne.

Ilona Kurek

no comments


Sprzątanie Świata

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. To największe święto ekologiczne obchodzone na całym świecie. Z tej okazji organizowane są różne akcje, które mają na celu zwrócenie uwagi na kwestie ochrony naszego środowiska oraz zagrożeń jakie czekają naszą planetę. Popularnym sposobem obchodzenia Dnia Ziemi jest akcja sprzątania świata. Dlatego nasze przedszkolaki również przyłączyły się do tej akcji i w piątek 21 kwietnia wraz z paniami, wyposażone w rękawiczki ochronne, wyruszyły w pobliskie tereny wsi Jagodnik, by wspólnie posprzątać „nasz mały skrawek ziemi”. Porządkując wyznaczony teren dzieci miały poczucie, że robią coś ważnego dla naszej planety.          W związku z tym, że przedszkolaki wcześniej zapoznały się z tematem recyklingu          i poznały zasady jakie obowiązują przy segregacji śmieci, nie było dla nich problemem do jakiego koloru worka powinny trafić zebrane przez nich śmieci. Jesteśmy przekonani, że udział Jagódek w akcji „Sprzątania Świata” z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego i potrzebę dbania          o nasze wspólne dobro.

 

no comments


Rekrutacja

Drodzy Rodzice

Zakończyła się rekrutacja na rok 2023/2024. Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego dostępna w sekretariacie lub pod nr. tel. 605 499 467. Dziękujemy rodzicom za zaufanie i zapisanie dzieci do naszej placówki.

no comments


Z Okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Wam dużo wytrwałości, cierpliwości, nadziei na lepsze jutro ale także czerpania wielu radości i miłości z przebywania w rodzinnym gronie!! Oby Zmartwychwstały Jezus obdarzył Was wszystkich spokojem, zdrowiem i potrzebnymi łaskami.

Zarząd Stowarzyszenia oraz Grono Pedagogiczne

no comments


Wycieczka do Parku Trampolin

Dnia 04.04.23 przedszkolaki z przedszkola „Jagódka” wybrały się wraz z opiekunami na wycieczkę do Parku Trampolin „Jump Planet” w Mielcu. Dzieci już od samego rana nie mogły doczekać się tego wyjazdu. Na początku maluchy obejrzały krótki film instruktażowy, jak bezpiecznie korzystać z parku i jego atrakcji, następnie po krótkiej rozgrzewce pod okiem instruktorów nastąpiło to co najważniejsze w programie wycieczki: czyli wspaniała zabawa. Dzieci miały do dyspozycji trampoliny, dmuchańce, małpi gaj i wiele innych atrakcji. Czas na dobrej zabawie minął tak szybko, że kiedy trzeba było już wracać, dzieciaki z ociąganiem opuszczały to miejsce. Mimo to zadowolone i nieco zmęczone wróciły do przedszkola aby kontynuować ten dzień na dobrej zabawie już w naszej placówce.

Ilona Kurek

no comments


Spotkanie z Pysią Zającówną

03 kwietnia społeczność szkoły i przedszkola w Jagodniku miała przyjemność gościć autorkę wierszowanych książeczek o zwierzątkach dedykowanych dzieciom, Panią Karolinę Majdan-Solecką znaną jako Pysia Zającówna. Pani Karolina jest również instruktorką tańca i choreografką. Spotkanie z naszym gościem rozpoczęło się od warsztatów tanecznych. Pani Karolina przygotowała ciekawą prezentację strojów ludowych. Dzieci mogły zobaczyć jak piękne i kolorowe są stroje łowickie czy krakowskie, a nawet je przymierzyć. Następnie zaprezentowała wszystkim najpopularniejsze polskie tańce,  między innymi: kujawiaka, oberka, polkę, mazura oraz poloneza. Przedszkolaki mogły wraz z Panią Karoliną spróbować zatańczyć podstawowe kroki tych tańców. Było przy tym dużo radości. W następnej części spotkania Pani Karolina, a raczej już Pysia Zającówna przykicała do nas w stroju zająca. Autorka przeczytała dzieciom dwie wybrane bajki o zwierzątkach z serii „Pożyteczne opowieści Pysi Zającówny”. Spotkanie z naszym gościem było nie tylko okazją do poczytania, ale również do pokicania we wspólnych zabawach przy muzyce. Można było też zakupić książki autorstwa Pysi Zającówny i poprosić o dedykację wraz z autografem. Spotkanie z Panią Karoliną wprawiło nas w doskonałe humory i dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń. Raz jeszcze dziękujemy.

Ilona Kurek

 

no comments


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

02 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Również Jagódki uczciły ten dzień w szczególny sposób. Przedszkolaki w tym dniu ubrały się na niebiesko. Na samym początku dzieci z puzzli ułożyły duży napis „AUTYZM”, dowiedziały się co to oznacza i czym się objawia. Następnie obejrzały film edukacyjny „O Marysi, dziewczynce, która lubi mieć plan” . Podczas zajęć i różnych zabaw doświadczalnych, mogły się przekonać, jak pewne sytuacje odbierają osoby ze spektrum autyzmu. To pozwolił przedszkolakom zrozumieć, niektóre nietypowe zachowania ich kolegów dotkniętych tym zaburzeniem. Na koniec wychowankowie naszego przedszkola wykonały wspólną pracę plastyczną. Na wielkim arkuszu papieru odbiły swoje dłonie, pomalowane niebieską farbką, tworząc wielkie niebieskie serce.

Ilona Kurek

no comments


Pierwszy Dzień Wiosny

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,

Przyszła do nas wiosna  z dalekiej podróży.

Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,

Witały ją także wszystkie przedszkolaki”.

We wtorek 21 marca Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.      W tym dniu przedszkolaki ubrały się w kolorowe stroje i od rana z niecierpliwością wyczekiwały na powitanie Wiosny. Jednak, żeby mogły to zrobić, najpierw musieliśmy pożegnać zimę. Dlatego pierwszym punktem tego dnia było wspólne przygotowanie Panny Marzanny. Dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem i kreatywnością. Następnie przedszkolaki wraz z paniami wyruszyły na spacer po najbliższej okolicy. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego niosły Marzannę, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Barwnym pochodem, śpiewając piosenki o wiośnie wróciliśmy do przedszkola. W ten sposób dzieci chciały wyrazić swoją radość z nadejścia Wiosny. W związku z tym, że w tym dniu obchodzony był również  Światowy Dzień Zespołu Downa, przedszkolaki uczciły go, solidaryzując się z osobami dotkniętymi ta chorobą. Dowodem na to było założenie kolorowych skarpetek nie do pary. Jest to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się te wyjątkowe osoby.

no comments


Dzień Kobiet u "Jagódek"

8 marca nasze przedszkolaki "Jagódki" uczestniczyły w akademii z okazji Dnia Kobiet w Niepublicznej Szkole Podstawowej. Po zaśpiewaniu piosenek i złożeniu życzeń, chłopcy tradycyjnie wręczyli wszystkim dziewczynkom i paniom róże i upominki ufundowane na tą okazję przez stowarzyszenie. Po powrocie do sali przedszkolnej dziewczynki dalej świętowały swój dzień, a na koniec otrzymały dyplomy dla Super Dziewczynek.

no comments


Jagódki w Krainie Uśmiechu

Dnia 1.03.2023, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” wybrały się na wycieczkę do sali zabaw Kraina Uśmiechu w Kolbuszowej. Celem naszej wycieczki było  przede wszystkim doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, orientacji przestrzennej dzieci oraz umożliwienie radosnego spędzania czasu. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji m.in.: wielopoziomowe tory przeszkód, zjeżdżalnie, trampoliny, kącik dla najmłodszych. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy w basenie z piłeczkami oraz jazda na mini pojazdach. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola z nadzieją, że będą jeszcze miały okazję odwiedzić Krainę Uśmiechu. Koszt przejazdu jak i pobyt  przedszkolaków w Sali zabaw pokryło Stowarzyszenie Wsi Jagodnik.

no comments


Dzień Dinozaura

Pod koniec lutego Jagódki obchodziły Dzień Dinozaura. Z tej okazji przedszkolaki miały zorganizowany cykl zajęć o tych prehistorycznych stworzeniach. Celem zajęć było poszerzenie wiadomości na temat dinozaurów. Dzieci dowiedziały się między innymi kiedy żyły te stworzenia, jak wyglądały oraz czym się żywiły. Zapoznały się również        z pracą paleontologa. Wykonały kilka prac plastycznych wykorzystując przy tym różne materiały. Z masy solnej wykonały własne skamieliny, w których odcisnęły ślady swoich dinozaurów. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć. Dzień Dinozaura przeniósł nas          w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

Ilona Kurek

   

no comments


"Dzieci dzieciom solidarni z Ukrainą w pierwszą rocznicę agresji Rosji na Ukrainę"

Dorota Terlaga

no comments


Karty zapisu do Niepublicznego Przedszkola "Jagódka" w Jagodniku

no comments


Dzień Babci i Dziadka u "Jagódek"

Dzień Babci i Dziadka

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

            Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola, 26 stycznia gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Przedszkolaki             od samego rana z niecierpliwością oczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać kiedy zapukają do drzwi przedszkola. Uroczystości rozpoczęła  Pani Dyrektor Dorota Terlaga, która powitała przybyłych gości, złożyła im życzenia i zaprosiła na scenę najmłodszych. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na koniec wnuczęta na cześć swoich bliskich odśpiewały głośne 100 lat. Za swój występ mali artyści  otrzymali gromkie brawa.        Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po występach dzieci, życzenia złożyli również, obecni na uroczystości Pan Wójt Eugeniusz Galek, Sołtys Wsi Jagodnik Pan Andrzej Gul, Przewodniczący Rady Gminy Cmolas Pan Ryszard Warzocha oraz Pani Prezes Krystyna Kaczor. Dzieci wręczyły również swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane upominki. Po występach najmłodszych sceną zawładnęli Pan Wiesław        i Pani Agnieszka, którzy uświetnili uroczystość swoim występem. Szczęśliwe                    i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

                                                                                                                 Ilona Kurek

 

no comments


Wigilia w Niepublicznym Przedszkolu w Jagodniku

no comments


Wycieczka do biblioteki

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.” Dnia 30 listopada dzieci z Przedszkola „Jagódka” wybrały się do gminnej Biblioteki Publicznej w Cmolasie, dla wielu z nich była to pierwsza wizyta. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, jak należy się    w niej zachowywać i jak chronić książki przed zniszczeniem. Pani Ewa również przeczytała nam jedna z książeczek oraz pokazała jak wiele jest gatunków książek dla dzieci. Następnie  pokazała nam jeszcze jeden pokój w bibliotece, gdzie znajduje się kącik zabaw dla dzieci. Tam przedszkolaki mogły się chwilę pobawić, pokolorować kolorowani, poukładać puzzle, pograć w planszówki a nawet w koło fortuny.                W podziękowaniu za gościnne przyjęcie przedszkolaki podarowały Pani Ewie Dyplom ze słowami wdzięczności a pani bibliotekarka obdarowała nas zakładkami do książek, naklejkami i słodkościami. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.

no comments


Odwiedziny Mikołaja

Niepubliczne Przedszkole „Jagódka” odwiedził długo wyczekiwany gość.
Od samego rana, odświętnie ubrane przedszkolaki z niecierpliwością wyglądały kiedy pojawi się ON – Święty Mikołaj. W końcu nadszedł ten moment kiedy przez okno zobaczyły renifery ciągnące sanie a w nich Mikołaja. Zapanowała radosna atmosfera. Dzieci przywitały naszego gościa pięknie odśpiewaną piosenką, następnie Mikołaj zachęcił przedszkolaczki do swobodnej rozmowy z nim i zadawania mu pytań. Na koniec obdarował dzieci prezentami, za które podziękowały mu pięknie wyrecytowanym wierszem. Tradycyjnie każdy obdarowany mógł sobie zrobić zdjęcie ze Mikołajem.          Na twarzach dzieciaczków malowała się radość i jednocześnie ciekawość co też znajduje się w zapakowanym prezencie. Dziękujemy Mikołajowi za przybycie do naszego przedszkola i z niecierpliwością będziemy oczekiwać go za rok.

no comments


Dzień Pluszowego Misia

no comments


Zabawa Andrzejkowa u "Jagódek"

„Święty Andrzeju daj mi znać, co się będzie ze mną dziać”.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. Wróżby pobudzają
wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się
od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. I tak właśnie
było też w naszym przedszkolu. 23 listopada sala Jagódek zamieniła
się w niezwykłe, magiczne miejsce, a nasze przedszkolaki zamieniły
się w piękne księżniczki, elfy, wróżki. Pojawili się również policjanci,
strażacy, super bohaterowie i postacie z bajek. Nie zabrakło
oczywiście najważniejszego, czyli wróżb. Tak więc każdy uczestnik
andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe
serce z imionami przyszłych sympatii, mógł się dowiedzieć kim
zostanie w przyszłości. Nie zapomnieliśmy również o laniu wosku                                   i odczytywaniu wróżby z cienia jaki się pojawił – wyobraźnia dzieci nie
zna granic. Wszystko to uświetniła dobra zabawa i tańce przy
ulubionej muzyce dzieci.
Zabawa była przednia.

no comments


Wyjazd integracyjny

Dnia 28 września odbyła się wycieczka do Kompleksu Turystycznego „Brzezóvka”            w Domatkowie. Był to wyjazd integracyjny dla dzieci i rodziców z przedszkola „Jagódka” oraz z zerówki. Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. dmuchane zjeżdżanie, basen z kulami wodnymi oraz łódeczkami, wiele gokartów oraz rowerków a także duża piaskownica w której mogły poszukiwać szczątki dinozaurów. Na zakończenie wyjazdu czekał na wszystkich pyszny poczęstunek.                                                                      Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc. 

 

no comments


PRZEDSZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW NAUCZANIA

Przedszkolny Zestaw-programow-i-podrecznikow-202223-przedszkole-Jagodka-WERSJA-A

no comments


Cyrk u "Jagódek"

Dnia 25 maja gościliśmy w naszym przedszkolu Cyrk. Wszystkie dzieci – począwszy          od maluchów aż do starszaków – z zapartym tchem śledziły występy pary cyrkowców. Program artystyczny zawierał m. in. pokaz umiejętności słonia, taniec z gołębiami, akrobacje z kundelkami i wiele innych. Artyści zaprosili także nasze przedszkolaki        do wspólnych występów. Za swój występ artyści zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. Tego dnia w przedszkolu było mnóstwo śmiechu i zabawy.

no comments


Dzień głośnego czytania

W ramach programu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury ''  27 maja                       w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka '' odbyło się głośne czytanie bajek. Tym razem Naszym gościem była Pani Jadwiga Trojnacka – mama jednego z przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wprowadzenie dzieci w świat bajek.

no comments


Dzień dziecka

Z okazji Dnia Dziecka nasze  przedszkolaki  i uczniowie szkoły pojechały  na wycieczkę do Kompleksu Turystycznego „Brzezóvka” w Domatkowie. Na dzieci czekało tam wiele atrakcji m.in. dmuchane zjeżdżanie, karuzela, basen z kulami wodnymi oraz łódeczkami, wiele gokartów oraz rowerków, a także duża piaskownica w której mogły poszukiwać szczątki dinozaurów. Dla dzieci przygotowany był słodki poczęstunek, grill    i napoje. W przygotowanie kiełbasek z grilla zaangażowały się panie przewodniczące Rady Rodziców z przedszkola i szkoły, zaś pobyt na placu zabaw w Brzezówce                i poczęstunek zasponsorowało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś”,        a autobus udostępnił Urząd Gminy w Cmolasie za co serdecznie dziękujemy.

no comments


Alpaki u "Jagódek"

Dnia 18 maja nasze Przedszkole odwiedziły alpaki. Ich opiekunki przedstawiły piękne zwierzątka z imienia i scharakteryzowały ich budowę ciała. Każde dziecko miało okazję pogłaskać zwierzątko i poczęstować je marchewką. Alpaki, zarówno Heniu jak i Miki chętnie uczestniczyły w spotkaniu z przedszkolakami, dawały się pogłaskać i przytulić

no comments


Dzień głośnego czytania

W ramach programu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury '' 17 maja w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka '' odbyło się głośne czytanie bajek. Tym razem naszym gościem była mama Jakuba – Pani Małgorzata Rachwał. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wprowadzenie dzieci w świat bajek.

no comments


Dzień głośnego czytania

W ramach programu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury ''  13 maja w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka '' odbyło się głośne czytanie bajek. Tym razem Naszym gościem była Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Gabriela Bieleń. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wprowadzenie dzieci w świat bajek.

no comments


Wycieczka do " Krainy Uśmiechu"

W środę, 11.05.2022 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw „Kraina Uśmiechu” w Kolbuszowej. Na samym początku dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Największą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu, zjeżdżalni, ściany wspinaczkowej, basenu z piłeczkami
a także ogromnej karuzeli przypominającej palmę z kokosami.  Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z kącika, w którym można było odpocząć i nabrać sił przy wspólnym stole ze smakołykami i soczkami. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do przedszkola.

no comments


Święto Konstytucji 3 Maja

W dniu 29 kwietnia w Naszym Przedszkolu upamiętniono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także Dzień Flagi Narodowej. Święta te są okazją do rozmów o patriotyzmie, symbolach narodowych oraz znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Podczas zajęć nie zabrakło prezentacji biało - czerwonej flagi oraz godła państwowego. Dzieci wspólnie odśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz zatańczyły wraz z wychowawcą grupy „Krakowiaka”. Następnie uczestniczyły w akademii przedstawianej przez swoich starszych kolegów ze szkoły. Uroczystość zakończyła się pochodem z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, w którym nasze przedszkolaki wzięły udział.

                                                                                                                   

no comments


Karta zapisu do przedszkola.

KARTA ZAPISU DO PRZEDSZKOLA (1)

no comments


Aniołkowe granie.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i magii. To czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.

Dnia 17 grudnia 2021 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej  i Przedszkolu ,,Jagódka’’ w Jagodniku odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Aniołkowe Granie”. Projekt poprzez swoją formę realizacji rozwija wśród uczniów chęć pomagania innym oraz uwrażliwia na losy dzieci, które z różnych powodów znalazły się w placówkach o charakterze pieczy zastępczej. W ramach projektu przez miesiąc grudzień została zorganizowana zbiórka artykułów  spożywczych, środków chemicznych, zabawek oraz przyborów szkolnych dla wybranego Domu Dziecka.  Na zakończenie  tej akcji  przygotowane zostały „Jasełka” przez uczniów naszej szkoły.

Z uwagi na sytuację epidemiczną przedstawienie zostało nagrane oraz przekazane wraz z świątecznymi upominkami dla dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu na ręce wychowawcy tej placówki.

Koordynatorami projektu z ramienia placówki byli: P. Emilia Biela, P. Aneta Gąska, P. Anna Łakomy, P. Oliwia Radek.

         Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i dzieciom , którzy otworzyli swoje serduszka i aktywnie włączyli się w projekt  ,,Aniołkowe Granie’’.

no comments


no comments


Dzień głośnego czytania.

W ramach programu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury '' 8 grudnia w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka '' odbyło się głośne czytanie bajek. Tym razem Naszym gościem była Pani Dyrektor Dorota Terlaga. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wprowadzenie dzieci w świat bajek.

received_274183648073216.jpeg

no comments


Wizyta św. Mikołaja u Jagódek

1 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko Święty Mikołaj. W naszej grupie spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki zaśpiewały Świętemu  Mikołajowi piosenkę oraz wyrecytowały wiersz . Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i entuzjazm, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

DSC_5185.jpg

no comments


Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu.

26 listopada przedszkolaki z grupy Jagódki uczestniczyły
w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem - misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, prace plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce.  Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi

received_644187250094291.jpeg

no comments


Zabawa andrzejkowa.

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

24 listopada w Niepublicznym Przedszkolu Jagódka
w Jagodniku zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ odbyła się zabawa Andrzejkowa. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  przekłuwania serduszek z imionami, losowania swoich przyszłych zawodów, a także pudełka z niespodzianką. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy muzyce.

DSC_4884.jpg

no comments


Dzień głośnego czytania w przedszkolu ,,Jagódka''

W ramach programu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury '' 17 listopada w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka '' odbyło się głośne czytanie bajek. Do głośnego czytania wybranych bajek została zaproszona Pani Małgorzata Szostak - Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś''.

DSC_4839.jpg

no comments


Dzień głośnego czytania w przedszkolu ,,Jagódka''.

W ramach programu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury '' 9 listopada w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka '' odbyło się głośne czytanie bajek. Do głośnego czytania wybranych bajek została zaproszona Pani Ewa Maciąg- bibliotekarz z Gminnej Biblioteki w Cmolasie.

DSC_4733.jpg

no comments


Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2021r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.  Uczniowie klasy II i III  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. O godzinnie 12.00 uczniowie wraz z przedszkolakami odśpiewali  hymn i wyruszyli na marsz z flagami , aby jeszcze bardziej podkreślić uroczystość tego  święta. Dzień ten dla wielu był lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

DSC_4817.jpg

no comments


Uroczyste przekazanie nowego placu zabaw.

Dnia 2 listopada 2021 roku w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka '' odbyło się uroczyste przekazanie do użytku placu zabaw. Po 3- miesięcznej przerwie spowodowanej remontem nawierzchni i wymianą urządzeń dzieci z wielka radością mogły wejść na plac zabaw. Do uroczystego przecięcia wstęgi zaproszeni zostali ; Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Pan Zbigniew Chmielowiec, którego reprezentowała Pani Lucyna Pik, Wójt Gminy Cmolas Pan Eugeniusz Galek ,Przewodniczący Rady Gminy Pan Ryszard Warzocha ,Sołtys wsi Jagodnik Pan Andrzej Gul, Pani Dyrektor Dorota Terlaga ora Prezes Stowarzyszenia Pani Małgorzata Szostak. Po uroczystym przecięciu wstęgi Ksiądz Krzysztof z pomocą dzieci poświęcił plac zabaw , aby mogły bezpiecznie z niego korzystać .

Bardzo dziękujemy Wójtowi Gminy Cmolas Panu Eugeniuszowi Galkowi wraz z Radą Gminy Cmolas za podjęcie inicjatywy remontu placu zabaw w Jagodniku i znalezienie środków finansowych na tą inwestycję.

Zarząd Stowarzyszenia

oraz Grono Pedagogiczne Szkoły i Przedszkola w Jagodniku.

DSC_4611.jpg

no comments


Informacja.

no comments


Wycieczka do gospodarstwa wiejskiego.

Dnia 29 października dzieci grupy „Jagódki” poznały pracę rolników. Tym razem źródłem wiedzy nie były książki czy ilustracje o tematyce gospodarstwa rolniczego, tego dnia przedszkolaki mogły czerpać informacje z pierwszej ręki. W piątkowy poranek, po śniadaniu, udaliśmy się na wycieczkę do pobliskiego gospodarstwa rolnego Państwa Anny i Andrzeja Gul. Na miejscu czekali na nas sympatyczni gospodarze, którzy oprowadzili nas po swoim gospodarstwie. Dzieci miały okazję zobaczyć zwierzęta mieszkające w wiejskiej zagrodzie oraz z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści gospodarza, o jego codziennych obowiązkach.  Gospodarze bardzo chętnie odpowiadali na wszystkie dziecięce pytania, rozwiewając tym wszelkie wątpliwości. Nie mniej emocjonujące okazało się oglądanie maszyn rolniczych ułatwiających pracę w gospodarstwie. Największe wrażenie zrobiły na przedszkolakach ogromne traktory, które mogły obejrzeć także od środka. Nikt się nie spodziewał, że tego dnia będzie miał możliwość zasiąść za kierownicą tak wielkiej maszyny. Dopełnieniem tej niezwykłej wizyty był słodki poczęstunek przygotowany przez Państwa Gulów

Raz jeszcze, gorąco dziękujemy za miłe przyjęcie i poświęcony czas. Była to dla nas niezwykła lekcja o życiu zwierząt i ludzi w gospodarstwie wiejskim. Dziękujemy!

DSC_4493.jpg

no comments


Wycieczka ,,Jagódek ''do Fantazji

13 października przedszkolaki z ,,Jagódki'' oraz klasa ,,0'' z Jagodnika wybrali się na wycieczkę do Centra Zabaw ,,Fantazja'' w Rzeszowie. Celem wycieczki była integracja grup rówieśniczych, rozwijanie małej i dużej motoryki oraz stworzenie możliwości radosnego spędzania czasu.  Dzieci bawiły się na jednej z największych w Polsce konstrukcji, składającej się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni, sali luster i basenów z piłkami .Były  też  dmuchańce,  ślizgi, armatki na piłeczki, dziecięce pojazdy, oraz specjalnie przygotowany kącik malucha.

DSC_4312.jpg

no comments


Informacja.

no comments


Wycieczka do Jednostki Wojskowej w Nowej Dębie

Wycieczka do Jednostki  Wojskowej  w Nowej Dębie

6 października uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz grupa 4 - latków z przedszkola ,,Jagódka'' wyruszyły na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Nowej Dębie. Dzieci  z zachwytem oglądały magazyn broni,  salę tradycji jednostki wojskowej, poznały sprzęty, pojazdy wojskowe (czołg i armaty). Była to okazja, aby  zapoznać się z pracą Wojskowej Straży Pożarnej oraz Żandarmerii Wojskowej.  Dzieci miały okazję zobaczyć  obozowisko, lądowisko, plac ćwiczeń oraz Twierdzę na poligonie.  Na zakończenie  zwiedzania dzieci otrzymały od  komendanta pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy za miłe spotkanie i poświęcony czas naszym dzieciom.

received_240236491398169.jpeg

no comments


Jesień u ,,Jagódek''

Jesień, jesień idzie,

Czas już na porządki:

Pozagrabiać liście

I przekopać grządki.

Z wizytą do najmłodszej grupy wiekowej 3-4 latków przyszła Pani Jesień. Dzieci z radością przywitały gościa. Pani Jesień przyszła do przedszkola z koszem pełen darów jesieni. Dzieci mogły poznać poprzez dotyk jesienne owoce z lasu i sadu. W nagrodę za wspólną zabawę gość przygotował jesienny dywanik do masażu stóp. Każde dziecko mogło pomasować sobie nóżki chodząc po liściach , orzeszkach, żołędziach, szyszkach i itp. . Zabawa była wesoła i bardzo ciekawa.

                                         Dziękujemy Pani Jesieni i zapraszamy za rok.

received_273593264624601.jpeg

no comments


Dzień Przedszkolaka u ,,Jagódek''.

 „Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

  20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

 Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w czwartek 23 września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy. Oprócz mnóstwa niespodzianek i drobnych upominków wręczonych przez panią wychowawczynię dzieci mogły właśnie w tym dniu przebrać  się za ulubioną postać z bajki. Panie zadbały o to, aby zajęcia były atrakcyjne i wywołały na buziach przedszkolaków mnóstwo uśmiechu. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili a radości nie było końca! Zapewniamy, że dzień ten na stałe zapisze się w naszym przedszkolnym kalendarzu imprez.

received_1648753338805083.jpeg

no comments