Przedszkole

 


Aniołkowe granie.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i magii. To czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.

Dnia 17 grudnia 2021 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej  i Przedszkolu ,,Jagódka’’ w Jagodniku odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Aniołkowe Granie”. Projekt poprzez swoją formę realizacji rozwija wśród uczniów chęć pomagania innym oraz uwrażliwia na losy dzieci, które z różnych powodów znalazły się w placówkach o charakterze pieczy zastępczej. W ramach projektu przez miesiąc grudzień została zorganizowana zbiórka artykułów  spożywczych, środków chemicznych, zabawek oraz przyborów szkolnych dla wybranego Domu Dziecka.  Na zakończenie  tej akcji  przygotowane zostały „Jasełka” przez uczniów naszej szkoły.

Z uwagi na sytuację epidemiczną przedstawienie zostało nagrane oraz przekazane wraz z świątecznymi upominkami dla dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu na ręce wychowawcy tej placówki.

Koordynatorami projektu z ramienia placówki byli: P. Emilia Biela, P. Aneta Gąska, P. Anna Łakomy, P. Oliwia Radek.

         Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i dzieciom , którzy otworzyli swoje serduszka i aktywnie włączyli się w projekt  ,,Aniołkowe Granie’’.

no comments


no comments


Dzień głośnego czytania.

W ramach programu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury '' 8 grudnia w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka '' odbyło się głośne czytanie bajek. Tym razem Naszym gościem była Pani Dyrektor Dorota Terlaga. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wprowadzenie dzieci w świat bajek.

received_274183648073216.jpeg

no comments


Wizyta św. Mikołaja u Jagódek

1 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko Święty Mikołaj. W naszej grupie spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki zaśpiewały Świętemu  Mikołajowi piosenkę oraz wyrecytowały wiersz . Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i entuzjazm, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

DSC_5185.jpg

no comments


Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu.

26 listopada przedszkolaki z grupy Jagódki uczestniczyły
w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem - misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, prace plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce.  Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi

received_644187250094291.jpeg

no comments


Zabawa andrzejkowa.

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

24 listopada w Niepublicznym Przedszkolu Jagódka
w Jagodniku zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ odbyła się zabawa Andrzejkowa. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  przekłuwania serduszek z imionami, losowania swoich przyszłych zawodów, a także pudełka z niespodzianką. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy muzyce.

DSC_4884.jpg

no comments


Dzień głośnego czytania w przedszkolu ,,Jagódka''

W ramach programu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury '' 17 listopada w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka '' odbyło się głośne czytanie bajek. Do głośnego czytania wybranych bajek została zaproszona Pani Małgorzata Szostak - Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś''.

DSC_4839.jpg

no comments


Dzień głośnego czytania w przedszkolu ,,Jagódka''.

W ramach programu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury '' 9 listopada w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka '' odbyło się głośne czytanie bajek. Do głośnego czytania wybranych bajek została zaproszona Pani Ewa Maciąg- bibliotekarz z Gminnej Biblioteki w Cmolasie.

DSC_4733.jpg

no comments


Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2021r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.  Uczniowie klasy II i III  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. O godzinnie 12.00 uczniowie wraz z przedszkolakami odśpiewali  hymn i wyruszyli na marsz z flagami , aby jeszcze bardziej podkreślić uroczystość tego  święta. Dzień ten dla wielu był lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

DSC_4817.jpg

no comments


Uroczyste przekazanie nowego placu zabaw.

Dnia 2 listopada 2021 roku w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka '' odbyło się uroczyste przekazanie do użytku placu zabaw. Po 3- miesięcznej przerwie spowodowanej remontem nawierzchni i wymianą urządzeń dzieci z wielka radością mogły wejść na plac zabaw. Do uroczystego przecięcia wstęgi zaproszeni zostali ; Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Pan Zbigniew Chmielowiec, którego reprezentowała Pani Lucyna Pik, Wójt Gminy Cmolas Pan Eugeniusz Galek ,Przewodniczący Rady Gminy Pan Ryszard Warzocha ,Sołtys wsi Jagodnik Pan Andrzej Gul, Pani Dyrektor Dorota Terlaga ora Prezes Stowarzyszenia Pani Małgorzata Szostak. Po uroczystym przecięciu wstęgi Ksiądz Krzysztof z pomocą dzieci poświęcił plac zabaw , aby mogły bezpiecznie z niego korzystać .

Bardzo dziękujemy Wójtowi Gminy Cmolas Panu Eugeniuszowi Galkowi wraz z Radą Gminy Cmolas za podjęcie inicjatywy remontu placu zabaw w Jagodniku i znalezienie środków finansowych na tą inwestycję.

Zarząd Stowarzyszenia

oraz Grono Pedagogiczne Szkoły i Przedszkola w Jagodniku.

DSC_4611.jpg

no comments


Informacja.

no comments


Wycieczka do gospodarstwa wiejskiego.

Dnia 29 października dzieci grupy „Jagódki” poznały pracę rolników. Tym razem źródłem wiedzy nie były książki czy ilustracje o tematyce gospodarstwa rolniczego, tego dnia przedszkolaki mogły czerpać informacje z pierwszej ręki. W piątkowy poranek, po śniadaniu, udaliśmy się na wycieczkę do pobliskiego gospodarstwa rolnego Państwa Anny i Andrzeja Gul. Na miejscu czekali na nas sympatyczni gospodarze, którzy oprowadzili nas po swoim gospodarstwie. Dzieci miały okazję zobaczyć zwierzęta mieszkające w wiejskiej zagrodzie oraz z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści gospodarza, o jego codziennych obowiązkach.  Gospodarze bardzo chętnie odpowiadali na wszystkie dziecięce pytania, rozwiewając tym wszelkie wątpliwości. Nie mniej emocjonujące okazało się oglądanie maszyn rolniczych ułatwiających pracę w gospodarstwie. Największe wrażenie zrobiły na przedszkolakach ogromne traktory, które mogły obejrzeć także od środka. Nikt się nie spodziewał, że tego dnia będzie miał możliwość zasiąść za kierownicą tak wielkiej maszyny. Dopełnieniem tej niezwykłej wizyty był słodki poczęstunek przygotowany przez Państwa Gulów

Raz jeszcze, gorąco dziękujemy za miłe przyjęcie i poświęcony czas. Była to dla nas niezwykła lekcja o życiu zwierząt i ludzi w gospodarstwie wiejskim. Dziękujemy!

DSC_4493.jpg

no comments


Wycieczka ,,Jagódek ''do Fantazji

13 października przedszkolaki z ,,Jagódki'' oraz klasa ,,0'' z Jagodnika wybrali się na wycieczkę do Centra Zabaw ,,Fantazja'' w Rzeszowie. Celem wycieczki była integracja grup rówieśniczych, rozwijanie małej i dużej motoryki oraz stworzenie możliwości radosnego spędzania czasu.  Dzieci bawiły się na jednej z największych w Polsce konstrukcji, składającej się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni, sali luster i basenów z piłkami .Były  też  dmuchańce,  ślizgi, armatki na piłeczki, dziecięce pojazdy, oraz specjalnie przygotowany kącik malucha.

DSC_4312.jpg

no comments


Informacja.

no comments


Wycieczka do Jednostki Wojskowej w Nowej Dębie

Wycieczka do Jednostki  Wojskowej  w Nowej Dębie

6 października uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz grupa 4 - latków z przedszkola ,,Jagódka'' wyruszyły na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Nowej Dębie. Dzieci  z zachwytem oglądały magazyn broni,  salę tradycji jednostki wojskowej, poznały sprzęty, pojazdy wojskowe (czołg i armaty). Była to okazja, aby  zapoznać się z pracą Wojskowej Straży Pożarnej oraz Żandarmerii Wojskowej.  Dzieci miały okazję zobaczyć  obozowisko, lądowisko, plac ćwiczeń oraz Twierdzę na poligonie.  Na zakończenie  zwiedzania dzieci otrzymały od  komendanta pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy za miłe spotkanie i poświęcony czas naszym dzieciom.

received_240236491398169.jpeg

no comments


Jesień u ,,Jagódek''

Jesień, jesień idzie,

Czas już na porządki:

Pozagrabiać liście

I przekopać grządki.

Z wizytą do najmłodszej grupy wiekowej 3-4 latków przyszła Pani Jesień. Dzieci z radością przywitały gościa. Pani Jesień przyszła do przedszkola z koszem pełen darów jesieni. Dzieci mogły poznać poprzez dotyk jesienne owoce z lasu i sadu. W nagrodę za wspólną zabawę gość przygotował jesienny dywanik do masażu stóp. Każde dziecko mogło pomasować sobie nóżki chodząc po liściach , orzeszkach, żołędziach, szyszkach i itp. . Zabawa była wesoła i bardzo ciekawa.

                                         Dziękujemy Pani Jesieni i zapraszamy za rok.

received_273593264624601.jpeg

no comments


Dzień Przedszkolaka u ,,Jagódek''.

 „Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

  20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

 Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w czwartek 23 września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy. Oprócz mnóstwa niespodzianek i drobnych upominków wręczonych przez panią wychowawczynię dzieci mogły właśnie w tym dniu przebrać  się za ulubioną postać z bajki. Panie zadbały o to, aby zajęcia były atrakcyjne i wywołały na buziach przedszkolaków mnóstwo uśmiechu. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili a radości nie było końca! Zapewniamy, że dzień ten na stałe zapisze się w naszym przedszkolnym kalendarzu imprez.

received_1648753338805083.jpeg

no comments


Wyjazd integracyjny .

             

16 września 2021r. dzieci z przedszkola ,,Jagódka’’ oraz klasa ,,O’’ wyjechały wraz z rodzicami na ,, Spotkanie Integracyjne’’ do Stadniny Twardowski w Dzikowcu. Dzięki uprzejmości Pani Joanny Twardowskiej właścicielki stadniny uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z działalnością stadniny, zasadami bezpieczeństwa oraz sprzętem jeździeckim. Dzieci miały możliwość zapoznania się  ze środowiskiem stajni i zagrody dla koni oraz sposobem  oporządzania koni. Pobyt w stadninie połączony był z możliwością  jazdy na  koniu w siodle oraz oprowadzaniem na kucyku. Niewątpliwą atrakcję stanowiła również przejażdżka po okolicy ,,bryczką ‘ Dla wielu dzieci była to pierwsza okazja tak bliskiego kontaktu z tymi zwierzętami – dla niektórych spełnienie marzeń.

 Pobyt w stadninie koni był doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy na temat koni a być może początkiem pięknego hobby

Dla  wszystkich uczestników spotkania przygotowano również poczęstunek; kiełbaski i chlebek z grilla , pieczone ziemniaki oraz kawa i herbata. Zadbano też o słodkości dla najmłodszych .

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania.

received_3028771224116228.jpeg

no comments


Informacja

Uprzejmie informujemy, że 25.06.2021r.(piątek) o 10.15 w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka ‘’odbędzie się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Zostaną wręczone dyplomy i upominki. Prosimy elegancko ubrać dzieci .

no comments


Akcja charytatywna w Jagodniku.

Zakończenie tegorocznej zbiórki nakrętek na rzecz potrzebujących w placówkach oświatowych w Jagodniku

"Choć jesteśmy jeszcze mali

bardzo chętnie pomagamy,

 innym dzieciom coś potrzeba

i czyściejsza będzie gleba" 

   Jak co roku kończymy akcję zbiórki nakrętek na rzecz potrzebujących w ramach działań charytatywnych ucząc się ekologicznego dbania o środowisko i równocześnie pomagania innym. W ramach działań programu  wychowawczo-profilaktycznego w naszym Przedszkolu "Jagódka" i Szkole Podstawowej cały rok dzieci i ich rodzice przynosili nakrętki. Uzbierało się kilka worków.  Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie się w zbiórkę. Nie przerywamy tej akcji i nadal zapraszamy do dalszej pomocy na rok następny. Zachęcamy również do innych naszych akcji organizowanych na terenie przedszkola i szkoły. Jak co roku przeznaczamy nakrętki na rzecz dziewczynki z Kolbuszowej.  Pomaganie to ważne motto naszej społeczności. koordynator D.Terlaga
DSC_3666.jpg

no comments


Piknik Rodzinny .

 

"Na złe i na dobre niechaj rodzina razem się trzyma.''

 Świętowanie Dnia Rodziny w Jagodniku odbyło się po dwu letniej przerwie 13.06.2021.

Tradycyjnie jak od lat było artystycznie, na sportowo, biesiadnie i muzycznie.

Na początku pani Dorota Terlaga – dyrektor Przedszkola i Szkoły w Jagodniku przywitała uczestników. Następnie Prezes SRWJ ’’NASZA WIEŚ’’ M. Szostak  kierująca stowarzyszeniem podziękowała  wszystkim sponsorom i darczyńcom za wieloletnie wsparcia stowarzyszenia i zaprosiła do wspólnego świętowania.

Cieszyła nas obecność jak corocznie zaproszonych gości, którzy zaszczycili nas swoją  obecnością. Odwiedzili nas:

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ziemi kolbuszowskiej - Zbigniew Chmielowiec z małżonką,

Eugeniusz Galek - gospodarz Gminy Cmolas,

Marian  Posłuszny - sekretarz Gminy Cmolas,

Ryszard Warzocha - Przewodniczący Rady Gminy Cmolas i Radny wsi Jagodnik

Krystyna Warzocha - wieloletnia była sołtys wsi Jagodnik,

Jakub Guźda - prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Jagodniku oraz

Eugeniusz Sudoł - komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Jagodniku wraz z zastępem, na których jak zwykle mogliśmy liczyć, że uatrakcyjnią nasz pobyt na Pikniku, pokazując ważny I ciekawy zawód strażaka.

Zaproszeni  goście chętnie przekazali kilka słów dla całej społeczności informując o ważnych planach inwestycyjnych w Jagodniku.

Podziekowania złożyły również Panie przewodniczące Rady Rodziców przedszkola-Gabriela Bieleń i szkoły-Agnieszka Wiśniewska wraz z radami rodziców.

   Głównym punktem Pikniku były występy dzieci w programie artystyczno-tanecznym. Dzieci we współpracy z paniami Magdaleną Wilk, Anetą Guźda, Emilią Biela i Anną Łakomy pokazały swoje talenty muzyczne, taneczne i aktorskie. Dziękujemy paniom za wysiłek włozony w przygotowanie dzieci do występu przed publicznościa.

W dalszej części spotkania czekały na wszystkich takie atrakcje jak urządzenia rekreacyjne, zabawy z Dj Macio, popcorn, grill i poczęstunek przy szwedzkim stołe.

Wszystkim organizatorom i wspomagającym członkom rodzin szkoły i przedszkola oraz stowarzyszenia bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok.

Spotkanie trwało od 14.00 do 20.00 i zakończyło się wspólną krótką potańcówką.

   W ten właśnie sposób świętowaliśmy wspólnie dzień rodziny. Organizatorzy dziękują wszystkim za liczne przybycie i dobra zabawę.

                                                                                                     Dorota Terlaga

DSC_3529.jpg

no comments


Świętowanie ,,Dnia Dziecka''

   Przedszkolaki z Przedszkola „Jagódka”  i uczniowie Szkoły Podstawowej  z Jagodnika 2.06.2021 znów odwiedziły ciekawe miejsce w okolicach Kolbuszowej. Wszystkie dzieci miło spędziły czas z nauczycielami i opiekunami w prężnie rozwijającym się na podkarpaciu Kompleksie Turystycznym „Brzezówka” w Domatkowie. W piękny, letni dzień wszyscy uczniowie z  dobrym humorem integrowali się sportowo korzystając z dostępnych atrakcji kompleksu . Wycieczka była prezentem i świętowaniem z okazji Dnia Dziecka.

   Sponsorem spotkania było SRWJ „Nasza Wieś” w Jagodniku.

Z podziękowaniami wszystkim obecnym uczestnikom i życzeniami radości z okazji Dnia Dziecka.

"Bądź dzieckiem jak najdłużej,                                                                                  jak dziecko baw się, śmiej,                                                                                             i kochaj tak, jak dziecko                                                                                              i serce dziecka zawsze miej!"

received_313218530533732.jpg

no comments


Informacja

Uprzejmie informujemy , że dnia 4 czerwca 2021r.tj. (piątek ) jest dniem wolnym  od zajęć dydaktycznych i opiekuńczych w Niepublicznej Szkole Podstawowej  i Przedszkolu ,,Jagódka'' .

no comments


26 maja – Dzień Mamy

 

Kochana Mamusiu 

Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,
Za to, że jesteś światełkiem w mroku,
Za to, że dni moje tęczą malujesz,
dziś Mamusiu z głębi serduszka Ci dziękuję.

IMG_20210526_104621.jpg

no comments


Niebieskie Motyle 2021”

challenge “Niebieskie Motyle 2021” „JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI”

W dniu 13.05.2021 r. nasze przedszkolaki brały udział w niebieskim wyzwaniu. Wyzwanie, to akcja upamiętniająca Światowy Dzień Autyzmu przypadający 2 kwietnia i mający na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu i przekazanie poprzez akcję niebieską iskierkę przyjaźni.

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? Wystarczy: 1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych). 2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla". 3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com - Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane). 4. Nominować kolejne do trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym. 5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

Nominujemy nasze koleżanki i kolegów oraz ich dzieci i uczniów z poniższych placówek: 1. Niepubliczne Przedszkole "AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA" w Cmolasie. 2. Szkołę Podstawową w Cmolasie. 3. Samorządowy Ośrodek Kultury w Cmolasie.

Od otrzymania wyzwania macie 48 godzin na podjęcie kolejnego. Zapraszamy.

Dziękujemy za nominację Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku. Challenge “Niebieskie Motyle 2021” „JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI”

received_573848797352925.jpg

no comments


Rekrutacja do przedszkola.

Sza­now­ni ro­dzi­ce.

Zakończyła się rekrutacja na rok 2021/2022. Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego 3-4 latków dostępna w sekretariacie pod nr. tel. 605 499 467, 17 7441713. Dziękujemy rodzicom za zapisanie dzieci do naszej placówki .

no comments


INFORMACJA.

Rekrutacja do przedszkola.

Termin posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej w Niepublicznym Przedszkolu  ,,Jagódka'' w Jagodniku odbędzie się dnia 09.04.2021 r.

Regulamin rekrutacji do przedszkola 2021 r.

no comments


Powitanie Wiosny .

Witaj wiosno, wiosno miła,

Wreszcie nas zauważyłaś.

Czekaliśmy tęskni cali,

Bo jesteśmy jeszcze mali.

wiosna.jpg

no comments


Dzień Kobiet w jagódkowym przedszkolu.

8 marca to wyjątkowy dzień w roku – Dzień Kobiet. Również w naszym „jagódkowym” przedszkolu święto wszystkich dużych i tych małych dziewczynek obchodzony był uroczyście. W tym dniu wszyscy chłopcy składali swoim paniom i koleżankom serdeczne życzenia. Obdarowywali dziewczynki częstymi uśmiechami, pomocą w zabawie, a także kolorowymi kwiatami ze słodką niespodzianką oraz pamiątkowym dyplomem. Z dziewczęcych buziek cały dzień nie schodził uśmiech – oczywiście dzięki chłopcom, którzy zachowywali się jak prawdziwi dżentelmeni.

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za życzenia, upominki, piękne uśmiechy i wspólną zabawę przy ulubionej muzyce.

DSC_2441.jpg

no comments


Bal Karnawałowy w przedszkolu.

W dniu 15.02.2021r. w  naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy  - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości.

            Po śniadaniu w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Wśród dziewczynek dominowały wróżki i księżniczki, delikatne motylki i biedronki, a chłopcy to super-bohaterowie: Spider-Man, Batman, lekarz, policjant, kowboj...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci.

           Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i pląsach. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów i poczęstunku dla dzieci .

           

DSC_2213 x4.jpg

no comments


Święto Babci i Dziadka w przedszkolu.

Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…”

Babcia i Dziadek to słowa , które każdemu z nas, a zwłaszcza dzieciom kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. W naszym ,,Jagódkowym '' przedszkolu tradycją były uroczyste spotkania z naszymi dziadkami. Jednak ten rok jest specyficzny i nie mogliśmy wspólnie świętować. Mimo to wychowawczyni wraz z dziećmi przygotowała z tej okazji akademię w której dzieci zaprezentowały wierszyki i piosenki specjalnie dla swoich kochanych Babć i Dziadków. Wspólnie też dzieci przygotowały prezenty , aby osobiście wręczyć Babciom i Dziadkom.

Wszystkim Babciom życzymy zdrowia , szczęścia i zadowolenia ze swoich wnuków .

DSC_2153.jpg

no comments


Informacja .

 Opłatę za przedszkole prosimy dokonywać do15 każdego miesiąca w placówce gotówką lub przelewem na konto S.R.W.J. ,,Nasza Wieś'' Jagodnik 93 na rachunek bankowy - 27 9180 1021 2002 1000 6676 0004 

Tytułem  - należy wpisać za jaki miesiąc.

no comments


Mikołaj u Jagódek.

7 grudnia w Niepubliczne Przedszkole,, Jagódka '' odwiedził Święty Mikołaj. Nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu przedszkola. Piękny wystrój i muzyka przypominały, że jest to właśnie ten dzień, w którym Mikołaj odwiedzi dzieci z naszego przedszkola. Od samego rana w placówce panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były odświętnie ubrane. Tak długo  oczekiwany gość został powitany gromkimi brawami. Na wstępie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.  Następnie zaproszono gościa do wspólnej zabawy mikołajkowej. Miło spędzony czas uświetniło wspólne zdjęcie oraz wręczenie przez Mikołaja paczek z prezentami. W to poniedziałkowe przedpołudnie na wszystkich dziecięcych twarzach gościł uśmiech oraz radość. Na koniec wizyty życzliwy i sympatyczny Mikołaj nie zapomniał o złożeniu obietnicy, że odwiedzi nas za rok.

DSC_1542.jpg

no comments


Bal Andrzejkowy.

"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”                                         
 “Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie “Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji.
26 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Wspólne zabawy przy dźwiękach muzyki poprzedziło zapoznanie dzieci ze zwyczajami andrzejkowymi oraz wiele ciekawych wróżb m.in. „kim będę”, „jaki jestem”, „co lubię”, „co mnie czeka w przyszłości”. Następnie dzieci w pięknych bajkowych strojach tańczyły przy dźwiękach znanych i lubianych piosenkach. Uśmiechu i gwaru nie było końca. Mottem zabawy andrzejkowej były wróżby i świetna zabawa – i to się spełniło.
DSC_1346.jpg

no comments


Pasowanie na przedszkolaka.

Pasowanie na przedszkolaka to jedna z ważniejszych uroczystości organizowanych w „Jagódkowym” przedszkolu. Tego roku odbyła się ona 25 listopada. Ślubowanie przedszkolaków poprzedził krótki ale urozmaicony występ artystyczny. Nie zabrakło wierszy, „pokazywanek” i piosenek, a także gry na własnoręcznie przygotowanych instrumentach – grzechotkach. Po części artystycznej przedszkolaki złożyły przyrzeczenie i  poprosiły o pasowanie  Panią Dyrektor – w tej roli zastępstwo pełniła Prezes Stowarzyszenia Rozwoju wsi Jagodnik – Pani Małgorzata Szostak. Z wielką chęcią ,radością i zaangażowaniem Pani Gosia dokonała aktu pasowania na grzecznego i radosnego przedszkolaka. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a od Rady Rodziców – kuferki słodkości. Na zakończenie uroczystości wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone na słodki i owocowy poczęstunek przygotowany przez rodziców i organ prowadzący. 

Wychowawcy i opiekunowie życzą wszystkim przedszkolakom aby nowy rozdział w ich życiu, w roli prawdziwego przedszkolaka przyniósł im wiele radości, uśmiechu i przyjemnych chwil spędzonych w gronie kolegów, koleżanek w „Jagódkowym ” przedszkolu.

 

DSC_1149.jpg

 

no comments


Powitanie jesieni.

22 września przedszkolaki powitały nadchodzącą  porę roku – jesień – spacerem  do lasu połączonym z piknikiem i wesołą zabawą na łonie natury. Piękna aura sprzyjała naszej wędrówce, zabawom na świeżym powietrzu i piknikowi przygotowanemu przez panie z przedszkola. Były zdrowe, chrupiące przekąski, woda i odrobinę słodkościJ Na drogę powrotną przedszkolaki wzięły z lasu jesienne skarby (szyszki, żołędzie, kolorowe liście, gałązki) i wróciły do przedszkola.

zdj 4.jpg

no comments


Informacja

Procedura przyprowadzania i odbierania dziecka w czasie zagrożenia epidemicznego w związku z emisją wirusa Covid-19- Pobierz

OŚWIADCZENIE-RODZICA.ZAŁĄCZNIK-NR-1-DO-ZARZ.-DYR.- POBIERZ

no comments


INFORMACJA

no comments


ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Moje Kochane Przedszkolaki i Drodzy Rodzice!!  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych chciałam Wam życzyć dużo wytrwałości, cierpliwości, nadziei na lepsze jutro ale także czerpania wiele radości i miłości  z przebywania w rodzinnym gronie!!   Oby Zmartwychwstały Jezus obdarzył Was wszystkich spokojem, zdrowiem i potrzebnymi łaskami. Ps. Tęsknie za Wami bardzo!!! Trzymajcie się cieplutko moi Kochani. Wasza wychowawczyni – Magdalena Wilk

no comments


Poczytaj mi proszę.

W ramach projektu ,,Poczytaj mi proszę''  11 marca 2020 r.bajeczki dla dzieci czytała mama Agnieszki - Pani Małgorzata Piotrowska.

DSC_9823.jpg

 

no comments


KONKURS WIOSNA ,,TUŻ, TUŻ''

W związku z przerwą pracy przedszkola ,,Jagódka'' nadsyłanie prac plastycznych do konkursu pt,,WIOSNA TUŻ,TUŻ'' został przesunięty na 8 kwietnia 2020 r.

Niepubliczne Przedszkole „Jagódka”  w Jagodniku organizuje Gminny, Rodzinny Konkurs plastyczny pt. „Wiosna tuż, tuż!”

Zapraszamy wszystkich przedszkolaków  wraz z rodzinami do wzięcia udziału w konkursie.

Prace plastyczne – zgodne z tematem – należy złożyć   u wychowawcy do 8 kwietnia 2020 roku.

Format pracy – A3

Praca płaska

Technika dowolna

Podczas eliminacji wewnątrz przedszkolnej zostanie wybrana jedna praca z każdej grupy wiekowej (3-latki, 4-latki, 5-latki, 6-latki), która weźmie udział w głównym Gminnym konkursie

Regulamin Gminnego Konkursu Plastycznego ,,WIOSNA  TUŻ ,TUŻ''- POBIERZ

no comments


,,Dzień sąsiada''

Dnia 28 lutego 2020 r.w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka '' w Jagodniku odbyło się spotkanie ,,Dzień sąsiada''w ramach projektu ,,Z sąsiadem za pan brat''

Projekt ,,Z sąsiadem za pan brat'' powstał z inicjatywy Pani mgr Magdaleny Wilk wychowawczyni grupy przedszkolnej ,,Jagódki. '' Celem projektu jest poznanie osób z najbliższego otoczenia oraz integracja mieszkańców. Nasze przedszkole znajduje się w małej miejscowości , gdzie wszyscy powinni się znać dlatego chcieliśmy , aby przedszkolaki poczuły się jeszcze bardziej związane ze swoim przedszkolem poprzez większe poczucie przynależności do miejsca i społeczności tu mieszkającej .

W ramach projektu przedszkolaki odwiedzają najbliższych sąsiadów przedszkola. Mają możliwość bliższego zapoznania się z nimi oraz zwiedzić ich gospodarstwo .Jest to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie jak ważne jest dobre sąsiedzkie współżycie.

W ramach wdzięczności za miłe przyjecie naszej licznej gromadki sąsiedzi zostali zaproszeni na spotkanie do przedszkola. Zaroszonych gości powitała Pani Dyrektor Dorota Terlaga, natomiast przedszkolaki zaprezentowały występ artystyczny przygotowany przez Panią Magdalenę Wilk oraz zaprosiły sąsiadów do wspólnego poczęstunku. Na koniec spotkania dzieci zaprosiły gości do wspólnej zabawy przy chuście animacyjnej. Było miło i wesoło. Mamy nadzieje, że takie spotkanie stanie się tradycją i na stałe wpisze się w kalendarz przedszkolnych imprez.

Dziękujemy sąsiadom , którzy zaszczycili nas swoją obecnością na ,,Dniu sąsiada'' oraz wszystkim , którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania.

Do zobaczenia za rok!!!

DSC_9649.jpg

no comments


Poczytaj mi proszę.

W ramach projektu ,,Poczytaj mi proszę'' 26 lutego 2020 r. bajki dla dzieci czytała mama Antosi - Pani Agata Fiedorowicz.

DSC_9572.jpg

no comments


Poczytaj mi proszę.

Dnia 18. 02. 2020 r. w ramach projektu,,Poczytaj mi proszę '' bajki dla przedszkolaków czytała mama Ani - Pani Dorota Sukiennik.

DSC_9460.jpg
             

no comments


,,Walentynki''

Dziś Świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają,

Że chcą kochać i kochają!

Nasze przedszkolaki również świętowały ten dzień wyjątkowo – każdy był dla siebie milszy niż zwykle, uczynny i uśmiechnięty. Wspólnie robiliśmy walentynkowe babeczki i serduszkowe opaski z talerzyków. Następnie zorganizowaliśmy mini zabawę taneczną i wesołe pląsy. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał od swoich pań lizaka-serduszko z mottem walentynkowym.

DSC_9440.jpg
 

       

no comments


Informacja.

28 lutego 2020 roku o godz. 14:00  w naszym przedszkolu odbędzie się spotkanie sąsiedzkie w ramach projektu „Z sąsiadem za pan brat”. W programie spotkania: - powitanie gości przez przedszkolaków, Panią Dyrektor oraz Panią Prezes - wspólna zabawa przedszkolaków z sąsiadami - zwiedzanie budynku przedszkola - słodki poczęstunek z kawą i herbatą. Serdecznie zapraszamy.

no comments


,,Poczytaj mi proszę''

W ramach projektu ,,Poczytaj mi proszę'' 12.02.2020 r. bajki dla przedszkolaków czytała ciocia Filipka - Pani Mirosława Skiba.

DSC_9371.jpg
         

no comments


Informacja.

Dnia 05.lutego 2020 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku Teatr ,,Eden'' z Krakowa wystawił przedstawienie  pt,, Dobro zawsze zwycięża''

DSC_9354.jpg

no comments


Bal u ,,Jagódek''


Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W środę 29 stycznia 2020 r.  w NSP w Jagodniku odbyła się zabawa choinkowa, w której uczestniczyli przedszkolaki, uczniowie klas 0-III, nauczyciele, pracownicy szkoły i przedszkola oraz rodzice. Dzieci przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkie. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw. Wszyscy bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, zabawy z chustą animacyjną, kółeczka, tańce ze wstążeczkami i wiele innych ciekawych zabaw. Atrakcją okazały się efekty specjalne: zamykanie w wielkiej bańce mydlanej i brokatowe tatuaże. Humor dopisywał zarówno dzieciom, nauczycielom jak i rodzicom. Punktem kulminacyjnym był wybór króla i królowej balu, którymi zostali Filip Noga i Ewelina Pachucka - uczniowie kl. III. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Serdeczne podziękowania dla SRWJ, Rady Rodziców NSP i NP za przygotowanie tak wspaniałej imprezy oraz dla wszystkich czuwających nad dobrą zabawą dzieci.

DSC_8934.jpg
           

no comments


Informacja

Uprzejmie informujemy ,że od dnia 1.02.2020 - 29.02.2020 trwają zapisy do Niepublicznego Przedszkola ,,Jagódka'' w Jagodniku .Karty zapisu do pobrania na stronie lub w placówce .    Serdecznie zapraszamy.

karta zapisu do przedszkola - POBIERZ

no comments