Przedszkole

 


''Witaj Maj, Trzeci Maj''

Święta majowe to uroczystości upamiętniające najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. Ostatni tydzień kwietnia, był dla przedszkolaków czasem rozmów na temat symboli narodowych, flagi, godła i hymnu Polski oraz nauki piosenki „WITAJ MAJ, TRZECI MAJ”. W dniu 30 kwietnia 2024r. dzieci uczestniczyły w akademii oraz pochodzie z okazji świąt majowych. Wzbudzanie            u najmłodszych zainteresowania naszą historią jest niezbędne dla rozwoju pozytywnych postaw patriotycznych.

Izabela Rząsa

no comments


Dzień z muzyką

24 kwietnia przedszkole odwiedziła Pani Urszula Dziuba, która przywiozła ze sobą instrumenty muzyczne. Przekazała dzieciom podstawowe informacje muzyczne oraz zagrała mini koncert dla dzieci. Każdy przedszkolak mógł również zagrać swoją solówkę. Również Pani Natalia pracująca w naszej placówce przyłączyła się do nas        i zagrała w duecie z Panią Urszulą. Dziękujemy bardzo za tą muzyczną wizytę.

Izabela Rząsa

no comments


Dzień Ziemi

Dzień Ziemi  obchodzony 22 kwietnia to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne, którego celem jest promowanie postaw odpowiedzialności za naszą planetę. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady segregacji śmieci, dowiedziały się jak dbać i szanować otaczającą nas przyrodę, wykonały pracę plastyczną, uczestniczyły     w zabawach ruchowych. Następnie dzieci wyruszyły na spacer, żeby w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę na temat segregacji. Po otrzymaniu rękawiczek wszyscy      z dużym zaangażowaniem segregowali znalezione śmieci.

Izabela Rząsa

no comments


Rekrutacja

Drodzy Rodzice

Zakończyła się rekrutacja na rok 2024/2025. Wszystkie dzieci zostały przyjęte do Niepublicznego Przedszkola "Jagódka" w Jagodniku. Więcej informacji dostępnych        w sekretariacie lub pod num.tel. 605 499 467. Dziękujemy rodzicom  za zaufanie           i zapisanie dzieci do naszej placówki.

no comments


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jest to zaburzenie o wielu obliczach. Świat, w którym w którym każdy dźwięk może być zbyt głośny, a światło – oślepiać… Część dzieci z autyzmem jest wycofana i niechętnie nawiązuje kontakty ze światem, inne są otwarte i szczere do bólu nawet w relacjach       z nieznajomymi. Często ich zachowania są postrzegane jako „niegrzeczne’ czy „niewłaściwe”. Dlatego tak ważne jest podnoszenie świadomości o problemach osób zmagających się z tym zaburzeniem. Przedszkolaki w tym dniu starały się pogłębiały wiedzę na ten temat poprzez zabawy, zajęcia ruchowe, film edukacyjny, prace plastyczne oraz ubranie się na niebiesko. Był to dzień nauki tolerancji i akceptacji.

Izabela Rząsa

 

no comments


Wesołych Świąt Wielkanocnych

no comments


Pierwszy Dzień Wiosny

We czwartek 21 marca wszystkie dzieci świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od występów na sali gimnastycznej. Przedszkolaki wspólnie z Panią Wiosną zaśpiewały piosenkę „Maszeruje Wiosna...”, następnie wyruszyły w wiosennym korowodzie z Marzanną, aby ją pożegnać według tradycji. Przedszkolaki bardzo się starały, aby Wiosna zawitała na dobre. 

 

Izabela Rząsa

no comments


Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień w roku. To przemiłe święto dla wszystkich kobiet tych małych jak i tych dużych. W tym dniu radosna        i uroczysta atmosfera w przedszkolu panowała już od rana, a rozpoczęła się uroczystym śniadaniem. Chłopcy, byli wyjątkowo uprzejmi, uczynni    i sympatyczni. Składali dziewczynkom życzenia, wręczali kwiaty i drobne upominki. Dzień Kobiet w przedszkolu, był wyjątkowym i przemiłym dniem, który zrobił duże wrażenie na małych dziewczynkach.

 

Izabela Rząsa

no comments


Wycieczka "Jagódek" do Rzeszowa

W środę 6 marca grupa naszych przedszkolaków wyruszyła na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym przystankiem było Centrum Zabaw Fantazja.    W tym kolorowym miejscu z wieloma różnymi zabawami, dzieci bawiły się fantastycznie. Mogły tam skorzystać z licznych atrakcji, m. in.            z basenów z kulkami, tuneli, zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe. Następnie wyruszyły do Muzeum Dobranocek, gdzie można zobaczyć, lalki i przedmioty związane  z popularnymi dobranockami. Jest to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć i do którego warto wracać. Po zakończeniu zwiedzania Muzeum szczęśliwe i zadowolone dzieci wróciły do przedszkola.

 

Izabela Rząsa

 

 

no comments


Dzień Dinozaura

W poniedziałek 26.02.2024 r. przedszkolaki obchodziły Dzień Dinozaura. Ten dzień to świetna okazja do rozwijania u dzieci ciekawości i wyobraźni. W tym dniu przedszkolaki odkrywały ciekawy świat dinozaurów. Dowiedziały się skąd wiemy, że istniały, poznały teorię na temat ich wyginięcia,  słuchały ciekawego opowiadania oraz tańczyły naśladując dinozaury. Na zakończenie uczyły się piosenki i wykonały pracę plastyczną.

Izabela Rząsa

no comments


Dzień Kota

W poniedziałek 19.02.2024 r. przedszkolaki obchodziły nietypowe święto  - Światowy Dzień Kota.Kot to jeden z ulubionych towarzyszy człowieka. Dzieci bardzo lubią koty      i interesują się nimi. To doskonała okazja, aby rozwijać u dzieci wiedzę na temat świata zwierząt. Ten dzień rozpoczął się  rozmową na temat kotów i poznania wielu ciekawostek o ich świecie, kolejno dzieci bawiły się przy piosence „Chodzi kotek koło płotka...”. Pani Ania przyniosła do przedszkola swoje domowe koty, co sprawiło wszystkim ogromną radość. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną związaną z tematyką kotów. Ten dzień był pełen wrażeń, wszyscy wspaniale się bawili.

Izabela Rząsa

no comments


 

no comments


Karty Zapisu Do Niepublicznego Przedszkola "Jagódka" w Jagodniku

no comments


Dzień Babci i Dzień Dziadka

21 i 22 stycznia to niezwykle ważne daty- Dzień Babci i Dzień Dziadka. W naszym przedszkolu świętowaliśmy je 23.01.2023r. zapraszając wszystkich dziadków i babcie na urocze wierszyki, zabawne scenki, wzruszające  piosenki oraz szalone tance naszych uczniów. Na koniec uroczystości dzieci obdarowały  zaproszonych gości własnoręcznymi prezentami i laurkami z najserdeczniejszymi życzeniami prosto z serca. Upominki sprawiły wielką radość oraz wzruszenie na twarzach dziadków. Po części oficjalnej na wszystkich czekało ciepłe danie oraz słodki poczęstunek. Jednak to nie był koniec atrakcji, gośćmi specjalnymi była Folk Kapela “ Góralska Hora”, panowie swoja muzyka pozwolili wszystkim zgromadzonym przenieś się do w góralskie klimaty, a na całej sali zapanował śpiew oraz tańce. Takie dni jak ten doskonale pokazują nam jak bardzo ważni i niezastąpieni  są dla nas nasze Babcie i nasi Dziadkowie.                                                                                                                                                  Anna Blat

no comments


Bal Karnawałowy u "Jagódek"

no comments


Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Dorota Terlaga

no comments


20 listopada- Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

no comments


11 listopada-Święto Niepodległości

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze biel jest i czerwień. Czerwień to miłość, biel - serce czyste. Piękne są nasze barwy ojczyste. 10.11.2023r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami obchodzili Święto Niepodległości. Wyjątkowość tego dnia wszyscy uczcili eleganckim strojem oraz pięknymi, własnoręcznie robionymi kotylionami. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia, podczas której klasa 1 podczas występu wyjaśniłą co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ, dlaczego jest ona taka ważna oraz dlaczego jesteśmy dumnymi Polakami. Po krótkiej inscenizacji uczniowie przenieśli nas w piękny świat żołnierskiej piosenki. Po części artystycznej cała szkoła i przedszkole dumnie stanęła do odśpiewania hymnu Polskiego. Anna Blat

no comments


Spotkanie z ratownikiem medycznym

W miesiącu październiku obchodzony jest Dzień Pracownika Służby Zdrowia ,              w związku z tym w dniu 25.10.2023r. odwiedził nas ratownik medyczny                          z kolbuszowskiego pogotowia ratunkowego p. Wojciech Machowski, doświadczony ratownik i koordynator ratownictwa medycznego. Opowiedział dzieciom z przedszkola    i szkoły o zawodzie ratownika i o potrzebie udzielania pierwszej pomocy. Przedstawił  po kolei zasady udzielania pierwszej pomocy. Pokazał w sposób praktyczny jak prawidłowo należy to robić na fantomie. Zachęcił dzieci do praktycznego poćwiczenia masażu serca, tzw. resuscytacji. Przypomniał o nr alarmowych pogotowia ratunkowego 999 oraz 112 i zachęcił do odwagi dzwonienia na nie w razie potrzeby. Pamiętajmy, że każdy z nas może stać się bohaterem i uratować komuś życie.                        Dziękujemy za wizytę pana ratownika! Dorota Terlaga

no comments


no comments


Spotkanie pszczółek z "Jagódkami"

11.10.2023r naszą szkołę odwiedził Pan Aleksander Rębacz- Mistrz Pszczelarstwa.         W ciekawy sposób opowiedział  on przedszkolakom jakie zwyczaje mają pszczoły, jak powstaje miód i czym zajmuje się Królowa Ulu . Osobiście mogliśmy zobaczyć i poznać pszczoły Pana Aleksandra. Wyjaśnił nam kim jest pszczelarz oraz co należy do jego obowiązków. Mieliśmy również okazję skosztować zdrowego pyłku pszczelego oraz słodkiego miodu . Na koniec „Jagódki” wykonały samodzielnie naturalną świeczkę          z wosku pszczelego , którą mogły zabrać do domu. To było bardzo miłe i fascynujące spotkanie, na którym mogliśmy przybliżyć sobie życie tych małych, ale jakże pożytecznych owadów .

no comments


DNI WOLNE 202324 NSP JAGODNIK

no comments


Drodzy Rodzice

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne Szkoły serdecznie zapraszają do przedszkola 1 września 2023r. w godz. 6.30-16.30.

no comments


“Tak trudno żegnać na zawsze Kogoś,
kto jeszcze mógł być z nami…”

Z ogromnym żalem i bólem zawiadamiamy, że po długiej walce z chorobą odszła nasza uczennica

Ania Róg

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzicom i Rodzinie składają:
Dyrekcja, Nauczyciele, Koledzy i Koleżanki wraz z wychowawczynią oraz cała społeczność szkolna.

no comments


Wizyta Leśnika u "Jagódek"

W dniu 17 maja w przedszkolu „Jagódka” mieliśmy przyjemność gościć leśnika Nadleśnictwa Mielec pana Dariusza Sobota, tatę jednego z naszych przedszkolaków. Było to kolejne spotkanie edukacyjne z cyklu „Poznajemy zawody”.  Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, przybliżenie im środowiska przyrodniczego jakim jest las,  a także dostarczenie wiadomości na temat zwierząt i ptaków żyjących              w środowisku leśnym, oraz zasad zachowania się w lesie. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć i dotknąć prawdziwych poroży jelenia i sarny, odcisnąć tropy leśnych zwierząt, posłuchać śpiewu różnych gatunków ptaków. Pan Dariusz przygotował dla dzieci również ciekawe zadanie, jakim było dopasować do siebie rodziny zwierząt, z czym poradziły sobie doskonale. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci najmłodszych.  Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań  dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne. Na zakończenie  spotkania przedszkolaki wręczyły naszemu gościowi podziękowanie za ciekawe zajęcia oraz za poświęcony nam czas. Kilka dni później, dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Kolbuszowa w Świerczowie, Jagódki miały okazję odwiedzić miejsce pracy leśników, a konkretnie siedzibę, z której wyruszają w teren. Przywitał nas Pan Mateusz, który na początek przypomniał nam na czym polega praca leśnika.  Dzieci poznały najpopularniejsze gatunki drzew oraz miały okazję dotknąć wielkiego, ponad stuletniego dębu – pomnika przyrody – który rośnie na terenie Nadleśnictwa. Ciekawym, ale jak się okazało trudnym zadaniem, było pokonanie labiryntu, utworzonego z żywopłotu. Przedszkolaki miały też niecodzienną okazję podziwiać okazy wypchanych zwierząt – m. in. dzika, jelenia, sarny, borsuka, lisa, sowy, orła i innych. Leśnik opowiedział im o zwyczajach tych gatunków, a także dzieci miały możliwość posłuchać odgłosów tych zwierząt. Po obejrzeniu bajki przyrodniczej              i własnoręcznie zrobionym koronom pani wiosny, z dostępnej roślinności, którą można był do tego wykorzystać, przedszkolaki podziękowały za miłe przyjęcie. Wiedza, którą przedszkolaki zdobyły podczas tych spotkań z pracownikami Nadleśnictwa, z pewnością zaowocuje w dalszej edukacji dzieci.

no comments


Obchody Świąt Majowych

Maj to szczególny miesiąc w historii Polski. Zaczyna się od dni, w których obchodzimy ważne dla Polaków święta. 1 maja - Święto Pracy lub inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, to święto obchodzone corocznie dla upamiętnienia i uznania osiągnięć ludzi pracujących. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest       w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych oraz 3 maja Rocznica Uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Tuż przed długim weekendem majowym, w przedszkolu Jagódka, dużo rozmawialiśmy o symbolach narodowych, przypomnieliśmy sobie Hymn Polski                  i uczyliśmy się nowej pieśni patriotycznej. Dzieci wzięły udział w obchodach świąt majowych. Na początku z całą społecznością szkoły w Jagodniku wysłuchały akademii, którą specjalnie na tę okazję przygotowali uczniowie klasy I. Następnie wszyscy razem wyruszyli w pochodzie majowym po najbliższej okolicy, ubrane w stroje galowe oraz    w barwach narodowych, dumnie machając własnoręcznie wykonanymi flagami. Uroczystość ta na długo pozostanie w sercach naszych dzieci, które słowem i piosenką oddały szacunek swojemu krajowi. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy  i uczucia patriotyczne.

Ilona Kurek

no comments


Sprzątanie Świata

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. To największe święto ekologiczne obchodzone na całym świecie. Z tej okazji organizowane są różne akcje, które mają na celu zwrócenie uwagi na kwestie ochrony naszego środowiska oraz zagrożeń jakie czekają naszą planetę. Popularnym sposobem obchodzenia Dnia Ziemi jest akcja sprzątania świata. Dlatego nasze przedszkolaki również przyłączyły się do tej akcji i w piątek 21 kwietnia wraz z paniami, wyposażone w rękawiczki ochronne, wyruszyły w pobliskie tereny wsi Jagodnik, by wspólnie posprzątać „nasz mały skrawek ziemi”. Porządkując wyznaczony teren dzieci miały poczucie, że robią coś ważnego dla naszej planety.          W związku z tym, że przedszkolaki wcześniej zapoznały się z tematem recyklingu          i poznały zasady jakie obowiązują przy segregacji śmieci, nie było dla nich problemem do jakiego koloru worka powinny trafić zebrane przez nich śmieci. Jesteśmy przekonani, że udział Jagódek w akcji „Sprzątania Świata” z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego i potrzebę dbania          o nasze wspólne dobro.

 

no comments


Rekrutacja

Drodzy Rodzice

Zakończyła się rekrutacja na rok 2023/2024. Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego dostępna w sekretariacie lub pod nr. tel. 605 499 467. Dziękujemy rodzicom za zaufanie i zapisanie dzieci do naszej placówki.

no comments


Wycieczka do Parku Trampolin

Dnia 04.04.23 przedszkolaki z przedszkola „Jagódka” wybrały się wraz z opiekunami na wycieczkę do Parku Trampolin „Jump Planet” w Mielcu. Dzieci już od samego rana nie mogły doczekać się tego wyjazdu. Na początku maluchy obejrzały krótki film instruktażowy, jak bezpiecznie korzystać z parku i jego atrakcji, następnie po krótkiej rozgrzewce pod okiem instruktorów nastąpiło to co najważniejsze w programie wycieczki: czyli wspaniała zabawa. Dzieci miały do dyspozycji trampoliny, dmuchańce, małpi gaj i wiele innych atrakcji. Czas na dobrej zabawie minął tak szybko, że kiedy trzeba było już wracać, dzieciaki z ociąganiem opuszczały to miejsce. Mimo to zadowolone i nieco zmęczone wróciły do przedszkola aby kontynuować ten dzień na dobrej zabawie już w naszej placówce.

Ilona Kurek

no comments


Spotkanie z Pysią Zającówną

03 kwietnia społeczność szkoły i przedszkola w Jagodniku miała przyjemność gościć autorkę wierszowanych książeczek o zwierzątkach dedykowanych dzieciom, Panią Karolinę Majdan-Solecką znaną jako Pysia Zającówna. Pani Karolina jest również instruktorką tańca i choreografką. Spotkanie z naszym gościem rozpoczęło się od warsztatów tanecznych. Pani Karolina przygotowała ciekawą prezentację strojów ludowych. Dzieci mogły zobaczyć jak piękne i kolorowe są stroje łowickie czy krakowskie, a nawet je przymierzyć. Następnie zaprezentowała wszystkim najpopularniejsze polskie tańce,  między innymi: kujawiaka, oberka, polkę, mazura oraz poloneza. Przedszkolaki mogły wraz z Panią Karoliną spróbować zatańczyć podstawowe kroki tych tańców. Było przy tym dużo radości. W następnej części spotkania Pani Karolina, a raczej już Pysia Zającówna przykicała do nas w stroju zająca. Autorka przeczytała dzieciom dwie wybrane bajki o zwierzątkach z serii „Pożyteczne opowieści Pysi Zającówny”. Spotkanie z naszym gościem było nie tylko okazją do poczytania, ale również do pokicania we wspólnych zabawach przy muzyce. Można było też zakupić książki autorstwa Pysi Zającówny i poprosić o dedykację wraz z autografem. Spotkanie z Panią Karoliną wprawiło nas w doskonałe humory i dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń. Raz jeszcze dziękujemy.

Ilona Kurek

 

no comments


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

02 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Również Jagódki uczciły ten dzień w szczególny sposób. Przedszkolaki w tym dniu ubrały się na niebiesko. Na samym początku dzieci z puzzli ułożyły duży napis „AUTYZM”, dowiedziały się co to oznacza i czym się objawia. Następnie obejrzały film edukacyjny „O Marysi, dziewczynce, która lubi mieć plan” . Podczas zajęć i różnych zabaw doświadczalnych, mogły się przekonać, jak pewne sytuacje odbierają osoby ze spektrum autyzmu. To pozwolił przedszkolakom zrozumieć, niektóre nietypowe zachowania ich kolegów dotkniętych tym zaburzeniem. Na koniec wychowankowie naszego przedszkola wykonały wspólną pracę plastyczną. Na wielkim arkuszu papieru odbiły swoje dłonie, pomalowane niebieską farbką, tworząc wielkie niebieskie serce.

Ilona Kurek

no comments


Pierwszy Dzień Wiosny

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,

Przyszła do nas wiosna  z dalekiej podróży.

Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,

Witały ją także wszystkie przedszkolaki”.

We wtorek 21 marca Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.      W tym dniu przedszkolaki ubrały się w kolorowe stroje i od rana z niecierpliwością wyczekiwały na powitanie Wiosny. Jednak, żeby mogły to zrobić, najpierw musieliśmy pożegnać zimę. Dlatego pierwszym punktem tego dnia było wspólne przygotowanie Panny Marzanny. Dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem i kreatywnością. Następnie przedszkolaki wraz z paniami wyruszyły na spacer po najbliższej okolicy. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego niosły Marzannę, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Barwnym pochodem, śpiewając piosenki o wiośnie wróciliśmy do przedszkola. W ten sposób dzieci chciały wyrazić swoją radość z nadejścia Wiosny. W związku z tym, że w tym dniu obchodzony był również  Światowy Dzień Zespołu Downa, przedszkolaki uczciły go, solidaryzując się z osobami dotkniętymi ta chorobą. Dowodem na to było założenie kolorowych skarpetek nie do pary. Jest to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się te wyjątkowe osoby.

no comments


Dzień Kobiet u "Jagódek"

8 marca nasze przedszkolaki "Jagódki" uczestniczyły w akademii z okazji Dnia Kobiet w Niepublicznej Szkole Podstawowej. Po zaśpiewaniu piosenek i złożeniu życzeń, chłopcy tradycyjnie wręczyli wszystkim dziewczynkom i paniom róże i upominki ufundowane na tą okazję przez stowarzyszenie. Po powrocie do sali przedszkolnej dziewczynki dalej świętowały swój dzień, a na koniec otrzymały dyplomy dla Super Dziewczynek.

no comments


Jagódki w Krainie Uśmiechu

Dnia 1.03.2023, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” wybrały się na wycieczkę do sali zabaw Kraina Uśmiechu w Kolbuszowej. Celem naszej wycieczki było  przede wszystkim doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, orientacji przestrzennej dzieci oraz umożliwienie radosnego spędzania czasu. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji m.in.: wielopoziomowe tory przeszkód, zjeżdżalnie, trampoliny, kącik dla najmłodszych. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy w basenie z piłeczkami oraz jazda na mini pojazdach. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola z nadzieją, że będą jeszcze miały okazję odwiedzić Krainę Uśmiechu. Koszt przejazdu jak i pobyt  przedszkolaków w Sali zabaw pokryło Stowarzyszenie Wsi Jagodnik.

no comments


Dzień Dinozaura

Pod koniec lutego Jagódki obchodziły Dzień Dinozaura. Z tej okazji przedszkolaki miały zorganizowany cykl zajęć o tych prehistorycznych stworzeniach. Celem zajęć było poszerzenie wiadomości na temat dinozaurów. Dzieci dowiedziały się między innymi kiedy żyły te stworzenia, jak wyglądały oraz czym się żywiły. Zapoznały się również        z pracą paleontologa. Wykonały kilka prac plastycznych wykorzystując przy tym różne materiały. Z masy solnej wykonały własne skamieliny, w których odcisnęły ślady swoich dinozaurów. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć. Dzień Dinozaura przeniósł nas          w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

Ilona Kurek

   

no comments


"Dzieci dzieciom solidarni z Ukrainą w pierwszą rocznicę agresji Rosji na Ukrainę"

Dorota Terlaga

no comments


Karty zapisu do Niepublicznego Przedszkola "Jagódka" w Jagodniku

no comments


Dzień Babci i Dziadka u "Jagódek"

Dzień Babci i Dziadka

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

            Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola, 26 stycznia gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Przedszkolaki             od samego rana z niecierpliwością oczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać kiedy zapukają do drzwi przedszkola. Uroczystości rozpoczęła  Pani Dyrektor Dorota Terlaga, która powitała przybyłych gości, złożyła im życzenia i zaprosiła na scenę najmłodszych. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na koniec wnuczęta na cześć swoich bliskich odśpiewały głośne 100 lat. Za swój występ mali artyści  otrzymali gromkie brawa.        Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po występach dzieci, życzenia złożyli również, obecni na uroczystości Pan Wójt Eugeniusz Galek, Sołtys Wsi Jagodnik Pan Andrzej Gul, Przewodniczący Rady Gminy Cmolas Pan Ryszard Warzocha oraz Pani Prezes Krystyna Kaczor. Dzieci wręczyły również swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane upominki. Po występach najmłodszych sceną zawładnęli Pan Wiesław        i Pani Agnieszka, którzy uświetnili uroczystość swoim występem. Szczęśliwe                    i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

                                                                                                                 Ilona Kurek

 

no comments


Wigilia w Niepublicznym Przedszkolu w Jagodniku

no comments


Wycieczka do biblioteki

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.” Dnia 30 listopada dzieci z Przedszkola „Jagódka” wybrały się do gminnej Biblioteki Publicznej w Cmolasie, dla wielu z nich była to pierwsza wizyta. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, jak należy się    w niej zachowywać i jak chronić książki przed zniszczeniem. Pani Ewa również przeczytała nam jedna z książeczek oraz pokazała jak wiele jest gatunków książek dla dzieci. Następnie  pokazała nam jeszcze jeden pokój w bibliotece, gdzie znajduje się kącik zabaw dla dzieci. Tam przedszkolaki mogły się chwilę pobawić, pokolorować kolorowani, poukładać puzzle, pograć w planszówki a nawet w koło fortuny.                W podziękowaniu za gościnne przyjęcie przedszkolaki podarowały Pani Ewie Dyplom ze słowami wdzięczności a pani bibliotekarka obdarowała nas zakładkami do książek, naklejkami i słodkościami. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.

no comments


Odwiedziny Mikołaja

Niepubliczne Przedszkole „Jagódka” odwiedził długo wyczekiwany gość.
Od samego rana, odświętnie ubrane przedszkolaki z niecierpliwością wyglądały kiedy pojawi się ON – Święty Mikołaj. W końcu nadszedł ten moment kiedy przez okno zobaczyły renifery ciągnące sanie a w nich Mikołaja. Zapanowała radosna atmosfera. Dzieci przywitały naszego gościa pięknie odśpiewaną piosenką, następnie Mikołaj zachęcił przedszkolaczki do swobodnej rozmowy z nim i zadawania mu pytań. Na koniec obdarował dzieci prezentami, za które podziękowały mu pięknie wyrecytowanym wierszem. Tradycyjnie każdy obdarowany mógł sobie zrobić zdjęcie ze Mikołajem.          Na twarzach dzieciaczków malowała się radość i jednocześnie ciekawość co też znajduje się w zapakowanym prezencie. Dziękujemy Mikołajowi za przybycie do naszego przedszkola i z niecierpliwością będziemy oczekiwać go za rok.

no comments


Dzień Pluszowego Misia

no comments


Zabawa Andrzejkowa u "Jagódek"

„Święty Andrzeju daj mi znać, co się będzie ze mną dziać”.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. Wróżby pobudzają
wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się
od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. I tak właśnie
było też w naszym przedszkolu. 23 listopada sala Jagódek zamieniła
się w niezwykłe, magiczne miejsce, a nasze przedszkolaki zamieniły
się w piękne księżniczki, elfy, wróżki. Pojawili się również policjanci,
strażacy, super bohaterowie i postacie z bajek. Nie zabrakło
oczywiście najważniejszego, czyli wróżb. Tak więc każdy uczestnik
andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe
serce z imionami przyszłych sympatii, mógł się dowiedzieć kim
zostanie w przyszłości. Nie zapomnieliśmy również o laniu wosku                                   i odczytywaniu wróżby z cienia jaki się pojawił – wyobraźnia dzieci nie
zna granic. Wszystko to uświetniła dobra zabawa i tańce przy
ulubionej muzyce dzieci.
Zabawa była przednia.

no comments


Wyjazd integracyjny

Dnia 28 września odbyła się wycieczka do Kompleksu Turystycznego „Brzezóvka”            w Domatkowie. Był to wyjazd integracyjny dla dzieci i rodziców z przedszkola „Jagódka” oraz z zerówki. Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. dmuchane zjeżdżanie, basen z kulami wodnymi oraz łódeczkami, wiele gokartów oraz rowerków a także duża piaskownica w której mogły poszukiwać szczątki dinozaurów. Na zakończenie wyjazdu czekał na wszystkich pyszny poczęstunek.                                                                      Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc. 

 

no comments


PRZEDSZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW NAUCZANIA

Przedszkolny Zestaw-programow-i-podrecznikow-202223-przedszkole-Jagodka-WERSJA-A

no comments


Cyrk u "Jagódek"

Dnia 25 maja gościliśmy w naszym przedszkolu Cyrk. Wszystkie dzieci – począwszy          od maluchów aż do starszaków – z zapartym tchem śledziły występy pary cyrkowców. Program artystyczny zawierał m. in. pokaz umiejętności słonia, taniec z gołębiami, akrobacje z kundelkami i wiele innych. Artyści zaprosili także nasze przedszkolaki        do wspólnych występów. Za swój występ artyści zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. Tego dnia w przedszkolu było mnóstwo śmiechu i zabawy.

no comments


Dzień głośnego czytania

W ramach programu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury ''  27 maja                       w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka '' odbyło się głośne czytanie bajek. Tym razem Naszym gościem była Pani Jadwiga Trojnacka – mama jednego z przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wprowadzenie dzieci w świat bajek.

no comments


Dzień dziecka

Z okazji Dnia Dziecka nasze  przedszkolaki  i uczniowie szkoły pojechały  na wycieczkę do Kompleksu Turystycznego „Brzezóvka” w Domatkowie. Na dzieci czekało tam wiele atrakcji m.in. dmuchane zjeżdżanie, karuzela, basen z kulami wodnymi oraz łódeczkami, wiele gokartów oraz rowerków, a także duża piaskownica w której mogły poszukiwać szczątki dinozaurów. Dla dzieci przygotowany był słodki poczęstunek, grill    i napoje. W przygotowanie kiełbasek z grilla zaangażowały się panie przewodniczące Rady Rodziców z przedszkola i szkoły, zaś pobyt na placu zabaw w Brzezówce                i poczęstunek zasponsorowało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś”,        a autobus udostępnił Urząd Gminy w Cmolasie za co serdecznie dziękujemy.

no comments


Alpaki u "Jagódek"

Dnia 18 maja nasze Przedszkole odwiedziły alpaki. Ich opiekunki przedstawiły piękne zwierzątka z imienia i scharakteryzowały ich budowę ciała. Każde dziecko miało okazję pogłaskać zwierzątko i poczęstować je marchewką. Alpaki, zarówno Heniu jak i Miki chętnie uczestniczyły w spotkaniu z przedszkolakami, dawały się pogłaskać i przytulić

no comments


Dzień głośnego czytania

W ramach programu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury '' 17 maja w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka '' odbyło się głośne czytanie bajek. Tym razem naszym gościem była mama Jakuba – Pani Małgorzata Rachwał. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wprowadzenie dzieci w świat bajek.

no comments