Przedszkole

 


Informacja

OGŁOSZENIE Spotkanie organizacyjne wychowawcy z rodzicami dzieci przedszkolnych odbędzie się dnia 24.09.2019r. (wtorek) o godz. 16;30 Serdecznie zapraszam Magdalena Wilk

OGŁOSZENIE

25.09.2019r.(środa) godz.9.00 odbędzie się Spotkanie Integracyjne

dla dzieci i rodziców z przedszkola i kl.,,0 ’’ w PARKU ROZRYWKI BRZEZÓVKA

Domatków 36 F.

Cena wejścia do parku ; dzieci - 12,00 zł osoba

rodzic -  6,00 zł osoba

Razem  – 18,00 zł

Koszty wejścia do parku pokrywają rodzice. Pieniądze proszę wpłacać u wychowawcy lub u pani Ewy do 23.09.2019r.

Dojazd własnym transportem.

Poczęstunek( kawa, herbatka ,ciasteczka ,  kiełbaska z grilla ) zapewnia Stowarzyszenie.

no comments


Informacja

no comments


WYCIECZKA SZKOLNA

W dniu 18 czerwca 2019r. dzieci z NP „Jagódka” oraz NSP w Jagodniku wraz z rodzicami wzięli udział w corocznie organizowanej wycieczce szkolnej. Tym razem wybraliśmy się do „Magicznych Ogrodów”. „Magiczne Ogrody” to park tematyczny urozmaiconymi miejscami do zabawy i doświadczania natury. Była to wspaniała okazja do integracji, wzajemnych rozmów, wspomnień z mijającego roku szkolnego. Wszyscy wrócili zmęczenia ale uśmiechnięci i bardzo zadowoleni. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację wyjazdu:)

DSC_3262.jpg
       

no comments


DZIEŃ DZIECKA

Moc atrakcji dla małych i większych, znakomita atmosfera, uśmiechnięte dziecięce twarze, wiosenna pogoda. Organizatorzy Dnia Dziecka, który odbył się 29 maja zadbali, żeby był to niezapomniany dzień. Dzieci z NP „Jagódka” i NSP w Jagodniku świętowały w Kompleksie Turystycznym „Brzezóvka” w Domatkowie. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, a przede wszystkim dziękujemy SRWJ „Nasza Wieś” za sponsorowanie wyjazdu.

DSC_2442.jpg

no comments


Informacja.

no comments


Międzynarodowy Dzień Czekolady.

Międzynarodowy Dzień Czekolady   12 kwietnia nasze przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Czekolady. Z okazji tego święta dzieci zapoznały się z historią czekolady, procesem produkcji oraz jej wartościami. Dowiedziały się również, iż spożywana w nadmiarze może zaszkodzić. Rozpoznawały różne rodzaje czekolady. Maluchy mogły liczyć na mnóstwo słodkich atrakcji: słodkie konkursy, degustacje słodyczy, czekoladowe tańce. Na zakończenie każde dziecko otrzymało czystego wafla oraz zrobioną masę czekoladową. Zadaniem przedszkolaków było posmarowanie tą masą wafli i przyozdobienie cukierkami.

DSC_1173.jpg
   

no comments


Wycieczka.

Wycieczka do „Flyo” w Mielcu 10.04.2019r. nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Parku Zabaw „Flyo”  w Mielcu. Tam czekało na nich wiele atrakcji: ścianka wspinaczkowa, sala balowa, strefa rycerzy, tor przeszkód, wieża, mur obronny, gladiator, arena dla dzieci. Dzieci spędziły wyjątkowe chwile, którym towarzyszyła wspaniała zabawa. Pełni wrażeń, zmęczone, ale uśmiechnięte i zadowolone wróciły do przedszkola. Aneta Guźda

no comments


REKRUTACJA 2019/2020

Dyrekcja Niepublicznego Przedszkola „Jagódka”

informuje, że wszystkie dzieci zapisane na

rok przedszkolny 2019/2020 zostały przyjęte.

Lista dostępna u dyrekcji.

Dziękujemy rodzicom za zapisanie dzieci do naszego przedszkola.

                 

no comments


Wycieczka .

Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej 3 kwietnia 2019r. nasze przedszkolaki odbyły bardzo interesującą wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Dzieci zwiedziły budynki, dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka i policjanta. Zobaczyły, którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie samochodów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia kasków, wejście do wozu strażackiego oraz zrobienie zdjęcia na quadzie. W policji przedszkolaki mogły zobaczyć sprzęt, który wykorzystują policjanci do swojej pracy: kamizelki kuloodporne, kaski, tarcze ochronne, latarkę, lizak „stop”, kajdanki i pałkę policyjną. Wszyscy zostali sfotografowani z jednym z wybranych sprzętów. Podczas wycieczki miały możliwość obserwowania funkcjonariuszy w trakcie pracy oraz zwiedzanie poszczególnych pomieszczeń komendy. Ostatnia atrakcją było zwiedzanie radiowozu policyjnego i zrobienie w nim zdjęć. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że te zawody bardzo im się podobają, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby pracować w Straży lub w Policji.

DSC_0759.jpg
DSC_0836.jpg
         

no comments


„Jagódki” sieją i sadzą wiosenne kwiatki.

Wraz z nadejściem wiosny przedszkolaki wraz z nauczycielem postanowiły założyć własny kącik przyrody z roślinkami. Dzieci miały możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami nasion, akcesoriami niezbędnymi do założenia uprawy oraz dowiedzieć się w jaki sposób je zasiać i pielęgnować. Następnie pod okiem nauczyciela samodzielnie zasiały nasiona: kopru, oregano, pietruszki, szczypiorku, bazylii, bratka, astra, aksamitek, owsa oraz zasadziły kwiatki: hiacynty, bratki, narcyzy, pierwiosnki, szafirki. Każde dziecko również mogło zasiać swoją własną rzeżuchę. Po skończonej pracy przedszkolaki obiecały, że będą podlewać codziennie nasiona i czekać z niecierpliwością, kiedy pojawią się zielone roślinki.

DSC_0649.jpg
             

no comments


Wiosna!!!

„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy, przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży. Witały ją: bocian, skowronek i szpaki, witały ją także wszystkie przedszkolaki…” 21 marca do naszego przedszkola zawitał niesamowity gość ubrany w piękną kolorową suknię, kapelusz i z koszem kwiatów - Pani Wiosna. Kolorowa pani przygotowała dla dzieci różne zadania- chciała m.in. sprawdzić czy najmłodsi znają oznaki wiosny i jak sobie radzą z liczeniem. Dzieci bawiły się również z Panią Wiosną przy dźwiękach wesołych melodii. Zaprosiła wszystkich do wspólnego pochodu z kukłą Marzanny. Przedszkolaki wyruszyły w radosny pochód powitania wiosny. Kulminacją było wrzucenie Marzanny do pobliskiego stawu symbolizując tym samym odejście zimy i powitanie wiosny. „Marzanno, Marzanno! Już nie chcemy ciebie! Niech świeci nam słonko na wiosennym niebie!”

DSC_0571.jpg
             

no comments


Wycieczka do Centrum Zabaw „Fantazja”.

    27 lutego odbyła się wycieczka do Centrum Zabaw „Fantazja” w Rzeszowie. Nasze przedszkolaki oraz kl.,,O'' mogły korzystać z ciekawych konstrukcji zabawowych, wielopoziomowych labiryntów, dmuchanych zjeżdżalni, basenów z piłeczkami, plastikowych domków, samochodzików, ścianki wspinaczkowej i wielu innych atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci bawiły się wyśmienicie, miały okazję wykazać się zręcznością, zwinnością oraz sprawnością. Wycieczka była sponsorowana przez organ prowadzący.

DSC_0084.jpg
               

no comments


Dzień Babci I Dziadka w przedszkolu.

Babcia i dziadek są zawsze blisko - tak nas kochają, Że wszystkie siły i czas swój cały nam poświęcają. A kiedy mamy jakieś kłopoty, albo zmartwienie, Możemy zawsze liczyć na pomoc i pocieszenie.”

Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane babcie i dziadkowie. 21, 22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy - to Dzień Babci i Dzień Dziadka.

16 - 17 stycznia 2019r. w NSP i w NP „Jagódka” w Jagodniku zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli wyjątkowi goście – Babcie i Dziadkowie naszych uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas również: wójt gminy Cmolas – p. Eugeniusz Galek, sekretarz gminy Cmolas – p. Marian Posłuszny, sołtys wsi Jagodnik – p. Andrzej Gul, radny wsi Jagodnik – p. Ryszard Warzocha, a także członkowie zespołu ludowego „Cmolasianie”.

Dzieci starannie przygotowały się dla nich pod okiem nauczycieli by uroczystości wypadły wspaniale. Przedszkolaki i klasa,,O''recytowała wiersze oraz śpiewała piosenki, klasy 1-3 dodatkowo zaprezentowały krótką inscenizację „O wesołym życiu Dziadka Mariana i Babci Gieni”.

Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich „skarbów”.

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na obiad i słodki deser przygotowany przez rodziców i SRWJ  "Nasza Wieś".

To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

DSC_0951.jpg
       

no comments


Zapisy Rok Szkolny 2019/2020

KARTA ZAPISU DO PRZESZKOLA- pobierz

NOWA KARTA ZAPISU DO SZKOŁY ZERÓWKA  - pobierz

KARTA ZAPISU DO SZKOŁY -KLASA ,,I'' - pobierz

 

no comments


Święty Mikołaj w Przedszkolu

  „6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie. A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty”   30 listopada nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Uczniowie klasy „0” przywitały go piosenkami oraz krótką inscenizacją. Mikołaj obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie oraz usiąść mu na kolanach. Na twarzach przedszkolaków malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

DSC_0656.jpg
           

no comments


Zabawa andrzejkowa.

  „Andrzejkowe mamy święto, Co się dzisiaj nam wywróży? Mamy miskę pełną wody, Wosk w garnuszku i klucz duży.”

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić…
W środę 28 listopada  obchodziliśmy w  naszym przedszkolu Andrzejki. Wszystkie dzieci chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Przedszkolaki rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanego zaczarowanego kółka sprawdzały kim zostaną w przyszłości.  Dużo  radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Wszyscy po kolei podchodzili do miski z wodą i z pomocą dorosłej osoby lali wosk przez dziurkę od klucza wypowiadając przy tym zaklęcie „Czary – mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie. Zaraz wszyscy się dowiedzą co nam wróżby przepowiedzą”. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce. Jak zawsze nie zabrakło pięknych bajkowych postaci, za które przebrały się przedszkolaki.
DSC_0919.jpg
         

no comments


Dzień Pluszowego Misia.

  25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci  i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W naszym przedszkolu uroczystości z okazji tego święta odbyły się 23.11.2018r.   Tego szczególnego dnia dzieci przybyły ze swoimi ulubionymi pluszakami, które były honorowymi gośćmi. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Następnie przedszkolaki podziwiały tort w kształcie misia oraz odśpiewały „Sto lat”. Kolejnym punktem spotkania była gimnastyka z misiem oraz zabawy przy piosenkach. Dzieci wspaniale poradziły sobie podczas zabaw. Na zakończenie dzieci piekły pyszne ciasteczka w kształcie misia, Dzień ten był pełen wrażeń.

DSC_0672.jpg
       

no comments


Święto Niepodległości.

9 listopada 2018 r. Niepubliczne Przedszkole. „Jagódka” wraz z Niepubliczną Szkołą Podstawową w Jagodniku świętowali 100-lecie odzyskania przez Polskę wolności. Na uroczyste obchody Święta Niepodległości przybyło wielu zaproszonych gości: Zastępca Wójta Gminy Cmolas –p. Lesław Budzisz, Sołtys wsi Jagodnik – p. Andrzej Gul, Radny wsi Jagodnik – p. Ryszard Warzocha, mieszkańcy wsi Jagodnik – p. Anna Bąba i p. Teofil Białek, ks. prał. Tadeusz Kulig oraz Rodzice naszych uczniów. Podniosły charakter wydarzeń tego dnia zaznaczyły też piękne dekoracje, odświętne stroje wraz z kokardą narodową przypiętą na piersi. Na początku głos zabrała pani dyrektor Dorota Terlaga, która przywitała wszystkich i zaznaczyła jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków. Część artystyczna rozpoczęła się od koncertu Mobilnej Filharmonii. Muzycy dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń. Pieśni patriotyczne w ich wykonaniu sprawiły, że każdemu mocniej zabiło serce, a wspólnie odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego” wzruszył niejednego uczestnika apelu. Następnie swoje zdolności recytatorskie zaprezentowały przedszkolaki oraz dzieci z klasy „0”. Uczniowie klas 1-3 przedstawili krótki program słowno-muzyczny, w którym przypomnieli najważniejsze daty i wydarzenia prowadzące Polaków do odzyskania wolności po 123 latach zaborów. Pięknym momentem był „Biało-czerwony taniec” do piosenki „Co to jest niepodległość…”, który był przesłaniem pokoju, jedności i wolności. Kolejnym punktem uroczystości patriotycznej była żywa lekcja historii o patriotyzmie i tożsamości narodowej przekazana przez p. Annę Bąba, p. Teofila Białka oraz ks. prał. Tadeusza Kuliga. W tym dniu został również rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. „Moja mała Ojczyzna” zorganizowany w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Komisja konkursowa przyznała po trzy miejsca w każdej kategorii wiekowej oraz dodatkowe wyróżnienia. Wszystkie prace konkursowe przyozdobiły nasz szkolny korytarz, a dzieci za trud i wysiłek włożony w ich wykonanie zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania obchodów Święta Niepodległości w NSP w Jagodniku.

DSC_0711.jpg
       

no comments


Śniadanie daje moc.

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasze przedszkole włączyło się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

8 listopada nasze przedszkolaki mogły własnoręcznie wykonać i zjeść zdrową kanapkę. Akcja edukacyjna dostarczyła dzieciom wiele radości  z samodzielnie przygotowanego zdrowego śniadania i jego degustacji z rówieśnikami.

     

no comments


Urodzinki w przedszkolu.

Każde dziecko marzy o tym, aby dzień ich urodzin był jak najpiękniejszy. Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną, ale wiele radości sprawia im kiedy mogą bawić się wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola. W miesiącu październiku swoje 4 – te urodziny obchodzili Milenka, Albert i Karol. Jak zawsze nie zabrakło wspaniałych konkurencji, przy których dzieci mogły wykazać się niezwykłymi umiejętnościami, zabaw, podczas których jubilaci mogli poczuć się wyjątkowo. Był również pyszny tort, owoce i prezenty. Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności jubilatów. To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Dlatego w naszym przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka.

DSC_0845.jpg
             

no comments


Pasowanie na przedszkolaka.

Dzień 2 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci z  naszego przedszkola i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły otrzymując od rodziców gromkie brawa.               Odświętny strój i piękne birety, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dorota Terlaga – dyrektor przedszkola z pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Dzieci przyrzekały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i kuferek z niespodziankami od Stowarzyszenia oraz upominek od Rady Rodziców. Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zaproszeni zostali do wspólnego poczęstunku. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli.

DSC_0617.jpg
                         
                       

no comments


Wycieczka do piekarni.

19 padziernika 2018r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do piekarni w Cmolasie. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku chleba, poznanie produktów do wyrobu pieczywa. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi oraz magazyn z workami mąki. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, waga ,krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł jednak na przedszkolakach ogromny piec. Przedszkolaki dowiedziały się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi ciasteczkami. Przedszkolaki wróciły zadowolone, pełne wrażeń. Serdecznie dziękujemy właścicielowi piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

DSC_0599.jpg
   

no comments


Teatrzyk ,,Odważny pastuszek''

 

8 października odwiedził nas teatr Eden z przedstawieniem "Odważny pastuszek". Przedszkolaki z uwagą śledziły przygody biblijnego Króla Saula i pasterza Dawida, który dzięki swojej odwadze pomógł królowi zapanować nad jego złym humorem i potrafił rozśmieszyć pochmurnego i zawsze niezadowolonego Saula. Ze spektaklu wypłynął cenny morał mówiący o tym, iż nie warto się gniewać, a bycie miłym i dobrym dla wszystkich potrafi czynić cuda. Podczas spektaklu przedszkolaki brały aktywny udział w śpiewie, tańcach, a także pomagały budować zagrodę dla owieczek i rozmawiały z aktorami, co wpłynęło na ogromne zainteresowanie  aktywności dzieci.

 

no comments


Spotkanie z Panią leśnik

Spotkanie z Panią leśnik 05.10.2018r. nasze przedszkole odwiedziła Pani Natalia Batory leśnik z Nadleśnictwa Kolbuszowa. Pani opowiedziała wszystkim dzieciom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierzęta, które w nim mieszkają. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy, którymi są sarny, dziki, lisy, wiewiórki. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, które ptaki odlatują do ciepłych krajów na zimę, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy oraz jak należy zbierać grzyby w lesie. Na koniec spotkania dzieci kolorowały grzybki, które później zostały umieszczone na sznureczku. Za aktywność podczas zajęć przedszkolaki otrzymały książeczki wydane przez nadleśnictwo. Wszystkie dzieci gorąco podziękowały naszemu gościowi drobnym słodkim upominkiem za tak ciekawe i pouczające spotkanie.

małgorzata 123.jpg
     

no comments


Wycieczka do Skansenu w Kolbuszowej

27 września 2018r. w ramach realizacji projektu dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” odbyły wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Wyjazd do skansenu miał na celu poznanie zabytków kultury regionalnej, dorobku historycznego, architektury i tradycji, ukazanie warunków życia na wsi w dawnych czasach, czynności gospodarskich, upraw polowych oraz tradycyjnych rzemiosł.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały stare, drewniane zagrody, szkołę wiejską, kuźnię oraz wiele innych ciekawych obiektów. Obserwowały zwierzęta hodowane w niektórych zagrodach. Przedszkolaki miały również okazję zobaczyć dawne drewniane zabawki tj. koniki na biegunach, klepaki, terkotki, kurki, kołyski i taczki.

Na zakończenie każdy uczestnik miał za zadanie wykonać obrazek przyklejając na swoich karteczkach liście, trawę lub kwiatki znalezione w parku.

   

no comments


Wyjazd integracyjny.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE 19 września 2018r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” z Jagodnika wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami udali się na spotkanie integracyjne do kompleksu turystycznego „Brzezóvka” w Domatkowie. Celem spotkania była integracja dzieci i rodziców podczas wspólnych zabaw i poczęstunku. Po dotarciu na miejsce dzieci wraz z przewodnikiem i opiekunami udali się, aby pozwiedzać park historyczny. Spacerując po alejkach, można było ujrzeć figury dinozaurów, zwierząt, a także postaci mitologicznych i historycznych. Najmłodsze pociechy miały możliwość zrobienia zdjęcia w paszczy i jajku dinozura. Kolejnym punktem spotkania była już tylko zabawa w ogromnym namiocie pełnym dmuchańców. Dodatkowo również przedszkolaki miały do dyspozycji kule wodne, łódeczki, eurobungee, mini boisko do piłki nożnej, które sprawiły dzieciom ogromną radość. Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się ogromna piaskownica  w której znajdował się szkielet dinozaura. W przerwie zabawy na każdego czekała pieczona kiełbaska, ciepła herbatka oraz słodkości przygotowane przez rodziców i organizatorów spotkania. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Wszyscy uczestnicy spotkania wyjeżdżali zmęczeni, ale zadowoleni  i  uśmiechnięci.

DSC03203.jpg
     

no comments


Wycieczka do Straży Pożarnej

Wycieczka do Jednostki Gaśniczo-Pożarniczej w Nowej Dębie stała się już u nas w przedszkolu tradycją. 24 maja  nasze przedszkolaki uczestniczyły  w spotkaniu ze strażakami. W siedzibie straży uczestnicy wycieczki zostali przywitani przez wszystkich pełniących dyżur strażaków, którzy czekali już na nasze przyjście. Podczas spotkania zwiedzaliśmy pomieszczenia remizy: stołówkę, salę gimnastyczną, siłownię, miejsce odpoczynku strażaków oraz garaże, w których można było obejrzeć z bliska strój strażacki, ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego. Kiedy samochód wyjechał z garażu na plac dzieci mogły również obserwować pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru, usuwania skutków wypadków drogowych lub innych katastrof. Przedszkolaki także miały możliwość pod okiem czujnych strażaków przećwiczyć umiejętność lania wody ze strażackiego hydrantu. Dzieci wróciły do przedszkola z mnóstwem niezapomnianych wrażeń.

DSC_0660.jpg
     

no comments


Poczytaj mi proszę.

     W ramach  cyklu spotkań 21 maja 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytała mama Wiktorki - Pani  Elżbieta Magda.

DSC_0785.jpg
   

no comments


Wycieczka do fabryki czekolady,, Coco de mer''

11 maja 2018r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Fabryki Czekolady „Coco de mer” w Rzeszowie. Wycieczkę rozpoczęli od przejścia przez fabrykę. Przy wejściu wszystkich powitał ich unoszący się wszędzie zapach czekolady. Dzieci miały możliwość podziwiania czekoladowej wystawy malutkich rzeźb i obrazków. Po zwiedzaniu nadszedł czas na tworzenie własnych dzieł. Dzieci samodzielnie malowały rysunki czekoladą z rękawa cukierniczego. Gdy obrazki były gotowe zostały umieszczone w lodówkach, aby pod koniec wycieczki każdy mógł zabrać swój własny ze sobą. Po warsztatach wszyscy wspólnie bawili się na sali zabaw w „Małpim gaju” i w „Strefie malucha”. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki mógł obserwować jak powstaje wata cukrowa oraz jej skosztować. Do przedszkola wszyscy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi.

no comments


Poczytaj mi proszę.

      W ramach  cyklu spotkań 12 kwietnia 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytała mama Oliwki  - Pani  Edyta Karkut.

DSC_0774.jpg

no comments


Poczytaj mi proszę.


W ramach  cyklu spotkań 05 kwietnia 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytała mama Filipka - Pani Małgorzata Rachwał.

DSC_0667.jpg

no comments


Przedszkolaki na zakupach.

  W dniu 13. 03. 2018 r. przedszkolaki wybrały się do pobliskiego sklepu. Wizyta związana była z tygodniowym tematem zajęć. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Ponadto przedszkolaki poznały kasę fiskalną i wagę elektroniczną oraz sposób ich obsługi. Dzieci miały okazję obserwować pracę ekspedientki oraz sposób zamawiania towaru. Z wielkim zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki i lodówki. Na pamiątkę naszej wizyty w ramach podziękowania za tak ciepłe przyjęcie maluchy wręczyły pani ekspedientce drobny upominek, a same zostały obdarowane pysznymi lizakami i cukierkami. Wizyta w sklepie była bardzo interesująca i pouczająca dla naszych przedszkolaków.

DSC_0539.jpg

no comments


Poczytaj mi proszę.

   W ramach  cyklu spotkań 27 marca 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytała mama Weroniki -Pani Anna Zięba.

DSC_0573.jpg
 

no comments


Wiosna w przedszkolu.

Dnia 21 marca o naszego przedszkola przyszła Pani Wiosna ubrana w zielona suknię, kapelusz i z koszem kwiatów. Przybyła ona, aby pożegnać mroźną zimę i przywitać ciepłą i słoneczną wionę. Rozmawiała z dziećmi o pierwszych oznakach wiosny. Przedszkolaki wymieniały nazwy wiosennych kwiatów oraz ptaków, które wracają do nas wiosną.

Wszyscy znakomicie bawili się z Panią Wiosną przy muzyce.

DSC_0718.jpg
 

no comments


Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 19 marca 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytał tata Michałka - Pan Łukasz Wolak.

DSC_0555.jpg

no comments


Poczytaj mi proszę

W ramach  cyklu spotkań 12 marca 2018 r.bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Julii - Pani Małgorzata Piekarska.

DSC_0533.jpg
     

no comments


Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 1 marca 2018 r.  bajki dla chłopców i dziewczynek czytał Sekretarz Gminy Cmolas  -Pan Marian Posłuszny.

DSC_0665.jpg

no comments


Zapisy do Przedszkola ,,Jagódka ''na rok 2018/2019

NOWA KARTA ZAPISU DO PRZEDSZKOLA  rok 2018/19 -POBIERZ   NOWA KARTA ZAPISU DO SZKOŁY ZERÓWKA -KLASA 1 rok 2018/19  - POBIERZ         

no comments


Dzień Babci i Dziadka u ,,Jagódek''

Dnia 30.01.2018 r.o godz.12.00 w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka'' w Jagodniku odbyła się uroczystość z okazji ,,Dnia Babci i Dziadka''. Część artystyczną przygotowały przedszkolaki wraz z panią Magdaleną W. oraz Panią Anetą G. Przedszkolaki swój występ rozpoczęły  pokazem mody.Następnie pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki . Swój występ zakończyły tańcem. Gościnnie wystąpił też zespół instrumentalny ze szkoły muzycznej w Kolbuszowej, który umilał czas seniorom grając piękne kolędy i przyśpiewki. Zaproszeni goście , którzy zaszczycili nas swoją obecnością wszystkim babciom i dziadkom złożyli życzenia.Nie zabrakło również poczęstunku przygotowanego przez S.R.W.J i Radę Rodziców. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie.

DSC_0586.jpg
   

no comments


Zabawa choinkowa w przedszkolu.

W naszym  przedszkolu 24 stycznia odbyła się   zabawa choinkowa . Oprawę muzyczną poprowadził wodzirej  pan Damian , który zabawiał starsze i młodsze dzieci.

DSC_0705.jpg

no comments


Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 18 stycznia  bajki dla przedszkolaków czytał radny wsi Ostrowy Baranowskie - Pan Dariusz Mielczarek.

DSC_0522.jpg

no comments


Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 18 grudnia  bajki dla chłopców i dziewczynek czytał Wójt Gminy Cmolas -Pan Eugeniusz Galek.

DSC_0743.jpg
         

no comments


Wycieczka ,,Jagódek do ,,Fantazji''

W dniu 14 grudnia odbyła się   wycieczka do Centrum Zabaw "Fantazja" w Rzeszowie. Przedszkolaki mogły korzystać z wielu atrakcji;  dmuchanych zjeżdżalni, trampoliny, basenów z kulkami, domków dla wróżek i innych... W trakcie zabawy pojawiła się Śnieżynka, która rozdała wszystkim słodkie upominki . Wszyscy świetnie się bawili. Wycieczka była sponsorowana  przez organ prowadzący.

DSC_0704.jpg
 

no comments


Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 13 grudnia  bajki dla chłopców i dziewczynek czytał Radny wsi Jagodnik-Pan Ryszard Warzocha.

DSC_0597.jpg

no comments


Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 6 grudnia  bajki dla chłopców i dziewczynek czytał Sołtys wsi Trzęsówka ,Radny powiatu kolbuszowskiego -Pan Ryszard Sukiennik.

DSC_0550.jpg
     

no comments


Mikołaj w przedszkolu.

Dziękujemy Kochany Mikołaju!

Za ciepłe słowa, ciekawe opowieści i piękne prezenty, którymi obdarowałeś wszystkich początkiem grudnia. Cały rok czekaliśmy na Ciebie i wraz z pierwszym śniegiem dotarłeś swoimi saniami do „jagódkowego przedszkola”. Dla nas maluchów było to niezapomniane spotkanie, które zostanie z nami na zawsze.  Wszyscy z serca dziękujemy i zapraszamy za rok. 

DSC_0624.jpg
       

no comments


Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 30 listopada  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Milenki– Agnieszka Maciejak.

DSC_0717.jpg

no comments


Andrzejki w przedszkolu.

„W naszym zamku pełnym czarów,dziś otrzymasz wiele darów” W naszym przedszkolu 29 listopada 2017 roku odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci zaczęły ten dzień od wspólnej zabawy taneczno – ruchowej, którą prowadził  - znany i lubiany przez wszystkie dzieci – Pan Damian Wdowiak. Przedszkolaki poznały zwyczaje obchodzenia andrzejek poprzez różne zabawy np., „Kim będę”, odczytywanie symboli z gwiazdek czy z „Koła przyszłości”. Wróżbom towarzyszyła muzyka, wystrój sali nawiązujący do tradycji andrzejek, a także światło lampek i świec, które wprowadzało dzieci w nastrój czarów. Podczas zabawy wszystkim towarzyszyła miła atmosfera i nawet paniom udzieliła się chęć przebierania.

DSC_0568.jpg
                       

no comments


Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 24 listopada  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Michałka– Pani Anna Wiącek.

DSC_0540.jpg
         

no comments


Wycieczka ,,Jagódek '' do Szkoły Muzycznej.

15 listopada 2017 roku przedszkolaki wraz z oddziałem „0” odwiedziły Szkołę Muzyczną I stopnia w Niwiskach. U progu szkoły przywitała nas Pani Dorota Wilk – dyrektor placówki, która oprowadziła dzieci po szkole i z wielkim zaangażowaniem i cierpliwością opowiadała o tajnikach gry na różnych instrumentach. Dzieci miały możliwość wejść do wszystkich klas, w których znajdowały się różne instrumenty – była klasa gitary, klasa saksofonu, klarnetu, akordeonu, kontrabasu i wiele innych. Na koniec wizyty dzieci wzięły udział we wspólnym muzykowaniu i tańcach przy akompaniamencie fortepianu, na którym grała Pani Dorota w dworku Hupki. Przedszkolaki złożyły podziękowania i gromkimi brawami pożegnały się ze Szkołą Muzyczną i Panią Dyrektor.

DSC_0654.jpg

no comments