Archiwum z sierpień, 2018

WIELOPOKOLENIOWE SPOTKANIE RODZINNE W JAGODNIKU.

 

1 września 2018 r. zrealizowana została się we wsi Jagodnik pierwsza część projektu WIELOPOKOLENIOWE SPOTKANIA RODZINNE zrealizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świerczów z dofinansowania z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie dla dwóch powiatów kolbuszowskiego i tarnobrzeskiego.

WIELOPOKOLENIOWE SPOTKANIE RODZINNEna placu Domu Strażaka żegnające wakacje zostało zorganizowane dla rodzinzJagodniku i gminy Cmolas we współpracy partnerskiej ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jagodnik „Nasza Wieś”i Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Świerczów dla mieszkańców z powiatu kolbuszowskiego, jak również mieszkańców Durdy, powiatu tarnobrzeskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem „Tor Rozwoju”. Ci ostatni wzięli udział w spotkaniu na terenie wsi Jagodnik z pokazem swoich zdrowych efektów kulinarnych jako wymiana doświadczeń. Do organizacji zaangażowało się wiele osób ze współpracujących stowarzyszeń oraz sołtys wsi Jagodnik z rodziną. Co doprowadziło do wspaniałego wspólnego integrowania się w celu promocji rodziny wielopokoleniowej(dziecko, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, pradziadkowie),którzy wspólnie spędzali miło i radośnie czas na występach dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku i innych młodych talentów np. zespołu STAYS z Kolbuszowej czy recitalu akordeonisty Michała Stochela z Zarębek. Całość poprowadziła Dorota Terlaga –Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku. Rodziny mogły bawić się z w kreatywne zabawy z wodzirejem i DJ z Fabryki zabawy z Weryni. Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie, a na głodnych kąciki kulinarne ( grill, napoje, wyroby kulinarneczłonków stowarzyszeń). Wieczorem do tańca zaprosił zespól PROGRES. Wszyscy bawili się widać doskonale bo do Jagodnika przybyły niespotykane tłumy.

Spotkanie uświetnili również zaproszeni gości, którym za przybycie dziękujemy, m.in. Zbigniew Chmielowiec-poseł na sejm RP z ziemi kolbuszowskiej, Ewa Draus-radna sejmiku województwa podkarpackiego, Eugeniusz Galek-wójt gminy Cmolas, Marian Posłuszny – sekretarz gminy Cmolas oraz Ryszard Warzocha – radny wsi Jagodnik czy Stanisław Sukiennik i Ryszard Sukiennik-radni wsi Trzęsówka. Wspierali nas prezes OSP oraz komendant OSP w Jagodniku.

IMG_20180901_142136.jpg