Archiwum z czerwiec, 2021

Informacja.

Uprzejmie informujemy, że 25.06.2021r.(piątek)o godz. 9.00 odbędzie się uroczysta  msza na zakończenie roku szkolnego . Po mszy o 10.15  w Niepublicznej Szkole Podstawowej odbędzie się uroczysta akademia.

                                               Serdeczne zapraszamy.

Informacja

Uprzejmie informujemy, że 25.06.2021r.(piątek) o 10.15 w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka ‘’odbędzie się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Zostaną wręczone dyplomy i upominki.

Prosimy elegancko ubrać dzieci .

Akcja charytatywna w Jagodniku.

Zakończenie tegorocznej zbiórki nakrętek na rzecz potrzebujących

w placówkach oświatowych w Jagodniku

„Choć jesteśmy jeszcze mali

bardzo chętnie pomagamy,

 innym dzieciom coś potrzeba

i czyściejsza będzie gleba” 

   Jak co roku kończymy akcję zbiórki nakrętek na rzecz potrzebujących w ramach działań charytatywnych ucząc się ekologicznego dbania o środowisko i równocześnie pomagania innym. W ramach działań programu  wychowawczo-profilaktycznego w naszym Przedszkolu „Jagódka” i Szkole Podstawowej cały rok dzieci i ich rodzice przynosili nakrętki. Uzbierało się kilka worków.  Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie się w zbiórkę.

Nie przerywamy tej akcji i nadal zapraszamy do dalszej pomocy na rok następny. Zachęcamy również do innych naszych akcji organizowanych na terenie przedszkola i szkoły.

Jak co roku przeznaczamy nakrętki na rzecz dziewczynki z Kolbuszowej.

 Pomaganie to ważne motto naszej społeczności.

koordynator D.Terlaga

DSC_3666.jpg

Piknik Rodzinny .

 

„Na złe i na dobre niechaj rodzina razem się trzyma.”

 Świętowanie Dnia Rodziny w Jagodniku odbyło się po dwu letniej przerwie 13.06.2021.

Tradycyjnie jak od lat było artystycznie, na sportowo, biesiadnie i muzycznie.

Na początku pani Dorota Terlaga – dyrektor Przedszkola i Szkoły w Jagodniku przywitała uczestników. Następnie Prezes SRWJ ’’NASZA WIEŚ’’ M. Szostak  kierująca stowarzyszeniem podziękowała  wszystkim sponsorom i darczyńcom za wieloletnie wsparcia stowarzyszenia i zaprosiła do wspólnego świętowania.

Cieszyła nas obecność jak corocznie zaproszonych gości, którzy zaszczycili nas swoją  obecnością. Odwiedzili nas:

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ziemi kolbuszowskiej – Zbigniew Chmielowiec z małżonką,

Eugeniusz Galek – gospodarz Gminy Cmolas,

Marian  Posłuszny – sekretarz Gminy Cmolas,

Ryszard Warzocha – Przewodniczący Rady Gminy Cmolas i Radny wsi Jagodnik

Krystyna Warzocha – wieloletnia była sołtys wsi Jagodnik,

Jakub Guźda – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Jagodniku oraz

Eugeniusz Sudoł – komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Jagodniku wraz z zastępem, na których jak zwykle mogliśmy liczyć, że uatrakcyjnią nasz pobyt na Pikniku, pokazując ważny I ciekawy zawód strażaka.

Zaproszeni  goście chętnie przekazali kilka słów dla całej społeczności informując o ważnych planach inwestycyjnych w Jagodniku.

Podziekowania złożyły również Panie przewodniczące Rady Rodziców przedszkola-Gabriela Bieleń i szkoły-Agnieszka Wiśniewska wraz z radami rodziców.

   Głównym punktem Pikniku były występy dzieci w programie artystyczno-tanecznym. Dzieci we współpracy z paniami Magdaleną Wilk, Anetą Guźda, Emilią Biela i Anną Łakomy pokazały swoje talenty muzyczne, taneczne i aktorskie. Dziękujemy paniom za wysiłek włozony w przygotowanie dzieci do występu przed publicznościa.

W dalszej części spotkania czekały na wszystkich takie atrakcje jak urządzenia rekreacyjne, zabawy z Dj Macio, popcorn, grill i poczęstunek przy szwedzkim stołe.

Wszystkim organizatorom i wspomagającym członkom rodzin szkoły i przedszkola oraz stowarzyszenia bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok.

Spotkanie trwało od 14.00 do 20.00 i zakończyło się wspólną krótką potańcówką.

   W ten właśnie sposób świętowaliśmy wspólnie dzień rodziny. Organizatorzy dziękują wszystkim za liczne przybycie i dobra zabawę.

                                                                                                     Dorota Terlaga

DSC_3529.jpg

Świętowanie ,,Dnia Dziecka”

   Przedszkolaki z Przedszkola „Jagódka”  i uczniowie Szkoły Podstawowej  z Jagodnika 2.06.2021 znów odwiedziły ciekawe miejsce w okolicach Kolbuszowej. Wszystkie dzieci miło spędziły czas z nauczycielami i opiekunami w prężnie rozwijającym się na podkarpaciu Kompleksie Turystycznym „Brzezówka” w Domatkowie. W piękny, letni dzień wszyscy uczniowie z  dobrym humorem integrowali się sportowo korzystając z dostępnych atrakcji kompleksu . Wycieczka była prezentem i świętowaniem z okazji Dnia Dziecka.

   Sponsorem spotkania było SRWJ „Nasza Wieś” w Jagodniku.

Z podziękowaniami wszystkim obecnym uczestnikom i życzeniami radości z okazji Dnia Dziecka.

„Bądź dzieckiem jak najdłużej,                                                                                  jak dziecko baw się, śmiej,                                                                                             i kochaj tak, jak dziecko                                                                                              i serce dziecka zawsze miej!”

received_313218530533732.jpg

Informacja

Uprzejmie informujemy , że dnia 4 czerwca 2021r.tj. (piątek ) jest dniem wolnym  od zajęć dydaktycznych i opiekuńczych w Niepublicznej Szkole Podstawowej  i Przedszkolu ,,Jagódka” .