Archiwum dla kategorii ‘szkoła’

Rozliczenie podatku za 2017 rok.

 zakładka z programem do rozliczenia  – POBIERZ  

 

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś”serdecznie dziękuje , wszystkim rodzicom i darczyńcom za przekazanie 1% podatku za 2016 rok. Jednocześnie informujemy ,że chętni rodzice ,którzy chcą przekazać 1% podatku za 2017 rok mogą skorzystać z gotowego programu do rozliczania umieszczonego w zakładce z programem do rozliczenia po wyżej oraz w zakładce  -,,1% Nasze Jagódki  ”      

                           Środki pozyskane z  1% w całości wykorzystywane są na potrzeby szkoły i przedszkola. Wszystkich darczyńców zachęcamy i prosimy o wsparcie 1% .    Z  góry dziękujemy.

    Poinformuj znajomych i przyjaciół o naszej akcji .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisy do Przedszkola ,,Jagódka ”na rok 2018/2019

NOWA KARTA ZAPISU DO PRZEDSZKOLA  rok 2018/19 –POBIERZ  

NOWA KARTA ZAPISU DO SZKOŁY ZERÓWKA -KLASA 1 rok 2018/19  – POBIERZ 

 

 

 

 

Dzień Babci i Dzień Dziadka

23 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci pokazały się z najlepszej strony. Klasa ,,0″ zaprezentowała życzenia dla wszystkich obecnych , a na zakończenie najmłodsze dzieci z naszej szkoły zatańczyły taniec pt. ,,Poszło dziewcze, po ziele…”. Dzieci starsze z klas I-III odtworzyły „Jasełka”, „Familiadę” a uwieńczeniem występu był taniec o charakterze disco. Wszyscy występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.Kochane babcie i dziadkowie otrzymali od swoich wnuków upominki. Po występach zaproszeni goście wójt gm. Cmolas – Eugeniusz Galek, sołtys wsi Jagodnik- Andrzej Gul, radny wsi Jagodnik – Ryszard Warzocha, prezes SRWJ – Małgorzata Szostak oraz pni dyrektor Dorota Terlaga wygłosili kilka ciepłych słów w stronę licznie zebranych gości oraz z serca płynące życzenia. Po części artystycznej wszyscy obecni na uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców i stowarzyszenie . Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i zapraszamy za rok:)

                                                                                                DSC_0673.JPG

Zabawa choinkowa

W naszej szkole jak co roku mogliśmy uczestniczyć w zabawie choinkowej zorganizowanej przez SRWJ i Radę Rodziców. Całą zabawę prowadził wodzirej  pan Damian , który zabawiał starsze i młodsze dzieci. Nie można było się nudzić. W ramach przerwy dzieci korzystały z poczęstunku przygotowanego przez naszych kochanych rodziców: były słodkości, owoce oraz hod – dogi, które cieszyły się dużym powodzeniem:) Dziękujemy za mile spędzone chwile:)

                                                                                                   DSC_0877.JPG

„Zawodowy zawrót głowy…”

Klasa „0” w dniu 21 stycznia przywitała w murach naszej szkoły gościa, a mianowicie panią Marię Perlicką – higienistkę szkolną, która w sposób bardzo konstruktywny opowiedziała dzieciom o swojej pracy, o zagrożeniach wynikających z nieodpowiedniego żywienia oraz o prowadzeniu zdrowego stylu życia. Było to bardzo poruszające spotkanie:) Serdecznie dziękujemy:)

                                                                                                  DSC_0572.JPG

XVI Gala Festiwalu Teatrów w Trzęsówce

Dnia 14 stycznia w Szkole Podstawowej w Trzęsówce odbyło się rozdanie nagród w ramach XVI Edycji Festiwalu Teatrów. Nasi występujący otrzymali liczne nagrody. Klasa „0” zdobyła I miejsce w kategorii przedstawienie oraz nagrodę Specjalną  sołtysa wsi Trzęsówka Pana Ryszarda Sukiennika . Klasy I-III zdobyły II miejsce w kategorii przedstawienie. Oliwia Terlaga z kl,, 0 ”zdobyła nagrodę specjalną dla najmłodszego aktora .Gratulujemy  zwycięzcom .Dziękujemy  rodzicom za współprace i pomoc w przygotowaniu dzieci do występu.

                                                                                                DSC_0394.jpg

Teatrzyk „Opowieść wigilijna”

W dniu 11.01.2018r. dzieci z naszej szkoły miały przyjemność oglądać teatrzyk pt. „Opowieść wigilijna”. Wszyscy mogliśmy się wrócić do czasu magicznych świąt Bożego Narodzenia i bezcenny czas spędzony z rodziną. Aktorzy włączali publiczność i wszystkich pracowników szkoły w czynny udział w przedstawieniu. Było to bardzo miłe doświadczenie. Serdecznie dziękujemy stowarzyszeniu za za sponsorowanie występu.

Wigilia.

Dnia 22 grudnia 2017 roku uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy NP „Jagódka” oraz NSP w Jagodniku spotkali się przy wspólnym wigilijnym stole.Z tej okazji uczniowie klas I-III wystawili jasełka pt.”Betlejem to my sami”. Mali aktorzy przywołali obrazy i sceny Betlejemskiej Nocy, które przeplatały się ze współczesnością.Po części artystycznej Pani Dyrektor Dorota Terlaga oraz Pani Prezes Małgorzata Szostak przekazały wszystkim świąteczne życzenia. Spotkanie wieńczyło tradycyjne dzielenie się opłatkiem i wieczerza wigilijna.                                                                                                                                                                                    Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowania tegorocznego spotkania opłatkowego,     a w szczególności Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole oraz NP „Jagódka”.

DSC_0852.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do Centrum Zabawa „Fantazja”

W dniu 14 grudnia klasa „0” uczestniczyła w wycieczce Centrum Zabaw „Fantazja” w Rzeszowie. Dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji, a mianowicie dmuchanych zjeżdżalni, trampoliny basenów z kulkami, domków dla wróżek i innych… W trakcie zabawy pojawiła się Pani Mikołajowa, która rozdała wszystkim dzieciom upominki , ale wszystko co dobre szybko się kończy i niestety trzeba było wracać…                                                                                                                                                                                                     Dziękujemy sponsorom za wspaniały wyjazd:)

                                                                           DSC_0635.JPG

Wycieczka do Muzeum Dobranocek i Parku Trampolin

Dnia 12 grudnia uczniowie z klas I –III uczesticzyli w wycieczce do Rzeszowa.
Pobyt w parku trampolin Fly Park dostarczył dzieciom wielu radosnych przeżyć. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczesnicy wycieczki mogli korzystać z szeregu atrakcji: ścieżek akrobatycznych, trampolin, basenów wypełnionych gąbkami, ścianki wspinaczkowej.
Następnym punktem wyprawy było Muzeum Dobranocek. Jest to jedyne w Polsce miejsce z wyjątkową kolekcją pamiątek z popularnych animacji dla dzieci (Dobranocek). W muzeum można było przenieść się w czasie do krainy wspomnień, wzruszeń i dobrych emocji. Uczniowie poznali bohaterów bajek, których dziś trudno znaleźć w programach telewizyjnych: Jacka i Agatkę, Rumcajsa, Koziołka Matołka, Misia Coralgola, Misia Uszatka, Pszczółkę Maję, Gąskę Balbinkę, Krecika, Reksia, Bolka i Lolka oraz wiele innych.
Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci

                                                                            20171212_110336.jpg

„Zawodowy zawrót głowy…”

W ramach prowadzonego projektu „Zawodowy zawrót głowy…”, klasa „0” miała przyjemność poznać zawód- ratownik. Gościem naszych starszaków był pan Jacek Szostak, który opowiedział o swojej ciekawej i odpowiedzialnej pracy oraz swoich doświadczeniach. Dzieci z zapartym tchem słuchały oraz zadawały ciekawe pytania. Dziękujemy za poświęcony nam czas:)

                                                                                    DSC_0594.JPG

Zawody w pływaniu

8 grudnia 2017 r. na Krytej Pływalni w Cmolasie odbyły się zawody pływackie pod nazwą
„XIX Mistrzostwa Gminy Cmolas w Pływaniu”. W zawodach uczestniczyło ponad 100 uczniów , którzy startowali w 4 kategoriach wiekowych, przy czym oddzielnie rywalizowały dziewczęta i chłopcy. Niepubliczną Szkołę Podstawową w Jagodniku reprezentował m.in. Karol Lewandowski, który wywalczył I MIEJSCE  oraz Julia Pakłos  zajmując III MIEJSCE na dystansie 25 m stylem dowolnym.

GRATULUJEMY  ZWYCIĘZCOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

                                                                                  DSC_0582.JPG

Święty Mikołaj odwiedził nas…

1 grudnia 2017r. uczniów z NSP w Jagodniku  odwiedził Św. Mikołaj.
Dzieci przywitały gościa piosenką i krótką inscenizacją.
Mikołaj  wszystkich obdarował  wspaniałymi prezentami.
Radości nie było końca.
Wielkie podziękowania  dla  SRWJ za niezwykłe paczki.

                                                                                   DSC_0525.JPG

Zabawa Andrzejkowa

29 listopada na szkolnym korytarzu dzieci ze szkoły i przedszkola miały przyjemność tańczyć i bawić się na zabawie andrzejkowej przygotowanej przez nauczycieli i organ prowadzący. Zabawę prowadził wodzirej w osobie pana Damiana Wdowiak. Dzieci mogły również skorzystać z wróżb andrzejkowych przygotowanych przez nauczycieli. Wiemy już na pewno, że wśród naszych dzieci mamy lekarzy, piosenkarki, dentystów… A nowy zbliżający się rok przyniesie wiele miłych i radosnych  chwil, choć nie zabraknie też solidnej i rzetelnej  pracy:)

                                                                           DSC_0627.JPG

Etap rejonowy konkursu „Literatura i Dzieci”

W dniu 22 listopada uczeń naszej szkoły Karol Lewandowski miał przyjemność reprezentować naszą szkołę w konkursie „Literatura i Dzieci” pod hasłem: „Dzień bez komputera”. Kolejny raz wywalczył wyróżnienie w kategorii: piosenka – piosenką pt. „Jesienne popołudnie”. Serdecznie gratulujemy:)

 

 

 

 

 

Teatrzyk pt. „Pinokio”

20 listopada mieliśmy przyjemność oglądać teatrzyk p. „Pinokio”. Dzieci z zapartym tchem oglądały spektakl, który poprzedzony był  pogadanką na temat „Jak należy zachowywać się w teatrze”. Główny bohater „Pinokio” miał wiele przygód i spotkał wiele różnych postaci – dobrych i złych. Musiał wiele przejść, aby zrozumieć co jest najważniejsze dla niego i innych bliskich mu osób. Na szczęście jak to w bajkach bywa wszystko skończyło się szczęśliwie.:)

                                                                              DSC_0777.JPG

XVI Gminny Festiwal Widowisk i Teatrów

19 listopada nasza szkoła zaprezentowała się na Festiwalu Teatrów w Trzęsówce. W tym roku po raz pierwszy udział wzięła najmłodsza grupa,  a mianowicie klasa „0” w przedstawieniu pt. „Karnawał u Smerfów”. Klasy starsze zaprezentowały przedstawienie o Jasiu i Małgosi, którzy uczą oszczędzania. Wszyscy uczestnicy tegorocznej imprezy chętnie przygotowywali się do występu, który został nagrodzony gromkimi brawami. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uczniów do przedstawień serdecznie dziękujemy.

                                                                                    DSC_0757.JPG

Wycieczka do Szkoły Muzycznej w Niwiskach

W dniu 15 listopada dzieci z klasy „0” oraz z przedszkolaki  z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” miały okazję zobaczyć jak wygląda praca muzyków w Szkole Muzycznej w Niwiskach. Pani dyrektor Dorota Wilk oprowadziła wszystkich obecnych po całym obiekcie. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć a nawet spróbować gry na instrumentach. Na koniec spotkania   poczęstowała wszystkich słodkościami i zaprosiła chętnych śmiałków na egzaminy wstępne do szkoły.

Konkurs Literatura i Dzieci

14 listopada 2017r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie odbył się etap gminny konkursu LITERATURA I DZIECI pod hasłem „Dzień bez komputera”. Niepubliczną Szkołę Podstawową w Jagodniku reprezentowało czterech uczniów. Komisja Jury doceniła talent muzyczny ucznia kl. II – Karola Lewandowskiego przyznając mu II miejsce za piosenkę pt. „Jesienne popołudnie”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

Dnia 8 listopada 2017 roku w ramach obchodów 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, został zorganizowany Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej.

Konkurs miał na celu :
wspieranie integralnego rozwoju uczniów w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych;
wspieranie wychowania patriotycznego dzieci poprzez formy aktywności artystycznej;
popularyzacja pieśni patriotycznych, piosenek i wierszy o tematyce patriotycznej;
pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego;
umacnianie świadomości narodowej;
kultywowanie pamięci o wydarzeniach , które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność.
Do konkursu zgłosiło się 11 uczniów z klas I-III.
Występy uczestników oceniała Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: mgr Joanna Dul-Adranowicz, mgr Ewa Maciąg, mgr Damian Wdowiak.
Każdy wykonawca otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek, natomiast zwycięzcom trzech pierwszych miejsc dodatkowo przyznane zostały nagrody książkowe.
W kategorii piosenka patriotyczna nagrodzeni zostali:
I miejsce – Dawid Guźda
II miejsce – Natalia Sobolewska
III miejsce – Julia Pakłos
Laureaci w kategorii wiersz patriotyczny:
I miejsce – Klaudia Maciąg
II miejsce – Karol Lewandowski
III miejsce – Aleksander Sudoł
DRODZY RODZICE – serdeczne podziękowania, za trud i wysiłek włożony
w przygotowanie swoich pociech!
SRWJ – dziękujemy za ufundowanie nagród!

                                                                                               DSC_0673.JPG

 

Śniadanie daje moc

Nasza szkoła corocznie bierze udział w akcji „Śniadanie daje moc”. W tym roku do akcji włączyły się także „Jagódki”. Każdy uczestnik miał za zadanie samodzielnie zrobić sobie zdrowe, urozmaicone śniadanie. Dzieci przygotowały różnorodne  kanapki ze zdrowej ekologicznej żywności. Na stołach pojawiły się świeże warzywa, chleb oraz nabiał. Wszystkie dzieci z pełnymi brzuszkami zakończyli akcję w pogodnych humorach. Do zobaczenia za rok 🙂 

                                                                                       DSC_0645.JPG

XIV Gminny Festiwal Muzyków

Dnia 3 listopada 2017 r. w Wiejskim Centrum Kultury w Ostrowach Baranowskich odbył się XIV Gminny Festiwal Muzyków. Wśród uzdolnionych muzyków znalazła się uczennica klasy 1 Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku – Natalia Sobolewska, która zaprezentowała dwa utwory na fortepianie : „W murowanej piwnicy” oraz „Dawny taniec” – Michaela Praetoriusa. Umiejętności muzyczne Natalii zostały ocenione wysoko przez komisję konkursową – zdobyła 1 miejsce w kategorii solistów klas 0 – 3.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                           IMG_5480.JPG

Spotkanie ze strażakami

W ramach projektu „Zawodowy zawrót głowy – poznajemy zawody” klasa „0” wraz z całą społecznością szkolną i „Jagódkami” mieli przyjemność poznać specyfikę zawodu – strażak. Nasi goście przyjechali do nas na sygnale i mogliśmy uczestniczyć w akcji przeciwpożarowej. Była to lekcja jak należy zachować się w sytuacjach zagrażających życiu. Strażacy pokazali dzieciom swój pojazd – wóz strażacki, opowiedzieli na czym polega ich praca oraz pokazali cały sprzęt, buty, kask, i pełny ubiór. Dzieci z klasy „0” i przedszkolaki dostały pamiątkowe dyplomy od naszych gości, a P. Kasia Lewandowska podziękowała za przybycie i zaprosiła na spotkanie za rok 🙂 Był to dzień pełen niezapomnianych emocji i i wrażeń.

                                                                             DSC_0057.JPG

Planowane dni wolne i kalendarz roku szkolnego 2017/2018

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 

Rozpoczęcie roku szkolnego 04.09.2017r. (poniedziałek)

Zakończenie roku szkolnego 22.06.2018r. (piątek)

Przerwa wakacyjna 25.06.2018r.-31.08.2018r.

DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ

Dyrektor szkoły ma obowiązek ogłoszenia dodatkowych 6 dni wolnych od zajęć dydaktycznych w danym roku szkolnym do 30 września.

Data Dni wolne od nauki

26.02.2017r. ( poniedziałek) 1 dzień wolny – konkurs warcabowy (DYŻUR)

2.05.2018r. (śoda) 2 dzień wolny – Święto Flagi

26-28.03.2018 – ( pon, wt, śr)  3,4,5 dzień wolny – rekolekcje (DYŻUR)

1.06.2018r. – ( piątek) 6 dzień wolny – po Bożym Ciele

Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na Ucznia

W dniu 13 października dzieci z naszej szkoły zaprezentowały szereg przedstawień w ramach obchodów Dnia Nauczyciela. Klasa I  zaśpiewała piosenki oraz wykazała się wiedzą z zakresu muzyki, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zachowania się w szkole. Pani dyrektor uroczyście pasowała kandydatów na uczniów z klasy I   po czym każdy pierwszak otrzymał prezent od organizatorów, rodziców i kolegów z klas starszych i młodszych. Rodzicie zadbali poczęstunek dla wszystkich dzieci oraz ich wychowawców. Serdecznie dziękujemy:)

                                                                        DSC_0357.JPG

Życzenia

ŻYCZENIA Z OKAZJI
DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

składam wszystkim nauczycielom życzenia satysfakcji z pracy pedagoga, abyście nigdy w swej karierze nauczyciela nie zwątpili w swoje powołanie. Nauczyciel z powołania zaraża swoich uczniów pasjami. Jeżeli wy lubicie swoją pracę, dzieci lubią szkołę. Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha oraz twórcza pasja przekazywania wiedzy, kształtowania postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory. Rok 2017/18 to szkoły wiele zmian ale przyzwyczaimy się do nich jak zawsze. Pracownikom niepedagogicznym życzę zadowolenia ze swojego stanowiska pracy. Wszyscy swoim zaangażowaniem wyzwalacie Państwo wielki potencjał. Jestem przekonana, że wasze pomysły wzbogacają wasz warsztat pracy, a wasze wysiłki zostają zauważone i docenione przez całą społeczność szkolną. Odkrywajmy, zatem talenty i pasje, rozbudzajmy zainteresowania dzieci             i miejmy do tego jak najbardziej pozytywne, przyjazne nastawienie.

Życzę Wam wiary, nadziei i miłości w każdym waszym poczynaniu i dziękuję za dotychczasową współpracę!

dyrektor
Dorota Terlaga

Ciekawostka

Dzień Nauczyciela – 14 października Właściwie i poprawnie – Dzień Edukacji Narodowej. Święto wszystkich pracowników oświaty.
Dzień Nauczyciela na świecie.
Dzień Nauczyciela obchodzony jest w większości krajów na świecie w różnych dniach (np. w Argentynie 11 września, w Brazylii 15 października, w Chinach 10 września) związanych, podobnie jak w Polsce, z lokalnymi wydarzeniami. World Teacher’s Day (Światowy Dzień Nauczyciela) pod patronatem UNESCO obchodzony jest od 1994 roku w dniu 5 października.

Wycieczka do Muzeum i Kręgielni w Mielcu

6 października 2017 roku uczniowie kl. I-III wzięłi udział w zorganizowanej wycieczce do Muzeum Regionalnego w Mielcu i Kręgielni Legenda. Celem wyjazdu było przybliżenie pojęć związanych z muzeum: eksponat, zabytki, wystawa oraz poznanie alternatywnej formy spędzania czasu wolnego opartej na uczciwej rywalizacji. Dzieci aktywnie uczestniczyły
w ciekawych warsztatach pt. „Złoto Bałtyku – Bursztynowe opowieści”. Podczas zajęć wychowankowie poznały historię powstania bursztynu, jego odmiany i różnorodne barwy. Na zakończenie samodzielnie wykonały drobne przedmioty inspirowane wystawą stałą, które zabrały do domu.
Ten dzień pełen wrażeń na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Wycieczka do Ogródków Działkowych „Prefabet”

W dniu 02.10.2017r.  dzieci z klasy „0” i „Jagódki” mogły świętować Dzień Pieczonego Ziemniaka oraz poznać prace działkowca w  Ogródkach Działkowych „Prefabet” w Kolbuszowej, której gospodarzem jest pan Andrzej Chmielowski. W ramach wycieczki dzieci mogły spróbować pieczonego ziemniaka oraz oglądnąć prace działkowców, które wykonuje się jesienią na działkach. Gospodarze przyjęli nas bardzo ciepło i życzliwie, nawiązały się nowe przyjaźnie. Serdecznie dziękujemy:)

                                                                                       IMG-eb4f4570127645025dbc011d4cbbca28-V.jpg

Spotkanie integracyjne

W dniu 27 września dzieci, rodzice i nauczyciele z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” i klasy „0” wybrali się do zajazdu „Bogaczówka” w Izdebniku. Na łonie natury wszyscy zebrani mogli poznać się nawzajem, oraz integrować w bardzo energiczny sposób, a mianowicie organizatorzy zadbali, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Całe spotkanie prowadził wodzirej w osobie p. Damiana Wdowiak, który zabawiał wszystkich uczestników spotkania, poprzez taniec i współzawodnictwo w zawodach. Organizatorzy nie zapomnieli o poczęstunku w postaci gorących kiełbasek i ciasta. Serdecznie dziękujemy:)

Dzień Przedszkolaka

Klasa „0” oraz „Jagódki”obchodziły swój dzień. Wychowawcy zadbali by nie brakowało atrakcji. Były  zawody, zabawa taneczna i duuuużo uśmiechu, który zagościł na twarzach wszystkich dzieci. Na koniec zabawy wychowawca „Jagódek” obdarował wszystkich uczestników zabawy słodkościami. Było wspaniale:)

                                                                                DSC_0008.JPG

Spotkanie z policjantem

Dzień 21.09.2017r. zaowocował spotkaniem z policjantem w ramach projektu  pt. „Zawodowy zawrót głowy – poznajemy zawody”. Gościem klasy „0” i przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” był p. Marcin Janoszek – tato jednego z uczniów klasy „0”. Zaproszony gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, zaprezentował całe umundurowanie oraz sprawdził czy wszystkie dzieci znają numery alarmowe. Na koniec spotkania rozdał każdemu dziecku pamiątkowe i pożyteczne odblaski. Serdecznie dziękujemy.:)

                                                                                          DSC_0080.JPG

,,Lego robotyka – od teorii do robocika”

Projekt realizowany w Niepublicznej Szkole Podstawowej od 01. 09. 2017 r.- 31. 12. 2017 r.

Finansowany jest przez Regionalną Fundacje ,,Serce” w Kolbuszowej w ramach konkursu,,Akademia Kreatywności”.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki od godz. 13.45 do  15.45.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sprzątanie świata

Dzieci z naszej w szkoły corocznie biorą udział w akcji sprzątania  świata, więc i w tym roku nie mogło ich zabraknąć. Każdy uczestnik otrzymał gumowe rękawiczki oraz worek. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem.

                                                                                    DSC_0047.JPG

Czary mary, abrakadabra :)

W dniu 15 września gościliśmy w naszej szkole czarodzieja. Magik pokazywał dzieciom sztuczki oraz bawił muzyką i uśmiechem. Na koniec pokazu iluzji każde dziecko otrzymało balon.

                                                                                     DSC_0023.JPG

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu 04.09.2017 r. inaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2017/2018.Po mszy świętej,  poświęceniu plecaków i przyborów szkolnych uczniów klasy I, wszyscy zebraliśmy się w murach szkoły. Uczniowi klas starszych pod kierunkiem wychowawcy przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny upamiętniający nadejście  1 września 1939 r. II wojny światowej oraz inauguracje nowego roku szkolnego. Pani dyrektor wygłosiła przemowę do której dołączyła się p. Małgorzata Szostak wraz z życzeniami na nadchodzący nowy rok szkolny.

                                                                                             DSC_0546.JPG

Informacja .

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 odbędzie się dnia 04-09-2017 r.mszą św. o godz 9.00 w Kościele św Anny w Trzęsówce . Po mszy wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na akademię do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku.

 

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Dnia 23-06-20017r.w Niepublicznej Szkole Podstawowej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17r. Po części artystycznej Pani dyrektor podziękowała gronu pedagogicznemu , wszystkim pracownikom , rodzicom za współpracę oraz życzyła bezpiecznych i słonecznych wakacji. Najzdolniejszym i wyróżniającym się uczniom zostały wręczone nagrody .

 

Basen na wakacjach!

Zapraszamy wszystkie dzieci z klas I-III do uczęszczania na basen w trakcie wakacji szkolnych.  W miesiącu lipcu zajęcia na basenie odbywać będą się w godzinach od 12.00-13.00 i w dniach: wtorki: 4,11,18,25 oraz w piątki: 7,14,21,28. W sierpniu od godziny: 12.00-13.30, w dniach: wtorki: 1,8,22,29 oraz czwartki: 3.Dzieci chętne na basen zapraszamy na godzinę 11.45 pod  szkołę, skąd będą dowożone autobusem.

Wycieczka do Zatorlandu

21 czerwca 2017 roku Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole „Jagódka”
w Jagodniku  zorganizowała  integracyjno – relaksacyjną wycieczkę do parku rozrywki „Zatorland” w Zatorze. W pierwszej kolejności oglądnęliśmy pełen wrażeń film o życiu prehistorycznych dinozaurów w kinie 5D. Później  zwiedziliśmy Dom do Góry Nogami, w którym  poruszaliśmy się  chodząc  po suficie, a nad naszymi głowami  unosiły się meble. Następnie  udaliśmy się  do Parku Owadów. Tam zobaczyliśmy olbrzymie ruchome, wydające odgłosy owady. Kolejnym etapem  było zwiedzanie Parku Ruchomych Dinozaurów. Była to ścieżka edukacyjne prowadząca  przez las. Podczas spaceru podziwialiśmy  naturalnej wielkości, ryczące prehistoryczne stworzenia. Wychodząc  z parku odwiedziliśmy  Muzeum Szkieletów
i Skamieniałości, gdzie można było zobaczyć niezwykłe okazy skał  mamowych, osadowych i metamorficznych. Po pełnym wrażeń zwiedzaniu udaliśmy się  ciuchcią do Parku Bajek, gdzie zjedliśmy pyszny obiad. Dodatkowych  atrakcji  dostarczył  wszystkim obszerny lunapark, na którym znajduje się  cała gama urządzeń  rekreacyjnych. Zarówno dzieci jak i  dorośli mogli  wielokrotnie  skorzystać z wielu atrakcji.  Zmęczone, ale uśmiechnięte buzie dzieci  świadczyły  o niezwykle  udanej, pełnej wrażeń i emocji wycieczce.

                                                                                       DSC_0346.JPG

Piknik Rodzinny

W naszej szkole i przedszkolu został zorganizowany piknik rodzinny, którego głównym celem była integracja rodziców, nauczycieli i oczywiście dzieci. Pani dyrektor przywitała wszystkich obecnych i zaproszonych gości m. in. radną sejmiku wojewódzkiego, wójta gm. Cmolas, sołtysa wsi Jagodnik oraz przybyłych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jagodniku. Po przemówieniu pani dyrektor zabrali głos przybyli goście, którzy docenili starania Organu , grona pedagogicznego  oraz życzyli wszystkim udanej zabawy . Na scenie w pierwszej kolejności pojawiły się nasze kochane „Jagódki”, które przedstawiły przedstawienie pt. „Daj mi Mamo daj, owocowy raj…”, . Po występie najmłodszych aktorów, przyszła kolej na klasę  ,,O”z wierszem  pt. „Na straganie”  i życzeniami dla wszystkich rodziców. Na zakończenie klasy  I-III wykonały przedstawienie pt. „Nie płacz koziołku…” oraz piosenkę wszystkim dobrze znaną i lubianą pt. „Cudownych rodziców mam”, którą zaśpiewały Gabriela Guźda i  Natalia Róg. Po części artystycznej nadszedł czas na zabawę którą prowadził Klaun Fred .Dzieci mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni basenu z łódkami, przepysznych słodkości w postaci lodów, ciasta, owoców i napojów chłodzących oraz kiełbasek z grilla.

Wszystkim , którzy  aktywnie uczestniczyli w zorganizowaniu pikniku serdecznie dziękujemy.

DSC_0067 - Kopia.JPG

Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich

W ramach Obchodów Dnia Dziecka dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” wraz  z klasą ,,O” zostały  zaproszone do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich. Dzieci po raz kolejny świętowały. Mogły bawić się przy muzyce, tańczyć, wysłuchać bajki czytanej oraz oglądnąć bajkę pt. „Bolek i Lolek na wakacjach” w trzech odsłonach. Organizatorzy nie zapomnieli również o słodkim poczęstunku:) Wszystkim serdecznie dziękujemy:)
DSC_0364.JPG

Zawody pływackie

1 czerwca  2017r.   na pływalni OWiR w Cmolasie  odbyły się  Szkolne Zawody  Pływackie Dzieci. Organizatorem konkursu była  Niepubliczna  Szkoła Podstawowa w Jagodniku. Celem zawodów była popularyzacja pływania i  wyłonienie  mistrza w pływaniu z każdej  kategorii.

Kategoria I – klasa  I  (12.5 m – stylem  dowolnym –  grup mieszana) I miejsce   – Karol Lewandowski , II miejsce  – Julia Pakłos, III miejsce – Karol Bujak Kategoria II – klasa II  (25 m – stylem dowolnym – grupa mieszana) I miejsce   – Dawid Guźda, II miejsce  – Wojciech Augustyn, III miejsce – Paulina Posłuszny Kategoria III – klasa II  (25 m – stylem dowolnym – grupa mieszana) I miejsce   – Gabriela Guźda, II miejsce  – Karol Pakłos, III miejsce – Mateusz Sudoł

Zwycięzcy zostali obdarowani  medalami i wspaniałymi nagrodami rzeczowymi w postaci  ręczników, gogli i czepków. Wszyscy otrzymali  pamiątkowe dyplomy i coś słodkiego.  Dziękujemy  anonimowemu sponsorowi. Szkolne Zawody Pływackie zapewne na długo zostaną w pamięci uczestników. Gratulujemy  zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                      DSC_0255.JPG

„Jak nie czytam, jak czytam”

W dniu 01.06.2017 r. dzieci z naszej szkoły wzięły udział w Ogólnopolskiej akcji pobicia rekordu w masowym czytaniu książek w ramach akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. O godzinie 10.00 wszystkie dzieci usiadły na dworze tworząc serce w ramach włączenia się w akcje.  Wszyscy obecni czytali około 15 min wybraną pozycję. Na koniec p. Kasia Lewandowska- organizatorka akcji przeczytała dzieciom bajkę pt. „Alicja w krainie czarów”.

                                                                              DSC_0162.JPG

Dzień dziecka

Dzieci w naszej szkoły i przedszkola w tym szczególnym dla nich dniu otrzymały ogromną niespodziankę,a mianowicie dwie dmuchane zjeżdżalnie, korzystały z trampoliny, kolorowych klocków piankowych i zorganizowanych zabaw na boisku szkolnym. Obchody Dnia Dziecka zakończył ciepły poczęstunek w postaci grillowanych kiełbasek. Wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością co będzie za rok…:)

                                                                             DSC_0105.JPG

Międzyszkolne zawody sportowe

24 maja 2017 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku  odbyły się  MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY  SPORTOWE  W PIŁCE NOŻNEJ dla klas I-III. Organizatorem rozgrywek była pani mgr Teresa Babiarz prowadząca kółko sportowe.  Głównym celem było propagowanie  aktywnego spędzania czasu  przez uczniów oraz integracja zespołów.  W rozgrywkach wzięło udział 39 uczniów z terenu Gminy Cmolas: SP Hadykówka, SP Poręby Dymarskie, SP Ostrowy Tuszowskie, NSP Jagodnik. Sędzią podczas rozgrywek był pan Tomasz Augustyn.  Drużyny rozegrały po dwa mecze. Każdy wzbudzał wiele emocji. Na boisku można było obserwować  zaciętą walkę w duchu sportowej rywalizacji. W finale zmierzył się zespół z  Jagodnika  i  Ostrów Tuszowskich. Mecz zakończył się remisem. O wygranej zadecydowały rzuty karne. W rezultacie I miejsce  wywalczył zespół z Ostrów Tuszowskich. II miejsce gospodarze z  Jagodnika, którzy od samego początku byli faworytami, natomiast III miejsce zdobyli zawodnicy z Hadykówki,
a na IV znalazła się drużyna z Porąb Dymarskich.  Sekretarz Gminy Cmolas – Pan Marian Posłuszny wręczył puchary na ręce  kapitanów każdej z drużyn. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Puchary i dyplomy zostały zasponsorowane przez  Prezesa Firmy „Dremex” Stanisława Bruzda.  Impreza zakończyła się  poczęstunkiem w postaci kiełbaski z grilla.  Wszystkim zawodnikom, nauczycielom oraz kibicom dziękujemy za przybycie i świetna zabawę.

 DSC_0266.JPG

Spotkanie z bibliotekarzem

W ramach współpracy między bibliotecznej w dniu 17.05.2017 r. odbyło się spotkanie z p. Ewą Maciąg – bibliotekarzem, pracującym z Gminnej Bibliotece Publicznej w Cmolasie. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola i cała społeczność szkolna miała przyjemność wysłuchania i poznania specyfiki pracy bibliotekarza dawniej i dziś, historii powstania biblioteki w Cmolasie. Pani bibliotekarz zachęciła wszystkie dzieci do częstego korzystania z zasobnego księgozbioru oraz do uczestniczenia w różnego rodzaju warsztatach organizowanych przez bibliotekę. Na zakończenie spotkania  każdy uczeń i przedszkolak otrzymał zadanie do wykonania oraz słodkości od naszego gościa.

                                                                              20170517_085722.jpg

Wycieczka do Portu lotniczego w Jasionce oraz do parku trampolin

W dniu 08.05 dzieci z naszej szkoły wyruszyły zobaczyć i wysłuchać jak wygląda klasyczny pracowity dzień na lotnisku. Pani przewodnik oprowadziła wszystkich wycieczkowiczów po całym lotnisku. Dzieci mogły zobaczyć startujący samolot. Dowiedziały się w jakim miejscu na lotnisku odbywa się odprawa lotnicza, jakie zwierzęta można przewozić oraz czego nie można zabierać na pokład. Kolejnym punktem wycieczki była straż pożarna pracujący przy lotnisku. Dzieci zobaczyły wóz strażacki specjalnie przystosowany do wypadków lotniczych. Na zakończenie wycieczka wybrała się do parku trampolin FlyPark, w którym, każdy mógł znaleźć coś dla siebie:)

GMINNY KONKURS METEMATYCZNY W OSTROWACH BARANOWSKICH

25 kwietnia  2017 roku w Ostrowach  Baranowskich odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”. Niepubliczną Szkołę Podstawową

w Jagodniku reprezentowało dwóch uczniów z kl. III, pod kierunkiem mgr Anny Kuźma.  Spośród 14  uczestników konkursu  Mateusz Sudoł  zdobył III miejsce,
a Karol Pakłos  IV miejsce. Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom za zaangażowanie  oraz trud włożony w  przygotowanie do konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczcijmy święta majowe!

 

Dniu radości, dniu wesela!
Jak szeroki polski kraj,
Niechaj okrzyk w niebo strzela
Vivat! Vivat! Trzeci Maj!

 W piątek tj.28.04.2017 wszyscy uczniowie naszej szkoły, przedszkolaki, Pani Dyrektor, a także nauczyciele zgromadzili się na apelu z okazji Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uczniowie klasy III, pod kierownictwem mgr Joanny Dul przedstawili najpiękniejsze wiersze i piosenki dotyczące zbliżających się świąt majowych, a także przypomnieli wszystkim obecnym, że trzeba być dumnym z bycia Polką i Polakiem. Cala szkoła mieniła się w tym dniu kolorami biało-czerwonymi.
Pani Joanna Dul wyróżniła również ucznia klasy III – Wojciecha Augustyna, który wykorzystując swój pomysł, własnoręcznie przygotował biało-czerwone kwiaty na dekorację. Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu 😉

DSC_0014.JPG

Wojewódzki konkurs z j. angielskiego

W dniu 28.04.2017 w Przedborzu, odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego
pt. „Młody recytator- artysta”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III – Gabriela Guźda, która zdobyła 2 miejsce w konkursie w kategorii klas II-III. Gabrysia, pod kierunkiem mgr Joanny Dul przedstawiła wiersz pt. „My teacher took my Ipod” autorstwa Kenn Nessbitt. Wykorzystując swoje umiejętności językowe i aktorskie bez trudu zapewniła sobie miejsce wśród laureatów. Serdecznie gratulujemy Gabrysi, a także rodzicom za pracę włożoną w przygotowanie do konkursu 😉

                                                                                gabrysia1.jpg