Archiwum z grudzień, 2019

Poczytaj mi proszę.

W ramach akcji ,,Poczytaj mi proszę” 18 grudnia 2019 r. bajki dla przedszkolaków czytał sołtys wsi Jagodnik – Pan Andrzej Gul

DSC_7487.jpg

GMINNE ZAWODY W PŁYWANIU

17 grudnia 2019r. odbyły się  „XXI Mistrzostwa Gminy Cmolas w Pływaniu”.  Celem zawodów  była popularyzacja pływania, krzewienie kultury fizycznej  wśród dzieci
i młodzieży oraz poznanie zasad organizacji zmagań sportowych. Zawodnicy  rywalizowali  w poszczególnych kategoriach wiekowych  z podziałem na dziewczęta
i chłopców.  Reprezentacja  uczniów z NSP w Jagodniku wywalczyła  9 medali startując  na dystansie 25 m stylem dowolnym.

 

Klasa „0”

Wiktoria G. – III miejsce

Klasa I

Hubert  M. – I miejsce

Arkadiusz J. – III miejsce

Klasa II

Ewelina P. – I miejsce

Maja Rz. – II miejsce

Kamil Sz.- II miejsce

Dorian B.  – III miejsce

Klasa III

Anna G.   – II miejsce

Gerard G.- II miejsce

 

Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i  dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach akcji ,,Poczytaj mi proszę” 16 grudnia 2019 r. bajki dla przedszkolaków czytał Przewodniczący Rady Gminy Cmolas – Pan Ryszard Warzocha.

DSC_7859.jpg

Informacja .

Uprzejmie informujemy ,że od 23. grudnia 2019 r. – 01. stycznia 2020 r. szkoła  jest nieczynna. Wszystkich uczniów zapraszamy  2 stycznia 2020 r.

Informacja.

Uprzejmie informujemy ,że od 24. grudnia 2019 r. – 01. stycznia 2020 r. przedszkole jest nieczynne. Zapraszamy 2 stycznia 2020 r.

Koncert Mikołajkowy

4 grudnia 2019 roku przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” w Jagodniku wzięły udział w Mikołajkowym Koncercie zorganizowanym przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Niwiskach. Wszystkich zebranych gości ciepło przywitała dyrektor szkoły Pani Dorota Wilk. W bardzo miłej, świątecznej atmosferze nasze dzieciaczki mogły posłuchać jak ich starsi koledzy i koleżanki prezentują świąteczne utwory na instrumentach. Przy okazji odbyła się krótka lekcja z rozpoznawania poszczególnych instrumentów po dźwiękach jakie wydają. Na scenie Sali Koncertowej mogliśmy usłyszeć i zobaczyć m.in. skrzypce, waltornię, fagotino, flet poprzeczny, kontrabas oraz fortepian.                                                  Na koniec wszyscy uczestnicy koncertu zaśpiewali piękną piosenkę o Mikołaju, którą przygotowała i uczyła Pani Agnieszka Reguła – Skiba.

Bardzo dziękujemy dyrekcji Szkoły Muzycznej I stopnia w Niwiskach za zaproszenie i zorganizowanie koncertu. Z chęcią spotkamy się z Wami za rok.

DSC_7095.jpg

 

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach akcji ,,Poczytaj mi proszę” 4 grudnia 2019 r. bajki dla przedszkolaków czytał Wójt Gminy Cmolas – Pan Eugeniusz Galek.

DSC_7066.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święty Mikołaj z wizytą u Jagódek.

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.

Dla Asi ma piłkę, dla Bartka – sanki
i figurówki dla Zuzanki.
Kasi książeczkę da z obrazkami
i lalkę Barbie z ubrankami.

 Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie.By zdążyć z prezentem dla każdego dziecka  29 listopada z workiem pełnym prezentów przyjechał do Niepublicznego Przedszkola ,,Jagódka w Jagodniku.Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości.

Dziękujemy serdecznie wszystkim , którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu paczek dla dzieci.

DSC_6861.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MIKOŁAJKI

„Wierzymy, że Ty
O święty Mikołaju
Przynosisz Dobro nam
I mówisz : lubię dzielić się tym co mam.
Rozdajesz nam Nadzieje
By z Wiarą patrzeć w dal
A Miłość to największy twój dar.”

Choć do 6 grudnia jeszcze kilka dni, w naszej szkole już obchodziliśmy dzień świętego Mikołaja. Jak co roku, wszystkie dzieci zostały obdarowane pięknymi prezentami ufundowanymi przez SRWJ „Nasza Wieś”.

Serdecznie dziękujemy!:)

 

DSC_7019.jpg