Archiwum z grudzień, 2021

Spotkanie wigiline.

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. 17 grudnia  w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy II i III, którzy pięknie przygotowali przedstawienie jasełkowe. Po występie głos zabrały Pani Dyrektor oraz Pani Prezes SRWJ „NASZA WIEŚ” które złożyły wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami zasiedli do wspólnej wigilii.

Aniołkowe granie.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna i magii. To czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.

Dnia 17 grudnia 2021 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej  i Przedszkolu ,,Jagódka’’ w Jagodniku odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Aniołkowe Granie”. Projekt poprzez swoją formę realizacji rozwija wśród uczniów chęć pomagania innym oraz uwrażliwia na losy dzieci, które z różnych powodów znalazły się w placówkach o charakterze pieczy zastępczej. W ramach projektu przez miesiąc grudzień została zorganizowana zbiórka artykułów  spożywczych, środków chemicznych, zabawek oraz przyborów szkolnych dla wybranego Domu Dziecka.  Na zakończenie  tej akcji  przygotowane zostały „Jasełka” przez uczniów naszej szkoły.

Z uwagi na sytuację epidemiczną przedstawienie zostało nagrane oraz przekazane wraz z świątecznymi upominkami dla dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu na ręce wychowawcy tej placówki.

Koordynatorami projektu z ramienia placówki byli: P. Emilia Biela, P. Aneta Gąska, P. Anna Łakomy, P. Oliwia Radek.

         Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i dzieciom , którzy otworzyli swoje serduszka i aktywnie włączyli się w projekt  ,,Aniołkowe Granie’’.

Wycieczka do Parku Trampolin „Jump Planet” w Mielcu.

Dnia 8 grudnia 2021 r.  klasy 0-III uczestniczyły w wycieczce do Parku Trampolin – JUMP PLANET w Mielcu.  Po dotarciu na miejsce i profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora dzieci mogły korzystać z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, ściany wspinaczkowej, koszów do koszykówki, trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami, małpiego gaju oraz dmuchańców. Wszyscy z radością skakali na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami, a także zjazdy na zjeżdżalniach. Na trampolinach było zabawnie i wesoło. Dzieci nieco zmęczone, ale zadowolone wróciły do szkoły.

DSC_5307.jpg

Dzień głośnego czytania.

W ramach programu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury ” 8 grudnia w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka ” odbyło się głośne czytanie bajek. Tym razem Naszym gościem była Pani Dyrektor Dorota Terlaga. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wprowadzenie dzieci w świat bajek.

received_274183648073216.jpeg

Wizyta św. Mikołaja u Jagódek

1 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko Święty Mikołaj. W naszej grupie spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki zaśpiewały Świętemu  Mikołajowi piosenkę oraz wyrecytowały wiersz . Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i entuzjazm, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

DSC_5185.jpg

Święty Mikołaj w szkole

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

1 grudnia naszą szkołę odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko Mikołaj. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Klasa „0” śpiewała Mikołajowi piosenki, recytowała wierszyki oraz wszystkie dzieci siadały Mu na kolanach. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach wszystkich malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok.

DSC_5270.jpg