Archiwum z kwiecień, 2018

„Taniec to nie tylko układ figur, żeby się go nauczyć, trzeba go pokochać.”

22 kwietnia 2018 r. w SP w Ostrowach Tuszowskich odbył się XVI Gminny Festiwal Tańca. Jego uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych, prezentując różne style taneczne. Wielkim sukcesem zakończyły się występy naszych reprezentantów. Zespół „Świetliki” w składzie: Wojciech Augustyn, Anna Guźda, Dawid Guźda,Klaudia Maciąg, Julia Pakłos, Paulina Posłuszny, Paulina Sudoł zajął w kategorii klas 0-III pierwsze miejsce tańcząc taniec nowoczesny. Opiekę nad tancerzami sprawowały: p. Anna Kuźma i p. Paulina Rzeszutek.
Dziękujemy naszym uczniom za wielki trud, zaangażowanie i wspaniałą współpracę podczas zajęć tanecznych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                 DSC_0539.JPG

GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY W OSTROWACH BARANOWSKICH

13 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Ostrowach Baranowskich odbył się IX Gminny Konkurs Matematyczny „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA” dla klas I-III. Zadaniem uczestników było pisemne rozwiązanie zestawu różnorodnych zadań, w których wykorzystać mieli tabliczkę mnożenia. Niepubliczną szkołę Podstawową w Jagodniku reprezentowało dwóch uczniów z klasy III.
Spośród 14  najlepszych matematyków  Klaudia Maciąg  zajęła II miejsce, a Dawid Guźda III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                         DSC_0781.JPG

Wycieczka w ramach projektu „Poznajemy zawody…”

W dniu 10.04.2018r. Klasa „0” wraz z wychowawcą miała możliwość skorzystania z warsztatów kulinarnych w Zespole Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w  Weryni. Całe warsztaty prowadziła pani Agnieszka Biestek – ekspert w dziedzinie kuchni.  Pani prowadząca zapoznała dzieci z wszystkimi zasadami obowiązującymi w trakcie pracy, podała dokładną instrukcję wykonywanych czynności. Wszystkim uczestnikom pomagały przemiłe uczennice. Nasi uczestniczy po skończoenej pracy mieli przyjemność konsumować wszystkie swoje wyroby:) Serdecznie dziękujemy

                                                                                              DSC_0680.JPG

Spotkanie z teatrem, piosenką i Sandomierzem

W dniu 15 marca 2018 uczniowie naszej szkoły oraz chętne dzieci z przedszkola „Jagódka” wraz z rodzicami wyruszyli na spotkanie z pięknym miastem jakim jest Sandomierz. Wycieczka została zorganizowana na zaproszenie Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia, który wystawiał w tym mieście piękny profilaktyczny musical profilaktyczny pt. NOWE SZATY KRÓLA. Dowiedzieliśmy się z niego, że w życiu nie są najważniejsze modne drogie ubrania, zabawy i wystawne przyjęcia. Najważniejsi są mądrzy przyjaciele. Jednak często przez próżność się ich nie słucha.
Po spektaklu obejrzeliśmy spacerkiem słynne zabytki rynku Sandomierza i przywitaliśmy się na przedwiośniu z Wisłą , największą rzeką w Polsce. Do przeciwległego brzegu naprawdę było daleko, a nurt rzeki był o tej porze szybki, bardzo szybki. Kto nie potrafi pływać niech się nie zbliża. Powrotną drogę umilaliśmy sobie śpiewając znane piosenki. Czas minął szybko i sympatycznie.

Organizator
Dorota Terlaga

                                                                                                    sandomierz 2018 nsp jagodnik 152.jpg

Poczytaj mi proszę.

      W ramach  cyklu spotkań 12 kwietnia 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytała mama Oliwki  – Pani  Edyta Karkut.

DSC_0774.jpg

Poczytaj mi proszę.


W ramach  cyklu spotkań 05 kwietnia 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytała mama Filipka – Pani Małgorzata Rachwał.

DSC_0667.jpg

Kalendarz roku szkolnego 2017/18