Archiwum z marzec, 2021

Informacja .

Przerwa świąteczna wielkanocna zgodnie z ustawą MEN dla  klasy I-III i klasy ,,0”  rozpoczyna się czwartek 1 kwietnia i potrwa do wtorku, 6 kwietnia 2021r.

Powitanie wiosny w klasie ,,0”

 

Puk, puk, puk …w okienko!
– Wyjdźcie dzieci prędko.
Idzie już wiosenka
i słoneczko świeci.
Z baziami gałązkę
w ręku ma wierzbową.
I za pasem wiązkę
przylaszczek liliowych.

22 marca do klasy „0” zawitał niesamowity gość ubrany w piękną kolorową suknię, kapelusz i z koszem kwiatów – Pani Wiosna. Kolorowa pani przygotowała dla dzieci różne zadania- chciała m.in. sprawdzić czy najmłodsi znają oznaki wiosny i jak sobie radzą z liczeniem. Dzieci bawiły się również z Panią Wiosną przy dźwiękach wesołych melodii. Zaprosiła wszystkich do wspólnego pochodu z kukłą Marzanny. Dzieci wyruszyły w radosny pochód powitania wiosny. Mamy nadzieję, że starania naszych uczniów sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre. 

DSC_2454.jpg
 
 

Powitanie Wiosny .

Witaj wiosno, wiosno miła,

Wreszcie nas zauważyłaś.

Czekaliśmy tęskni cali,

Bo jesteśmy jeszcze mali.

wiosna.jpg

Dzień Kobiet.

8 marca był wyjątkowym dniem w naszej szkole, pełnym uśmiechu i radości. Nie może być inny, bo to „Dzień Kobiet”, święto wszystkich Pań, tych dużych i tych najmłodszych. Na ten szczególny dzień chłopcy z klasy 2 i 3 pod opieką pani Anny Łakomy przygotowali wspaniały program  artystyczny. Dzień był pełen wrażeń zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców.

DSC_2425.jpg

Dzień Kobiet w jagódkowym przedszkolu.

8 marca to wyjątkowy dzień w roku – Dzień Kobiet. Również w naszym „jagódkowym” przedszkolu święto wszystkich dużych i tych małych dziewczynek obchodzony był uroczyście. W tym dniu wszyscy chłopcy składali swoim paniom i koleżankom serdeczne życzenia. Obdarowywali dziewczynki częstymi uśmiechami, pomocą w zabawie, a także kolorowymi kwiatami ze słodką niespodzianką oraz pamiątkowym dyplomem. Z dziewczęcych buziek cały dzień nie schodził uśmiech – oczywiście dzięki chłopcom, którzy zachowywali się jak prawdziwi dżentelmeni.

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za życzenia, upominki, piękne uśmiechy i wspólną zabawę przy ulubionej muzyce.

DSC_2441.jpg