Archiwum z grudzień, 2020

Świąteczne pierniczki.

15 grudnia dzieci z klasy „0” zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki.

Praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Dzieci świetnie radziły sobie z wałkowaniem ciasta. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.

Następnie słodkie ciasteczka piekły się w kuchni. Po szkole zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.

Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.

Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

DSC_1881.jpg

WYNIKI KONKURSU „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Kartka świąteczna może mieć różne formy. Dzisiaj, wiele osób przesyła życzenia za pomocą telefonu lub komputera. Na szczęście, w dobie rozwoju informatyki, nie zapominamy o wysyłaniu kartek świątecznych tradycyjną drogą pocztową. Adresaci kartek świątecznych, zachwyceni ich wykonaniem oraz treścią życzeń, zatrzymują je na długo. Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które powstają własnoręcznie wykonane przez dzieci, ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca. I właśnie takie kartki wykonali nasi uczniowie. Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie.

Oto lista laureatów:

Kategoria – klasa „0”

I miejsce:

Mateusz Starzec

Filip Piechota

II miejsce:

Julia Piekarska

Kacper Ziętek

III miejsce:

Klaudia Flis

Amelia Bańka

Wyróżnienia:

Tomasz Trojnacki, Daria Wójcik, Anna Sukiennik, Joanna Sudoł, Emilia Słabicka, Gracjan Grodecki, Kornelia Obara.

Kategoria – klasy 1-3

I miejsce:

Wiktoria Guźda

Ewelina Pachucka

II miejsce:

Paweł Grodecki

III miejsce:

Karolina Maciąg

Wyróżnienia:

Bartłomiej Bujak, Dorian Bańka, Michał Wiącek.

DSC_2099.jpg

Mikołaj u Jagódek.

7 grudnia w Niepubliczne Przedszkole,, Jagódka ” odwiedził Święty Mikołaj. Nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu przedszkola. Piękny wystrój i muzyka przypominały, że jest to właśnie ten dzień, w którym Mikołaj odwiedzi dzieci z naszego przedszkola. Od samego rana w placówce panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były odświętnie ubrane. Tak długo  oczekiwany gość został powitany gromkimi brawami. Na wstępie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.  Następnie zaproszono gościa do wspólnej zabawy mikołajkowej. Miło spędzony czas uświetniło wspólne zdjęcie oraz wręczenie przez Mikołaja paczek z prezentami. W to poniedziałkowe przedpołudnie na wszystkich dziecięcych twarzach gościł uśmiech oraz radość. Na koniec wizyty życzliwy i sympatyczny Mikołaj nie zapomniał o złożeniu obietnicy, że odwiedzi nas za rok.

DSC_1542.jpg

Spotkanie z Mikkołajem.

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają

Moc prezentów każdemu przyniesie

Każde dziecko z prezentów się cieszy…”

Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego bardzo starannie poprzez naukę piosenek i wierszyków, które będą mogli zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. 7 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał Mikołaj do naszej szkoły. Dzieci nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka. Oprócz pełnego worka prezentów Święty Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby cały rok były grzeczne, słuchały rodziców i pań w szkole oraz wszystkim osobiście wręczał prezenty. Uczniowie klasy „0” za wspaniałe niespodzianki odwdzięczyli się pięknie zaśpiewanymi piosenkami, wierszykami i tańcem. Oczekiwana cały rok wizyta minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wszystkim wiele radości. Dzień ten pozostanie na długo w pamięci wszystkich dzieci oraz pań. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

DSC_1604.jpg
piosenka

Konkurs.

OGŁASZAMY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ !      

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Czekają atrakcyjne nagrody.

REGULAMIN KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ – POBIERZ