Archiwum z październik, 2023

Dzień Dyni

30 października klasa 0 obchodziła Dzień Dyni. W tym dni obowiązywał kolor pomarańczowy na ubraniach. Dzieci mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego ubarwienia dynie oraz zobaczyć jak wygląda ona w środku. Poznały także warunki w których dnia wyrasta. Ten dzień był przepełniony zajęciami plastycznymi, filmikami, wierszykami, zabawami i tańcami. Na koniec dnia dzieci robiły mini pizzę w kształcie dyni. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

Spotkanie z ratownikiem medycznym

W miesiącu październiku obchodzony jest Dzień Pracownika Służby Zdrowia , w związku z tym w dniu 25.10.2023r. odwiedził nas ratownik medyczny z kolbuszowskiego pogotowia ratunkowego p. Wojciech Machowski, doświadczony ratownik i koordynator ratownictwa medycznego. Opowiedział dzieciom z przedszkola    i szkoły o zawodzie ratownika i o potrzebie udzielania pierwszej pomocy. Przedstawił  po kolei zasady udzielania pierwszej pomocy. Pokazał w sposób praktyczny jak prawidłowo należy to robić na fantomie. Zachęcił dzieci do praktycznego poćwiczenia masażu serca, tzw. resuscytacji. Przypomniał o nr alarmowych pogotowia ratunkowego 999 oraz 112 i zachęcił do odwagi dzwonienia na nie w razie potrzeby. Pamiętajmy, że każdy z nas może stać się bohaterem i uratować komuś życie.                        Dziękujemy za wizytę pana ratownika!

Spotkanie z ratownikiem medycznym

W miesiącu październiku obchodzony jest Dzień Pracownika Służby Zdrowia ,              w związku z tym w dniu 25.10.2023r. odwiedził nas ratownik medyczny                          z kolbuszowskiego pogotowia ratunkowego p. Wojciech Machowski, doświadczony ratownik i koordynator ratownictwa medycznego. Opowiedział dzieciom z przedszkola    i szkoły o zawodzie ratownika i o potrzebie udzielania pierwszej pomocy. Przedstawił  po kolei zasady udzielania pierwszej pomocy. Pokazał w sposób praktyczny jak prawidłowo należy to robić na fantomie. Zachęcił dzieci do praktycznego poćwiczenia masażu serca, tzw. resuscytacji. Przypomniał o nr alarmowych pogotowia ratunkowego 999 oraz 112 i zachęcił do odwagi dzwonienia na nie w razie potrzeby. Pamiętajmy, że każdy z nas może stać się bohaterem i uratować komuś życie.                        Dziękujemy za wizytę pana ratownika!

Dorota Terlaga

Konkurs „Śmieciosztuka”

18 października w  Centrum Edukacji Ekologicznej  w Ostrowach Tuszowskich miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu rodzinnego „ Śmieciosztuka – Drugie życie odpadów”.  Uczniowie naszej szkoły Filip Piechota oraz Kinga Szczur zajęli II miejsca. Prace przedstawiały piękne ptaki. Gratulujemy Kindze i Filipowi oraz życzymy dalszych sukcesów.

Wycieczka do Kina i Parku Trampolin „Jump Planet” w Mielcu

18 października 2023 r.  klasy 0-III uczestniczyły w wycieczce do kina oraz Parku Trampolin – JUMP PLANET w Mielcu. Dzieci w kinie miały okazję obejrzeć film pt. „O psie, który jeździł koleją”, który bardzo wszystkich wzruszył. Kolejnym punktem był park trampolin, gdzie po dotarciu na miejsce i profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora dzieci mogły korzystać z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, ściany wspinaczkowej, koszów do koszykówki, trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami, małpiego gaju oraz dmuchańców. Wszyscy z radością skakali na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami, a także zjazdy na zjeżdżalniach. Na trampolinach było zabawnie i wesoło. Dzieci nieco zmęczone, ale zadowolone wróciły do szkoły.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października. Przez wiele lat to święto nazywane było Dniem Nauczyciela i to określenie jest pośród dzieci  popularniejsze. Jest to szczególny dzień – to święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. Eleganckie stroje uczniów i nauczycieli, kwiaty oraz życzenia powodują, że święto to upływa pod znakiem radości i w ciepłej atmosferze.

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej ma szczególny charakter, to jednocześnie 250 rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej. Klasa II i III   przygotowała uroczystość, która składała się z dwóch części: oficjalnej i artystycznej. Pani Dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych, wygłosiła słowo  wstępne i przekazała życzenia, jakie z  okazji tego święta nadeszły do szkoły. Życzenia przekazała również Pani Prezes Krystyna Kaczor. Serdeczności dla pedagogów popłynęły także ze strony Rady Rodziców.   Na część artystyczną uroczystości składały się humorystyczne scenki dotyczące zawodu nauczyciela oraz  wiersze i piosenki. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli oraz pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność, troskę o dobro wychowanków.

Następne święto …  za rok.

Ślubujemy…

– Być dobrymi Polakami: Ślubujemy!

– Pilnie uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę: Ślubujemy!

– Wiernie strzec honoru swej szkoły i klasy: Ślubujemy!

– Sumiennie wywiązywać się z obowiązku ucznia: Ślubujemy!

– Zachowaniem swym i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom: Ślubujemy!

 

W dniu 13 października 2023r. dzieci z klasy pierwszej podczas uroczystego pasowania oficjalnie wystąpiły do braci uczniowskiej naszej szkoły. Dzieci wraz z panią wychowawczynią przygotowały ciekawy, marynarski  występ składający się z krótkich wierszyków i wesołych piosenek dla zgromadzonych rodziców oraz pozostałych gości. Następnie Pani dyrektor pasowała pierwszoklasistów na uczniów .

Po oficjalnych uroczystościach na wszystkich czekał słodki poczęstunek .

Spotkanie z pszczołami

11.10.2023r naszą szkołę odwiedził Pan Aleksander Rębacz- Mistrz Pszczelarstwa. W ciekawy sposób opowiedział uczniom jakie zwyczaje mają pszczoły, jak powstaje miód i czym zajmuje się Królowa Ulu . Osobiście mogliśmy zobaczyć i poznać pszczoły Pana Aleksandra. Wyjaśnił nam kim jest pszczelarz oraz co należy do jego obowiązków. Mieliśmy również okazję skosztować zdrowego pyłku pszczelego oraz słodkiego miodu . Na koniec uczniowie wykonali samodzielnie naturalna świeczkę z wosku pszczelego , którą mogli zabrać do domu. To było bardzo miłe i fascynujące spotkanie, na którym mogliśmy przybliżyć sobie życie tych małych, ale jakże pożytecznych owadów .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie pszczółek z „Jagódkami”

11.10.2023r naszą szkołę odwiedził Pan Aleksander Rębacz- Mistrz Pszczelarstwa.         W ciekawy sposób opowiedział  on przedszkolakom jakie zwyczaje mają pszczoły, jak powstaje miód i czym zajmuje się Królowa Ulu . Osobiście mogliśmy zobaczyć i poznać pszczoły Pana Aleksandra. Wyjaśnił nam kim jest pszczelarz oraz co należy do jego obowiązków. Mieliśmy również okazję skosztować zdrowego pyłku pszczelego oraz słodkiego miodu . Na koniec „Jagódki” wykonały samodzielnie naturalną świeczkę          z wosku pszczelego , którą mogły zabrać do domu. To było bardzo miłe i fascynujące spotkanie, na którym mogliśmy przybliżyć sobie życie tych małych, ale jakże pożytecznych owadów .