Archiwum z październik, 2021

Pasowanie klasy I

W czwartek 14 października w Niepublicznej Szkole Podstawowej  w Jagodniku odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. W tym roku w poczet klasy I przyjęto dziesięcioro nowych uczniów.  Na ceremonię zaproszeni zostali rodzice, nauczyciele , Wójt Gminy Cmolas Pan Eugeniusz Galek oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Ryszard Warzocha. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Pani dyrektor, która powitała wszystkich zebranych i skierowała słowa otuchy do pierwszaków. Pasowanie to w końcu jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia bowiem każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Uczniowie klasy pierwszej ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami, a ceremonii pasowania dokonała dyrektor szkoły Pani Dorota Terlaga. Dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. To był egzamin, który zdały na szóstkę. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz prezenty.

DSC_4354.jpg

Wycieczka ,,Jagódek ”do Fantazji

13 października przedszkolaki z ,,Jagódki” oraz klasa ,,0” z Jagodnika wybrali się na wycieczkę do Centra Zabaw ,,Fantazja” w Rzeszowie. Celem wycieczki była integracja grup rówieśniczych, rozwijanie małej i dużej motoryki oraz stworzenie możliwości radosnego spędzania czasu.  Dzieci bawiły się na jednej z największych w Polsce konstrukcji, składającej się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni, sali luster i basenów z piłkami .Były  też  dmuchańce,  ślizgi, armatki na piłeczki, dziecięce pojazdy, oraz specjalnie przygotowany kącik malucha.

DSC_4312.jpg

Dzień Edukacji Narodowej.

 

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, a nauczyciele pomagają im je rozwijać” Janusz Korczak.

14 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas II i III przygotowali program artystyczny, w którym przypomnieli genezę obchodzonego święta, a w humorystycznych scenkach ukazali rzeczywistość szkolną.Pan Wójt Gminy Cmolas Eugeniusz Galek podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za poświęcenie włożone w edukację i wychowanie uczniów. Swą wdzięczność za trud pracy pedagogicznej wyrazili również Pani Dyrektor Dorota Terlaga, Pani Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik „Nasza Wieś” Małgorzata Szostak oraz Przewodniczący Rady Gminy Cmolas Pan Ryszard Warzocha.

Cała uroczystość przebiegła w atmosferze radosnego poczucia wspólnoty.

DSC_4395.jpg

Informacja.

Wycieczka do Jednostki Wojskowej w Nowej Dębie

Wycieczka do Jednostki  Wojskowej  w Nowej Dębie

6 października uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz grupa 4 – latków z przedszkola ,,Jagódka” wyruszyły na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Nowej Dębie. Dzieci  z zachwytem oglądały magazyn broni,  salę tradycji jednostki wojskowej, poznały sprzęty, pojazdy wojskowe (czołg i armaty). Była to okazja, aby  zapoznać się z pracą Wojskowej Straży Pożarnej oraz Żandarmerii Wojskowej.  Dzieci miały okazję zobaczyć  obozowisko, lądowisko, plac ćwiczeń oraz Twierdzę na poligonie.  Na zakończenie  zwiedzania dzieci otrzymały od  komendanta pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy za miłe spotkanie i poświęcony czas naszym dzieciom.

received_240236491398169.jpeg

Dzień chłopaka w klasie ,,0”

 

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.                                                                  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,                                                     Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

 

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach  w życiu rodziny czy życiu szkoły. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.  W tym dniu pani razem z dziewczynkami wręczały chłopcom upominki, medale, dyplomy, składały życzenia. Nie zabrakło również tańców. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

received_476825423327569.jpeg