Stowarzyszenie

 


no comments


no comments


no comments


no comments


no comments


“Tak trudno żegnać na zawsze Kogoś,
kto jeszcze mógł być z nami…”

Z ogromnym żalem i bólem zawiadamiamy, że po długiej walce z chorobą odszła nasza uczennica

Ania Róg

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzicom i Rodzinie składają:
Dyrekcja, Nauczyciele, Koledzy i Koleżanki wraz z wychowawczynią oraz cała społeczność szkolna.

no comments


POPŻ PODPROGRAM 2021 – efekty 

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” z terenu województwa podkarpackiego przy współpracy z Podkarpackim Bankiem Żywności realizowała/ło Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2021 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie styczeń 2022 – październik 2022. Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:

 • warzywne i owocowe (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe);
 • skrobiowe (makaron jajeczny),
 • mleczne (mleko UHT),
 • mięsne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, filet z makreli w oleju),
 • cukier (cukier biały),
 • tłuszcze (olej rzepakowy).
Pomoc żywnościowa trafiła do 111 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu województwa podkarpackiego Wydaliśmy osobom potrzebującym: o 2 753,91  ton żywności; o 222  paczek żywnościowych; o 0   posiłków; W ramach POPŻ Podprogram 2021 dla 111 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono  1 warsztaty edukacyjne w ramach działań towarzyszących:
 • edukacji finansowej – 0  spotkań dla  0 uczestników
 • żywieniowo dietetycznych – 1 spotkanie  dla 8 uczestników
 • kulinarnych - 0 spotkań dla 0 uczestników
 • niemarnowania żywności -0 spotkań dla 0 uczestników
 • innych działań aktywizujących - 0 spotkań dla 0 uczestników

no comments


no comments


no comments


Informacja.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik „NASZA WIEŚ”

informuje, że w dniu

11 marca  2020 r. w godz.  15:30 – 17:30 w SP Jagodnik 93  odbędą się  

warsztaty ekonomiczne

jako działanie towarzyszące w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2019.

Oferta kierowana jest do uczestników ww. programu. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z zasadami prawidłowego żywienia.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapraszamy!

no comments


Wielopokoleniowe Targi z Kulturą i Tradycją w Jagodniku.

9 czerwca 2019r  przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku  odbyły się ogólnodostępne ,,Wielopokoleniowe targi z tradycją i kulturą w Jagodniku” w ramach realizowanego  przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” zadania  którego celem jest  Promowanie obszaru LGD LASOVIA, rozpowszechnianie  i promocja lokalnych tradycji, kultury oraz produktów lokalnych pochodzących z regionu zgodnie z celem ogólnym Zachowanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz rozwój turystyczny obszaru, finansowane w ramach działania ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność’ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Na wstępnie Pani Dyrektor szkoły i Pani Prezes stowarzyszenia powitały zaproszonych gości, którzy uświetnili swoją obecnością targi w Jagodniku, a przybyli między innymi:

Ewa Draus-Wicemarszałek Sejmiku Województwa Podkarpackiego,

Eugeniusz Galek -Wójt Gminy Cmolas

Marian  Posłuszny-Sekretarz Gminy Cmolas,

Jerzy Magda- Radny Powiatu Kolbuszowskiego,

Ryszard Warzocha- Przewodniczący Rady Gminy Cmolas,

Andrzej Gul- Sołtys Wsi Jagodnik

Eugeniusza Bańka-Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Jagodniku oraz

Jakub Guźda- Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Jagodniku wraz z zastępem,                              Po powitaniach gościnnie wystąpiły dzieci z  Niepublicznego Przedszkola ,,Jagódka”i uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku. Część artystyczną  rozpoczęto tańcem poloneza w wykonaniu klas I- III, dzieci z przedszkola i zerówki wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenki, klasy starsze odegrały scenkę pt,, Rodzinka na zakupach”.Po części artystycznej na uczestników targów czekało wiele atrakcji, specjały lokalne i pyszności z grilla.Uczestniczki warsztatów kulinarnych zorganizowanych  w ramach w/w projektu przygotowały stoisko z potrawami lokalnymi między innymi pierogami różnego rodzaju. Zaproszenia na targi nie odmówiły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Kosów, przygotowując wiele lokalnych potraw, które można było degustować. Oprócz tradycyjnych potraw goście częstowali się smakołykami z grilla oraz dostępnymi napojami , kawą, herbatą itp.

Dzieci miały do dyspozycji urządzenia rekreacyjne tj.: eurobungee, zjeżdżalnie, łódki na wodzie i dmuchany plac zabaw do skakania.  Można było skorzystać z przejażdżki wozem strażackim i z pomocą strażaków polać wodą, a także zapoznać się ze sprzętem strażackim. Podczas całej imprezy dzieci zabawiała animatorka zabaw.

Dużym zainteresowaniem cieszył się koncert kapeli  ludowej ,,Raniżowianie”. Podczas

swojego występu kapela zaprezentowała szerokiemu gronu swój dorobek muzyczny

i  przedstawiła muzykę ludową, tradycyjną, charakteryzującą nasz region. Zgromadzeni

mogli posłuchać utworów, pośpiewać i potańczyć.

Targi zorganizowane przez stowarzyszenie przyciągnęły całe rodziny od młodego do starszego pokolenia, gdzie zarówno rodzice jak i dzieci świetnie się bawili. Tego typu imprezy z pewnością pozytywnie wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych, integrując całe rodziny.  Spotkania te są doskonałą okazją do aktywnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu.

Wielopokoleniowe targi z tradycją i kulturą w Jagodniku” były dostępne dla wszystkich mieszkańców obszaru działania grupy LGD i zostały sfinansowane ze środków Lokalnej Grupy Działania Lasovia w ramach działania ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność’ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Organizatorzy dziękują wszystkim za liczne przybycie i wspólną dobrą zabawę.

Ewa Guźda

DSC_2781.jpg
       

no comments


,,Wielopokoleniowe targi z kulturą i tradycją w Jagodniku''

                              

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty Gminny Wielkanocny Konkurs pt. „Stroik Wielkanocny”, którego  organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” Konkurs odbył  się w ramach realizacji zadania pt. ,,Wielopokoleniowe targi z tradycją i kulturą w Jagodniku” realizowanego  przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś”,  którego celem jest  Promowanie obszaru LGD LASOVIA, rozpowszechnianie  i promocja lokalnych tradycji, kultury oraz produktów lokalnych pochodzących z regionu zgodnie z celem ogólnym Zachowanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz rozwój turystyczny obszaru, finansowane w ramach działania ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność’ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Ocenie jury podlegało 42 prace z Gminy Cmolas w dwóch kategoriach wiekowych,

Kategoria I: dzieci w wieku przedszkolnym od 4 do 6 lat wraz z rodzicem oraz

Kategoria II: dzieci (kl. I do III) w wieku od 7 do 10 lat.

 Na podstawie kryterium oceny prac:

nawiązanie do tradycji wielkanocnych, wierzeń religijnych i ludowych,

 staranność wykonania,

 wrażenie artystyczne,

własnoręczne wykonanie.

26. 04. 2019 r. Jury konkursu w składzie:

Renata Krakowska – nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych Anastazja Gancarz – nauczyciel,  instruktor zajęć artystycznych Edyta Kus-Mokrzycka – dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie zgodnie z regulaminem postanowiło nagrodzić i wyróżnić:

Kategoria I:

I miejsce: Hubert Mokrzycki z mamą  Justyną –  Ostrowy Baranowskie

II miejsce: Wiktoria Guźda z mamą  Beatą- Jagodnik

III miejsce: Weronika Zięba z mamą  Anną - Trzęsówka

Wyróżnienia:

Amelia Bańka z mamą  Patrycją – Ostrowy Baranowskie

Adam Pakłos z mamą  Justyną - Cmolas

Julia Piekarska  z mamą  Małgorzatą - Ostrowy Tuszowskie

Kategoria II:

I miejsce: Filip Noga - Jagodnik

II miejsce: Ewelina Pachucka – Ostrowy Baranowskie

III miejsce: Karolina Panuś – Cmolas

 Wyróżnienia:

Paweł Grodecki – Ostrowy Baranowskie

Maja Rzeszutek - Ostrowy Baranowskie

 Julia Trojnacka  – Ostrowy Tuszowskie

Autorzy zwycięskich prac otrzymali gratulacje oraz nagrody z rąk Wójta Gminy Cmolas Eugeniusza Galka oraz sołtysa wsi Jagodnik Andrzeja Gul. W ramach  konkursu  uczestnicy otrzymali  dyplom i nagrody rzeczowe za I, II, III miejsce,  wyróżnienie oraz dyplom i nagrody dla każdego dziecka i rodzica (w młodszej grupie wiekowej).

Po rozdaniu nagród wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.                                                        Organizatorzy konkursu przygotowali wystawę stroików wielkanocnych, którą można było oglądać w siedzibie stowarzyszenia i podziwiać niezwykłą pomysłowość oraz kreatywność osób biorących udział w konkursie.Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy przygotowali wyjątkowo piękne prace. Dziękujemy również rodzicom, którzy wsparli dzieci w ich działaniach konkursowych, a także nie szczędzili czasu i energii, aby stworzyć prawdziwe arcydzieła – przepiękne stroiki wielkanocne. Dziękując za udział w konkursie, gratulujemy pomysłowości, innowacyjnego podejścia do tematyki konkursu oraz aktywnej postawy wobec tradycji ludowej i chrześcijańskiej Świąt Wielkiej Nocy.

Życzymy dalszych sukcesów w konkursach.

                                                                                                    Ewa Guźda

DSC_1795.jpg
               

no comments


Konkurs ,,Stroik Wielkanocny''

Regulamin-konkursu-pt,,Stroik_Wielkanocny''- Pobierz
Karta zgłoszenia do konkursu - Pobierz
 

no comments


WIELOPOKOLENIOWE SPOTKANIE RODZINNE W JAGODNIKU.

  1 września 2018 r. zrealizowana została się we wsi Jagodnik pierwsza część projektu WIELOPOKOLENIOWE SPOTKANIA RODZINNE zrealizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świerczów z dofinansowania z budżetu Województwa Podkarpackiego - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie dla dwóch powiatów kolbuszowskiego i tarnobrzeskiego. WIELOPOKOLENIOWE SPOTKANIE RODZINNEna placu Domu Strażaka żegnające wakacje zostało zorganizowane dla rodzinzJagodniku i gminy Cmolas we współpracy partnerskiej ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jagodnik „Nasza Wieś”i Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Świerczów dla mieszkańców z powiatu kolbuszowskiego, jak również mieszkańców Durdy, powiatu tarnobrzeskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem „Tor Rozwoju”. Ci ostatni wzięli udział w spotkaniu na terenie wsi Jagodnik z pokazem swoich zdrowych efektów kulinarnych jako wymiana doświadczeń. Do organizacji zaangażowało się wiele osób ze współpracujących stowarzyszeń oraz sołtys wsi Jagodnik z rodziną. Co doprowadziło do wspaniałego wspólnego integrowania się w celu promocji rodziny wielopokoleniowej(dziecko, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, pradziadkowie),którzy wspólnie spędzali miło i radośnie czas na występach dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku i innych młodych talentów np. zespołu STAYS z Kolbuszowej czy recitalu akordeonisty Michała Stochela z Zarębek. Całość poprowadziła Dorota Terlaga –Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku. Rodziny mogły bawić się z w kreatywne zabawy z wodzirejem i DJ z Fabryki zabawy z Weryni. Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie, a na głodnych kąciki kulinarne ( grill, napoje, wyroby kulinarneczłonków stowarzyszeń). Wieczorem do tańca zaprosił zespól PROGRES. Wszyscy bawili się widać doskonale bo do Jagodnika przybyły niespotykane tłumy. Spotkanie uświetnili również zaproszeni gości, którym za przybycie dziękujemy, m.in. Zbigniew Chmielowiec-poseł na sejm RP z ziemi kolbuszowskiej, Ewa Draus-radna sejmiku województwa podkarpackiego, Eugeniusz Galek-wójt gminy Cmolas, Marian Posłuszny – sekretarz gminy Cmolas oraz Ryszard Warzocha - radny wsi Jagodnik czy Stanisław Sukiennik i Ryszard Sukiennik-radni wsi Trzęsówka. Wspierali nas prezes OSP oraz komendant OSP w Jagodniku.

IMG_20180901_142136.jpg
           

no comments