Archiwum dla kategorii ‘przedszkole’

Święty Mikołaj w Przedszkolu

 

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

 

30 listopada nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Uczniowie klasy „0” przywitały go piosenkami oraz krótką inscenizacją. Mikołaj obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie oraz usiąść mu na kolanach. Na twarzach przedszkolaków malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

DSC_0656.jpg

 

 

 

 

 

 

Zabawa andrzejkowa.

 

„Andrzejkowe mamy święto,
Co się dzisiaj nam wywróży?
Mamy miskę pełną wody,
Wosk w garnuszku i klucz duży.”

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić…
W środę 28 listopada  obchodziliśmy w  naszym przedszkolu Andrzejki. Wszystkie dzieci chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Przedszkolaki rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanego zaczarowanego kółka sprawdzały kim zostaną w przyszłości.  Dużo  radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Wszyscy po kolei podchodzili do miski z wodą i z pomocą dorosłej osoby lali wosk przez dziurkę od klucza wypowiadając przy tym zaklęcie „Czary – mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie. Zaraz wszyscy się dowiedzą co nam wróżby przepowiedzą”. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce. Jak zawsze nie zabrakło pięknych bajkowych postaci, za które przebrały się przedszkolaki.
DSC_0919.jpg

 

 

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia.

 

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci  i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W naszym przedszkolu uroczystości z okazji tego święta odbyły się 23.11.2018r.   Tego szczególnego dnia dzieci przybyły ze swoimi ulubionymi pluszakami, które były honorowymi gośćmi. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Następnie przedszkolaki podziwiały tort w kształcie misia oraz odśpiewały „Sto lat”. Kolejnym punktem spotkania była gimnastyka z misiem oraz zabawy przy piosenkach. Dzieci wspaniale poradziły sobie podczas zabaw. Na zakończenie dzieci piekły pyszne ciasteczka w kształcie misia, Dzień ten był pełen wrażeń.

DSC_0672.jpg

 

 

 

 

Święto Niepodległości.

9 listopada 2018 r. Niepubliczne Przedszkole. „Jagódka” wraz z Niepubliczną Szkołą Podstawową w Jagodniku świętowali 100-lecie odzyskania przez Polskę wolności.
Na uroczyste obchody Święta Niepodległości przybyło wielu zaproszonych gości: Zastępca Wójta Gminy Cmolas –p. Lesław Budzisz, Sołtys wsi Jagodnik – p. Andrzej Gul, Radny wsi Jagodnik – p. Ryszard Warzocha, mieszkańcy wsi Jagodnik – p. Anna Bąba i p. Teofil Białek, ks. prał. Tadeusz Kulig oraz Rodzice naszych uczniów.
Podniosły charakter wydarzeń tego dnia zaznaczyły też piękne dekoracje, odświętne stroje wraz z kokardą narodową przypiętą na piersi.
Na początku głos zabrała pani dyrektor Dorota Terlaga, która przywitała wszystkich i zaznaczyła jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków. Część artystyczna rozpoczęła się od koncertu Mobilnej Filharmonii. Muzycy dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń. Pieśni patriotyczne w ich wykonaniu sprawiły, że każdemu mocniej zabiło serce, a wspólnie odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego” wzruszył niejednego uczestnika apelu. Następnie swoje zdolności recytatorskie zaprezentowały przedszkolaki oraz dzieci z klasy „0”. Uczniowie klas 1-3 przedstawili krótki program słowno-muzyczny, w którym przypomnieli najważniejsze daty i wydarzenia prowadzące Polaków do odzyskania wolności po 123 latach zaborów. Pięknym momentem był „Biało-czerwony taniec” do piosenki „Co to jest niepodległość…”, który był przesłaniem pokoju, jedności i wolności.
Kolejnym punktem uroczystości patriotycznej była żywa lekcja historii o patriotyzmie i tożsamości narodowej przekazana przez p. Annę Bąba, p. Teofila Białka oraz ks. prał. Tadeusza Kuliga.
W tym dniu został również rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. „Moja mała Ojczyzna” zorganizowany w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Komisja konkursowa przyznała po trzy miejsca w każdej kategorii wiekowej oraz dodatkowe wyróżnienia. Wszystkie prace konkursowe przyozdobiły nasz szkolny korytarz, a dzieci za trud i wysiłek włożony w ich wykonanie zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania obchodów Święta Niepodległości w NSP w Jagodniku.

DSC_0711.jpg

 

 

 

 

Śniadanie daje moc.

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasze przedszkole włączyło się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

8 listopada nasze przedszkolaki mogły własnoręcznie wykonać i zjeść zdrową kanapkę. Akcja edukacyjna dostarczyła dzieciom wiele radości  z samodzielnie przygotowanego zdrowego śniadania i jego degustacji z rówieśnikami.

 

 

 

Urodzinki w przedszkolu.

Każde dziecko marzy o tym, aby dzień ich urodzin był jak najpiękniejszy. Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną, ale wiele radości sprawia im kiedy mogą bawić się wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola. W miesiącu październiku swoje 4 – te urodziny obchodzili Milenka, Albert i Karol. Jak zawsze nie zabrakło wspaniałych konkurencji, przy których dzieci mogły wykazać się niezwykłymi umiejętnościami, zabaw, podczas których jubilaci mogli poczuć się wyjątkowo. Był również pyszny tort, owoce i prezenty.

Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności jubilatów. To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć.

Dlatego w naszym przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka.

DSC_0845.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Pasowanie na przedszkolaka.

Dzień 2 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci z  naszego przedszkola i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły otrzymując od rodziców gromkie brawa.               Odświętny strój i piękne birety, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dorota Terlaga – dyrektor przedszkola z pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Dzieci przyrzekały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i kuferek z niespodziankami od Stowarzyszenia oraz upominek od Rady Rodziców. Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zaproszeni zostali do wspólnego poczęstunku. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli.

DSC_0617.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do piekarni.

19 padziernika 2018r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do piekarni w Cmolasie. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku chleba, poznanie produktów do wyrobu pieczywa. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi oraz magazyn z workami mąki. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, waga ,krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł jednak na przedszkolakach ogromny piec. Przedszkolaki dowiedziały się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi ciasteczkami.
Przedszkolaki wróciły zadowolone, pełne wrażeń. Serdecznie dziękujemy właścicielowi piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

DSC_0599.jpg

 

 

Teatrzyk ,,Odważny pastuszek”

 

8 października odwiedził nas teatr Eden z przedstawieniem „Odważny pastuszek”.
Przedszkolaki z uwagą śledziły przygody biblijnego Króla Saula i pasterza Dawida, który dzięki swojej odwadze pomógł królowi zapanować nad jego złym humorem i potrafił rozśmieszyć pochmurnego i zawsze niezadowolonego Saula. Ze spektaklu wypłynął cenny morał mówiący o tym, iż nie warto się gniewać, a bycie miłym i dobrym dla wszystkich potrafi czynić cuda. Podczas spektaklu przedszkolaki brały aktywny udział w śpiewie, tańcach, a także pomagały budować zagrodę dla owieczek i rozmawiały z aktorami, co wpłynęło na ogromne zainteresowanie  aktywności dzieci.

 

Spotkanie z Panią leśnik

Spotkanie z Panią leśnik

05.10.2018r. nasze przedszkole odwiedziła Pani Natalia Batory leśnik z Nadleśnictwa Kolbuszowa.
Pani opowiedziała wszystkim dzieciom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierzęta, które w nim mieszkają. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy, którymi są sarny, dziki, lisy, wiewiórki. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, które ptaki odlatują do ciepłych krajów na zimę, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy oraz jak należy zbierać grzyby w lesie. Na koniec spotkania dzieci kolorowały grzybki, które później zostały umieszczone na sznureczku. Za aktywność podczas zajęć przedszkolaki otrzymały książeczki wydane przez nadleśnictwo. Wszystkie dzieci gorąco podziękowały naszemu gościowi drobnym słodkim upominkiem za tak ciekawe i pouczające spotkanie.

małgorzata 123.jpg

 

 

 

Wycieczka do Skansenu w Kolbuszowej

27 września 2018r. w ramach realizacji projektu dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” odbyły wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Wyjazd do skansenu miał na celu poznanie zabytków kultury regionalnej, dorobku historycznego, architektury i tradycji, ukazanie warunków życia na wsi w dawnych czasach, czynności gospodarskich, upraw polowych oraz tradycyjnych rzemiosł.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały stare, drewniane zagrody, szkołę wiejską, kuźnię oraz wiele innych ciekawych obiektów. Obserwowały zwierzęta hodowane w niektórych zagrodach. Przedszkolaki miały również okazję zobaczyć dawne drewniane zabawki tj. koniki na biegunach, klepaki, terkotki, kurki, kołyski i taczki.

Na zakończenie każdy uczestnik miał za zadanie wykonać obrazek przyklejając na swoich karteczkach liście, trawę lub kwiatki znalezione w parku.

 

 

Wyjazd integracyjny.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

19 września 2018r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” z Jagodnika wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami udali się na spotkanie integracyjne do kompleksu turystycznego „Brzezóvka” w Domatkowie. Celem spotkania była integracja dzieci i rodziców podczas wspólnych zabaw i poczęstunku.

Po dotarciu na miejsce dzieci wraz z przewodnikiem i opiekunami udali się, aby pozwiedzać park historyczny. Spacerując po alejkach, można było ujrzeć figury dinozaurów, zwierząt, a także postaci mitologicznych i historycznych. Najmłodsze pociechy miały możliwość zrobienia zdjęcia w paszczy i jajku dinozura.

Kolejnym punktem spotkania była już tylko zabawa w ogromnym namiocie pełnym dmuchańców. Dodatkowo również przedszkolaki miały do dyspozycji kule wodne, łódeczki, eurobungee, mini boisko do piłki nożnej, które sprawiły dzieciom ogromną radość. Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się ogromna piaskownica  w której znajdował się szkielet dinozaura.

W przerwie zabawy na każdego czekała pieczona kiełbaska, ciepła herbatka oraz słodkości przygotowane przez rodziców i organizatorów spotkania.

Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Wszyscy uczestnicy spotkania wyjeżdżali zmęczeni, ale zadowoleni  i  uśmiechnięci.

DSC03203.jpg

 

 

 

Wycieczka do Straży Pożarnej

Wycieczka do Jednostki Gaśniczo-Pożarniczej w Nowej Dębie stała się już u nas w przedszkolu tradycją. 24 maja  nasze przedszkolaki uczestniczyły  w spotkaniu ze strażakami. W siedzibie straży uczestnicy wycieczki zostali przywitani przez wszystkich pełniących dyżur strażaków, którzy czekali już na nasze przyjście. Podczas spotkania zwiedzaliśmy pomieszczenia remizy: stołówkę, salę gimnastyczną, siłownię, miejsce odpoczynku strażaków oraz garaże, w których można było obejrzeć z bliska strój strażacki, ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego. Kiedy samochód wyjechał z garażu na plac dzieci mogły również obserwować pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru, usuwania skutków wypadków drogowych lub innych katastrof. Przedszkolaki także miały możliwość pod okiem czujnych strażaków przećwiczyć umiejętność lania wody ze strażackiego hydrantu. Dzieci wróciły do przedszkola z mnóstwem niezapomnianych wrażeń.

DSC_0660.jpg

 

 

 

Poczytaj mi proszę.

     W ramach  cyklu spotkań 21 maja 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytała mama Wiktorki – Pani  Elżbieta Magda.

DSC_0785.jpg

 

 

Wycieczka do fabryki czekolady,, Coco de mer”

11 maja 2018r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Fabryki Czekolady „Coco de mer” w Rzeszowie. Wycieczkę rozpoczęli od przejścia przez fabrykę. Przy wejściu wszystkich powitał ich unoszący się wszędzie zapach czekolady. Dzieci miały możliwość podziwiania czekoladowej wystawy malutkich rzeźb i obrazków. Po zwiedzaniu nadszedł czas na tworzenie własnych dzieł. Dzieci samodzielnie malowały rysunki czekoladą z rękawa cukierniczego. Gdy obrazki były gotowe zostały umieszczone w lodówkach, aby pod koniec wycieczki każdy mógł zabrać swój własny ze sobą. Po warsztatach wszyscy wspólnie bawili się na sali zabaw w „Małpim gaju” i w „Strefie malucha”. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki mógł obserwować jak powstaje wata cukrowa oraz jej skosztować. Do przedszkola wszyscy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi.

Poczytaj mi proszę.

      W ramach  cyklu spotkań 12 kwietnia 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytała mama Oliwki  – Pani  Edyta Karkut.

DSC_0774.jpg

Poczytaj mi proszę.


W ramach  cyklu spotkań 05 kwietnia 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytała mama Filipka – Pani Małgorzata Rachwał.

DSC_0667.jpg

Przedszkolaki na zakupach.

 

W dniu 13. 03. 2018 r. przedszkolaki wybrały się do pobliskiego sklepu. Wizyta związana była z tygodniowym tematem zajęć. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Ponadto przedszkolaki poznały kasę fiskalną i wagę elektroniczną oraz sposób ich obsługi. Dzieci miały okazję obserwować pracę ekspedientki oraz sposób zamawiania towaru. Z wielkim zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki i lodówki.

Na pamiątkę naszej wizyty w ramach podziękowania za tak ciepłe przyjęcie maluchy wręczyły pani ekspedientce drobny upominek, a same zostały obdarowane pysznymi lizakami i cukierkami.

Wizyta w sklepie była bardzo interesująca i pouczająca dla naszych przedszkolaków.

DSC_0539.jpg

Poczytaj mi proszę.

   W ramach  cyklu spotkań 27 marca 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytała mama Weroniki -Pani Anna Zięba.

DSC_0573.jpg

 

Wiosna w przedszkolu.

Dnia 21 marca o naszego przedszkola przyszła Pani Wiosna ubrana w zielona suknię, kapelusz i z koszem kwiatów. Przybyła ona, aby pożegnać mroźną zimę i przywitać ciepłą i słoneczną wionę. Rozmawiała z dziećmi o pierwszych oznakach wiosny. Przedszkolaki wymieniały nazwy wiosennych kwiatów oraz ptaków, które wracają do nas wiosną.

Wszyscy znakomicie bawili się z Panią Wiosną przy muzyce.

DSC_0718.jpg

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 19 marca 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytał tata Michałka – Pan Łukasz Wolak.

DSC_0555.jpg

Poczytaj mi proszę

W ramach  cyklu spotkań 12 marca 2018 r.bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Julii – Pani Małgorzata Piekarska.

DSC_0533.jpg

 

 

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 1 marca 2018 r.  bajki dla chłopców i dziewczynek czytał Sekretarz Gminy Cmolas  -Pan Marian Posłuszny.

DSC_0665.jpg

Zapisy do Przedszkola ,,Jagódka ”na rok 2018/2019

NOWA KARTA ZAPISU DO PRZEDSZKOLA  rok 2018/19 –POBIERZ  

NOWA KARTA ZAPISU DO SZKOŁY ZERÓWKA -KLASA 1 rok 2018/19  – POBIERZ 

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka u ,,Jagódek”

Dnia 30.01.2018 r.o godz.12.00 w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka” w Jagodniku odbyła się uroczystość z okazji ,,Dnia Babci i Dziadka”. Część artystyczną przygotowały przedszkolaki wraz z panią Magdaleną W. oraz Panią Anetą G. Przedszkolaki swój występ rozpoczęły  pokazem mody.Następnie pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki . Swój występ zakończyły tańcem. Gościnnie wystąpił też zespół instrumentalny ze szkoły muzycznej w Kolbuszowej, który umilał czas seniorom grając piękne kolędy i przyśpiewki.
Zaproszeni goście , którzy zaszczycili nas swoją obecnością wszystkim babciom i dziadkom złożyli życzenia.Nie zabrakło również poczęstunku przygotowanego przez S.R.W.J i Radę Rodziców. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie.

DSC_0586.jpg

 

 

Zabawa choinkowa w przedszkolu.

W naszym  przedszkolu 24 stycznia odbyła się   zabawa choinkowa . Oprawę muzyczną poprowadził wodzirej  pan Damian , który zabawiał starsze i młodsze dzieci.

DSC_0705.jpg

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 18 stycznia  bajki dla przedszkolaków czytał radny wsi Ostrowy Baranowskie – Pan Dariusz Mielczarek.

DSC_0522.jpg

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 18 grudnia  bajki dla chłopców i dziewczynek czytał Wójt Gminy Cmolas -Pan Eugeniusz Galek.

DSC_0743.jpg

 

 

 

 

 

Wycieczka ,,Jagódek do ,,Fantazji”

W dniu 14 grudnia odbyła się   wycieczka do Centrum Zabaw „Fantazja” w Rzeszowie. Przedszkolaki mogły korzystać z wielu atrakcji;  dmuchanych zjeżdżalni, trampoliny, basenów z kulkami, domków dla wróżek i innych… W trakcie zabawy pojawiła się Śnieżynka, która rozdała wszystkim słodkie upominki . Wszyscy świetnie się bawili.

Wycieczka była sponsorowana  przez organ prowadzący.

DSC_0704.jpg

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 13 grudnia  bajki dla chłopców i dziewczynek czytał Radny wsi Jagodnik-Pan Ryszard Warzocha.

DSC_0597.jpg

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 6 grudnia  bajki dla chłopców i dziewczynek czytał Sołtys wsi Trzęsówka ,Radny powiatu kolbuszowskiego -Pan Ryszard Sukiennik.

DSC_0550.jpg

 

 

 

Mikołaj w przedszkolu.

Dziękujemy Kochany Mikołaju!

Za ciepłe słowa, ciekawe opowieści i piękne prezenty, którymi obdarowałeś wszystkich początkiem grudnia. Cały rok czekaliśmy na Ciebie i wraz z pierwszym śniegiem dotarłeś swoimi saniami do „jagódkowego przedszkola”. Dla nas maluchów było to niezapomniane spotkanie, które zostanie z nami na zawsze.  Wszyscy z serca dziękujemy i zapraszamy za rok. 

DSC_0624.jpg

 

 

 

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 30 listopada  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Milenki– Agnieszka Maciejak.

DSC_0717.jpg

Andrzejki w przedszkolu.

„W naszym zamku pełnym czarów,dziś otrzymasz wiele darów”

W naszym przedszkolu 29 listopada 2017 roku odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci zaczęły ten dzień od wspólnej zabawy taneczno – ruchowej, którą prowadził  – znany i lubiany przez wszystkie dzieci – Pan Damian Wdowiak. Przedszkolaki poznały zwyczaje obchodzenia andrzejek poprzez różne zabawy np., „Kim będę”, odczytywanie symboli z gwiazdek czy z „Koła przyszłości”. Wróżbom towarzyszyła muzyka, wystrój sali nawiązujący do tradycji andrzejek, a także światło lampek i świec, które wprowadzało dzieci w nastrój czarów. Podczas zabawy wszystkim towarzyszyła miła atmosfera i nawet paniom udzieliła się chęć przebierania.

DSC_0568.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 24 listopada  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Michałka– Pani Anna Wiącek.

DSC_0540.jpg

 

 

 

 

 

Wycieczka ,,Jagódek ” do Szkoły Muzycznej.

15 listopada 2017 roku przedszkolaki wraz z oddziałem „0” odwiedziły Szkołę Muzyczną I stopnia w Niwiskach. U progu szkoły przywitała nas Pani Dorota Wilk – dyrektor placówki, która oprowadziła dzieci po szkole i z wielkim zaangażowaniem i cierpliwością opowiadała o tajnikach gry na różnych instrumentach. Dzieci miały możliwość wejść do wszystkich klas, w których znajdowały się różne instrumenty – była klasa gitary, klasa saksofonu, klarnetu, akordeonu, kontrabasu i wiele innych. Na koniec wizyty dzieci wzięły udział we wspólnym muzykowaniu i tańcach przy akompaniamencie fortepianu, na którym grała Pani Dorota w dworku Hupki. Przedszkolaki złożyły podziękowania i gromkimi brawami pożegnały się ze Szkołą Muzyczną i Panią Dyrektor.

DSC_0654.jpg

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 17 listopada  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Wiktorka – Pani Oksana Sobolewska.

DSC_0705.jpg

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 9 listopada  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Korneli– Pani Anna Obara.

DSC_0700.jpg

Śniadanie daje moc

Nasza szkoła corocznie bierze udział w akcji „Śniadanie daje moc”. W tym roku do akcji włączyły się także „Jagódki”. Każdy uczestnik miał za zadanie samodzielnie zrobić sobie zdrowe, urozmaicone śniadanie. Dzieci przygotowały różnorodne  kanapki ze zdrowej ekologicznej żywności. Na stołach pojawiły się świeże warzywa, chleb oraz nabiał. Wszystkie dzieci z pełnymi brzuszkami zakończyli akcję w pogodnych humorach. Do zobaczenia za rok 🙂 

                                                                                       DSC_0645.JPG

Poczytaj mi proszę,

W ramach  cyklu spotkań 25 października  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Zuzi– Pani Danuta Smykla.

DSC_0188.jpg

poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 19 października bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Joasi– Pani Magdalena Sudoł.

DSC_0376.jpg

Spotkanie ze strażakami

„Jagódki” z naszego przedszkola miały możliwość uczestnictwa w akcji przeciwpożarowej oraz poznania zawodu – strażak. Każdy przedszkolak mógł wejść do wozu strażackiego oraz przymierzyć kask. Strażacy „zrobili” wszystkim dzieciom tęczę, co wzbudziło zachwyt wszystkich uczestniczących w spotkaniu. Nasi goście opowiedzieli dzieciom o swojej trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy oraz co trzeba zrobić, aby zostać strażakiem. Na koniec spotkania dzieci dostały pamiątkowe dyplomiki,a p. Kasia Lewandowska organizator spotkania zaprosiła gości na spotkanie za rok.

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 10 października  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Adasia – Pani Justyna  Pakłos.

DSC_0339.jpg

Informacja.

Ogłoszenie wyników rodzinnego konkursu wewnątrz przedszkolnego z okazji XVII Dnia Papieskiego pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Ze względu na trudny wybór  jaki miała komisja przyznano dwa pierwsze miejsca i dwa drugie miejsca w kategorii wiekowej 4-latki oraz I miejsce w kategorii wiekowej  3-latki (w tej grupie wiekowej złożona została tylko jedna praca), a oto one:  W kategorii wiekowej 4 – latki :

I miejsce – Wiktoria Guźda

I miejsce – Weronika Zięba

II miejsce – Michał Wolak

II miejsce Oliwa Karkut

W kategorii wiekowej 3 – latki

I miejsce  – Kornelia Obara

Wręczenie nagród nastąpi 16 października 2017 roku (poniedziałek). Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody.

DSC_0262.jpg

Życzenia

ŻYCZENIA Z OKAZJI
DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

składam wszystkim nauczycielom życzenia satysfakcji z pracy pedagoga, abyście nigdy w swej karierze nauczyciela nie zwątpili w swoje powołanie. Nauczyciel z powołania zaraża swoich uczniów pasjami. Jeżeli wy lubicie swoją pracę, dzieci lubią szkołę. Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha oraz twórcza pasja przekazywania wiedzy, kształtowania postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory. Rok 2017/18 to szkoły wiele zmian ale przyzwyczaimy się do nich jak zawsze. Pracownikom niepedagogicznym życzę zadowolenia ze swojego stanowiska pracy. Wszyscy swoim zaangażowaniem wyzwalacie Państwo wielki potencjał. Jestem przekonana, że wasze pomysły wzbogacają wasz warsztat pracy, a wasze wysiłki zostają zauważone i docenione przez całą społeczność szkolną. Odkrywajmy, zatem talenty i pasje, rozbudzajmy zainteresowania dzieci             i miejmy do tego jak najbardziej pozytywne, przyjazne nastawienie.

Życzę Wam wiary, nadziei i miłości w każdym waszym poczynaniu i dziękuję za dotychczasową współpracę!

dyrektor
Dorota Terlaga

Ciekawostka

Dzień Nauczyciela – 14 października Właściwie i poprawnie – Dzień Edukacji Narodowej. Święto wszystkich pracowników oświaty.
Dzień Nauczyciela na świecie.
Dzień Nauczyciela obchodzony jest w większości krajów na świecie w różnych dniach (np. w Argentynie 11 września, w Brazylii 15 października, w Chinach 10 września) związanych, podobnie jak w Polsce, z lokalnymi wydarzeniami. World Teacher’s Day (Światowy Dzień Nauczyciela) pod patronatem UNESCO obchodzony jest od 1994 roku w dniu 5 października.

Poczytaj mi proszę.

Kolejny rok w naszym przedszkolu realizujemy (kontynuujemy) projekt „Poczytaj mi proszę”, który cieszy się wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony rodziców i zapraszanych gości. Cykl spotkań rozpoczęliśmy 5 października kiedy to bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Oli – Pani Kasia Lewandowska

20171005_093928.jpg

 

 

 

 

 

,,Święto Pieczonego Ziemniaka”

W pierwszych dniach jesieni obchodzone jest „święto pieczonego ziemniaka”. W tym roku 2 października nasze przedszkolaki wraz z oddziałem „0” zostały zaproszone do Rodzinnych Ogródków Działkowych „Prefabet” w Kolbuszowej ,aby również wziąć udział w tym święcie. Dzięki uprzejmości prezesa działek Pana Andrzeja Chmielowskiego nasze dzieciaki miały możliwość zwiedzenia ogródków działkowych między innymi ogródka Pani Ludmiły, która opowiedziała o jesiennych pracach na działce. Następnie przedszkolaki szukały śladów „śnieżnego stwora”, który podobno odwiedza tamtejsze działki i… faktycznie udało nam się odnaleźć skamieniałe ślady przy jednym z domków. Kiedy dotarliśmy do miejsca spotkań działkowców dzieci zostały ugoszczone słodkim poczęstunkiem oraz kompotem własnego wyrobu, a po zabawie na działce Pana Andrzeja każdy mógł spróbować pieczonego ziemniaka. Po pamiątkowym zdjęciu, podziękowaniach wyruszyliśmy w drogę powrotną do naszego „jagódkowego” przedszkola. Jeszcze do końca dnia dzieci wspominały mile spędzony czas w ogródkach działkowych.

DSC_0015.jpg

 

 

 

 

 

 

Spotkanie integracyjne.

27 września 2017 roku dzieci z naszego przedszkola oraz z oddziału „0” wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami udali się na spotkanie integracyjne do „Rancza Bogaczówka” w Izdebniku. Dzięki uprzejmości właścicieli dzieci mogły spędzić miło czas na świeżym powietrzu. Po przywitaniu się ze swoimi wychowawcami dzieci i rodzice zostali oddani w ręce Pana Damiana Wdowiaka –  wodzireja, który prowadził zabawy dla dzieci . były tańce, zabawy ruchowe, przeciąganie liny, „rozwieszanie prania”, skoki w workach i wiele innych konkurencji, które zarówno dzieciom jak i rodzicom sprawiały ogromną radość. W przerwie zabawy na każdego czekała pieczona kiełbaska, ciepła herbatka i kawa oraz słodkości przygotowane przez rodziców i nauczycieli. Dzieci miały możliwość pospacerować i pobiegać po pobliskim lesie, a rodzicom nawet udało się znaleźć kilka grzybków. Świetnej zabawie i dobrym nastrojom towarzyszyła również (jak na tę porę roku) piękna, słoneczna pogoda. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili po spotkaniu do domów, a drugiego dnia w przedszkolu opowieści dzieci nie było końca.

DSC_0154.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Przedszkolaka u ,,Jagódek”

20 września 2017 roku w naszym przedszkolu obchodzono „Dzień Przedszkolaka”. Tego dnia zabawy nie było końca. Przygotowano różne zawody zręcznościowe, tańce, zabawy z chustą animacyjną i balonami. Każdy przedszkolak i starszak z oddziału „0” zaczął zabawę od pomalowania buźki. Następnie z wielką radością zaczęła się zabawa z chustą i kolorowymi balonami, które na koniec wypuściliśmy przez okno przedszkola. Dzieci mogły potańczyć przy znanych i lubianych piosenkach – każdy znalazł coś dla siebie. Na koniec uczestnicy „Dnia Przedszkolaka” otrzymali słodkie upominki.

DSC_0013.jpg

 

 

 

 

Konkurs.

OGŁOSZENIE

 

Z okazji zbliżającego się XVII Dnia Papieskiego w naszym przedszkolu organizowany jest wewnętrzny rodzinny konkurs plastyczny pod tegorocznym hasłem   „Idźmy naprzód z nadzieją”

Prace plastyczne formatu A4 lub A3 płaskie lub przestrzenne zbierane będą do 11 października 2017 roku.

Ogłoszenie wyników (13 października na stronie internetowej przedszkola) i uroczyste wręczenie nagród nastąpi  w Dzień Papieski –16 października 2017r.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie. Przewidziane atrakcyjne nagrody.

Regulamin Konkursu Papieskiego 2017