Archiwum dla kategorii ‘przedszkole’

Wycieczka do Straży Pożarnej

Wycieczka do Jednostki Gaśniczo-Pożarniczej w Nowej Dębie stała się już u nas w przedszkolu tradycją. 24 maja  nasze przedszkolaki uczestniczyły  w spotkaniu ze strażakami. W siedzibie straży uczestnicy wycieczki zostali przywitani przez wszystkich pełniących dyżur strażaków, którzy czekali już na nasze przyjście. Podczas spotkania zwiedzaliśmy pomieszczenia remizy: stołówkę, salę gimnastyczną, siłownię, miejsce odpoczynku strażaków oraz garaże, w których można było obejrzeć z bliska strój strażacki, ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego. Kiedy samochód wyjechał z garażu na plac dzieci mogły również obserwować pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru, usuwania skutków wypadków drogowych lub innych katastrof. Przedszkolaki także miały możliwość pod okiem czujnych strażaków przećwiczyć umiejętność lania wody ze strażackiego hydrantu. Dzieci wróciły do przedszkola z mnóstwem niezapomnianych wrażeń.

DSC_0660.jpg

 

 

 

Poczytaj mi proszę.

     W ramach  cyklu spotkań 21 maja 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytała mama Wiktorki – Pani  Elżbieta Magda.

DSC_0785.jpg

 

 

Wycieczka do fabryki czekolady,, Coco de mer”

11 maja 2018r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Fabryki Czekolady „Coco de mer” w Rzeszowie. Wycieczkę rozpoczęli od przejścia przez fabrykę. Przy wejściu wszystkich powitał ich unoszący się wszędzie zapach czekolady. Dzieci miały możliwość podziwiania czekoladowej wystawy malutkich rzeźb i obrazków. Po zwiedzaniu nadszedł czas na tworzenie własnych dzieł. Dzieci samodzielnie malowały rysunki czekoladą z rękawa cukierniczego. Gdy obrazki były gotowe zostały umieszczone w lodówkach, aby pod koniec wycieczki każdy mógł zabrać swój własny ze sobą. Po warsztatach wszyscy wspólnie bawili się na sali zabaw w „Małpim gaju” i w „Strefie malucha”. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki mógł obserwować jak powstaje wata cukrowa oraz jej skosztować. Do przedszkola wszyscy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi.

Poczytaj mi proszę.

      W ramach  cyklu spotkań 12 kwietnia 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytała mama Oliwki  – Pani  Edyta Karkut.

DSC_0774.jpg

Poczytaj mi proszę.


W ramach  cyklu spotkań 05 kwietnia 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytała mama Filipka – Pani Małgorzata Rachwał.

DSC_0667.jpg

Przedszkolaki na zakupach.

 

W dniu 13. 03. 2018 r. przedszkolaki wybrały się do pobliskiego sklepu. Wizyta związana była z tygodniowym tematem zajęć. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Ponadto przedszkolaki poznały kasę fiskalną i wagę elektroniczną oraz sposób ich obsługi. Dzieci miały okazję obserwować pracę ekspedientki oraz sposób zamawiania towaru. Z wielkim zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki i lodówki.

Na pamiątkę naszej wizyty w ramach podziękowania za tak ciepłe przyjęcie maluchy wręczyły pani ekspedientce drobny upominek, a same zostały obdarowane pysznymi lizakami i cukierkami.

Wizyta w sklepie była bardzo interesująca i pouczająca dla naszych przedszkolaków.

DSC_0539.jpg

Poczytaj mi proszę.

   W ramach  cyklu spotkań 27 marca 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytała mama Weroniki -Pani Anna Zięba.

DSC_0573.jpg

 

Wiosna w przedszkolu.

Dnia 21 marca o naszego przedszkola przyszła Pani Wiosna ubrana w zielona suknię, kapelusz i z koszem kwiatów. Przybyła ona, aby pożegnać mroźną zimę i przywitać ciepłą i słoneczną wionę. Rozmawiała z dziećmi o pierwszych oznakach wiosny. Przedszkolaki wymieniały nazwy wiosennych kwiatów oraz ptaków, które wracają do nas wiosną.

Wszyscy znakomicie bawili się z Panią Wiosną przy muzyce.

DSC_0718.jpg

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 19 marca 2018 r. bajki dla przedszkolaków czytał tata Michałka – Pan Łukasz Wolak.

DSC_0555.jpg

Poczytaj mi proszę

W ramach  cyklu spotkań 12 marca 2018 r.bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Julii – Pani Małgorzata Piekarska.

DSC_0533.jpg

 

 

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 1 marca 2018 r.  bajki dla chłopców i dziewczynek czytał Sekretarz Gminy Cmolas  -Pan Marian Posłuszny.

DSC_0665.jpg

Zapisy do Przedszkola ,,Jagódka ”na rok 2018/2019

NOWA KARTA ZAPISU DO PRZEDSZKOLA  rok 2018/19 –POBIERZ  

NOWA KARTA ZAPISU DO SZKOŁY ZERÓWKA -KLASA 1 rok 2018/19  – POBIERZ 

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka u ,,Jagódek”

Dnia 30.01.2018 r.o godz.12.00 w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka” w Jagodniku odbyła się uroczystość z okazji ,,Dnia Babci i Dziadka”. Część artystyczną przygotowały przedszkolaki wraz z panią Magdaleną W. oraz Panią Anetą G. Przedszkolaki swój występ rozpoczęły  pokazem mody.Następnie pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki . Swój występ zakończyły tańcem. Gościnnie wystąpił też zespół instrumentalny ze szkoły muzycznej w Kolbuszowej, który umilał czas seniorom grając piękne kolędy i przyśpiewki.
Zaproszeni goście , którzy zaszczycili nas swoją obecnością wszystkim babciom i dziadkom złożyli życzenia.Nie zabrakło również poczęstunku przygotowanego przez S.R.W.J i Radę Rodziców. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie.

DSC_0586.jpg

 

 

Zabawa choinkowa w przedszkolu.

W naszym  przedszkolu 24 stycznia odbyła się   zabawa choinkowa . Oprawę muzyczną poprowadził wodzirej  pan Damian , który zabawiał starsze i młodsze dzieci.

DSC_0705.jpg

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 18 stycznia  bajki dla przedszkolaków czytał radny wsi Ostrowy Baranowskie – Pan Dariusz Mielczarek.

DSC_0522.jpg

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 18 grudnia  bajki dla chłopców i dziewczynek czytał Wójt Gminy Cmolas -Pan Eugeniusz Galek.

DSC_0743.jpg

 

 

 

 

 

Wycieczka ,,Jagódek do ,,Fantazji”

W dniu 14 grudnia odbyła się   wycieczka do Centrum Zabaw „Fantazja” w Rzeszowie. Przedszkolaki mogły korzystać z wielu atrakcji;  dmuchanych zjeżdżalni, trampoliny, basenów z kulkami, domków dla wróżek i innych… W trakcie zabawy pojawiła się Śnieżynka, która rozdała wszystkim słodkie upominki . Wszyscy świetnie się bawili.

Wycieczka była sponsorowana  przez organ prowadzący.

DSC_0704.jpg

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 13 grudnia  bajki dla chłopców i dziewczynek czytał Radny wsi Jagodnik-Pan Ryszard Warzocha.

DSC_0597.jpg

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 6 grudnia  bajki dla chłopców i dziewczynek czytał Sołtys wsi Trzęsówka ,Radny powiatu kolbuszowskiego -Pan Ryszard Sukiennik.

DSC_0550.jpg

 

 

 

Mikołaj w przedszkolu.

Dziękujemy Kochany Mikołaju!

Za ciepłe słowa, ciekawe opowieści i piękne prezenty, którymi obdarowałeś wszystkich początkiem grudnia. Cały rok czekaliśmy na Ciebie i wraz z pierwszym śniegiem dotarłeś swoimi saniami do „jagódkowego przedszkola”. Dla nas maluchów było to niezapomniane spotkanie, które zostanie z nami na zawsze.  Wszyscy z serca dziękujemy i zapraszamy za rok. 

DSC_0624.jpg

 

 

 

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 30 listopada  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Milenki– Agnieszka Maciejak.

DSC_0717.jpg

Andrzejki w przedszkolu.

„W naszym zamku pełnym czarów,dziś otrzymasz wiele darów”

W naszym przedszkolu 29 listopada 2017 roku odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci zaczęły ten dzień od wspólnej zabawy taneczno – ruchowej, którą prowadził  – znany i lubiany przez wszystkie dzieci – Pan Damian Wdowiak. Przedszkolaki poznały zwyczaje obchodzenia andrzejek poprzez różne zabawy np., „Kim będę”, odczytywanie symboli z gwiazdek czy z „Koła przyszłości”. Wróżbom towarzyszyła muzyka, wystrój sali nawiązujący do tradycji andrzejek, a także światło lampek i świec, które wprowadzało dzieci w nastrój czarów. Podczas zabawy wszystkim towarzyszyła miła atmosfera i nawet paniom udzieliła się chęć przebierania.

DSC_0568.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 24 listopada  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Michałka– Pani Anna Wiącek.

DSC_0540.jpg

 

 

 

 

 

Wycieczka ,,Jagódek ” do Szkoły Muzycznej.

15 listopada 2017 roku przedszkolaki wraz z oddziałem „0” odwiedziły Szkołę Muzyczną I stopnia w Niwiskach. U progu szkoły przywitała nas Pani Dorota Wilk – dyrektor placówki, która oprowadziła dzieci po szkole i z wielkim zaangażowaniem i cierpliwością opowiadała o tajnikach gry na różnych instrumentach. Dzieci miały możliwość wejść do wszystkich klas, w których znajdowały się różne instrumenty – była klasa gitary, klasa saksofonu, klarnetu, akordeonu, kontrabasu i wiele innych. Na koniec wizyty dzieci wzięły udział we wspólnym muzykowaniu i tańcach przy akompaniamencie fortepianu, na którym grała Pani Dorota w dworku Hupki. Przedszkolaki złożyły podziękowania i gromkimi brawami pożegnały się ze Szkołą Muzyczną i Panią Dyrektor.

DSC_0654.jpg

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 17 listopada  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Wiktorka – Pani Oksana Sobolewska.

DSC_0705.jpg

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 9 listopada  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Korneli– Pani Anna Obara.

DSC_0700.jpg

Śniadanie daje moc

Nasza szkoła corocznie bierze udział w akcji „Śniadanie daje moc”. W tym roku do akcji włączyły się także „Jagódki”. Każdy uczestnik miał za zadanie samodzielnie zrobić sobie zdrowe, urozmaicone śniadanie. Dzieci przygotowały różnorodne  kanapki ze zdrowej ekologicznej żywności. Na stołach pojawiły się świeże warzywa, chleb oraz nabiał. Wszystkie dzieci z pełnymi brzuszkami zakończyli akcję w pogodnych humorach. Do zobaczenia za rok 🙂 

                                                                                       DSC_0645.JPG

Poczytaj mi proszę,

W ramach  cyklu spotkań 25 października  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Zuzi– Pani Danuta Smykla.

DSC_0188.jpg

poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 19 października bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Joasi– Pani Magdalena Sudoł.

DSC_0376.jpg

Spotkanie ze strażakami

„Jagódki” z naszego przedszkola miały możliwość uczestnictwa w akcji przeciwpożarowej oraz poznania zawodu – strażak. Każdy przedszkolak mógł wejść do wozu strażackiego oraz przymierzyć kask. Strażacy „zrobili” wszystkim dzieciom tęczę, co wzbudziło zachwyt wszystkich uczestniczących w spotkaniu. Nasi goście opowiedzieli dzieciom o swojej trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy oraz co trzeba zrobić, aby zostać strażakiem. Na koniec spotkania dzieci dostały pamiątkowe dyplomiki,a p. Kasia Lewandowska organizator spotkania zaprosiła gości na spotkanie za rok.

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 10 października  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Adasia – Pani Justyna  Pakłos.

DSC_0339.jpg

Informacja.

Ogłoszenie wyników rodzinnego konkursu wewnątrz przedszkolnego z okazji XVII Dnia Papieskiego pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Ze względu na trudny wybór  jaki miała komisja przyznano dwa pierwsze miejsca i dwa drugie miejsca w kategorii wiekowej 4-latki oraz I miejsce w kategorii wiekowej  3-latki (w tej grupie wiekowej złożona została tylko jedna praca), a oto one:  W kategorii wiekowej 4 – latki :

I miejsce – Wiktoria Guźda

I miejsce – Weronika Zięba

II miejsce – Michał Wolak

II miejsce Oliwa Karkut

W kategorii wiekowej 3 – latki

I miejsce  – Kornelia Obara

Wręczenie nagród nastąpi 16 października 2017 roku (poniedziałek). Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody.

DSC_0262.jpg

Życzenia

ŻYCZENIA Z OKAZJI
DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

składam wszystkim nauczycielom życzenia satysfakcji z pracy pedagoga, abyście nigdy w swej karierze nauczyciela nie zwątpili w swoje powołanie. Nauczyciel z powołania zaraża swoich uczniów pasjami. Jeżeli wy lubicie swoją pracę, dzieci lubią szkołę. Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha oraz twórcza pasja przekazywania wiedzy, kształtowania postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory. Rok 2017/18 to szkoły wiele zmian ale przyzwyczaimy się do nich jak zawsze. Pracownikom niepedagogicznym życzę zadowolenia ze swojego stanowiska pracy. Wszyscy swoim zaangażowaniem wyzwalacie Państwo wielki potencjał. Jestem przekonana, że wasze pomysły wzbogacają wasz warsztat pracy, a wasze wysiłki zostają zauważone i docenione przez całą społeczność szkolną. Odkrywajmy, zatem talenty i pasje, rozbudzajmy zainteresowania dzieci             i miejmy do tego jak najbardziej pozytywne, przyjazne nastawienie.

Życzę Wam wiary, nadziei i miłości w każdym waszym poczynaniu i dziękuję za dotychczasową współpracę!

dyrektor
Dorota Terlaga

Ciekawostka

Dzień Nauczyciela – 14 października Właściwie i poprawnie – Dzień Edukacji Narodowej. Święto wszystkich pracowników oświaty.
Dzień Nauczyciela na świecie.
Dzień Nauczyciela obchodzony jest w większości krajów na świecie w różnych dniach (np. w Argentynie 11 września, w Brazylii 15 października, w Chinach 10 września) związanych, podobnie jak w Polsce, z lokalnymi wydarzeniami. World Teacher’s Day (Światowy Dzień Nauczyciela) pod patronatem UNESCO obchodzony jest od 1994 roku w dniu 5 października.

Poczytaj mi proszę.

Kolejny rok w naszym przedszkolu realizujemy (kontynuujemy) projekt „Poczytaj mi proszę”, który cieszy się wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony rodziców i zapraszanych gości. Cykl spotkań rozpoczęliśmy 5 października kiedy to bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Oli – Pani Kasia Lewandowska

20171005_093928.jpg

 

 

 

 

 

,,Święto Pieczonego Ziemniaka”

W pierwszych dniach jesieni obchodzone jest „święto pieczonego ziemniaka”. W tym roku 2 października nasze przedszkolaki wraz z oddziałem „0” zostały zaproszone do Rodzinnych Ogródków Działkowych „Prefabet” w Kolbuszowej ,aby również wziąć udział w tym święcie. Dzięki uprzejmości prezesa działek Pana Andrzeja Chmielowskiego nasze dzieciaki miały możliwość zwiedzenia ogródków działkowych między innymi ogródka Pani Ludmiły, która opowiedziała o jesiennych pracach na działce. Następnie przedszkolaki szukały śladów „śnieżnego stwora”, który podobno odwiedza tamtejsze działki i… faktycznie udało nam się odnaleźć skamieniałe ślady przy jednym z domków. Kiedy dotarliśmy do miejsca spotkań działkowców dzieci zostały ugoszczone słodkim poczęstunkiem oraz kompotem własnego wyrobu, a po zabawie na działce Pana Andrzeja każdy mógł spróbować pieczonego ziemniaka. Po pamiątkowym zdjęciu, podziękowaniach wyruszyliśmy w drogę powrotną do naszego „jagódkowego” przedszkola. Jeszcze do końca dnia dzieci wspominały mile spędzony czas w ogródkach działkowych.

DSC_0015.jpg

 

 

 

 

 

 

Spotkanie integracyjne.

27 września 2017 roku dzieci z naszego przedszkola oraz z oddziału „0” wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami udali się na spotkanie integracyjne do „Rancza Bogaczówka” w Izdebniku. Dzięki uprzejmości właścicieli dzieci mogły spędzić miło czas na świeżym powietrzu. Po przywitaniu się ze swoimi wychowawcami dzieci i rodzice zostali oddani w ręce Pana Damiana Wdowiaka –  wodzireja, który prowadził zabawy dla dzieci . były tańce, zabawy ruchowe, przeciąganie liny, „rozwieszanie prania”, skoki w workach i wiele innych konkurencji, które zarówno dzieciom jak i rodzicom sprawiały ogromną radość. W przerwie zabawy na każdego czekała pieczona kiełbaska, ciepła herbatka i kawa oraz słodkości przygotowane przez rodziców i nauczycieli. Dzieci miały możliwość pospacerować i pobiegać po pobliskim lesie, a rodzicom nawet udało się znaleźć kilka grzybków. Świetnej zabawie i dobrym nastrojom towarzyszyła również (jak na tę porę roku) piękna, słoneczna pogoda. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili po spotkaniu do domów, a drugiego dnia w przedszkolu opowieści dzieci nie było końca.

DSC_0154.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Przedszkolaka u ,,Jagódek”

20 września 2017 roku w naszym przedszkolu obchodzono „Dzień Przedszkolaka”. Tego dnia zabawy nie było końca. Przygotowano różne zawody zręcznościowe, tańce, zabawy z chustą animacyjną i balonami. Każdy przedszkolak i starszak z oddziału „0” zaczął zabawę od pomalowania buźki. Następnie z wielką radością zaczęła się zabawa z chustą i kolorowymi balonami, które na koniec wypuściliśmy przez okno przedszkola. Dzieci mogły potańczyć przy znanych i lubianych piosenkach – każdy znalazł coś dla siebie. Na koniec uczestnicy „Dnia Przedszkolaka” otrzymali słodkie upominki.

DSC_0013.jpg

 

 

 

 

Konkurs.

OGŁOSZENIE

 

Z okazji zbliżającego się XVII Dnia Papieskiego w naszym przedszkolu organizowany jest wewnętrzny rodzinny konkurs plastyczny pod tegorocznym hasłem   „Idźmy naprzód z nadzieją”

Prace plastyczne formatu A4 lub A3 płaskie lub przestrzenne zbierane będą do 11 października 2017 roku.

Ogłoszenie wyników (13 października na stronie internetowej przedszkola) i uroczyste wręczenie nagród nastąpi  w Dzień Papieski –16 października 2017r.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie. Przewidziane atrakcyjne nagrody.

Regulamin Konkursu Papieskiego 2017

Pan Policjant w przedszkolu.

Jak co roku we wrześniu, tak i teraz (21 września) przedszkolaków odwiedził Pan Policjant aby opowiedzieć o swojej pracy ale przede wszystkim o bezpieczeństwie dzieci w drodze do przedszkola, w przedszkolu i w miejscach gdzie dzieci mogą przebywać. W bardzo prosty, przystępny sposób opowiedział dzieciom jakich zasad należy przestrzegać w miejscach publicznych, głównie na drodze, placach zabaw ale także w granicach miejsca zamieszkania. Przedszkolaki mogły dotknąć wyposażenia z jakim przybył do nas policjant między innymi kajdanki, „lizak”, pałkę. Dzieci dowiedziały się, że praca policjanta jest bardzo potrzebna ale przy tym odpowiedzialna  i wymagająca dużego doświadczenia. Na koniec w podziękowaniu przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Jestem zuch” i obiecały przestrzegać zasad bezpieczeństwa, a w nagrodę od Pana policjanta otrzymały odblaskowe buźki.

DSC_0094.jpg

 

 

Dzień przedszkolaka.

Wszyscy swoje święto mają

Tańczą, skaczą i śpiewają

Przedszkolaki przykład dają

I też swoje święto mają!

W dzień przedszkolaka każdy to wie

Bawi się z nami kto tylko chce!

Salę z panią przystroimy

Sto balonów wypuścimy

Będzie to wiadomość taka

Że dziś jest dzień przedszkolaka!

Zabawa z okazji Dnia Przedszkolaka odbędzie się 20 września 2017r. w godz. 10:00 – 11:30

Informacja.

Uprzejmie informujemy,że Niepubliczne  Przedszkole ,,Jagódka” jest otwarte od 01-09-2017 r. od go 6.30 do 16.30 .Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy.

 

 

Ogłoszenie.

 

 

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek ,

Już są wakacje lekcje skończone.

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017 wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Przedszkola ,,Jagódka” w Jagodniku oraz rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną pracę i współpracę oraz  życzymy wakacyjnego odpoczynku i radości.

Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji,interesujących podróży , niezapomnianych wrażeń  oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Do zobaczenia po wakacjach. Zarząd stowarzyszenia.

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do Zatorlandu

21 czerwca 2017 roku Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole „Jagódka”
w Jagodniku  zorganizowała  integracyjno – relaksacyjną wycieczkę do parku rozrywki „Zatorland” w Zatorze. W pierwszej kolejności oglądnęliśmy pełen wrażeń film o życiu prehistorycznych dinozaurów w kinie 5D. Później  zwiedziliśmy Dom do Góry Nogami, w którym  poruszaliśmy się  chodząc  po suficie, a nad naszymi głowami  unosiły się meble. Następnie  udaliśmy się  do Parku Owadów. Tam zobaczyliśmy olbrzymie ruchome, wydające odgłosy owady. Kolejnym etapem  było zwiedzanie Parku Ruchomych Dinozaurów. Była to ścieżka edukacyjne prowadząca  przez las. Podczas spaceru podziwialiśmy  naturalnej wielkości, ryczące prehistoryczne stworzenia. Wychodząc  z parku odwiedziliśmy  Muzeum Szkieletów
i Skamieniałości, gdzie można było zobaczyć niezwykłe okazy skał  mamowych, osadowych i metamorficznych. Po pełnym wrażeń zwiedzaniu udaliśmy się  ciuchcią do Parku Bajek, gdzie zjedliśmy pyszny obiad. Dodatkowych  atrakcji  dostarczył  wszystkim obszerny lunapark, na którym znajduje się  cała gama urządzeń  rekreacyjnych. Zarówno dzieci jak i  dorośli mogli  wielokrotnie  skorzystać z wielu atrakcji.  Zmęczone, ale uśmiechnięte buzie dzieci  świadczyły  o niezwykle  udanej, pełnej wrażeń i emocji wycieczce.

                                                                                       DSC_0346.JPG

Piknik Rodzinny

W naszej szkole i przedszkolu został zorganizowany piknik rodzinny, którego głównym celem była integracja rodziców, nauczycieli i oczywiście dzieci. Pani dyrektor przywitała wszystkich obecnych i zaproszonych gości m. in. radną sejmiku wojewódzkiego, wójta gm. Cmolas, sołtysa wsi Jagodnik oraz przybyłych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jagodniku. Po przemówieniu pani dyrektor zabrali głos przybyli goście, którzy docenili starania Organu , grona pedagogicznego  oraz życzyli wszystkim udanej zabawy . Na scenie w pierwszej kolejności pojawiły się nasze kochane „Jagódki”, które przedstawiły przedstawienie pt. „Daj mi Mamo daj, owocowy raj…”, . Po występie najmłodszych aktorów, przyszła kolej na klasę  ,,O”z wierszem  pt. „Na straganie”  i życzeniami dla wszystkich rodziców. Na zakończenie klasy  I-III wykonały przedstawienie pt. „Nie płacz koziołku…” oraz piosenkę wszystkim dobrze znaną i lubianą pt. „Cudownych rodziców mam”, którą zaśpiewały Gabriela Guźda i  Natalia Róg. Po części artystycznej nadszedł czas na zabawę którą prowadził Klaun Fred .Dzieci mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni basenu z łódkami, przepysznych słodkości w postaci lodów, ciasta, owoców i napojów chłodzących oraz kiełbasek z grilla.

Wszystkim , którzy  aktywnie uczestniczyli w zorganizowaniu pikniku serdecznie dziękujemy.

DSC_0067 - Kopia.JPG

Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich

W ramach Obchodów Dnia Dziecka dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” wraz  z klasą ,,O” zostały  zaproszone do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ostrowach Tuszowskich. Dzieci po raz kolejny świętowały. Mogły bawić się przy muzyce, tańczyć, wysłuchać bajki czytanej oraz oglądnąć bajkę pt. „Bolek i Lolek na wakacjach” w trzech odsłonach. Organizatorzy nie zapomnieli również o słodkim poczęstunku:) Wszystkim serdecznie dziękujemy:)
DSC_0364.JPG

Poznajemy najbliższą okolicę.

29 maja 2017 roku w ramach projektu „Poznajemy najbliższą okolicę” przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” w Jagodniku wraz ze swoimi paniami udały się z wizytą do Warsztatów Terapii Zajęciowej i Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie. Był to ostatni (w tym roku przedszkolnymJ) przystanek w podróży po najbliższej okolicy.

Podczas wizyty przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności wokalne i ruchowo-taneczne, a także recytatorskie. Występy przedszkolaków sprawiły ogromną radość zarówno podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej jak i Domu Pomocy Społecznej oraz pracownikom tychże placówek. Na ich twarzach widniał uśmiech, radość i zadowolenie. Za wspaniały występ dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek i soczek (zarówno w WTZ jak i DPS). Otrzymały również cukierki i balony oraz  serdeczne podziękowania od mieszkańców DPS, WTZ oraz pracowników i kierowników placówek. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia budynku WTZ i zobaczyć jak wyglądają poszczególne pracownie – najdłużej zatrzymały się w pracowni plastycznej gdzie pięknie pachniało wytwarzanymi tam mydełkami, a oczy cieszyły przeróżne skrzyneczki, doniczki, pudełeczka wykonane przy udziale uczestników warsztatów. Wszyscy wróciliśmy z tej wycieczki bardzo szczęśliwi i naładowani pozytywną energią. Podziwiamy pracowników obu placówek za codzienny trud, cierpliwość, serce i miłość jaką ofiarowują swoim podopiecznym. Jest to swego rodzaju posługa i poświęcenie więc życzymy wytrwałości i czerpania radości ze swojej pracy. Dziękujemy raz jeszcze  kierownikowi WTZ – Panu Danielowi Jakubowskiemu i dyrektorowi DPS – Panu Zbigniewowi Lubera za przyjęcie naszych przedszkolaków, a wszystkim pracownikom i podopiecznym WTZ oraz DPS za ich życzliwość, uśmiech , za to, że po prostu  są i robią tak wiele dobrego.

DSC_0122.jpg

 

 

 

 

 

Wycieczka do Radia Cmolas.

18 maja 2017 roku przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” w Jagodniku w ramach projektu „Poznajemy najbliższą okolicę” odwiedziły Samorządowy Ośrodek Kultury i „Twoje Radio Cmolas”. Dzieci miały możliwość zwiedzenia budynku SOK-u dzięki uprzejmości dyrektor ośrodka , która jednocześnie była przewodnikiem po budynku – Pani Edyty Kus – Mokrzyckiej. W czasie wizyty w radio dzieci poznały tajniki pracy dziennikarza radiowego i sami mogli spróbować tego rzemiosła nagrywając własną audycję – wiersz Juliana Tuwima pt. „Okulary”. Poszło im znakomicie – można się było o tym przekonać następnego dnia przed 9 rano, kiedy to na falach „Twojego Radia Cmolas” wyemitowano audycję przedszkolaków.  Wycieczka sprawiła wiele radości i satysfakcji wszystkim uczestnikom.

 

DSC_0309.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazd do strażaków.

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka ” w Jagodniku wraz z oddziałem „0” 11 maja 2017 roku po raz kolejny wybrały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Dębie. Na miejscu przywitał nas dowódca JRG mł. bryg. mgr Robert Głaz oraz wujek jednego z naszych podopiecznych pracujący w tamtejszej jednostce – Pan Michał Halat. Podczas pogadanki dzieci usłyszały o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Utrwaliły sobie numer Straży Pożarnej – 998 oraz numer alarmowy – 112. Strażacy zaprezentowali również sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki, były to między innymi różnorodne wozy strażackie i sprzęty do gaszenia pożarów i ratowania ludzi i dobytku w sytuacjach zagrożenia. Dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki, zobaczyć jak wygląda samochód strażacki od środka i usiąść za kierownicą. Największą jednak atrakcją było widowisko z udziałem armatki wodnej i różnych węży strażackich. Następnie każdy przedszkolak mógł sam potrzymać węża strażackiego i spróbować trafić wodą w okienka domku. Atrakcji nie było końca – strażacy zademonstrowali także bardzo szybką akcję wchodzenia po drabinie na wysoki budynek. Na zakończenie przedszkolaki wraz z oddziałem „0” wręczyły dyplomy – podziękowanie. Bardzo dziękujemy wszystkim strażakom za jak zwykle,  mile i aktywnie spędzony czas.

DSC_0138.jpg

Od wierszyka do rysunku.

Cykl zajęć edukacyjnych ,,Od wierszyka do rysunku ”z  dnia 05-05-2017 r.

DSC_0038.jpg

 

Ogłoszenie.

  INFORMACJA.

W dniu 21 czerwca 2017r. organizowana jest szkolna wycieczka wraz z przedszkolem do Parku Rozrywki Zatorland w Zatorze koło Krakowa. Planowany pobyt w parku w godzinach 9.30 do 18.00.

Koszt wycieczki to 70 zł od osoby –  (50 zł bilet wstępu + 20 zł przejazd autobusem)

Cena biletu obejmuje:

– wstęp do parku ruchomych dinozaurów, do parku mitologii, do parku owadów i do parku bajek bez przewodnika.

– seans w kinie 5d i zwiedzanie domu do góry nogami w cenie pakietu.

– zestaw obiadowy w cenie pakietu filet z kurczaka, frytki, surówka, kompot   (w Parku Bajek) godz. 13.30.

– możliwość wielokrotnego skorzystania z wszystkich atrakcji, które są w pakiecie z wyjątkiem urządzeń uruchamianych za pomocą monet i żetonów.