Archiwum z kwiecień, 2023

Sprzątanie Świata

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. To największe święto ekologiczne obchodzone na całym świecie. Z tej okazji organizowane są różne akcje, które mają na celu zwrócenie uwagi na kwestie ochrony naszego środowiska oraz zagrożeń jakie czekają naszą planetę. Popularnym sposobem obchodzenia Dnia Ziemi jest akcja sprzątania świata. Dlatego nasze przedszkolaki również przyłączyły się do tej akcji i w piątek 21 kwietnia wraz z paniami, wyposażone w rękawiczki ochronne, wyruszyły w pobliskie tereny wsi Jagodnik, by wspólnie posprzątać „nasz mały skrawek ziemi”. Porządkując wyznaczony teren dzieci miały poczucie, że robią coś ważnego dla naszej planety.          W związku z tym, że przedszkolaki wcześniej zapoznały się z tematem recyklingu          i poznały zasady jakie obowiązują przy segregacji śmieci, nie było dla nich problemem do jakiego koloru worka powinny trafić zebrane przez nich śmieci. Jesteśmy przekonani, że udział Jagódek w akcji „Sprzątania Świata” z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego i potrzebę dbania          o nasze wspólne dobro.

 

Sprzątamy dla Polski

W piątek 21 kwietnia uczniowie klasy 0 oraz I-III Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku wzięli udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Wybraliśmy się wspólnie na spacer połączony ze zbieraniem śmieci, aby zrobić coś dobrego dla naszej planety. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani w sprzątanie. Dzięki tej akcji uczniowie zrozumieli jak ważne znaczenie w życiu ma segregacja śmieci oraz dbanie o porządek w okolicy. Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Zachęcamy wszystkich do angażowanie się w podobne akcje. Pamiętajmy o dbaniu o środowisko oraz szanujmy przyrodę codziennie! #SprzątamyDlaPolski

Rekrutacja

Drodzy Rodzice

Zakończyła się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024. Lista uczniów przyjętych do klasy 1 oraz do oddziału zerowego dostępna w sekretariacie lub pod nr. tel. 605 499 467. Dziękujemy rodzicom za zaufanie i zapisanie dzieci do naszej placówki .

Rekrutacja

Drodzy Rodzice

Zakończyła się rekrutacja na rok 2023/2024. Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego dostępna w sekretariacie lub pod nr. tel. 605 499 467. Dziękujemy rodzicom za zaufanie i zapisanie dzieci do naszej placówki.

Z Okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Wam dużo wytrwałości, cierpliwości, nadziei na lepsze jutro ale także czerpania wielu radości i miłości z przebywania w rodzinnym gronie!! Oby Zmartwychwstały Jezus obdarzył Was wszystkich spokojem, zdrowiem i potrzebnymi łaskami.

Zarząd Stowarzyszenia oraz Grono Pedagogiczne

Wycieczka do Parku Trampolin

Dnia 04.04.23 przedszkolaki z przedszkola „Jagódka” wybrały się wraz z opiekunami na wycieczkę do Parku Trampolin „Jump Planet” w Mielcu. Dzieci już od samego rana nie mogły doczekać się tego wyjazdu. Na początku maluchy obejrzały krótki film instruktażowy, jak bezpiecznie korzystać z parku i jego atrakcji, następnie po krótkiej rozgrzewce pod okiem instruktorów nastąpiło to co najważniejsze w programie wycieczki: czyli wspaniała zabawa. Dzieci miały do dyspozycji trampoliny, dmuchańce, małpi gaj i wiele innych atrakcji. Czas na dobrej zabawie minął tak szybko, że kiedy trzeba było już wracać, dzieciaki z ociąganiem opuszczały to miejsce. Mimo to zadowolone i nieco zmęczone wróciły do przedszkola aby kontynuować ten dzień na dobrej zabawie już w naszej placówce.

Ilona Kurek

Spotkanie z Pysią Zającówną

03 kwietnia społeczność szkoły i przedszkola w Jagodniku miała przyjemność gościć autorkę wierszowanych książeczek o zwierzątkach dedykowanych dzieciom, Panią Karolinę Majdan-Solecką znaną jako Pysia Zającówna. Pani Karolina jest również instruktorką tańca i choreografką. Spotkanie z naszym gościem rozpoczęło się od warsztatów tanecznych. Pani Karolina przygotowała ciekawą prezentację strojów ludowych. Dzieci mogły zobaczyć jak piękne i kolorowe są stroje łowickie czy krakowskie, a nawet je przymierzyć. Następnie zaprezentowała wszystkim najpopularniejsze polskie tańce,  między innymi: kujawiaka, oberka, polkę, mazura oraz poloneza. Przedszkolaki mogły wraz z Panią Karoliną spróbować zatańczyć podstawowe kroki tych tańców. Było przy tym dużo radości. W następnej części spotkania Pani Karolina, a raczej już Pysia Zającówna przykicała do nas w stroju zająca. Autorka przeczytała dzieciom dwie wybrane bajki o zwierzątkach z serii „Pożyteczne opowieści Pysi Zającówny”. Spotkanie z naszym gościem było nie tylko okazją do poczytania, ale również do pokicania we wspólnych zabawach przy muzyce. Można było też zakupić książki autorstwa Pysi Zającówny i poprosić o dedykację wraz z autografem. Spotkanie z Panią Karoliną wprawiło nas w doskonałe humory i dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń. Raz jeszcze dziękujemy.

Ilona Kurek

 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

02 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Również Jagódki uczciły ten dzień w szczególny sposób. Przedszkolaki w tym dniu ubrały się na niebiesko. Na samym początku dzieci z puzzli ułożyły duży napis „AUTYZM”, dowiedziały się co to oznacza i czym się objawia. Następnie obejrzały film edukacyjny „O Marysi, dziewczynce, która lubi mieć plan” . Podczas zajęć i różnych zabaw doświadczalnych, mogły się przekonać, jak pewne sytuacje odbierają osoby ze spektrum autyzmu. To pozwolił przedszkolakom zrozumieć, niektóre nietypowe zachowania ich kolegów dotkniętych tym zaburzeniem. Na koniec wychowankowie naszego przedszkola wykonały wspólną pracę plastyczną. Na wielkim arkuszu papieru odbiły swoje dłonie, pomalowane niebieską farbką, tworząc wielkie niebieskie serce.

Ilona Kurek