Archiwum z wrzesień, 2018

Wycieczka do Skansenu w Kolbuszowej

27 września 2018r. w ramach realizacji projektu dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” odbyły wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Wyjazd do skansenu miał na celu poznanie zabytków kultury regionalnej, dorobku historycznego, architektury i tradycji, ukazanie warunków życia na wsi w dawnych czasach, czynności gospodarskich, upraw polowych oraz tradycyjnych rzemiosł.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały stare, drewniane zagrody, szkołę wiejską, kuźnię oraz wiele innych ciekawych obiektów. Obserwowały zwierzęta hodowane w niektórych zagrodach. Przedszkolaki miały również okazję zobaczyć dawne drewniane zabawki tj. koniki na biegunach, klepaki, terkotki, kurki, kołyski i taczki.

Na zakończenie każdy uczestnik miał za zadanie wykonać obrazek przyklejając na swoich karteczkach liście, trawę lub kwiatki znalezione w parku.

 

 

Wyjazd integracyjny.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

19 września 2018r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” z Jagodnika wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami udali się na spotkanie integracyjne do kompleksu turystycznego „Brzezóvka” w Domatkowie. Celem spotkania była integracja dzieci i rodziców podczas wspólnych zabaw i poczęstunku.

Po dotarciu na miejsce dzieci wraz z przewodnikiem i opiekunami udali się, aby pozwiedzać park historyczny. Spacerując po alejkach, można było ujrzeć figury dinozaurów, zwierząt, a także postaci mitologicznych i historycznych. Najmłodsze pociechy miały możliwość zrobienia zdjęcia w paszczy i jajku dinozura.

Kolejnym punktem spotkania była już tylko zabawa w ogromnym namiocie pełnym dmuchańców. Dodatkowo również przedszkolaki miały do dyspozycji kule wodne, łódeczki, eurobungee, mini boisko do piłki nożnej, które sprawiły dzieciom ogromną radość. Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się ogromna piaskownica  w której znajdował się szkielet dinozaura.

W przerwie zabawy na każdego czekała pieczona kiełbaska, ciepła herbatka oraz słodkości przygotowane przez rodziców i organizatorów spotkania.

Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Wszyscy uczestnicy spotkania wyjeżdżali zmęczeni, ale zadowoleni  i  uśmiechnięci.

DSC03203.jpg

 

 

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Rok szkolny 2018/2019 uczniowie i nauczyciele NSP w Jagodniku rozpoczęli  od mszy świętej,  podczas której  zostały poświęcone tornistry uczniów klasy pierwszej.
W trakcie uroczystego apelu pani dyrektor  Dorota Terlaga  bardzo serdecznie przywiała wszystkich zebranych. Następnie dzieci przygotowane pod kierunkiem wychowawców  w krótkim programie artystycznym  pożegnały wakacje i przypomniały  o najważniejszych  zasadach panujących w szkole.
Na zakończenie pani prezes Małgorzata Szostak życzyła  wszystkim  uczniom  wielu sukcesów, nauczycielom wytrwałości, a rodzicom satysfakcji
z osiągnięć swoich dzieci.

DSC_0617.jpg