Archiwum z marzec, 2020

Poczytaj mi proszę.

W ramach projektu ,,Poczytaj mi proszę”  11 marca 2020 r.bajeczki dla dzieci czytała mama Agnieszki – Pani Małgorzata Piotrowska.

DSC_9823.jpg

 

KONKURS WIOSNA ,,TUŻ, TUŻ”

W związku z przerwą pracy przedszkola ,,Jagódka” nadsyłanie prac plastycznych do konkursu pt,,WIOSNA TUŻ,TUŻ” został przesunięty na 8 kwietnia 2020 r.

Niepubliczne Przedszkole „Jagódka”  w Jagodniku organizuje Gminny, Rodzinny Konkurs plastyczny pt. „Wiosna tuż, tuż!”

Zapraszamy wszystkich przedszkolaków  wraz z rodzinami do wzięcia udziału w konkursie.

Prace plastyczne – zgodne z tematem – należy złożyć   u wychowawcy do 8 kwietnia 2020 roku.

Format pracy – A3

Praca płaska

Technika dowolna

Podczas eliminacji wewnątrz przedszkolnej zostanie wybrana jedna praca z każdej grupy wiekowej (3-latki, 4-latki, 5-latki, 6-latki), która weźmie udział w głównym Gminnym konkursie

Regulamin Gminnego Konkursu Plastycznego ,,WIOSNA  TUŻ ,TUŻ”- POBIERZ

IX Gminny Konkurs Warcabowy w Jagodniku

28 lutego 2020 roku, po raz dziewiąty w NSP w Jagodniku został zorganizowany Gminny Turniej Warcabowy pod hasłem „Nauka, relaks czy strata czasu?” dla
uczniów kl. 0- III, którego celem była:
– popularyzacja zabawowej  formy   spędzania czasu wolnego wśród dzieci,
– rozwijanie zainteresowań i uzdolnień,
– kształtowanie pozytywnych cech charakteru   poprzez sportową rywalizację,
– twórcze spędzanie czasu wolnego,
–  promocja szkoły.


W rozgrywkach wzięło udział 18 uczniów z terenu gminy Cmolas. Pani Dyrektor Dorota Terlaga przywitała przybyłych uczestników konkursu wraz z opiekunami. Następnie zostały przypomniane zasady turnieju  przez organizatorów. Przed przystąpieniem do rozgrywek odbyło się losowanie grup do etapu I.  Trzech uczniów z największą ilością punktów z każdej grupy rywalizowało w II etapie o miejsca na podium grając „każdy z każdym”. Pozostali uczestnicy walczyli o miejsca od 10-18.  Grze towarzyszyły miłe  i niezapomniane emocje. Zawodnicy bardzo odpowiedzialnie podeszli do każdej rozgrywki.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce   – Hubert Cudo uczeń kl. III ze SP w Ostrowach Tuszowskich

II miejsce  – Filip Rachwał uczeń kl. „0” z NSP w Jagodniku

III miejsce – Adrian Piłat uczeń kl. III  ze SP w Trzęsówce.

Nagrody wręczali: Sekretarz  Gminy Cmolas –  Pan Marian Posłuszny i Pani Dyrektor Dorota Terlaga. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone. Nagrody
i puchary zostały sfinansowane ze   środków zebranych  w ramach  1% podatku przekazanych na „Nasze Jagódki” za 2018r.

        Podsumowując  z całą pewnością można powiedzieć, że   turniej warcabowy to  nauka, relaks, ale nie strata czasu. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za  rok na jubileuszowy – X Gminny Turniej Warcabowy w NSP w Jagodniku.

DSC_9611.jpg

TEATRZYK

W dniu 26.02.2020r. odwiedził nas Teatr Bazyl. Tym razem aktorzy przedstawili nam jedną z najbardziej znanych baśni Andersena „Królowa Śniegu”. W spektaklu wykorzystano formę teatru cienia, który przeniósł nas w magiczny, baśniowy świat. Opowieść o sile przyjaźni Kaja i Gerdy oraz zwycięstwie Dobra nad Złem, dzieci oglądały z wielkim zaciekawieniem.

DSC_9595.jpg

Informacja.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik „NASZA WIEŚ”

informuje, że w dniu

11 marca  2020 r. w godz.  15:30 – 17:30 w SP Jagodnik 93  odbędą się  

warsztaty ekonomiczne

jako działanie towarzyszące w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2019.

Oferta kierowana jest do uczestników ww. programu. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z zasadami prawidłowego żywienia.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapraszamy!

Informacja

OGŁOSZENIE

W dniach od 04.03.2020r. do 06.03.2020r. (środa, czwartek, piątek)  odbędą się rekolekcje wielkopostne w Kościele Św. Anny w Trzęsówce.

Dni wolne od zajęć dydaktycznychzajęcia opiekuńczo- wychowawcze

Plan rekolekcji:

Dzień I 04.03.2020r. (środa)

8.40 – wyjazd autobusem ze szkoły w Jagodniku

9.00 – Spotkanie w Kościele

9.45 – Droga Krzyżowa

10.20 – Błogosławieństwo i powrót do szkoły

Dzień II 05.03.2020r. (czwartek)

8.40 – wyjazd autobusem ze szkoły w Jagodniku

9.00 – Spotkanie w Kościele

9.45 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

10.20 – Błogosławieństwo i powrót do szkoły

Dzień III 06.03.2020r. (piątek)

9.40 – wyjazd autobusem ze szkoły w Jagodniku

10.00 – Spotkanie w Kościele

10.20 – Eucharystia

11.20 – Powrót do szkoły

,,Dzień sąsiada”

Dnia 28 lutego 2020 r.w Niepublicznym Przedszkolu ,,Jagódka ” w Jagodniku odbyło się spotkanie ,,Dzień sąsiada”w ramach projektu ,,Z sąsiadem za pan brat”

Projekt ,,Z sąsiadem za pan brat” powstał z inicjatywy Pani mgr Magdaleny Wilk wychowawczyni grupy przedszkolnej ,,Jagódki. ” Celem projektu jest poznanie osób z najbliższego otoczenia oraz integracja mieszkańców. Nasze przedszkole znajduje się w małej miejscowości , gdzie wszyscy powinni się znać dlatego chcieliśmy , aby przedszkolaki poczuły się jeszcze bardziej związane ze swoim przedszkolem poprzez większe poczucie przynależności do miejsca i społeczności tu mieszkającej .

W ramach projektu przedszkolaki odwiedzają najbliższych sąsiadów przedszkola. Mają możliwość bliższego zapoznania się z nimi oraz zwiedzić ich gospodarstwo .Jest to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie jak ważne jest dobre sąsiedzkie współżycie.

W ramach wdzięczności za miłe przyjecie naszej licznej gromadki sąsiedzi zostali zaproszeni na spotkanie do przedszkola. Zaroszonych gości powitała Pani Dyrektor Dorota Terlaga, natomiast przedszkolaki zaprezentowały występ artystyczny przygotowany przez Panią Magdalenę Wilk oraz zaprosiły sąsiadów do wspólnego poczęstunku. Na koniec spotkania dzieci zaprosiły gości do wspólnej zabawy przy chuście animacyjnej. Było miło i wesoło. Mamy nadzieje, że takie spotkanie stanie się tradycją i na stałe wpisze się w kalendarz przedszkolnych imprez.

Dziękujemy sąsiadom , którzy zaszczycili nas swoją obecnością na ,,Dniu sąsiada” oraz wszystkim , którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania.

Do zobaczenia za rok!!!

DSC_9649.jpg