Archiwum z wrzesień, 2023

Dzień chłopaka

Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Z tej okazji dziewczynki z klas 0-III przygotowały dla naszych chłopców krótki apel, piękne życzenia oraz piosenkę.
Następnie wręczyły kolegom ze swoich klas upominki oraz pamiątkowe krawaty dla SUPER CHŁOPAKA! Na końcu odbyła się sesja zdjęciowa przy fotobudce.

Powitanie Jesieni w klasie „0”

Kończy się lato w przepych bogate
I zmienia, zmienia piękną swą szatę.
Drzewa po świeżej, bujnej zieleni
Wdziewają złote barwy jesieni…

23 września kończy się astronomiczne lato, a zaczyna kolejna pora roku – jesień. Wszystkie dzieci wiedzą, że to nie tylko piękna Pani w sukni z kolorowych liści oraz wianku z kasztanów i jarzębiny. Jesień to przede wszystkim jedna z pór roku, którą możemy zauważyć w przymrozkach, odlatujących ptakach i kolorowych liściach. W naszej klasie  ten dzień obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o tej porze roku. Punktem kulminacyjnym tego dnia było wyjście do lasu w celu poszukiwań jesiennych skarbów. Wszyscy świetnie się bawili z okazji nadejścia nowej pory roku.

Otwarcie Sali Gimnastycznej

21 września 2023r. odbyła się uroczysta inauguracja nowej sali gimnastycznej, w której wzięło udział wiele osób. Otwarcie miało miejsce punktualnie o godzinie 11. Oprócz rodziców, dzieci i kadry nauczycielskiej, w wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście, tacy jak: Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, Marszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Dariusz Bździkot, Wójt Gminy Cmolas Eugeniusz Galek, Zastępca Wójta Gminy Cmolas Lesław Budzisz, Sekretarz Gminy Cmolas Marian Posłuszny, pracownicy Urzędu Gminy, ze Skarbnikiem Krystyną Róg na czele, Prezesi Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jagodnik „Nasza Wieś” Krystyna Kaczor i Ewa Guźda, Przewodniczący oraz Radni Gminy Cmolas. Poświęcenia hali sportowej dokonał ks. prał. Tadeusz Kulig i proboszcz parafi p.w. Św. Anny w Trzęsówce ks. Krzysztof Szczęch. Ceremonia rozpoczęła się przywitaniem gości, a następnie uroczystym przecięciem wstęgi. Po wystąpieniach zaproszonych gości odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci, które to wspaniałym występem uczciły otwarcie sali gimnastycznej. Bardzo ciekawym punktem w danej imprezie, był występ Krystiana Herby, sześciokrotnego rekordzisty Księgi Guinnessa oraz Szymona Skalskiego, dwukrotnego Mistrza świata freestylu z piłką. Na wszystkich zgromadzonych czekał przygotowany poczęstunek. Warto także zaznaczyć, iż dla dzieci zorganizowano szereg atrakcji, jak np. dmuchańce. Całemu wydarzeniu towarzyszył ciągły uśmiech na twarzach zebranych, a także nadzieja, że nowa hala sportowa całkowicie odmieni dotychczasowe zajęcia wychowania fizycznego.

Dzień Kropki w klasie „0”

Kropka duża, kropka mała,
kropka jest okrągła cała.
I niebieska i czerwona,
żółta, czarna i zielona.
Więc pokażmy ją paluszkiem,
może skryła się za uszkiem

Dnia 15 września 2023r. w naszej klasie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Inspiracją świętowania tego dnia była kropka z opowiadania o dziewczynce o imieniu Vashti. Dzięki kropce i nauczycielce dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości. Klasa „0” również wykorzystała kropkę do inspiracji kreatywności. W tym dniu ubrania dzieci wypełnione były kropkami. Tego dnia również uczniowie dostrzegli kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zawracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą w codziennym życiu: są w kropkach biedronki, koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Były zabawy tańce z kropką. Dzieci wykonały również ciekawe prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka. Na zakończenie zabawy wszyscy otrzymali dyplomy oraz mogli zrobić sobie zdjęcie w kropkowej fotobudce. Było kolorowo i radośnie.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

W poniedziałek 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Od godz. 9°° do sali gimnastycznej całą społeczność szkolną oraz rodziców zaprosił pierwszy dzwonek. Pani Prezes Stowarzyszenia oraz Pani Dyrektor w swoim przemówieniu serdecznie wszystkich powitały, ciepłe słowa skierowały w stronę uczniów życząc im jak najlepszych ocen, wielu sukcesów oraz owocnego odkrywania i pogłębiania swoich zainteresowań. Ponadto Pani Dyrektor przekazała informacje na temat organizacji pracy szkoły w nowym roku szkolnym oraz na zakończenie uroczystości przypomniała o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na terenie szkoły. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

DNI WOLNE 202324 NSP JAGODNIK