Archiwum z wrzesień, 2021

Wycieczka do Nadleśnictwa w Świerczowie

29 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się na jesienną wycieczkę do Nadleśnictwa w Świerczowie. Na miejscu pracownicy nadleśnictwa zaprosili wszystkich do Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie uczniowie wysłuchali pogadanki na temat funkcji lasu,  żyjących tam zwierząt i roślin, warunków w których żyją i polują na co dzień, również poznali różne gatunki drzew i wyroby z drewna takie jak puzzle i zabawki oraz dowiedzieli się jak funkcjonuje nadleśnictwo. W sali edukacyjnej podziwiali naturalnej wielkości zwierzęta oraz rozpoznawali ich odgłosy. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po lesie podczas, którego dzieci zbierały różnej wielości i koloru liście, z których wykonali piękne prace plastyczne. Na zakończenie wszyscy udali się do mini zoo, gdzie mogli podziwiać znajdujące się tam zwierzątka.  Dzieci nieco zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do szkoły. Dziękujemy Paniom z nadleśnictwa za wspólnie spędzony czas oraz bardzo ciekawe.

received_382441350177183.jpeg

Jesień u ,,Jagódek”

Jesień, jesień idzie,

Czas już na porządki:

Pozagrabiać liście

I przekopać grządki.

Z wizytą do najmłodszej grupy wiekowej 3-4 latków przyszła Pani Jesień. Dzieci z radością przywitały gościa. Pani Jesień przyszła do przedszkola z koszem pełen darów jesieni. Dzieci mogły poznać poprzez dotyk jesienne owoce z lasu i sadu. W nagrodę za wspólną zabawę gość przygotował jesienny dywanik do masażu stóp. Każde dziecko mogło pomasować sobie nóżki chodząc po liściach , orzeszkach, żołędziach, szyszkach i itp. . Zabawa była wesoła i bardzo ciekawa.

                                         Dziękujemy Pani Jesieni i zapraszamy za rok.

received_273593264624601.jpeg

Powitanie Jesieni w klasie ,,0 ” w Jagodniku.

23 września kończy się astronomiczne lato, a zaczyna kolejna pora roku – jesień. Wszystkie dzieci wiedzą, że to nie tylko piękna Pani w sukni z kolorowych liści oraz wianku z kasztanów i jarzębiny. Jesień to przede wszystkim jedna z pór roku, którą możemy zauważyć w przymrozkach, odlatujących ptakach i kolorowych liściach. W naszej klasie  ten dzień obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o tej porze roku. Punktem kulminacyjnym tego dnia było wyjście do lasu w celu poszukiwań jesiennych skarbów. Wszyscy świetnie się bawili z okazji nadejścia nowej pory roku.

received_606249474069087.jpeg

Wycieczka do kina i Centrum Zabaw WyWrotki w Mielcu

22 września 2021r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do kina Cinema oraz na wrotki w Mielcu. Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pt. „Mała, wielka stopa 2: w rodzinie siła” opowiadający o chłopcu Adamie, który odziedziczył po ojcu niesamowite zdolności pomagające chronić przyrodę oraz zwierzęta zagrożone  wyginięciem, bo bezduszne szefostwo wielkiej firmy paliwowej zamierza w samym środku puszczy zbudować wielką fabrykę. Od wyjazdu ojciec nie daje znaku życia, więc Adam zbiera swoją rodzinę i kosmatych przyjaciół z niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele, by wyruszyć z misją ratunkową, która kończy się sukcesem. Chłopcu udaje się odnaleźć zaginionego ojca i ocalić rezerwat. Nudy w kinie nie było – dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu w kinie. Kolejnym punktem wycieczki było Centrum zabaw „WyWrotki”, w którym uczniowie mogli skorzystać z wielu atrakcji m.in. z „małpiego gaju”, basenu kulkowego, karaoke, ścianki wspinaczkowej, piłkarzyków oraz wielu innych atrakcji. Jednak najtrudniejszą a zarazem najciekawszą atrakcją okazała się jazda na wrotkach. Mimo wielu upadków dzieci tak łatwo się nie poddawały. Po wyczerpującej zabawie wszyscy zjedli pyszne frytki i zapiekanki. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do szkoły.

received_3231346710482731.jpeg

Dzień Przedszkolaka u ,,Jagódek”.

 „Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

  20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

 Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w czwartek 23 września od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy. Oprócz mnóstwa niespodzianek i drobnych upominków wręczonych przez panią wychowawczynię dzieci mogły właśnie w tym dniu przebrać  się za ulubioną postać z bajki. Panie zadbały o to, aby zajęcia były atrakcyjne i wywołały na buziach przedszkolaków mnóstwo uśmiechu. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili a radości nie było końca! Zapewniamy, że dzień ten na stałe zapisze się w naszym przedszkolnym kalendarzu imprez.

received_1648753338805083.jpeg

Dzień kropki w oddziale ,,0”

Dnia 15 września 2021r. w naszej klasie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Inspiracją świętowania tego dnia była kropka z opowiadania o dziewczynce o imieniu Vashti. Dzięki kropce i nauczycielce dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości. Klasa „0” również wykorzystała kropkę do inspiracji kreatywności. W tym dniu ubrania dzieci wypełnione były kropkami. Tego dnia również uczniowie dostrzegli kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zawracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą w codziennym życiu: są w kropkach biedronki, koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Były zabawy tańce z kropką. Dzieci wykonały również ciekawe prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka. Na zakończenie zabawy wszyscy otrzymali dyplomy oraz mogli zrobić sobie zdjęcie w kropkowej fotobudce. Było kolorowo i radośnie.

received_927271494527732.jpeg

Wyjazd integracyjny .

             

16 września 2021r. dzieci z przedszkola ,,Jagódka’’ oraz klasa ,,O’’ wyjechały wraz z rodzicami na ,, Spotkanie Integracyjne’’ do Stadniny Twardowski w Dzikowcu. Dzięki uprzejmości Pani Joanny Twardowskiej właścicielki stadniny uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z działalnością stadniny, zasadami bezpieczeństwa oraz sprzętem jeździeckim. Dzieci miały możliwość zapoznania się  ze środowiskiem stajni i zagrody dla koni oraz sposobem  oporządzania koni. Pobyt w stadninie połączony był z możliwością  jazdy na  koniu w siodle oraz oprowadzaniem na kucyku. Niewątpliwą atrakcję stanowiła również przejażdżka po okolicy ,,bryczką ‘ Dla wielu dzieci była to pierwsza okazja tak bliskiego kontaktu z tymi zwierzętami – dla niektórych spełnienie marzeń.

 Pobyt w stadninie koni był doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy na temat koni a być może początkiem pięknego hobby

Dla  wszystkich uczestników spotkania przygotowano również poczęstunek; kiełbaski i chlebek z grilla , pieczone ziemniaki oraz kawa i herbata. Zadbano też o słodkości dla najmłodszych .

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania.

received_3028771224116228.jpeg