,,Wielopokoleniowe targi z kulturą i tradycją w Jagodniku”

 

 

 

                        

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty Gminny Wielkanocny Konkurs pt. „Stroik Wielkanocny”, którego  organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” Konkurs odbył  się w ramach realizacji zadania pt. ,,Wielopokoleniowe targi z tradycją i kulturą w Jagodniku” realizowanego  przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś”,  którego celem jest  Promowanie obszaru LGD LASOVIA, rozpowszechnianie  i promocja lokalnych tradycji, kultury oraz produktów lokalnych pochodzących z regionu zgodnie z celem ogólnym Zachowanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz rozwój turystyczny obszaru, finansowane w ramach działania ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność’ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Ocenie jury podlegało 42 prace z Gminy Cmolas w dwóch kategoriach wiekowych,

Kategoria I: dzieci w wieku przedszkolnym od 4 do 6 lat wraz z rodzicem oraz

Kategoria II: dzieci (kl. I do III) w wieku od 7 do 10 lat.

 Na podstawie kryterium oceny prac:

nawiązanie do tradycji wielkanocnych, wierzeń religijnych i ludowych,

 staranność wykonania,

 wrażenie artystyczne,

własnoręczne wykonanie.

26. 04. 2019 r. Jury konkursu w składzie:

Renata Krakowska – nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych
Anastazja Gancarz – nauczyciel,  instruktor zajęć artystycznych
Edyta Kus-Mokrzycka – dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie
zgodnie z regulaminem postanowiło nagrodzić i wyróżnić:

Kategoria I:

I miejsce: Hubert Mokrzycki z mamą  Justyną –  Ostrowy Baranowskie

II miejsce: Wiktoria Guźda z mamą  Beatą- Jagodnik

III miejsce: Weronika Zięba z mamą  Anną – Trzęsówka

Wyróżnienia:

Amelia Bańka z mamą  Patrycją – Ostrowy Baranowskie

Adam Pakłos z mamą  Justyną – Cmolas

Julia Piekarska  z mamą  Małgorzatą – Ostrowy Tuszowskie

Kategoria II:

I miejsce: Filip Noga – Jagodnik

II miejsce: Ewelina Pachucka – Ostrowy Baranowskie

III miejsce: Karolina Panuś – Cmolas

 Wyróżnienia:

Paweł Grodecki – Ostrowy Baranowskie

Maja Rzeszutek – Ostrowy Baranowskie

 Julia Trojnacka  – Ostrowy Tuszowskie

Autorzy zwycięskich prac otrzymali gratulacje oraz nagrody z rąk Wójta Gminy Cmolas Eugeniusza Galka oraz sołtysa wsi Jagodnik Andrzeja Gul. W ramach  konkursu  uczestnicy otrzymali  dyplom i nagrody rzeczowe za I, II, III miejsce,  wyróżnienie oraz dyplom i nagrody dla każdego dziecka i rodzica (w młodszej grupie wiekowej).

Po rozdaniu nagród wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.                                                        Organizatorzy konkursu przygotowali wystawę stroików wielkanocnych, którą można było oglądać w siedzibie stowarzyszenia i podziwiać niezwykłą pomysłowość oraz kreatywność osób biorących udział w konkursie.Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy przygotowali wyjątkowo piękne prace. Dziękujemy również rodzicom, którzy wsparli dzieci w ich działaniach konkursowych, a także nie szczędzili czasu i energii, aby stworzyć prawdziwe arcydzieła – przepiękne stroiki wielkanocne. Dziękując za udział w konkursie, gratulujemy pomysłowości, innowacyjnego podejścia do tematyki konkursu oraz aktywnej postawy wobec tradycji ludowej i chrześcijańskiej Świąt Wielkiej Nocy.

Życzymy dalszych sukcesów w konkursach.

                                                                                                    Ewa Guźda

DSC_1795.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowane w wtorek, Kwiecień 30th, 2019 o 06:44 jako stowarzyszenie. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.