5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney'a. Klasa „0” również obchodziła ten dzień bardzo hucznie. Bajki towarzyszą wszystkim od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Należy pamiętać, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia klasa „0” zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe, taneczne oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.
30 października klasa „0” świętowała Dzień Dyni, wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Następnie dzieci przystąpiły do dyniowych zabaw oraz zabaw tanecznych. Uczniowie z zapałem zabrały się również do prac plastycznych, powstałe piękne prace. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.
Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach przedszkola i szkoły. Właśnie z tej okazji 14 października cała społeczność przedszkolna i szkolna spotkała się na uroczystej akademii. Pani Dyrektor Dorota Terlaga powitała wszystkich zgromadzonych, wygłosiła słowo wstępne i przekazała życzenia. Uczniowie wyrazili swoje podziękowanie za troskę o dobro wychowanków oraz pomocną dłoń w niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło pod adresem tych, którzy każdego dnia dokładają starań, by szkoła była jak drugi dom. „Gwoździem programu” była Gala Oscarowa.
Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej mieliśmy okazję świętować w hollywoodzkim stylu, a wszystko dzięki uczniom klasy drugiej i trzeciej, którzy niczym członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznali nauczycielom oraz pracownikom przedszkola i szkoły Oscary. Szkolna Gala niemal niczym nie różniła się od tej z Hollywood – był czerwony dywan oraz konferansjerzy. Nie zabrakło także prawdziwych gwiazd, czyli wszystkich pracowników przedszkola i szkoły, którzy byli nominowani w 19 kategoriach, między innymi: Głos Roku, Pracownik Roku, Strażnik Dyscypliny, Oaza Spokoju. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.
Życzenia złożyli również zaproszeni goście: Pani Wójt Gminy Cmolas Bernadetta Wolak- Posłuszny, Radny Gminy Cmolas - Pan Andrzej, Pani Prezes Krystyna Kaczor oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Klaudia Czachor, którzy swoją obecnością uświetnili naszą uroczystość.
Dnia 14 października 2024r. dzieci z klasy pierwszej przeżyły swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia. W tym dniu pierwszoklasiści odświętnie ubrani, w obecności swoich najbliższych zaprezentowali występ, w którym pokazali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
Po zakończeniu części artystycznej pierwszaki ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania każdego dziecka z klasy pierwszej na ucznia Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku.
Nie obyło się też bez upominków oraz pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek.
Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.
11 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Karoliną Majdan-Solecką autorka serii książek dla dzieci „Pożyteczne opowieści Pysi Zającówny”. Podczas spotkania autorka przeczytała dzieciom swoje wierszowane bajeczki „Króliczki a zające? - jak je rozpoznać na łące?” , „Żabki i ropuchy – po co łowią muchy?”, „ Czemu się gąska na kaczkę dąsa?”. „Bobra Boryska ostre zębiska”. Z książeczek dzieci dowiedziały się czym różni się zając od królika, jak nazywa się ogon zająca, do czego służą zającowi słuchy oraz jak wygląda życie żabki i ropuchy nad wodą i wiele innych ciekawych rzeczy z życia zwierząt. Następnie odbył się konkurs wiedzy o bohaterach poznanych książeczek. Uczniowie odpowiadały na pytania, otrzymując w nagrodę kolorowe naklejki ze zwierzątkami oraz kolorowanki.
Spotkanie z autorką było nie tylko okazją do poczytania, ale również do pokicania we wspólnych zabawach przy muzyce. Można było również poprosić o autograf. Na zakończenie spotkania wszystkie grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z Pysią Zającówną oraz podziękowały za wspaniałe spotkanie.
10 października to szczególny dzień w kalendarzu młodego ekologa. W tym dniu obchodzony jest Dzień Drzewa. To szczególne święto wymyślił w 1872 roku w USA miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że: „Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.
Klasa „0” zaangażowała się w tą akcję m.in poprzez: inspirujące rozmowy na temat roli drzew w życiu człowieka i ich znaczenia dla czystości powietrza . Dzieci wzięły udział w wielu aktywnościach, których głównym motywem było drzewo. Dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne, przytulały drzewa oraz rozpoznawały ich nazwy. W tym dniu także nasz ogród wzbogacił się o nowe drzewa i krzewy posadzone przez dzieci.
Święto Drzewa to doskonała okazja by kształtować postawę ekologiczną wśród najmłodszych i rozbudzać w nich poczucie odpowiedzialności za zieleń wokół nas.
W środę 09.10.2024r. nasza szkoła wybrała się autobusem do Farmy Dyni-Ranczo w Pstrągowej. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejażdżki traktorem po pobliskich lasach i łąkach z cudownymi widokami. Następnie nasi uczniowie mogli skorzystać z takich atrakcji jak dmuchana zjeżdżalnia, tor pontonowy, byk rodeo i park linowy. Po udanej zabawie na wszystkich czekała pyszna kiełbaska i gorąca herbata. Po krótkiej przerwie nadszedł czas na karmienie zwierząt w mini zoo oraz poznanie budowy namiotu tipi. Uczniowie skorzystali z punktu widokowego i chętnie podziwiali piękny i malowniczy krajobraz. Na samym końcu nadszedł czas na fantastyczną farmę dyni! Wszyscy chętnie robili sobie zdjęcia i starali się rozróżnić rodzaje dyń, co nie było wcale takie proste. Przez cały dzień dopisywała nam przepiękna jesienna pogoda, a uśmiechy zostały z nami do końca tego dnia.
„Strażacy to ludzie o wielkim sercu, którzy są gotowi do poświęceń dla ratowania innych”
8 października w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i uczniów z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. Zakres i przebieg działań został uzgodniony z Ochotniczą Strażą Pożarną w Jagodniku. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci, które dowiedziały się na czym polega praca strażaka. Przedstawiciele straży zaprezentowali naszym wychowankom m.in. ubranie specjalne i sprzęt ochrony oraz opowiadali ciekawostki związane z pracą strażaka. Uczniowie dowiedzieli się jak ważna, a zarazem ciężka i niebezpieczna jest praca strażaka. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie zadawały pytania. Na zakończenie mogły z bliska zobaczyć wóz strażacki a także zrobić pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy ślicznie Panom Strażakom za przybycie i atrakcyjny pokaz!
4 października klasa "0" obchodziła Światowy Dzień Zwierząt. Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki na temat zwierząt, które można spotkać w naszym kraju. Dzieci wymieniały zwierzęta żyjące w domowym gospodarstwie oraz te, które można spotkać w lesie i parku. Z Polski uczniowie przenieśli się w ciepłe kraje i rozmawiali o zwierzętach egzotycznych. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt egzotycznych. Zdobyły również informację w jaki sposób należy opiekować się domowymi pupilami. Następnie odgadywały jakie zwierzątko wydaje określony dźwięk. Było to doskonałe ćwiczenie kształtujące umiejętność skupienia uwagi i słuchania. Na zakończenie dzieci wykonały wspaniałe prace plastyczne.
4 października uczniowie klasy 0 oraz I-III wzięli udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Głównym celem przedsięwzięcia jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach innych terenach zielonych. "Sprzątamy Dla Polski" polega na masowej akcji sprzątania świata. W ten sposób uczestnicy nie tylko jednorazowo sprzątają okoliczne tereny zielone, ale także wyrabiają w sobie nawyki odpowiedzialności środowiskowej. W tym dniu dzieci z naszej szkoły wybrały się wspólnie na spacer połączony ze zbieraniem śmieci, aby zrobić coś dobrego dla naszej planety. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zaangażowani w sprzątanie. Dzięki tej akcji uczniowie zrozumieli jak ważne znaczenie w życiu ma segregacja śmieci oraz dbanie o porządek w okolicy. Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Zachęcamy wszystkich do angażowanie się w podobne akcje. Pamiętajmy o dbaniu o środowisko oraz szanujmy przyrodę codziennie! #SprzątamyDlaPolski
Dnia 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki z klasy „ 0” oraz klas I - III przygotowały dla Naszych Chłopców krótki apel, na którym przekazały swoim kolegom piękne życzenia oraz zaśpiewały piosenkę. Następnie wręczyły im małe upominki oraz pamiątkowe krawaty dla SUPER CHŁOPAKA! Na końcu odbyła się sesja zdjęciowa naszych chłopców przy fotobudce.
„To już jesień, to już jesień, Wieje wiatr, wieje wiatr, Strąca złote liście, strąca złote liście, Bo już czas, bo już czas”.
Dnia 23 września zgodnie z tradycją w klasie "0" odbyło się "Powitanie Jesieni", gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku - jesień. Tego dnia „Pani Jesień” przybyła z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu, które na zajęciach pomogły w rozwiązywaniu jesiennych zagadek. Dzieci segregowały i przeliczały kasztany, orzechy i żołędzie, rozpoznawały je przez dotyk oraz tworzyły kompozycje z jesiennych darów. Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki. Brały także udział w wielu zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Na koniec dnia dzieci udały się na jesienny spacer w poszukiwaniu oznak jesieni. Dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju.
16 września klasa "0" obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi, a także zachęcenie ich do tworzenia i budowania wiary we własne możliwości. Tego dnia zabawy i ubrania wszystkich wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta i uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Dzieci starały się dostrzec kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Kolejnym punktem świętowania Dnia Kropki było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką. Było naprawdę kolorowo, „kropkowo” i radośnie.
Miło nam poinformować, że nasz projekt dostał dofinansowanie dzięki, któremu możemy realizować różne zajęcia. Serdecznie zapraszamy.
"Inicjatywy pod nazwami zgodnie z załączonym wykazem, realizowane w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne” – Edycja 2024, dofinansowanego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: „Fundacja Przestrzeń Lokalna”, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja".
Dyrektor, Rada Pedagogiczna oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku serdecznie zapraszają rodziców na zakończenie roku szkolnego 2023/2024, w dniu 21.06.2024. Uroczystość rozpocznie się mszą św. o godz. 8.00 w kościele parafialnym w Trzęsówce, a na godz. 9.00 zapraszamy do hali gimnastycznej przy szkole w Jagodniku.
21 kwietnia odbył się XIX Festiwal Muzyków w Ostrowach Baranowskich. Festiwal Muzyków to konfrontacja solistów i zespołów muzycznych, wymiana doświadczeń i rozwijania uzdolnień muzycznych dzieci i młodzieży. Wśród uczestników byli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Cmolas. Naszą szkołę reprezentował Filip Rzeszutek z klasy 3, który zdobył I miejsce w kategorii soliści klas 0-3. Filip wykonał dwa utwory na saksofonie: „Variety” i „The Flintstones”. Jest uczniem Szkoły Muzycznej w Niwiskach. Filipowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
17 kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki. Każdy uczestnik mógł zaprezentować swoje zdolności wokalne i talent muzyczny. Dzieci mogły wystąpić na żywo przed nieliczną publicznością, czyli swoimi kolegami, zmierzyć się z tremą i zaprezentować swoje talenty. Wokalne potyczki oceniało Jury w składzie: P. Ewa Maciąg, P. Urszula Dziuba oraz P. Magdalena Stolarz. Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: klasa "0" i klasy 1-3.Dzieci zaprezentowały się w szerokim wachlarzu utworów. Jury miało więc trudny orzech do zgryzienia. Po burzliwych obradach zwycięzcy zostali wyłonieni: w pierwszej kategorii I miejsce - Alicja Łuszcz II miejsce - Martyna Czachor III miejsce - Kacper Sukiennik, wyróżnienie otrzymała Lena Czachor. W drugiej kategorii: I miejsce - Filip Rzeszutek II miejsce - Emilia Micek i Aleksandra Wiśniewska III miejsce - Aleksandra Magda, wyróżnienia otrzymali: Tomasz Trojnacki, Albert Baran, Anna Borowiec, Marlena Magda, Kinga Szczur. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i muzyczne nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne upominki oraz oczywiście gromkie brawa. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!!
Dnia 8 marca uczniowie naszej szkoły wybrały się do teatru „Maska” na przedstawienie "Cień i jeż”. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami. Prawdziwa scena, oprawa muzyczna oraz ciekawe kostiumy przyciągnęły uwagę uczniów i wywołały na ich twarzach prawdziwy zachwyt. Dzieci oglądając spektakl doświadczyły wielu przeżyć i z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Kolejnym punktem wycieczki był park trampolin, gdzie po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora dzieci korzystały z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, parku linowego, koszów do koszykówki, boiska do siatkówki, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Wszyscy z radością skakali na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami oraz skoki na wielką poduchę z wysokości. Zadowolone dzieci po zabawie wróciły do szkoły.
14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób - WALENTYNKI.
Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii, jak i przyjaźni.
Stałym elementem tego święta jest wzajemne wręczanie sobie walentynek, czyli ozdobnych karteczek. Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o tym dniu.
Z tej okazji ruszyła akcja „Poczta walentynkowa”. Już od pierwszych godzin cieszyła się ona sporą popularnością i dzieci z ogromną radością wrzucali do ozdobnego pudełka walentynki dla swoich sympatii, koleżanek i kolegów. Następnie kartki doręczono do adresatów, a funkcję listonoszy pełniły dziewczynki z klasy II – Ola i Amelia.
Dodatkowym akcentem były czerwone i różowe stroje uczniów i nauczycieli.
Ponadto w naszej szkole pojawiła się fotobudka z pięknymi sercami oraz walentynkowe fototapety, przy których dzieci z radością robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.
Od 01.02.2024r. do 31.03.2024r. trwają zapisy do oddziału przedszkolnego oraz klasy I Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku na rok szkolny 2024/2025
Dnia 24 stycznia 2024r. odbyła się w naszej szkole choinka szkolna połączona z bałem karnawałowym. Dzieci przebrane były za ulubionych bohaterów z bajek i filmów, można było zobaczyć wróżki, królewny, piłkarzy i wiele innych postaci. Naszą zabawę poprowadził animator - było wiele konkursów z nagrodami oraz różnego rodzaju tańców. Dodatkową niespodzianką dla dzieci była pyszna wata cukrowa w różnych kolorach. Naszą hale przystroiły balony oraz piękna karnawałowa ścianka, na której uczniowie z chęcią robili sobie zdjęcia. Było bardzo wesoło, uśmiech nie znikał uczniom z twarzy.
21 i 22 stycznia to niezwykle ważne daty- Dzień Babci i Dzień Dziadka. W naszej szkole
świętowaliśmy je 23.01.2023r. zapraszając wszystkich dziadków i babcie na urocze
wierszyki, zabawne scenki, wzruszające piosenki oraz szalone tance naszych uczniów. Na
koniec uroczystości dzieci obdarowały zaproszonych gości własnoręcznymi prezentami i
laurkami z najserdeczniejszymi życzeniami prosto z serca. Upominki sprawiły wielką radość
oraz wzruszenie na twarzach dziadków. Po części oficjalnej na wszystkich czekało ciepłe
danie oraz słodki poczęstunek. Jednak to nie był koniec atrakcji, gośćmi specjalnymi była
Folk Kapela “ Góralska Hora”, panowie swoja muzyka pozwolili wszystkim zgromadzonym
przenieś się do w góralskie klimaty, a na całej sali zapanował śpiew oraz tańce. Takie dni jak
ten doskonale pokazują nam jak bardzo ważni i niezastąpieni są dla nas nasz Babcie i nasi
Dziadkowie.
Wigilia szkolna to świetny moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd oraz wspólnym posiłku wprowadzić wszystkich w magiczny, świąteczny czas. Wspólne świętowanie rozpoczęły jasełka przedstawione przez uczniów naszej szkoły. Nasi wychowankowie zagrali jak prawdziwi artyści. Przebrania były pięknie dopasowane do granej postaci. W roli Maryi mogliśmy zobaczyć Emilkę Micek, a w roli Józefa występował Filip Piechota. Nie zabrakło również aniołów, królów, pastuszków, Heroda oraz ciekawej postaci hetmana. Teksty recytowane przeplatane były śpiewem pięknych kolęd i pastorałek, co jeszcze bardziej wprowadziło nas w świąteczny nastrój. Było świątecznie i magicznie. Po przedstawieniu jasełek Pani Dyrektor złożyła życzenia dla wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Ksiądz Krzysztof poprowadził modlitwę, wspólnie dzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do pięknie nakrytych stołów, na których przygotowane były potrawy wigilijne. Na wszystkich twarzach gościł uśmiech i zadowolenie. Wigilia szkolna wprowadziła nas w miły, rodzinny klimat Świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną.
„6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie. A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty”
30 listopada naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Uczniowie klasy „0” przywitały go piosenkami oraz krótką inscenizacją. Mikołaj obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie oraz usiąść mu na kolanach. Na twarzach wszystkich malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
Miś pluszowy – mój przyjaciel Zawsze blisko przy mnie jest. Czy się śmieję Czy też płaczę On przytulać lubi się!
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Spotkanie w klasie „0” rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Następnie każdy mógł opowiedzieć o swojej ulubionej maskotce oraz ją zaprezentować. Kolejnym punktem były już ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy przy misiowych przebojach, pląsy oraz tort. Na zakończenie zabawy wszystkie dzieci otrzymały dyplomy „Przyjaciół Pluszowego Misia” oraz mogły zrobić sobie zdjęcie w misiowej fotobudce.
Dzieci z klasy „0” 22 listopada obchodziły Dzień Kredki. Dowiedziały się jak powstają kredki oraz jakie są ich rodzaje. Rozpoznawały i nazywały barwy kredek. Określały i porównywały ich wielkości. Segregowały według określonej cechy. Układały kompozycje płaskie z kredek i przeliczały ich ilość. Poznały piosenkę pt. „Kolorowe kredki”. Na koniec wykonały również piękne prace plastyczne, które ozdobiły galerie prac.
10.11.2023r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami obchodzili Święto Niepodległości. Wyjątkowość tego dnia wszyscy uczcili eleganckim strojem oraz pięknymi, własnoręcznie robionymi kotylionami. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia, podczas której klasa 1 podczas występu wyjaśniłą co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ, dlaczego jest ona taka ważna oraz dlaczego jesteśmy dumnymi Polakami. Po krótkiej inscenizacji uczniowie przenieśli nas w piękny świat żołnierskiej piosenki. Po części artystycznej cała szkoła i przedszkole dumnie stanęła do odśpiewania hymnu Polskiego.