DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

„Babcia i dziadek są zawsze blisko – tak nas kochają,
Że wszystkie siły i czas swój cały nam poświęcają.
A kiedy mamy jakieś kłopoty, albo zmartwienie,
Możemy zawsze liczyć na pomoc i pocieszenie.”

Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie – to nasze kochane babcie i dziadkowie. 21, 22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy – to Dzień Babci i Dzień Dziadka.

16 – 17 stycznia 2019r. w NSP i w NP „Jagódka” w Jagodniku zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli wyjątkowi goście – Babcie i Dziadkowie naszych uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas również: wójt gminy Cmolas – p. Eugeniusz Galek, sekretarz gminy Cmolas – p. Marian Posłuszny, sołtys wsi Jagodnik – p. Andrzej Gul, radny wsi Jagodnik – p. Ryszard Warzocha, a także członkowie zespołu ludowego „Cmolasianie”.

Dzieci starannie przygotowały się dla nich pod okiem nauczycieli by uroczystości wypadły wspaniale. Przedszkolaki i klasa,,O”recytowała wiersze oraz śpiewała piosenki, klasy 1-3 dodatkowo zaprezentowały krótką inscenizację „O wesołym życiu Dziadka Mariana i Babci Gieni”.

Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich „skarbów”.

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na obiad
i słodki deser przygotowany przez rodziców i SRWJ  „Nasza Wieś”.

To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

DSC_0835.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowane w czwartek, Styczeń 17th, 2019 o 19:57 jako szkoła. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.