PASOWANIE NA UCZNIA

W piątek, 12 października odbyła się bardzo ważna uroczystość dla całej braci uczniowskiej – Pasowanie na ucznia. Dzieci z klasy pierwszej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób.

Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Pierwszaki ubrane w świąteczny strój galowy i birety, dekoracja– to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Starsi koledzy brawurowo poprowadzili tę uroczystość. Przywitali gorąco rodziców, krewnych, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą. Cała uroczystość oparła się o format programu talent show „Jak oni ślubują!”. Pierwszacy błysnęli talentem recytatorskim i wokalnym, znajomością dobrych manier, dobrym opanowaniem zasad ruchu drogowego i zdrowego odżywiania, wiedzą o Ojczyźnie. Jury oraz zebrana publiczność jednogłośnie „byli na tak” i zadecydowali o tym, że dzieci są gotowe do wstąpienia w poczet uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku.

Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, uczniowie klasy 1 ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Dorota Terlaga dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia” – mówiła, dotykając wielkim czerwonym ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Był to niezwykły moment dla uczniów, ich rodziców i wszystkich zebranych. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i upominki. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Serdeczne podziękowania składamy dla Rodziców uczniów klasy 1, Rady Rodziców i SRWJ za wspaniałą organizację uroczystości i piękne upominki dla dzieci.

DSC_0547.jpg

 

 

 

 

Opublikowane w wtorek, Październik 16th, 2018 o 18:00 jako szkoła. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.