Idzie wiosna, wiosna idzie!!!

,,Przyszła do nas pani wiosna, cała w sukni z kwiatów.

Uśmiechnięta i radosna, wśród lecących ptaków.”

Pomimo chłodnej aury za oknem dzieci z naszego przedszkola kolorowo i radośnie przywitały Pierwszy Dzień Wiosny. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej od zmiany dekoracji na oknach i w całej sali z zimowej na wiosenną. Pojawiły się kolorowe kwiaty, motyle oraz wiosenne prace plastyczne przedszkolaków. Grupa „Jagódki” wystroiła się w kolorowe kapelusze, a następnie przywitały wiosnę wierszykami i piosenkami oraz tańcem z kolorową chustą – jakież było ich zdziwienie i radość gdy pojawiła się zielona Pani Wiosna, która oznajmiła, że od dziś zaczyna panowanie w przyrodzie i pogodzie. Zaprosiła dzieci do wspólnego pochodu z kukłą Marzanny. Wraz ze starszymi kolegami i koleżankami ze szkoły przedszkolaki wyruszyły w radosny pochód powitania wiosny. Kulminacją było wrzucenie Marzanny do pobliskiego stawu symbolizując tym samym odejście zimy i odrodzenie przyrody.

Marzanno, Marzanno! Już nie chcemy ciebie! Niech świeci nam słonko na wiosennym niebie!”

DSC_0057.jpg

Opublikowane w środa, Marzec 22nd, 2017 o 07:48 jako przedszkole. Możesz zostawić komentarz.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany by pisać komentarze.