VI Gminny Konkurs Warcabowy

28 lutego 2017 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jagodniku  odbył się VI Gminny Turniej Warcabowy  dla klas I – III.   Głównym celem rozgrywek była popularyzacja zabawowej formy spędzania czasu wolnego, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień wśród dzieci, kształtowanie pozytywnych cech charakteru   poprzez sportową rywalizację oraz wyłonienie  mistrza gry w warcaby.

      Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem.  Wzięło w nim udział  20 uczniów z terenu  Gminy Cmolas (SP Cmolas, NSP Jagodnik, SP Ostrowy Tuszowskie, SP Poręby Dymarskie, SP Hadykówka, NSP Ostrowy Baranowskie).  Zawodnicy bardzo odpowiedzialnie podeszli do każdej rozgrywki. Wykonanie każdego ruchu było decyzją wcześniej przemyślaną
i analizowaną. Dzieci umiały przyjąć zwycięstwo jak i porażkę. Czas spędzony podczas turnieju był okazją do nawiązania nowych przyjaźni.     Podczas rozgrywek wyłoniono  trzech najlepszych uczniów. Mistrzem gry w warcaby został uczeń ze Szkoły Podstawowej w Cmolasie  – Konrad Wilk.   Drugie i trzecie  miejsce również  wywalczyli uczniowie  ze Szkoły Podstawowej w Cmolasie: Oskar Czachor i Wiktor Żyła. Nagrody wręczali: Sekretarz  Gminy Cmolas –  Pan Marian Posłuszny, Prezes SRW  „Nasza Wieś” – Pani  Małgorzata Szostak, Pani Dyrektor Dorota Terlaga wraz z organizatorami konkursu Panią Anną Kuźma
i Panią Teresą Babiarz.   Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone
i zapewniły, że przyjadą za rok.

                                                                                                                                                                                                            Nagrody i puchary zostały sfinansowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik  „Nasza Wieś” oraz ze   środków zebranych  w ramach  1% podatku przekazane  na „Nasze Jagódki” za 2016r.


                                                                                                                                                                                            Podsumowując  z całą pewnością można powiedzieć, że   turniej warcabowy to  nauka, relaks, ale nie strata czasu.    Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w przyszłym roku.

                                                                                      

                                                        

                      DSC_0150.JPG                                                      

                                                                     

 

Opublikowane w środa, Marzec 1st, 2017 o 21:44 jako szkoła. Możesz zostawić komentarz.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany by pisać komentarze.