Informacja.

                                            „Poczytaj mi proszę!”

Doceniając ogromny wpływ literatury i głośnego czytania na wszechstronny rozwój dziecka oraz ze względu na zainteresowanie, aktywność i chęć współpracy rodziców – w naszym przedszkolu będzie kontynuowany cykl spotkań „Poczytaj mi proszę!”. W rolę lektorów wcielą się babcie, dziadkowie, mamy, tatusiowie, ciocie…i inni gości gdyż chcemy być przedszkolem przyjaznym rodzinom naszych podopiecznych.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym słowo czytane wpisane jest w codzienną edukację przedszkolną, ale kiedy miejsce nauczycielki zajmuje inny lektor, to czytanie staje się wydarzeniem i sprawia maluchom wiele radości. Naszym celem jest rozbudzanie wyobraźni, wzbogacanie słownictwa i pomoc najmłodszym zrozumieć świat i siebie. Ważne jest aby każde dziecko, bez względu na wiek, miało codzienny kontakt z książką oraz by był obok dziecka dorosły, który mu poczyta. Mamy nadzieję, że głośne czytanie w domu, w przedszkolu stanie się przyjemną rutyną.

Głośne czytanie uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć  i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Czytając dziecku, przyczyniamy się do tego, że dzieci polubią czytanie i same będą chciały jak najszybciej opanować tę umiejętność.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowane w wtorek, Październik 11th, 2016 o 06:30 jako przedszkole. Możesz zostawić komentarz.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany by pisać komentarze.