Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2016

 

 

Obraz znaleziony dla: logo pomocy banku żywnościowego

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA  2014-2020

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej
Potrzebującym

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od września 2016 roku rozpocznie się realizacja Podprogramu 2016, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące
w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
W Podprogramie 2016 w Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” mogą korzystać osoby, które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej w Cmolasie. Będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych.  Do czerwca 2017 roku, każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma    w nich produkty następującego typu: makaron, ryż biały, herbatniki, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, cukier biały i olej rzepakowy.
Prócz wsparcia żywnościowego, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” realizować będzie cykliczne działania na rzecz włączenia społecznego, tj.: Imprezy i spotkania integracyjne połączone z degustacją potraw dla podopiecznych organizacji.
O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.
Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej
i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania
z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie),         na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.
Podprogram 2016 jest kontynuacją Podprogramu 2015, w ramach którego Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś” objęła wsparciem żywnościowym 103 osoby. Obok dystrybucji paczek, prowadzone były również działania aktywizacyjne i na rzecz włączenia społecznego .                                                                                                                             Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do GOPSu w Cmolasie z oświadczeniem – załącznik nr 5(do pobrania lub dostępny w siedzibie stowarzyszenia) w celu uzyskania skierowania.
Więcej informacji o Podprogramie2016 można uzyskać w stowarzyszeniu u Ewy Guźda.

Załącznik nr 5 do Wytycznych 2016 skier-OPS– DO POBRANIA

 

Opublikowane w piątek, Sierpień 12th, 2016 o 19:39 jako stowarzyszenie. Możesz zostawić komentarz.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany by pisać komentarze.