Warto być człowiekiem z pasją.

 

„Warto być człowiekiem z pasją”

W naszym przedszkolu organizujemy spotkania z bliskimi w ramach cyklu „Poznajemy zawody naszych rodziców”, „Poczytaj mi proszę”, których celem jest poznanie różnorodnych zawodów wykonywanych przez rodziców oraz wspólne obcowanie z bliskimi podczas głośnego czytania bajek i utworów dla dzieci, a także zachęcanie bliskich i mieszkańców naszej Gminy do nawiązywania współpracy z przedszkolem. Od września ruszy kolejny cykl spotkań, tym razem przedszkolaki będą poznawać ludzi z pasją „Warto być człowiekiem z pasją”. Namiastką i takim wstępem do tych spotkań będzie już teraz (3 czerwca 2016r.) wizyta pasjonatów – miłośników pojazdów militarnych.

Nieważne, kto ile ma lat i co jest jego hobby – ważne, że sprawia ci to radość i czujesz się z tym dobrze. Warto być człowiekiem z pasją. Bardzo ważne jest aby mieć pasję, bo dzięki temu nasze życie nabiera kolorów i jesteśmy szczęśliwsi. Nie ma chyba nic smutniejszego i nudniejszego niż osoby pozbawione zainteresowań. W dzisiejszych czasach coraz bardziej z baraku pasji/zainteresowań dzieci uciekają w świat telewizji i komputera – pokażmy naszym dzieciom, że można żyć ciekawiej. Jako wychowawca chcę – w ramach tych spotkań i poprzez zapraszanych ludzi z pasją – pokazać dzieciom, że warto mieć to swoje „coś” – które pozwala na oderwanie się od schematyczności oraz daje radość, uczucie szczęścia i spełnienia. Spotykając ludzi z pasją ma się możliwość do rozwijania samego siebie, robienia i doświadczania coraz to nowych rzeczy. Pasją dziecka nie musi być to, co pasjonuję mamę czy tatę. Gdy hobby dziecka odbiega od wyobrażeń rodziców należy je uszanować i być cierpliwym. Dziecięce zainteresowania szybko się zmieniają ale warto aby je miało i pozwólmy im odnaleźć swoją pasję.

„Warto spotykać w życiu ludzi z pasją. Pasją, która nie tylko inspiruje, ale również pomaga żyć, czyniąc to nasze życie o wiele ciekawszym doświadczeniem”

 

                                                                                               ROZWIJAJ PASJE       

 

 

 

Opublikowane w wtorek, Maj 31st, 2016 o 06:21 jako przedszkole. Możesz zostawić komentarz.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany by pisać komentarze.