Wycieczka przedszkolaków do Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Dębie.

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka ” w Jagodniku wraz z oddziałem „0” 12 maja 2016 roku wybrały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Dębie.Na miejscu przywitał nas dowódca JRG mł. bryg. mgr Robert Głaz oraz wujek jednego z naszych podopiecznych pracujący w tamtejszej jednostce – Pan Michał Halat. Bardzo życzliwi panowie strażacy zademonstrowali naszym przedszkolakom jak szybko po usłyszeniu alarmu potrafią zjechać z długiej rury i ubrać się w cały ekwipunek potrzebny na akcję ratowniczo – gaśniczą – to zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie. Podczas pogadanki, którą prowadził dowódca dzieci usłyszały również o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Utrwaliły sobie numer Straży Pożarnej – 998 oraz numer alarmowy – 112.  Strażacy zaprezentowali również sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki, były to między innymi różnorodne wozy strażackie i sprzęty do gaszenia pożarów i ratowania ludzi i dobytku w sytuacjach zagrożenia. Dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki, spróbować podnieść butle z powietrzem, zobaczyć jak wygląda samochód strażacki od środka i usiąść za kierownicą. Największą jednak atrakcją było widowisko z udziałem armatki wodnej i różnych węży strażackich. Następnie każdy przedszkolak mógł sam potrzymać węża strażackiego i spróbować trafić strumieniem wodnym w okienka domku. Atrakcji nie było końca – strażacy zademonstrowali także bardzo szybką akcję wchodzenia po drabinie na wysoki budynek – w tym momencie nawet panie opiekunki były pod wielkim wrażeniem. Na zakończenie przedszkolaki wraz z oddziałem „0” zaśpiewali w podziękowaniu piosenkę, wręczyli dyplomy i drobne upominki, a później odbyło się wspólne grillowanie. Bardzo dziękujemy wszystkim strażakom za mile i aktywnie spędzony czas.

DSC_0153.JPG

 

Z okazji obchodzonego 4 maja Święta Strażaka   w imieniu całej społeczności Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku chcemy podziękować za działalność ratowniczą oraz bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.

Życzymy Wam by służba jaką pełnicie była zawsze źródłem osobistej satysfakcji   i społecznego  uznania.                                   Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jagodnik ,,Nasza Wieś”,Dyrektor i Grono Pedagogiczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowane w sobota, Maj 14th, 2016 o 06:06 jako przedszkole. Możesz zostawić komentarz.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany by pisać komentarze.