Archiwum z Styczeń, 2018

Dzień Babci i Dzień Dziadka

23 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci pokazały się z najlepszej strony. Klasa ,,0″ zaprezentowała życzenia dla wszystkich obecnych , a na zakończenie najmłodsze dzieci z naszej szkoły zatańczyły taniec pt. ,,Poszło dziewcze, po ziele…”. Dzieci starsze z klas I-III odtworzyły „Jasełka”, „Familiadę” a uwieńczeniem występu był taniec o charakterze disco. Wszyscy występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami.Kochane babcie i dziadkowie otrzymali od swoich wnuków upominki. Po występach zaproszeni goście wójt gm. Cmolas – Eugeniusz Galek, sołtys wsi Jagodnik- Andrzej Gul, radny wsi Jagodnik – Ryszard Warzocha, prezes SRWJ – Małgorzata Szostak oraz pni dyrektor Dorota Terlaga wygłosili kilka ciepłych słów w stronę licznie zebranych gości oraz z serca płynące życzenia. Po części artystycznej wszyscy obecni na uroczystości zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców i stowarzyszenie . Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i zapraszamy za rok:)

                                                                                                DSC_0673.JPG

Zabawa choinkowa

W naszej szkole jak co roku mogliśmy uczestniczyć w zabawie choinkowej zorganizowanej przez SRWJ i Radę Rodziców. Całą zabawę prowadził wodzirej  pan Damian , który zabawiał starsze i młodsze dzieci. Nie można było się nudzić. W ramach przerwy dzieci korzystały z poczęstunku przygotowanego przez naszych kochanych rodziców: były słodkości, owoce oraz hod – dogi, które cieszyły się dużym powodzeniem:) Dziękujemy za mile spędzone chwile:)

                                                                                                   DSC_0877.JPG

Zabawa choinkowa w przedszkolu.

W naszym  przedszkolu 24 stycznia odbyła się   zabawa choinkowa . Oprawę muzyczną poprowadził wodzirej  pan Damian , który zabawiał starsze i młodsze dzieci.

DSC_0705.jpg

„Zawodowy zawrót głowy…”

Klasa „0” w dniu 21 stycznia przywitała w murach naszej szkoły gościa, a mianowicie panią Marię Perlicką – higienistkę szkolną, która w sposób bardzo konstruktywny opowiedziała dzieciom o swojej pracy, o zagrożeniach wynikających z nieodpowiedniego żywienia oraz o prowadzeniu zdrowego stylu życia. Było to bardzo poruszające spotkanie:) Serdecznie dziękujemy:)

                                                                                                  DSC_0572.JPG

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 18 stycznia  bajki dla przedszkolaków czytał radny wsi Ostrowy Baranowskie – Pan Dariusz Mielczarek.

DSC_0522.jpg

XVI Gala Festiwalu Teatrów w Trzęsówce

Dnia 14 stycznia w Szkole Podstawowej w Trzęsówce odbyło się rozdanie nagród w ramach XVI Edycji Festiwalu Teatrów. Nasi występujący otrzymali liczne nagrody. Klasa „0” zdobyła I miejsce w kategorii przedstawienie oraz nagrodę Specjalną  sołtysa wsi Trzęsówka Pana Ryszarda Sukiennika . Klasy I-III zdobyły II miejsce w kategorii przedstawienie. Oliwia Terlaga z kl,, 0 ”zdobyła nagrodę specjalną dla najmłodszego aktora .Gratulujemy  zwycięzcom .Dziękujemy  rodzicom za współprace i pomoc w przygotowaniu dzieci do występu.

                                                                                                DSC_0394.jpg

Teatrzyk „Opowieść wigilijna”

W dniu 11.01.2018r. dzieci z naszej szkoły miały przyjemność oglądać teatrzyk pt. „Opowieść wigilijna”. Wszyscy mogliśmy się wrócić do czasu magicznych świąt Bożego Narodzenia i bezcenny czas spędzony z rodziną. Aktorzy włączali publiczność i wszystkich pracowników szkoły w czynny udział w przedstawieniu. Było to bardzo miłe doświadczenie. Serdecznie dziękujemy stowarzyszeniu za za sponsorowanie występu.