Archiwum z Listopad, 2017

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 30 listopada  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Milenki– Agnieszka Maciejak.

DSC_0717.jpg

Andrzejki w przedszkolu.

„W naszym zamku pełnym czarów,dziś otrzymasz wiele darów”

W naszym przedszkolu 29 listopada 2017 roku odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci zaczęły ten dzień od wspólnej zabawy taneczno – ruchowej, którą prowadził  – znany i lubiany przez wszystkie dzieci – Pan Damian Wdowiak. Przedszkolaki poznały zwyczaje obchodzenia andrzejek poprzez różne zabawy np., „Kim będę”, odczytywanie symboli z gwiazdek czy z „Koła przyszłości”. Wróżbom towarzyszyła muzyka, wystrój sali nawiązujący do tradycji andrzejek, a także światło lampek i świec, które wprowadzało dzieci w nastrój czarów. Podczas zabawy wszystkim towarzyszyła miła atmosfera i nawet paniom udzieliła się chęć przebierania.

DSC_0568.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabawa Andrzejkowa

29 listopada na szkolnym korytarzu dzieci ze szkoły i przedszkola miały przyjemność tańczyć i bawić się na zabawie andrzejkowej przygotowanej przez nauczycieli i organ prowadzący. Zabawę prowadził wodzirej w osobie pana Damiana Wdowiak. Dzieci mogły również skorzystać z wróżb andrzejkowych przygotowanych przez nauczycieli. Wiemy już na pewno, że wśród naszych dzieci mamy lekarzy, piosenkarki, dentystów… A nowy zbliżający się rok przyniesie wiele miłych i radosnych  chwil, choć nie zabraknie też solidnej i rzetelnej  pracy:)

                                                                           DSC_0627.JPG

Etap rejonowy konkursu „Literatura i Dzieci”

W dniu 22 listopada uczeń naszej szkoły Karol Lewandowski miał przyjemność reprezentować naszą szkołę w konkursie „Literatura i Dzieci” pod hasłem: „Dzień bez komputera”. Kolejny raz wywalczył wyróżnienie w kategorii: piosenka – piosenką pt. „Jesienne popołudnie”. Serdecznie gratulujemy:)

 

 

 

 

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 24 listopada  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Michałka– Pani Anna Wiącek.

DSC_0540.jpg

 

 

 

 

 

Teatrzyk pt. „Pinokio”

20 listopada mieliśmy przyjemność oglądać teatrzyk p. „Pinokio”. Dzieci z zapartym tchem oglądały spektakl, który poprzedzony był  pogadanką na temat „Jak należy zachowywać się w teatrze”. Główny bohater „Pinokio” miał wiele przygód i spotkał wiele różnych postaci – dobrych i złych. Musiał wiele przejść, aby zrozumieć co jest najważniejsze dla niego i innych bliskich mu osób. Na szczęście jak to w bajkach bywa wszystko skończyło się szczęśliwie.:)

                                                                              DSC_0777.JPG

XVI Gminny Festiwal Widowisk i Teatrów

19 listopada nasza szkoła zaprezentowała się na Festiwalu Teatrów w Trzęsówce. W tym roku po raz pierwszy udział wzięła najmłodsza grupa,  a mianowicie klasa „0” w przedstawieniu pt. „Karnawał u Smerfów”. Klasy starsze zaprezentowały przedstawienie o Jasiu i Małgosi, którzy uczą oszczędzania. Wszyscy uczestnicy tegorocznej imprezy chętnie przygotowywali się do występu, który został nagrodzony gromkimi brawami. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uczniów do przedstawień serdecznie dziękujemy.

                                                                                    DSC_0757.JPG

Wycieczka ,,Jagódek ” do Szkoły Muzycznej.

15 listopada 2017 roku przedszkolaki wraz z oddziałem „0” odwiedziły Szkołę Muzyczną I stopnia w Niwiskach. U progu szkoły przywitała nas Pani Dorota Wilk – dyrektor placówki, która oprowadziła dzieci po szkole i z wielkim zaangażowaniem i cierpliwością opowiadała o tajnikach gry na różnych instrumentach. Dzieci miały możliwość wejść do wszystkich klas, w których znajdowały się różne instrumenty – była klasa gitary, klasa saksofonu, klarnetu, akordeonu, kontrabasu i wiele innych. Na koniec wizyty dzieci wzięły udział we wspólnym muzykowaniu i tańcach przy akompaniamencie fortepianu, na którym grała Pani Dorota w dworku Hupki. Przedszkolaki złożyły podziękowania i gromkimi brawami pożegnały się ze Szkołą Muzyczną i Panią Dyrektor.

DSC_0654.jpg

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 17 listopada  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Wiktorka – Pani Oksana Sobolewska.

DSC_0705.jpg

Wycieczka do Szkoły Muzycznej w Niwiskach

W dniu 15 listopada dzieci z klasy „0” oraz z przedszkolaki  z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” miały okazję zobaczyć jak wygląda praca muzyków w Szkole Muzycznej w Niwiskach. Pani dyrektor Dorota Wilk oprowadziła wszystkich obecnych po całym obiekcie. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć a nawet spróbować gry na instrumentach. Na koniec spotkania   poczęstowała wszystkich słodkościami i zaprosiła chętnych śmiałków na egzaminy wstępne do szkoły.

Konkurs Literatura i Dzieci

14 listopada 2017r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie odbył się etap gminny konkursu LITERATURA I DZIECI pod hasłem „Dzień bez komputera”. Niepubliczną Szkołę Podstawową w Jagodniku reprezentowało czterech uczniów. Komisja Jury doceniła talent muzyczny ucznia kl. II – Karola Lewandowskiego przyznając mu II miejsce za piosenkę pt. „Jesienne popołudnie”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

Dnia 8 listopada 2017 roku w ramach obchodów 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, został zorganizowany Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej.

Konkurs miał na celu :
wspieranie integralnego rozwoju uczniów w zakresie twórczości artystycznej poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych;
wspieranie wychowania patriotycznego dzieci poprzez formy aktywności artystycznej;
popularyzacja pieśni patriotycznych, piosenek i wierszy o tematyce patriotycznej;
pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego;
umacnianie świadomości narodowej;
kultywowanie pamięci o wydarzeniach , które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność.
Do konkursu zgłosiło się 11 uczniów z klas I-III.
Występy uczestników oceniała Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: mgr Joanna Dul-Adranowicz, mgr Ewa Maciąg, mgr Damian Wdowiak.
Każdy wykonawca otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek, natomiast zwycięzcom trzech pierwszych miejsc dodatkowo przyznane zostały nagrody książkowe.
W kategorii piosenka patriotyczna nagrodzeni zostali:
I miejsce – Dawid Guźda
II miejsce – Natalia Sobolewska
III miejsce – Julia Pakłos
Laureaci w kategorii wiersz patriotyczny:
I miejsce – Klaudia Maciąg
II miejsce – Karol Lewandowski
III miejsce – Aleksander Sudoł
DRODZY RODZICE – serdeczne podziękowania, za trud i wysiłek włożony
w przygotowanie swoich pociech!
SRWJ – dziękujemy za ufundowanie nagród!

                                                                                               DSC_0673.JPG

 

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 9 listopada  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Korneli– Pani Anna Obara.

DSC_0700.jpg

Śniadanie daje moc

Nasza szkoła corocznie bierze udział w akcji „Śniadanie daje moc”. W tym roku do akcji włączyły się także „Jagódki”. Każdy uczestnik miał za zadanie samodzielnie zrobić sobie zdrowe, urozmaicone śniadanie. Dzieci przygotowały różnorodne  kanapki ze zdrowej ekologicznej żywności. Na stołach pojawiły się świeże warzywa, chleb oraz nabiał. Wszystkie dzieci z pełnymi brzuszkami zakończyli akcję w pogodnych humorach. Do zobaczenia za rok 🙂 

                                                                                       DSC_0645.JPG

XIV Gminny Festiwal Muzyków

Dnia 3 listopada 2017 r. w Wiejskim Centrum Kultury w Ostrowach Baranowskich odbył się XIV Gminny Festiwal Muzyków. Wśród uzdolnionych muzyków znalazła się uczennica klasy 1 Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jagodniku – Natalia Sobolewska, która zaprezentowała dwa utwory na fortepianie : „W murowanej piwnicy” oraz „Dawny taniec” – Michaela Praetoriusa. Umiejętności muzyczne Natalii zostały ocenione wysoko przez komisję konkursową – zdobyła 1 miejsce w kategorii solistów klas 0 – 3.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                           IMG_5480.JPG