Archiwum z Październik, 2017

Poczytaj mi proszę,

W ramach  cyklu spotkań 25 października  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Zuzi– Pani Danuta Smykla.

DSC_0188.jpg

poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 19 października bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Joasi– Pani Magdalena Sudoł.

DSC_0376.jpg

Spotkanie ze strażakami

„Jagódki” z naszego przedszkola miały możliwość uczestnictwa w akcji przeciwpożarowej oraz poznania zawodu – strażak. Każdy przedszkolak mógł wejść do wozu strażackiego oraz przymierzyć kask. Strażacy „zrobili” wszystkim dzieciom tęczę, co wzbudziło zachwyt wszystkich uczestniczących w spotkaniu. Nasi goście opowiedzieli dzieciom o swojej trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy oraz co trzeba zrobić, aby zostać strażakiem. Na koniec spotkania dzieci dostały pamiątkowe dyplomiki,a p. Kasia Lewandowska organizator spotkania zaprosiła gości na spotkanie za rok.

Spotkanie ze strażakami

W ramach projektu „Zawodowy zawrót głowy – poznajemy zawody” klasa „0” wraz z całą społecznością szkolną i „Jagódkami” mieli przyjemność poznać specyfikę zawodu – strażak. Nasi goście przyjechali do nas na sygnale i mogliśmy uczestniczyć w akcji przeciwpożarowej. Była to lekcja jak należy zachować się w sytuacjach zagrażających życiu. Strażacy pokazali dzieciom swój pojazd – wóz strażacki, opowiedzieli na czym polega ich praca oraz pokazali cały sprzęt, buty, kask, i pełny ubiór. Dzieci z klasy „0” i przedszkolaki dostały pamiątkowe dyplomy od naszych gości, a P. Kasia Lewandowska podziękowała za przybycie i zaprosiła na spotkanie za rok 🙂 Był to dzień pełen niezapomnianych emocji i i wrażeń.

                                                                             DSC_0057.JPG

Planowane dni wolne i kalendarz roku szkolnego 2017/2018

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 

Rozpoczęcie roku szkolnego 04.09.2017r. (poniedziałek)

Zakończenie roku szkolnego 22.06.2018r. (piątek)

Przerwa wakacyjna 25.06.2018r.-31.08.2018r.

DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ

Dyrektor szkoły ma obowiązek ogłoszenia dodatkowych 6 dni wolnych od zajęć dydaktycznych w danym roku szkolnym do 30 września.

Data Dni wolne od nauki

26.02.2017r. ( poniedziałek) 1 dzień wolny – konkurs warcabowy (DYŻUR)

2.05.2018r. (śoda) 2 dzień wolny – Święto Flagi

26-28.03.2018 – ( pon, wt, śr)  3,4,5 dzień wolny – rekolekcje (DYŻUR)

1.06.2018r. – ( piątek) 6 dzień wolny – po Bożym Ciele

Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na Ucznia

W dniu 13 października dzieci z naszej szkoły zaprezentowały szereg przedstawień w ramach obchodów Dnia Nauczyciela. Klasa I  zaśpiewała piosenki oraz wykazała się wiedzą z zakresu muzyki, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zachowania się w szkole. Pani dyrektor uroczyście pasowała kandydatów na uczniów z klasy I   po czym każdy pierwszak otrzymał prezent od organizatorów, rodziców i kolegów z klas starszych i młodszych. Rodzicie zadbali poczęstunek dla wszystkich dzieci oraz ich wychowawców. Serdecznie dziękujemy:)

                                                                        DSC_0357.JPG

Poczytaj mi proszę.

W ramach  cyklu spotkań 10 października  bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Adasia – Pani Justyna  Pakłos.

DSC_0339.jpg

Informacja.

Ogłoszenie wyników rodzinnego konkursu wewnątrz przedszkolnego z okazji XVII Dnia Papieskiego pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Ze względu na trudny wybór  jaki miała komisja przyznano dwa pierwsze miejsca i dwa drugie miejsca w kategorii wiekowej 4-latki oraz I miejsce w kategorii wiekowej  3-latki (w tej grupie wiekowej złożona została tylko jedna praca), a oto one:  W kategorii wiekowej 4 – latki :

I miejsce – Wiktoria Guźda

I miejsce – Weronika Zięba

II miejsce – Michał Wolak

II miejsce Oliwa Karkut

W kategorii wiekowej 3 – latki

I miejsce  – Kornelia Obara

Wręczenie nagród nastąpi 16 października 2017 roku (poniedziałek). Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody.

DSC_0262.jpg

Życzenia

ŻYCZENIA Z OKAZJI
DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

składam wszystkim nauczycielom życzenia satysfakcji z pracy pedagoga, abyście nigdy w swej karierze nauczyciela nie zwątpili w swoje powołanie. Nauczyciel z powołania zaraża swoich uczniów pasjami. Jeżeli wy lubicie swoją pracę, dzieci lubią szkołę. Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha oraz twórcza pasja przekazywania wiedzy, kształtowania postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory. Rok 2017/18 to szkoły wiele zmian ale przyzwyczaimy się do nich jak zawsze. Pracownikom niepedagogicznym życzę zadowolenia ze swojego stanowiska pracy. Wszyscy swoim zaangażowaniem wyzwalacie Państwo wielki potencjał. Jestem przekonana, że wasze pomysły wzbogacają wasz warsztat pracy, a wasze wysiłki zostają zauważone i docenione przez całą społeczność szkolną. Odkrywajmy, zatem talenty i pasje, rozbudzajmy zainteresowania dzieci             i miejmy do tego jak najbardziej pozytywne, przyjazne nastawienie.

Życzę Wam wiary, nadziei i miłości w każdym waszym poczynaniu i dziękuję za dotychczasową współpracę!

dyrektor
Dorota Terlaga

Ciekawostka

Dzień Nauczyciela – 14 października Właściwie i poprawnie – Dzień Edukacji Narodowej. Święto wszystkich pracowników oświaty.
Dzień Nauczyciela na świecie.
Dzień Nauczyciela obchodzony jest w większości krajów na świecie w różnych dniach (np. w Argentynie 11 września, w Brazylii 15 października, w Chinach 10 września) związanych, podobnie jak w Polsce, z lokalnymi wydarzeniami. World Teacher’s Day (Światowy Dzień Nauczyciela) pod patronatem UNESCO obchodzony jest od 1994 roku w dniu 5 października.

Wycieczka do Muzeum i Kręgielni w Mielcu

6 października 2017 roku uczniowie kl. I-III wzięłi udział w zorganizowanej wycieczce do Muzeum Regionalnego w Mielcu i Kręgielni Legenda. Celem wyjazdu było przybliżenie pojęć związanych z muzeum: eksponat, zabytki, wystawa oraz poznanie alternatywnej formy spędzania czasu wolnego opartej na uczciwej rywalizacji. Dzieci aktywnie uczestniczyły
w ciekawych warsztatach pt. „Złoto Bałtyku – Bursztynowe opowieści”. Podczas zajęć wychowankowie poznały historię powstania bursztynu, jego odmiany i różnorodne barwy. Na zakończenie samodzielnie wykonały drobne przedmioty inspirowane wystawą stałą, które zabrały do domu.
Ten dzień pełen wrażeń na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Poczytaj mi proszę.

Kolejny rok w naszym przedszkolu realizujemy (kontynuujemy) projekt „Poczytaj mi proszę”, który cieszy się wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony rodziców i zapraszanych gości. Cykl spotkań rozpoczęliśmy 5 października kiedy to bajki dla chłopców i dziewczynek czytała mama Oli – Pani Kasia Lewandowska

20171005_093928.jpg

 

 

 

 

 

Wycieczka do Ogródków Działkowych „Prefabet”

W dniu 02.10.2017r.  dzieci z klasy „0” i „Jagódki” mogły świętować Dzień Pieczonego Ziemniaka oraz poznać prace działkowca w  Ogródkach Działkowych „Prefabet” w Kolbuszowej, której gospodarzem jest pan Andrzej Chmielowski. W ramach wycieczki dzieci mogły spróbować pieczonego ziemniaka oraz oglądnąć prace działkowców, które wykonuje się jesienią na działkach. Gospodarze przyjęli nas bardzo ciepło i życzliwie, nawiązały się nowe przyjaźnie. Serdecznie dziękujemy:)

                                                                                       IMG-eb4f4570127645025dbc011d4cbbca28-V.jpg

,,Święto Pieczonego Ziemniaka”

W pierwszych dniach jesieni obchodzone jest „święto pieczonego ziemniaka”. W tym roku 2 października nasze przedszkolaki wraz z oddziałem „0” zostały zaproszone do Rodzinnych Ogródków Działkowych „Prefabet” w Kolbuszowej ,aby również wziąć udział w tym święcie. Dzięki uprzejmości prezesa działek Pana Andrzeja Chmielowskiego nasze dzieciaki miały możliwość zwiedzenia ogródków działkowych między innymi ogródka Pani Ludmiły, która opowiedziała o jesiennych pracach na działce. Następnie przedszkolaki szukały śladów „śnieżnego stwora”, który podobno odwiedza tamtejsze działki i… faktycznie udało nam się odnaleźć skamieniałe ślady przy jednym z domków. Kiedy dotarliśmy do miejsca spotkań działkowców dzieci zostały ugoszczone słodkim poczęstunkiem oraz kompotem własnego wyrobu, a po zabawie na działce Pana Andrzeja każdy mógł spróbować pieczonego ziemniaka. Po pamiątkowym zdjęciu, podziękowaniach wyruszyliśmy w drogę powrotną do naszego „jagódkowego” przedszkola. Jeszcze do końca dnia dzieci wspominały mile spędzony czas w ogródkach działkowych.

DSC_0015.jpg

 

 

 

 

 

 

Spotkanie integracyjne

W dniu 27 września dzieci, rodzice i nauczyciele z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” i klasy „0” wybrali się do zajazdu „Bogaczówka” w Izdebniku. Na łonie natury wszyscy zebrani mogli poznać się nawzajem, oraz integrować w bardzo energiczny sposób, a mianowicie organizatorzy zadbali, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Całe spotkanie prowadził wodzirej w osobie p. Damiana Wdowiak, który zabawiał wszystkich uczestników spotkania, poprzez taniec i współzawodnictwo w zawodach. Organizatorzy nie zapomnieli o poczęstunku w postaci gorących kiełbasek i ciasta. Serdecznie dziękujemy:)