Archiwum z Wrzesień, 2017

Dzień Przedszkolaka

Klasa „0” oraz „Jagódki”obchodziły swój dzień. Wychowawcy zadbali by nie brakowało atrakcji. Były  zawody, zabawa taneczna i duuuużo uśmiechu, który zagościł na twarzach wszystkich dzieci. Na koniec zabawy wychowawca „Jagódek” obdarował wszystkich uczestników zabawy słodkościami. Było wspaniale:)

                                                                                DSC_0008.JPG

Spotkanie integracyjne.

27 września 2017 roku dzieci z naszego przedszkola oraz z oddziału „0” wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami udali się na spotkanie integracyjne do „Rancza Bogaczówka” w Izdebniku. Dzięki uprzejmości właścicieli dzieci mogły spędzić miło czas na świeżym powietrzu. Po przywitaniu się ze swoimi wychowawcami dzieci i rodzice zostali oddani w ręce Pana Damiana Wdowiaka –  wodzireja, który prowadził zabawy dla dzieci . były tańce, zabawy ruchowe, przeciąganie liny, „rozwieszanie prania”, skoki w workach i wiele innych konkurencji, które zarówno dzieciom jak i rodzicom sprawiały ogromną radość. W przerwie zabawy na każdego czekała pieczona kiełbaska, ciepła herbatka i kawa oraz słodkości przygotowane przez rodziców i nauczycieli. Dzieci miały możliwość pospacerować i pobiegać po pobliskim lesie, a rodzicom nawet udało się znaleźć kilka grzybków. Świetnej zabawie i dobrym nastrojom towarzyszyła również (jak na tę porę roku) piękna, słoneczna pogoda. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili po spotkaniu do domów, a drugiego dnia w przedszkolu opowieści dzieci nie było końca.

DSC_0154.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Przedszkolaka u ,,Jagódek”

20 września 2017 roku w naszym przedszkolu obchodzono „Dzień Przedszkolaka”. Tego dnia zabawy nie było końca. Przygotowano różne zawody zręcznościowe, tańce, zabawy z chustą animacyjną i balonami. Każdy przedszkolak i starszak z oddziału „0” zaczął zabawę od pomalowania buźki. Następnie z wielką radością zaczęła się zabawa z chustą i kolorowymi balonami, które na koniec wypuściliśmy przez okno przedszkola. Dzieci mogły potańczyć przy znanych i lubianych piosenkach – każdy znalazł coś dla siebie. Na koniec uczestnicy „Dnia Przedszkolaka” otrzymali słodkie upominki.

DSC_0013.jpg

 

 

 

 

Spotkanie z policjantem

Dzień 21.09.2017r. zaowocował spotkaniem z policjantem w ramach projektu  pt. „Zawodowy zawrót głowy – poznajemy zawody”. Gościem klasy „0” i przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Jagódka” był p. Marcin Janoszek – tato jednego z uczniów klasy „0”. Zaproszony gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, zaprezentował całe umundurowanie oraz sprawdził czy wszystkie dzieci znają numery alarmowe. Na koniec spotkania rozdał każdemu dziecku pamiątkowe i pożyteczne odblaski. Serdecznie dziękujemy.:)

                                                                                          DSC_0080.JPG

,,Lego robotyka – od teorii do robocika”

Projekt realizowany w Niepublicznej Szkole Podstawowej od 01. 09. 2017 r.- 31. 12. 2017 r.

Finansowany jest przez Regionalną Fundacje ,,Serce” w Kolbuszowej w ramach konkursu,,Akademia Kreatywności”.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki od godz. 13.45 do  15.45.

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs.

OGŁOSZENIE

 

Z okazji zbliżającego się XVII Dnia Papieskiego w naszym przedszkolu organizowany jest wewnętrzny rodzinny konkurs plastyczny pod tegorocznym hasłem   „Idźmy naprzód z nadzieją”

Prace plastyczne formatu A4 lub A3 płaskie lub przestrzenne zbierane będą do 11 października 2017 roku.

Ogłoszenie wyników (13 października na stronie internetowej przedszkola) i uroczyste wręczenie nagród nastąpi  w Dzień Papieski –16 października 2017r.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie. Przewidziane atrakcyjne nagrody.

Regulamin Konkursu Papieskiego 2017

Pan Policjant w przedszkolu.

Jak co roku we wrześniu, tak i teraz (21 września) przedszkolaków odwiedził Pan Policjant aby opowiedzieć o swojej pracy ale przede wszystkim o bezpieczeństwie dzieci w drodze do przedszkola, w przedszkolu i w miejscach gdzie dzieci mogą przebywać. W bardzo prosty, przystępny sposób opowiedział dzieciom jakich zasad należy przestrzegać w miejscach publicznych, głównie na drodze, placach zabaw ale także w granicach miejsca zamieszkania. Przedszkolaki mogły dotknąć wyposażenia z jakim przybył do nas policjant między innymi kajdanki, „lizak”, pałkę. Dzieci dowiedziały się, że praca policjanta jest bardzo potrzebna ale przy tym odpowiedzialna  i wymagająca dużego doświadczenia. Na koniec w podziękowaniu przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Jestem zuch” i obiecały przestrzegać zasad bezpieczeństwa, a w nagrodę od Pana policjanta otrzymały odblaskowe buźki.

DSC_0094.jpg

 

 

Sprzątanie świata

Dzieci z naszej w szkoły corocznie biorą udział w akcji sprzątania  świata, więc i w tym roku nie mogło ich zabraknąć. Każdy uczestnik otrzymał gumowe rękawiczki oraz worek. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem.

                                                                                    DSC_0047.JPG

Dzień przedszkolaka.

Wszyscy swoje święto mają

Tańczą, skaczą i śpiewają

Przedszkolaki przykład dają

I też swoje święto mają!

W dzień przedszkolaka każdy to wie

Bawi się z nami kto tylko chce!

Salę z panią przystroimy

Sto balonów wypuścimy

Będzie to wiadomość taka

Że dziś jest dzień przedszkolaka!

Zabawa z okazji Dnia Przedszkolaka odbędzie się 20 września 2017r. w godz. 10:00 – 11:30

Czary mary, abrakadabra :)

W dniu 15 września gościliśmy w naszej szkole czarodzieja. Magik pokazywał dzieciom sztuczki oraz bawił muzyką i uśmiechem. Na koniec pokazu iluzji każde dziecko otrzymało balon.

                                                                                     DSC_0023.JPG

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu 04.09.2017 r. inaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2017/2018.Po mszy świętej,  poświęceniu plecaków i przyborów szkolnych uczniów klasy I, wszyscy zebraliśmy się w murach szkoły. Uczniowi klas starszych pod kierunkiem wychowawcy przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny upamiętniający nadejście  1 września 1939 r. II wojny światowej oraz inauguracje nowego roku szkolnego. Pani dyrektor wygłosiła przemowę do której dołączyła się p. Małgorzata Szostak wraz z życzeniami na nadchodzący nowy rok szkolny.

                                                                                             DSC_0546.JPG